Zabehne mu a potom sa nevie nadýchnuť. Čo robiť?

terkaa
13. apr 2008

vie mi niekto poradit, co treba robit, ak babatku pri krmeni zabehne a nevie sa dlhsie nadychnut?

lalupa
13. apr 2008

poloha na ramene,jemne pobuchat alebo pomasirovat chrbatik, extremne pripady fuknut jemne do tvaricky alebo posteklit rychlo chodidlo, pozname to, nas niekedy zalieva mliecko, hoci si grgneme aj 3 krat, mala sa mi nevie nadychnut, nas oblieva pot, potom to nastastie zvlaadneme, ale placeme nasledne spolu, ja od strachu a mala od zufalstva

duskaf
13. apr 2008

lalupa, presne toto sme sa učili na pediatrii, že treba urobiť s dieťatkom, držím palce, aby ste z toho terkaa aj lalupa rýchlo vyrástli.

zajo510
14. apr 2008

ahojte kočky, síce nemám skúsenosť, žeby malej niekomu jedlo zabehlo a nevedel sa nadýchnuť, ale minule dávali v telke ako jednému dospelemu chalanovi zabehlo jedlo a sa dusil. Kamarát mu síce začal bucháť do chrbta medzi lopatky, ale to vraj nerobil dobre, lebo vtedy ten kúsok jedla, ktorý spôsobuje dusenie môže klesnúť hlbšie aj do dýchacích ciest. Vraj je u detičiek najlepšie predhnúť telíčko dole hlavou - či už cez koleno...aby to vypadlo. a u dospelého je to nejaký chmat zo zadu chytiť popod rebrá a zmačknúť aby jedlo vyletelo z tela. Ale to je v prípade dusenia sa jedlom.

stenli
16. apr 2008

keď sa dieťa dusí, treba ho vždy otočiť tak, aby bola hlava nižšie ako telíčko, tak sa nestane, že zabehnutá potrava prepadne ešte hlbšie do dýchacích ciest- u malého dieťatka treba položiť si ho dole tvárou telíčkom na vaše predlaktie alebo stehno a jemne pobúchať medzi lopatky, to by malo pomôcť, ak nepomôže, tak otočiť ho hore tvárou a postláčať dolnú časť hrudníka, nikdy nestláčajte bruško, lebo dieťa má veľkú pečeň a tá by sa mohla pri stláčaní poraniť.-týmito manévrami sa zvýši vnútrohrudný tlak a vy v podstate spôsobíte umelý kašeľ
To čo píše lalupa a duskaf- zaberá vtedy ak sa dieťa nevie nadýchnuť pri rozrušení- napr.pri plači, vtedy treba jemne fúknuť do otvorených ústočiek a dieťatko sa nedýchne

betka1
16. apr 2008

toto video mam z nejakej inej temy, je tam nazorne vysvetlene co robit v pripade dusenia(na zaciatku je par sekundova reklama):
http://www.nova.cz/tvarchiv/?238v=126015&238p=1...

lalupa
16. apr 2008

ja mam pocit,ze terka sa pytala na situaciu s malym babom,ktore pije len mliecko
moju par krat zalialo tak,ze vytekalo z pusy aj z nosteka,keby som ju dala hlavickou nizsie,uz by som ju mohla nechat navzdy lahnut... ☹
cenne rady,co pisete,su skor pre vacsie deticky s problemami ineho druhu ako mliecka
nie je na skodu o tom samozrejme vediet 😉