Zadržiavanie stolice 2,5 ročného dieťaťa

lindda
14. júl 2009

ahojte nenasla som takuto temu tak som otvorila novu
Mam syna a vobec nekaka zadrziava kakame iba s cipkom na kazdy 3 den mate podobne skusenost ocenila by som dobru radu. Uz sme bez plienky ale kakat nechce iba cika 😖

lindda
autor
14. júl 2009

to mam sama take ,chore, dieta ☹

tutifruti
14. júl 2009

Nemas... Skus kakat do plienky... Dopraj mu intimitu... Môj synovec kakal do plienky do 3,5 roka, v noci uz plienku nemal, krásne cikal do záchodu... segra bola na nervy, ale ako mi kedysi povedala moja stará mama, ked som " mala hysterický záchvat z toho ze moja 2,5 ročná dcéra neje sama: "Martinka a ty si videla niekoho, kto sa nevie najest lyžicou...?! a tak to nechávam na moje deti. Dcéra 2.3 mesiaca sa doteraz pocikávala a pokakávala... az tetno týžden sa začala "pýtať"... tak to ten tvoj je super, že už ciká sám... Ale ja som to fakt neriešila, ved ak nemá /v co verím/ nejaký fyziologický problém/ tak var sa to naučí.....

tutifruti
14. júl 2009

A este ma napadlo, že "všade" sa píše, že dieťa sa naučí najprv kakať a potom cikať... tak moje deti sú asi nesmierne výnimočné... ale najprv zvládli cikanie.... kakanie bol u nás vyšší "level"....

andulkau
15. júl 2009

Ahoj Lindda.Mozno ma maly problem v tom ,ze ho to boli. 😢 Mne mala tiez kakavala pekne do nocnika. 😀 Ale raz nekakala 3dni a to uz bol problem.Plakala ,ze ju to boli.Tak teraz zakazdym ,ked kaka tak musim namastit ritku.

A maly zadrziava? alebo ma zapchu,ze sa mu neda.

lienka79
15. júl 2009

ahoj..tiez si myslim,ze je to preto,ze ma blok..mnohe deti,aj ked su bez plienky...este trva,kym prejdu aj na kakanie do WC,si serblika..
Napr.mala mojej kamosky bol uz bez plienky,ale ked prislo na nu kakanie....tak si vypytala plienku a zasla do kuta,kde sa v klude sama vykakala .
MOzno tvoj syn to nepovie,ale zaziva nieco podobne..tak sa skuste k tomu dopatrat.
A preco enkaka..netreba miu,alebo zadrziava..Ak zadrziava..tak je to zrejme psych.blok a ak ma zapchu,treba davat vlakninu...ci uz v jedle,ovoci,alevbo prip.kupit v lekarni

lindda
autor
16. júl 2009

On mam blok zadrziava nema tvrde proste raz ho stiplao a odvtedy koniec uz sme uplne bez plienky iba na noc mame ale kakame len s cipkom kazdy 3-4 den na porazku ☹

andulkau
16. júl 2009

lindda no prave nema zapchu ,ale boji sa z ho to bude znova stipat.Tak mu natieraj ritku,a povedz nech kaka ,ze nebude boliet ,lebo ma kremik.U nas to ide tiez tak.A plienku ma tiez iba v noci.
Mala si tiez, ako si sada krici kremik ,kremik 😉

Drzim palce. 🙂

atrami
16. júl 2009

Malý mal tiež psychický blok. Prekonal hnačku a chuďatko sa bála aj prdkať, aby sa nedokakal a dosť ho štípala ritka.
My sme sa hrali na vrtulník. Vyzeralo to smiešne. Sedel na nočníku s vrtulkou a fúkal do nej. A čím silnejšie fúkal, tak musel aj tlačiť. Potom sa vykakal.

