Záchvaty 8 mesačnej dcérky

lupene
21. feb 2014

Ahojte. Som mamičkou 8 mesačnej dcérky. Mám jeden problém. Moja dcéra začala mať asi pred mesiacom ,,záchvaty,,. Popísala by som to asi tak,že nožičky aj ručičky napne, akoby mala kŕče, niekedy sa pri tom aj trasie, občas pri tom aj kričí uááááááá, trvá to asi 5 sekúnd, v tváričke celá sčervená a máva ich hocikedy. Aj raz za týždeň, ale aj 2x za deň. Boli sme dnes u lekárky, poslala nás na neurológiu, ale termín máme až v apríli. Máte s tým niekto skúsenosť? Ďakujem

tabitana
21. feb 2014

teda, to by som urcite necakala do aprila...co by to mohlo byt?... mne sa to podoba na epilepsiu... ale az eeg-gčko ukaze ci to v skutocnosti je.. ved existuje vela neurologických detských ambulancii...

havana_frost
21. feb 2014

Má teplotu alebo bez teploty? Aj mne to pripadá ako epilepsia. Nie som lekár, ale pracujem vo výskume a dačo som sa o tom už načítala 😒 Ale môže to byť aj kadečo iné, dúfam.

lupene
autor
21. feb 2014

bez teploty, nemá ani žiadne ťažkosti, nevyvracá očká, nezvracia, nejde jej ani pena z úst, nemodrie. Len z ničoho nič napne všetky svaly akoby mala nejaké krče a napne celé telíčko.

dankako
21. feb 2014

@lupene no ja teda neviem, ale mne to pride ako normalne pretahovanie sa...nemyslis, ze by to mohlo byt nieco taketo?...moja ked sa zobudi, tak natiahne nozicky, rucicky, mam ich take vystrete, aj v tvari akoby drzi dych, ale to je jasne pretahovanie sa po spani, ja to viem a je to jasny prejav...tebe to tak nepride?

liecitelka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lulistek
21. feb 2014

@lupene Ahoj aj moja niekedy napina nozicky aj scervenie ale to ked ju brusko boli..

mata128
21. feb 2014

Toto robil aj nas Alex,vraj to boli "ulakove reakcie",ina lekarka to nazvala bleskove krce...ale robil to iba v jednej polohe-ked som ho mala otoceneho chrbtom k sebe....zadival sa na jedno miesto a zacal nepricetne revat a roztahoval ruky dosiroka....bol vsak mladasi,mal necele 3mesiaciky,bol velmi sledovany,nakolko bol po tazkej operacii srdiecka.Vdaka Bohu to do mesiaca vymizlo,neurologicka nam kazala davat pyridoxin

lupene
autor
21. feb 2014

Preťahovanie to nie je určite, lebo viem ako sa preťahuje aj kedy...A nemáva to po prebudení sa. Ona tie nožičky aj ručičky napne akoby mala krče. A ručičky má vedľa telíčka smerom dole. Alebo keď sedí, má nožičky a ručičky v pravom uhle a vyzerá ako keď tlačí. Ale nie je to tlačenie. Ale bruško má mäkké, nemalo by ju bolieť.

fopka
21. feb 2014

moj sa takto jednoducho len zlosti...dava najavo ze sa mu nieco nepaci. Respektive: ber ma na ruky 😀

marzii35
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lupene
autor
28. apr 2019

@marzii35 všetky výsledky mala v poriadku.. Nevedeli nam povedať že z coho to mala.. Zmizlo to same od seba.

kybel_
22. sep 2023

@lupene dobry den, narazila som na tuto diskusiu, vidim ze uz je dost davno pridana ale predsa skusim…ako dlho mala vasa dcerka tieto problemy? Ja riesim momentalne uplne to iste, svalovy krc v celom tele trvajuci niekolko sekund, rucky zovrete pri tele, nozicky vystrelene dohora, ramienka napnute dopredu, niekedy aj priviera ocka a vyzera to velmi desivo..toto sa opakuje niekolkokrat za den, aj v noci..trva to uz mesiac a nemame ziadnu odpoved..sono mozgu bolo v poriadku a caka nas este EEG, ale zatial nas kazdy odbil s tym ze “to nic nieje”. Velmi sa bojim a skusam hladat informacie kde sa da, budem rada ak mi date akukolvek spatnu vazbu 🙏🏼 kolko vam to trvalo, prip.ake vysetrenia ste absolvovali..dakujem ❤️

lupene
autor
22. sep 2023

@kybel_ Dobrý deň.. absolvovali sme neurologické vyšetrenie, všetko bolo v poriadku, dodnes nevieme čo to bolo.. ale do 3 mesiacov jej to prestalo..

galikova_mata
9. dec 2023

@kybel_ dobry den, syn ma nieco podobne. Ako ste, prosim vas, dopadli?

kybel_
12. dec 2023

@galikova_mata zdravim 🙂 dcerka nieje stale definitivne dodiagnostikovana, ale zatial mame urcene neepilepticke zachvaty - autostimulacne prejavy. Mame za sebou niekolko neurologickych kontrol, 2x EEG a caka nas hospitalizacia este na monitorovane niekolkohodinove EEG. Ale teda u nej je to podla viacerych lekarov velmi netypicke lebo to ma velmi casto a intenzivne, co nieje pri tychto prejavoch zvykom. Uvidime ako to pojde dalej, stale dufam, ze to jedneho dna prejde. 🙏🏼

galikova_mata
13. dec 2023

@kybel_ ahoj, aj my uz sme v nemocnici od soboty. Eeg je take nespicificke, caka nas este ct a sono hlavicky. Nasadili nam pyridoxin a zda sa mi, ze je tych zasklbov menej. Tak drzim palce!

kybel_
13. dec 2023

@galikova_mata dakujeme, napodobne 🙂 a mozem sa opytat, ako sa to vam prejavuje?

galikova_mata
14. dec 2023

@kybel_ strasie ho, skloni pri tom hlavku a obcas mu vystrelia rucky vpred. Nezda sa mi, ze by stratil pri tom vedomie. Najcastejsie to mava, ked je unaveny. Nevieme, co to je a zajtra ideme na ct, sono hlavicky bolo ok.

galikova_mata
18. dec 2023

@kybel_ a ake ste mali eeg?

kybel_
18. dec 2023

@galikova_mata ambulantne u neurologicky 2x bolo v poriadku, ale ideme este na ten dlhsi monitoring, lebo pocas tych dvoch ziadny zachvat ani prejav nemala

kybel_
6. jan 2024

@galikova_mata ahoj, ake ste prosim dopadli?

galikova_mata
10. jan 2024

@kybel_ pomaly nam tie zasklby prestavaju, ale este ich ma 1-2x cez den.pojdeme este na kontrolne eeg. Zatial berieme ten pyridoxin a B12. A vy?

kybel_
12. jan 2024

@galikova_mata my sme na tom stale rovnako, ak nie horsie, riesime to cele dni 😔 v stredu ideme na hospitalizaciu..boli sme u dalsieho neurologa, ale teda tam vyzera ze je vsetko v poriadku..absolvovali sme uz aj nejake ine vysetrenia a stale sa na nic neprislo..ja som z toho uz na dne, 5 mesiacov to riesime

galikova_mata
14. jan 2024

@kybel_ velmi vam a vlastne nam vsetkym, kto nieco podobne riesi, drzim palce, nech je vsetko v poriadku. Je to velmi narocna situacia. Moj nazor je, ze pokial mate vsetky vysetrenia v poriadku a ze ste ich uz mali viac ako my, tak by uz nieco zachytili, ak by tam nieco bolo.