Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Zabudli ste už niekedy svoje dieťa?

petronesa
8. júl 2012

Zaujíma ma to nakoľko vidím, že sa stali prípady keď dieťa zabudli v horúčavach v aute čo žiaľ skončilo katastrofálne. mne osobne sa nestalo že by som zabudla niekde dieťa ale popravde už sa mi na 10 min. stratilo v obchodnom centre a to som len na 2 sekundy malú spustila z očí. A napadlo ma to aj, že pred týždňom kamarátka nakupovala v obchode zo svojou 17 mesačnou dcérou mala toho veľa bo sa k nim sťahuje svokra s manželom pohádaná atď. a v obchode jej zavolal manžel ona nahnevaná vyšla z obchodu telefonovala po 4 minútach sa otočila že nech si malá pohne a dieťa nikde tak šprintovala do obchodu naštastie sedela u predavačky na pulte.Stalo sa Vám už niečo podobné???????

czechzuzanaba
8. júl 2012

ZATIM ne 🙂

katren
8. júl 2012

@petronesa nie a dufam, ze ani nestane.....ked som s nimi sama, nikdy ich nenechavam same, aj v obchodaku sedia v kociku priputane, dokonca ani na benzinke pokym zaplatim ich tam nenechavam.....radsej si dam tu namahu vytiahnut kocik, nalozit ich a potom ho naspat skladat ako si potom nieco vycitat 😉

nibiru
8. júl 2012

nie ale v tv boli rodicia co davali na festivale dieta spat do auta a dieta umrelo ak ta to napadlo koli tomu.nie nezabudla a ani nezabudnem ani psa by som v aute nezabudla na to si davam velky pozor a tych čo to robia by som tam strcila nech si to vyskušaju mi ked ideme do auta najskor vyvetrame v tychto horucavach uz len sadnut si do horuceho auta može bit osudne zlašt detom, nakolko som robila v obchodnom cente mala sedi vzdy vo voziku ale nehovorim že taka situacia nemoze nastat dufam že nikdy nenastane umrela by som od strachu.

mobilo
8. júl 2012

tak moje deti sa zabudnúť nedajú sú tak hlučné vkuse sa ma niečo vypytujú , že to nieje šanca...teda ja s nimi ani po obchodákoch nebehám ....v aute ani nezastaneme a už malý: von, von, von takže nám sa to naozaj stať nemože a to možeme byť hocijako unavený, pohádaný, rozbitý to sme už 4 roky lebo sme na to sami deti strašne zle spávajú takže trpíme deficitom ....

zuzanocka
8. júl 2012

NIE! a je to moja nocna mora, takze si na to davam pozor :p ja mam panicku hrozu z toho, ze mi deti ukradnu, takze ich nespustam z oci.. u starsej sa to uz nie celkom da, ale aj tak sa mi musi hlasit a pod.
raz sa mi vsak stalo, ze mala bola v skolke a ja som sa zarozpravala u uctovnicky.. skolka je do 4, ja som tam doletela asi 4:10.... ucitelka stala nastvana pred zamknutou branou aj s dcerkou na rukach :p

hradnapani
8. júl 2012

nie a snad sa ani nic take nestane. Mna ako malu zabudli vyzdvihnut zo skolky, takze ja si na take nieco dam ovela vacsi pozor.
Ako, chapem, ze ked rodic preziva velmi narocne obdobie z roznych pricin, moze sa to stat, ale zabudnutie dietata v horucom aute mi skor pride ako nebotycna nezodpovednost... uz samotne tahanie dietata na festivaly a pod. si koleduju o moznost straty dietata a naslednych nervov...

