Záchvaty plaču. Ako ho utíšiť bez mliečka?

suzette
21. jan 2009

Ahojte...moj maly Matko skoro kazdy vecer chyta zachvaty placu...nic nepomaha,len prsa ale uz je taky velky (tučny ) ze mi doktorka nadva....
skusala som cajikom ale to moc nepomaha asi ma zastavene prdky,ale pritom pred dvoma hodinkami sa pekne po kakal...neviem ho niako utisit ..pomooooc 😖

dukie
21. jan 2009

Jo a na ty čajíčky jsem zapomněla. Dávali jsme "Čajánek větrníček" - též k dostání v lékárně. Taky trošku pomáhal. Ale ne dlouhodobě.

wanda007
21. jan 2009

mywiel ma pravdu, skus ho nosit cez den, nech ta citi, myslim, ze to nie je o kolikach, chod k valke do tej temy, existuje knizka od prekopovej jiriny s tym nazvom "kdyz dite nechce spat", ja som sa k nej dostala az ked mala vero pol roka, dost neskoro. vsetkemu som dala volny priebeh, nosila som, kojila hocikedy, spala s dcerou bez vycitiek, ze sa to nema. a scasti pomohlo. v noci este mame casto problemy, ale cez den je super dieta. ja som rodila cisarskym a dieta som nevidela nasledujich 24 hodin. ak neratam to, ze mi ho prisli ukazat na 5 minut po 7 hodinach. myslim, ze u mna to bolo tym porodom..., neviem. z toho placu a sopla ju zacali boliet uska.

wanda007
21. jan 2009

ak ho bolia uska, tak dietatko otaca hlavickou do stran, ked lezi na chrbte. a zaspi len ak ho drmes na stojaka. napriklad na fitlopte.

suzette
autor
21. jan 2009

dakujem ide skusat.... 😀 😝

dukie
23. jan 2009

wanda007: Toníček právě neprojevoval žádné známky bolavých oušek... 😒 Dokonce po celodenním pláči spal v noci v kuse 6 hodin... Jediná známka bylo tu uklidnění se při zvednutí (jak už jsem psala, zmírnil se tlak v hlavičce na ouška). Jinak si na uši nechal normálně sáhnout a nic... a jak se třeba uvádí, že dítě špatně baští, protože při sání ho ta ouška bolí, tak to taky nebyl problém, baštil v pohodě, dokonce díky té bolesti chtěl být přisátý skoro pořád, asi mu to pomáhalo psychicky... já si tenkrát, ženská nezkušená, myslela, že má růstový spurt, protože mu byly akorát 3 týdny a u prsa se vždycky uklidnil, tak jsem si myslela, že má hlad... 😝 No prostě jsem to tehdy nepoznala... resp. mě to ani nenapadlo. ☹ Pak jsem se mu se slzami v očích omlouvala, jaká jsem děsná matka. 😢

sharon2
23. jan 2009

susette....ty probiotické kapky, o kterých psala dukie vřele doporučuju. Je to sice pálka, ale stojí to za to. Zatím každému,komu jsem doporučila pomohly. A na Slovensku se fakt dají koupit cca za 300, jen teď z těch stránek /www.mojalekaren.sk /zmizly. A pak fenyklový čaj - já ho pila 3krát denně, nakonec mi začal i chutnat 😉 držím palečky!!!