Zábrana na schody. Aký máte názor?

trixi
16. nov 2008

ahojte, vo vyhladavaci som nenasla taku temu, ak niekde je vdaka za presmerovanie. Musime kupit zabranu na schody, uz mam aj vybranu, neviem vsak ci je dobra:

http://www.koridor.cz/inshop/otocna-zabrana-ke-...

Zaujima ma nazor mamiciek, ich skusenosti a ake zabrany doma maju a ci su dobre.

vroni
16. nov 2008

My sme mali takuto ako na obrazku (neviem, ci presne tu istu znacku, ale vyzerala identicky) hned trikrat - dole na schodoch, hore a na spalni. Uz ich nepotrebujeme, takze sa radi aspon jednej zbavime, ak budes chciet 😀 😀 😀 Inak, mali sme ich namontovane asi rok a pol, lebo nase dieta bolo schodomaniak. Okolo dvoch rokov uz chodila bezpecne hore aj dolu, tak sme ich zlozili... Boli super, ze ich nebolo treba vrtat steny a neostali po nich stopy (no, vlastne jeden kruzok na stene, ktory sme pretreli farbou). Dost ¨tazko¨ sa otvaraju, takze su pre dieta neprekonatelnou prekazkou, proste spokojnost....

trixi
autor
16. nov 2008

ahoj vroni, boli samorozperna, ked sa nemusela ta zabrana vrtat? Nemuseli ste dole prekracovat ziadnu prekazku? Pretoze vsetky samorozperne su vlastne v tvare Ucka a dole je spojnica bokov a neviem si predstavit ako by som s malym na rukach otvarala dvierka a este prekracovala tu spojnicu a hned su schody. Prave zhanam taku, aby to boli len dvierka, a nemala tvar U.

vroni
17. nov 2008

No ano, su do U. Ta spojnica ma asi 3 cm na vysku a dalo sa na nu v pohode stupit, takze sme nijako neobchadzali. Ale zase ja som lenoch 😀 a ked som isla hore, otvorila som malej dvere a nechala som ju ist pod dozorom nahor aj nadol. A hore mame len spalnu a zimnu zahradu, takze som nemusela behat 100 x do dna. Ja som zasa myslela na to, ze, tie rarohy tam nam budu v byte strasit maximalne do dvoch rokov malej (aj tak bolo) a nechcelo sa nam kvoli tomu vrtat steny....

sassi
17. nov 2008

my sme mali, v dome si manžel pozváral ram a na to navrtal drevá, pripevnil na 2 pánty, do steny hasprička a hotovo
teraz si dal urobiť obdobnú u stolára, celodrevenú, urobil to z odrezkov za 200,- a natreli sme to nabielo, takže nie je vidno to drevo, že bolo troška roznofarebné. Tiež na pantiky a do steny hasprička.
no a kamoš to ma tak, že nechcel vrtať do nerezoveho zabradlia diery, tak si kupil take objímky a na to to pripevnil.
A používali sme ju do 3 rokov, maly ma skoro 2 a nechcem to zatial vobec skladať... sice už vie troška po schodoch, ale bojím sa, že vybehne v zápale hry a spadne

inak maju to aj v IKEA aj v PRE DETI 😉 ... akuráť že 5x drahšie
inak počula som, že sa da vyrobiť aj zo starej drevenej postieľky, z jednej postieľky sa daju urobiť 2-3 zabrany 😉

michaelamaranesi
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
trixi
autor
18. nov 2008

ahojte, vdaka za rady.
sassi, u nas kym by to niekto zmontoval, tak maly by uz maturoval 😀 . Urcite rychlejsie bude ked zabranu kupim. Mne o cenu nejde, hlavne o kvalitu a aby sme nemuseli prekracovat spojnicu. My mame svoj byt na poschodi, takze sa po schodoch cez den nachodim, rodicia byvaju dole, ale casto babka chodi za malym k nam a aj kvoli nim potrebujem aby to nemalo ziadnu prekazku. Uz sme rozhodli aku kupime, tak snad bude OK, ked nie tak ju vratime. 😉

sassi
18. nov 2008

trixi, hlavne nech splni učel, keby malo dieťa zletieť dolu schodami... to ani 10.000 za to nestojí 😉
ata na 1. linku čo si dávala, vyzera dobre, a hlevne nemusíte nič navrtavať. A využiješ fakt do tých 3 rokov určite.

zuz11
6. dec 2008

zuzka82 • 1d • Dnes o 20:40
ahoj.. 🙂
baby, hladam nejaku zabranu na schody, teda na zabradlie...co som nasla, su vacsinou na drevene zabradlia, no ja ju potrebujem upevnit na nerezove zabradlie...
mate s nejakou skusenosti? kde nejaku najdem.?
dakujem ..

zuzka82
6. dec 2008

baby, viem nekaju zabranu upevnit aj na nerezove zabradie, teda take oble rurky?? 😕

trixi
autor
6. dec 2008

zuzka, pozri na ten link, co som davala. Ta sa da pripevnit aj na nerezove zabradlie. My sme nakoniec kupili zabranu v Ikea. Nemohli sme vrtat do stlpikov, tak moj otec vyrobil na tie stlpiky take "drevene bednenie" (stlpiky obalil doskami z Hornbachu, zosroboval ich spolu) a do toho navrtal uchyty. Zabrana je super. Len babka ich obcas zabudne zavriet, tak kym vypustim maleho, vzdy skontrolujem ci su dvierka zavrete. Uz si na to vsetci zvykli a hlavne si zvykli ich zavierat.

pepis22
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
raona
22. mar 2010

ak máte niekto a nepotrebujete už zábranu na schody bez vrtania, tak ja tiez zhanam jednu.. najlepsie kovova, farba siva, strieborna.. ozvite sa mi do IP.. vdaka

mishi25
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
vanesa77
24. feb 2011

ahojte, oživujem tému 😉 potrebovala by som zábranu na terasu za prijateľnú cenu 😵
je mi ľúto vŕtať do stlpikov z bielej tehly... keďže je to len dočasne... no zároveň potrebujem ochrániť svojho duracelka pred pádom zo schodov 🤐
ak máte niektorá na predaj - ozvite sa mi pls 🙂

tehula
24. nov 2011

Ahojte, s ktorymi zabranami na schodisko mate dobre skusenosti? Najradsej by som bez vrtania tie rozperne, no pokial su horsie, tak aj vrtat sa da. Ide o uchytenie medzi steny, nie o zabradlie.
Poprosim len vyskusane typy radit. Dakujem velmi pekne

kitta
14. dec 2019

baby nahodou nejake aktualne tipy na zabranu do schodov? cca 100cm, takze tie sirsie nam treba 🤩 poradite?