dominika_sk
8. júl 2012

ja som videla jednu moju znamu, ako zastavila pred tescom, išla si niečo zobrať z kočika a keď si to zobrala, postavila sa a išla do dveri. zrazu sa zvrtla a vravi, ja som na to decko uplne zabudla 😀 😀 😀 zobrala kočik a vošla do obchodu, ale ona je taka.....no proste to očividne bolo neplanovane babo 😖

tosomja
8. júl 2012

nie, ani u svokry som ju ešte nezabudla 😀

petronesa
autor
8. júl 2012

@hradnapani no asi tak doživotie si zaslúzia tí co chlastali na festivale a dieta nehali v aute 😠

lili_mia
8. júl 2012

ak máš dieťa v aute, tak odporúčajú dať si dozadu kabelku, tašku, proste hocičo, aby si bola nútená sa dozadu pozrieť .. ak dieťa spí, tak sa môže stať, že ti zazvoní mobil, dvihneš, vystúpiš a automaticky zavrieš auto

petronesa
autor
8. júl 2012

@zuzanocka zas 10 minut nie je až také meškanie ze by sa mala ucitelka hnevat 😀

mummy01
8. júl 2012

Jeeejda,tak toto je aj moja nocna mora..a to doslovne...casto sa mi sniva ze sa mi deti stratia,alebo ich necham doma a ja niekam odidem a potom to zrazu zistim a bezim domov ale dobehnut neviem...no to uz je asi pripad pre psychologa 😀 😀 😀
Ale ked som bola mala tak som sa mame stratila v Priore,ked ma nasla vraj som jazdila hore dole eskalatorom a este sa stalo ked moja mama robila v internatnej skolke ze si rodicia v piatok nevyzdvihli dieta a tak to dieta bolo u nas do pondelka 😝

petronesa
autor
8. júl 2012

@mummy01 a to do pondelka nevedeli že im chyba dieta? 😒

petronesa
autor
8. júl 2012

@lili_mia neviem ale teda nechapem ako može niekto zabudnút dieta v aute ja stale pozeram kde je mala ci je pri mne aj ked v aute spinka stale pozeram ci dycha 😅

mummy01
8. júl 2012

@petronesa no presne si nepametam to pozadie ale dalsi piatok si ho uz vyzdvihli...

lili_mia
8. júl 2012

@petronesa tak ak je chlap nezvyknutý voziť dieťa, tak pri spiacom sa mu môže stať, že ho niečo zaujme a dieťa je ta tam .. myslím chlapov, ktorí sa s deťmi hrajú spôsobom, že oni sú pri pc a dieťa sedí na deke a pohadzuje si hračky .. či on sedí na lavičke, číta noviny a potomok lieta po celom parku, ihrisku a oni nič

petronesa
autor
8. júl 2012

@lili_mia no mojej malej otec by ju urcite dakde zabudom nastastie ju videl len raz a aj to sedel za pocitacom a hral hru 😠

vietnamka
8. júl 2012

toto je mojou nocnou morou. V hlbke duse si myslim, ze som velmi zly a sebecky clovek. Cely zivot sa snazim to v sebe zlomit, ale v kritickych momentoch sa to prejavi.
Preto sa mi pred narodenim prveho dietata snivali strasne sny, ako som zabudla dieta v aute, a podobne.. budila som sa spotena a znicena.
Teraz mam pomaly pred porodom, a uz mam tiez podobne sny. Sniva sa mi, ako som deti nechala same doma, a isla som niekam do kelu.. so slovami, ved su uz velke (2 roky!!!!), to musia zvladnut doma.
Som z toho nestastna, a hrozne sa bojim, ze sa raz prejavi, aky som zly clovek, prave na mojich detoch.. niekde ich nedajboze zabudnem, alebo zareagujem sebecky :(

lili_mia
8. júl 2012

@petronesa a máš to tam, stačí že ho rozčúli debil, čo zle zaparkoval a myšlienka na dieťa je fuč