Pomáhala aj ľahšia strava ovocie, jogurty.

tutifruti
16. júl 2009

lindda, môj synovec /o ktorom som písala vyššie/ doteraz má "problémy" s kakaním... často ho "zapeká", má problém ísť na WC niekde v neznámom prostredí, v škole nehrozí, segra sa smeje, že z družiny /má 10 rokov/ trieli ako o život, lebo musí...
Skús dozrieť na stravu a pitný režim a príliš na to neupozorňuj, držím palce....

lindda
autor
16. júl 2009

Cafte vdaka za kazdu radu 🙂 dnes sme uspesne kakali u mojej mamy pod stromom schovaní ale potom to prebalovanie stale vresti ze to stipe no tak kremikujeme ideme zajtra da dovolenku tak dufam, ze to nejako zvladneme🙂
Pekny tyzden vsetkym potom sem kuknem a podam hlasenie o kakani 😀

tutifruti
16. júl 2009

...kakaniu zdar... 😀

lindda
autor
26. júl 2009

cafte tak sme doma a mozem povedat ,ze celkom uspesne sme kakali do nocnika iba to strasne revanie pri utierani ritky 😢 ale lepsi sa to pomalicky hura 🙂

atrami
27. júl 2009

Syn sa tiež nevykaká hocikde. Najhoršie je to v školke, tam za 4 roky nekakal ani raz. Ale vonku mu to ide. Nerád zo začiatku chodil do školky, tak to bude asi tým. ☹

Tak pekne kakajte. 😅

nikuska22
28. júl 2009

caute, my mame tiez horory doma, uz treti den vystraja nenormalne pri kakani, proste cely den len chodi a vrieska, ze sa nemoze vykakat, chodi po celom byte s kremom, ze jej mam mastit, to sa opakuje kazdych 15 minut, vobec sa nevykaka, pripada mi to tak, ze ked s auz konecne vykaka, tak len tak napol, lebo ostatne zadrziava a potom pokracuje v tom, ze sa nemoze vykakat, totalne mi uz lezie na nervy, lebo viem, ze to su len jej dalsie fanty, ja by som asi a prispiet do kazdej temy, lebo vsetko, co je nejako zvlastne alebo nejaky problem, tak to ona ma.......je to fakt na nervy, ked za mnou vsade chodi ako pes a len mrnci a place. ale nema nejaku tvrdu stolicu, skor myslim, ze je to blok, ze zacala chodit na nocnik, lenze ja som jej aj plienku nechala, ako ste tu radili a nic, aj to fukanie, proste ona vsetko odmieta a ked kaka, tak vrieska akoby ju drali 😒

nikuska22
28. júl 2009

a este stale, ze boli dupa, boli dupa, tak ja neviem, kde ju to boli, lebo vonku nic nevidno, myslite, ze to moze byt nejaky problem, alebo su to fakt iba fanty, ako si myslim ja. ja u nej uz fakt neviem, lebo kazdy den si nieco nove vymysli.

siuu
13. sep 2009

lindda, tak moja dcerka ma podobny problem uz dost dlho. Mam pocit, ze od narodenia. Zadrziava kakanie, az tak ze sa trasie, zatne zuby a ruky a stahuje to dnu. Nechce ani do plienky, ani do nocnika ani do zachoda. Po 2-3 dnoch jej tiez dam cipok, aby sa uz konecne vykakala. Mozem jej slubovat hory-doly. U nej je to urcite nejaky blok a neviem ako uz dalej...

tvoja.mima
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
nana
22. sep 2009

Ahoj, aj my máme tento problém, ale už vieme príčinu... Včera sme boli na gastroenterológii s malým a Dr. nám povedala ako na malého. treba ho naučiť kakať. Vždy asi tak 5-10 min. po jedle ho treba dať na nočník, alebo záchod, ale tak aby mal nožičky položené na zemi, alebo na stolčeku, nie vo vzduchu a hravou formou naňho, prípadne za odmenu, povedať mu aby tlačil. A takto máme nacvičovať po každom vačšom jedle: raňajky, obed večera. No ale nám predpísala aj vlákninu, lebo malý ma moc tuhú stolicu a tá mu pomáha.
Predtým kakal 1x.

atrami
22. sep 2009

No my sme mali tiež tento problém. Kúpili sme obyčajnú vrtuľku, do ktorej fúkal. Músel fúkať a zapojiť aj brušné svalstvo, postupne sa to upravilo.