miruss_013
8. júl 2012

@petronesa Nezabudla a ani nezabudnem a ani sa mi nikdy nestratila v ziadnom obchode a to uz máme 2 roky..stále ju drzíme za ruku alebo sedi v kociari a tak.nechápem matky co nechaju dietatko malé nech si beha kam sa mu len chce.moze si ublizit nieco na seba stiahnut a podobne..a ani v aute nebola nikdy sama aby sa nieco nestalo deti su nevispitatelne..nikoho neodcudzujem.stat sa to moze hocikomu ale to co sa stalo ze to malá bábetko zomrelo v aute bola hlupost rodicou.. 😨 a to by som nedokázala.ked sa chceli ist zabávat dieta mali niekomu zverit a tie 2-3 dni..a nemuselo to takto skoncit 😨

halienka
8. júl 2012

Nestalo a ani dúfam nestane, ja sa tiež skôr bojím toho, že mi malú niekto unesie, tiež moja nočná mora, ja by som ju isto nespustila z očí, skôr sa bojím, že ju zverím tatinkovi a ten sa na niečo zahľadí, veď viete, stačia 2 minúty a dieťa je preč a už v živote ho nikto nenájde. Tak toto je to čoho sa bojím. Ale na to aby som malú niekde zabudla na to nie som dostatočne nezodpovedná, aspoň myslím 😀 Ale bráškovi sa stalo, že zabudli tiež malého vyzdvihnúť zo škôlky, ale to bolo tým, že sa riadne ráno so ženou nedohodli a spoliehali sa jeden na druhého 😀 Malý čakal u učiteľky doma 😀
@vietnamka čo si šiši? Že zlý a sebecký človek...taký človek by takéto sny ani nemal! Tomu by to bolo šumafuk a nie aby sa mu to ešte v snoch objavovalo. Prosím ťa netýraj sa takými myšlienkami, si dobrá mama a máš obavy o svoje deti ako všetky ostatné dobré mamy 😉 🙂

petronesa
autor
8. júl 2012

@vietnamka Pišeš ze si myslis V hlbke duse si myslim, ze som velmi zly a sebecky clovek. Preco si to myslis ak mozem vediet.Ak mas taketo sny tak potom mas obavy a nemyslim ze zli a sebecky ludia majú obavy..

hajanka
8. júl 2012

@petronesa nestalo ani raz, zili sme v preludnenom Londyne, vo Walese, lietali dost casto sami dvaja hore-dole s kopou batoziny a nestalo a dufam, ze ani nestane 🙂

vietnamka
8. júl 2012

@petronesa lebo tak v kritickych chvilach zareagujem.. vzdy to tak bolo. napriklad, teraz nedavno, boli sme s malou v detskom centre, a ona sa hrala. Ja som videla, ze je pri dverach, ale predtym si ich nikdy neotvorila (ani to nevedela), takze som sa spokojne rozpravala s inou mamickou. O chvilu som ju isla skontrolovat, a moje dieta bolo VONKU, NA CHODNIKU VEDLA CESTY. A to len preto, ze sa vykecavam ako taka ochechula!

zuzanocka
8. júl 2012

@petronesa no asi bolo, kedze bola nastvana :p ale tak oni tam zvykmu uz o 3/4 zvysnych par deti prezliekat, prezuvat, aby si boli p.uc. iste, ze o 4 uz budu zamykat branu a masirovat domov 😉

carodejnica
8. júl 2012

Ale tak zase je obrovský rozdiel, niekde dieťa zabudnúť (v aute, v obchode, v škôlke...) a rozdiel, keď dieťa odbehne, kým mama platí pri pokladni, zazvoní jej telefón, spadne jej na zem peňaženka a podobne.
Deti, žiaľ, vedia v okamihu zmeniť smer a rýchlosť... 😠 ☹

Takže ten prvý prípad sa mi našťastie nestal a dúfam, že ani nehrozí, ale ten druhý prípad áno a nie raz. ☹

Bola som v parku u nás v dedine na prechádzke aj s malou a mamou, pred tým sme boli v obchode. Chvíľku, čo som položila tašky na lavičku a prehodila dve slová s mamou a malá odbehla, nejak som sa prvý moment nezľakla, lebo park je malý, dosť izolovaný a zdanlivo bezpečný, kráčam pomaly za ňou, zmizla za takou sochou... a v tom krik, plač.. spadla do takého vybetónovaného otvora, NAŠŤASTIE sa nič nestalo, lebo otvor bol malý asi 50cmx50cm a hlboký asi tiež toľko, vôbec neviem načo slúžil a čo robil na verejnom priestranstve, hneď som sa sťažovala starostovi, a na druhý deň tam dali mrežu (niekto ju ukradol).
Potom sa mi párkrát stalo, že u nás v Jednote, kým som čakala pri pulte na šunku, alebo platila pri pokladni, tak niekde odbehla, ale to som jej hneď dala po zadku, a už sa v tomto smere celkom učlovečila.
No a minule sa zase mojej mame vytrhla na parkovisku pri Kauflande a rozbehla sa za holubom na cestu a NAŠŤASTIE prichádzajúce auto išlo veľmi pomaly, lebo išlo odbočovať, tak hneď zastalo.
No a predvčerom sa hrala na našej terase, ja som pri otvorených dverách vešala prádlo a vtom rachot, spadol na ňu hliníkový rebrík, netuším ako sa to stalo, bola som otočená chrbtom, ani prečo sa to stalo, bol tam pevne opretý už niekoľko dní, a našťastie, tiež sa nič nestalo.... 😖
A tak ďalej... 😖

No vyzerá to hrôzostrašne,ale podľa mňa klame ten,čo tvrdí, že sa mu nikdy nič také nestalo, ani nestane, naozaj stačí okamih, nemôžete mať ani oči, ani ruky, ani uši všade a tie deti sú dakedy ako roztatárené mačence.. 😒

petronesa
autor
8. júl 2012

@vietnamka jeeejda to sa moze stat kazdemu a plus si myslela ze ich neotvori..ak by si bola zla a sebecka tak by si ju nehladala..nemozes sa tak kritizovat pretoze nemas preco ja som bola na dnoch petrzalky skusala som si parochnu dieta v kociku kuknem a dieta nikde srdce sa mi zastavilo zacala som vykrikovat ze ema nastastie bola nedaleko a tyk pan ze nie je to ona fuuu to bol strach.. a tiez som nemala skusat ale sledovat dieta...ono taketo veci sa stavaju nemozes sa preto obvinovat

luciferkax
8. júl 2012

ešte sa mi to nestalo a dúfam, že sa mi to nikdy nestane :D : D aj ked, zaručiť za seba nemôžem :d :

petronesa
autor
8. júl 2012

@carodejnica moje dieta je tiez riadne cislo minule stokrat jej vravim na takej cesticke bud pri mne bicykel ta zrazi a ani som nedopovedala a boom sepalil ju mala vo vzduchu salto este na zemi cela poudierana ale nastastie nic vazne a ta bicyklistka utiekla ani som je nechcela vynadat lebo viem ze o bola emina chyba.

zeleny_cajik
8. júl 2012

Mne zatial nie, ale ja som bola zabudnuta v elektricke ako skolkarka. Moja mama bola ucitelka a celu triedu trepala elektrickou do parku na nejake branne cvicenie, alebo take nieco...no a ziakov si po vystupeni spocitala a na mna si spomenula az vo chvili, ked bola elektricka na dalsej zastavke. A ja ako vecne zamyslene decko som sa spamatala az o tri zastavky dalej a tam som spustila paniku. Nastastie sa ma ujala nejaka pani a pockala so mnou na dalsiu elektricku, z ktorej vystupila moja mama a jej nervy v kybli 😀

A za seba musim povedat, ze ked sa mi narodila Lucka, chvilu mi tralo zvyknut si, ze mam dve deti a hoci som ju nikde nezabudla, tak len preto, ze som si to stale pripominala... Po velmi kratkej dobe sa Lucka zacala pripominat dostatocne hlucne aj sama, takze ten problem sa vyriesil.

Tu začni písať odpoveď...

Odošli