akzuzs
11. okt 2009

Ktoré pravidlá porušuje: | Zruš Mám syna ktorý má 20 mesiacov a má velké problémy so stolicou. Kaká raz za dva tri dni a to je v tedy horor. Aj dnes, stále bol nervózny a pítal sa cikať ale nikdy sa nevycikal a tak som vedela ako po iné dni, že bude kakať. A tak aj bolo začal po stojačky ( ako vždy lebo má už aj o z toho strach, opakuje sa to už niekolký krát) samozrejme hovienko večšie ako môže vytlačiť a tak z dobrú pol hodinu aj viac bojujeme a doslovný pôrod. Strašne pri tom z hrdla kričí od bolesti, plače, silovo tlači, z čoho mám strach aby nedostal pruh. Dnes sa aj z toho dogrcal a ja som už myslela že budem bežať na pohotovosť lebonie a nie to dotlačiť. Ani von ani dnu. Nakoniec sa to podarilo. Bol celý ubolený, vysilený a spotený. Konečník mal horúci tak som ho ovlažovala v studenej vode a on držal lebo ho to trocha ovlažilo.
Čo sa týka stravy, myslím, že mu dávam dobre, lebo každý deň spapká ovocie (buď jablko alebo hrušku, alebo iné), každý deň jogurt (buď probiotiký alebo aktíviu ale. iné) denne vypije domácu šťavu z pomarančov, hodne pije. Ráno aj večer má v papkaní máslo na premastenie. Aj cez den v jedle má mastné, veď už od roka papká ako my s mužom. Nejedáva varenú mrkvu a nie ryžu a banány sú pre neho tabu, lebo by ho ešte viac zapieklo.
Tak ja už neviem, čo mám robiť. Inak v krajnom prípade mu vždy dám slivkový kompót, to večšinou zaberie, ale čo ak raz už nie. Veď na všetko si raz telo zvykne.
Som z toho "blázon" tak mi prosím poraďte
Ďakujem!

susik77
11. okt 2009

akzuzs: my sme toto riesili tiez s malou ked mala okolo 20 mes. trvalo to asi mesiac. dr. nas poslala na vysetr. do nemocky. tam lekar povedal, ze mala ma na konecniku jazvicku-ze zrejme pred mesiacom-dvomi jej praskol konecnik a preto ju to boli ked kaka. tiez mala velke hovienka a bolo to ako porod. takze chodte radsej rychle na vysetrenie k odbornikovi 😉 este hovoril, ze ta trhlinka nemusela byt vobec vidiet, ze mohla byt malinka, takze sme si to vobec nemuseli vsimnut.

vlasa
12. okt 2009

my mame tento isty problem,kakame iba s cipkou po troch dnoch a so strasnym placom ☹ ☹ ☹ vzdy sme mavali skor opacny problem,neviem kde sa to pokazilo.duphalac nam uz nezabera a ani ho nechce jest vlastne 😒 uz.pohybu ma dost,stale kojime,aj pije celkom dobre.je to tiez psychicky blok,lebo aj sto krat krici ze kakat a nikdy nic.iba krici,ze nebude,lebo bude boliet ritka 😔 😔 😔

andulkau
12. okt 2009

vlasa aj my sme s tym bojovali.Nedavaj mu ovocne caje,a slad iba medom.Med zmakcuje stolicu.Ja som jej este pred kakanim natierala ritku.
Drzim palce.
🙂

vlasa
13. okt 2009

bianka by sa aj mohla vykakat,keby chcela.nema ani tvrdu stolicu,ide iba o to,ze ona sama nechce,bude to zadrziavat a kricat,ze nechce,az kym to nema vonku ☹ vcera tak chodila dokola po izbe asi hodinu.

helcenka
13. okt 2009

Ahoj, našemu malýmu se stávalo (je mu 21. měsíců), že třeba dva dny nekakal. Začali jsme pravidelně jednou týdně k obědu vařit kaši z ovesných vloček bez mléka, přidávám mu do ní rozinky a banán. Moc mu chutná a výborně pročistí celé trávicí ústrojí. Poradila nám to naše lékařka. 😕

mata78
15. okt 2009

Ahojte. U nas doma je to podobne. Kristinka ma 3 rokya takmer 9 mesiacov je bez plienky. už aj v noci. Ale kaká iba do plienky. chcela som ju naucit kakat do nocnika tak som jej raz ked chcela kakat nedala plienku. samozrejme sa nevykakala este dalsie dva dni. tak me sa vratili k plienkam. vždy ked vidim že je nervozna a chce kakat tak sa jej spýtam či chce plienocku a dam jej ju. ona si zalezie niekde kde ju nikto nevidí a vykaka sa. potom pride, že chce dat prec plienocku.

berenisse22
15. okt 2009

ahojte, maly ma 2 roky aj 7 mesiacov, krasne chodime cikat do zachodika aj na nocnik, v noci sme bez plienky, ale kakat ani za svet, len do plienky. Uz neviem ako nanho, ako ho presvedcit, ze treba ist na nocnik, alebo do zachodika, ci to pride samo? tiez som mu skusila nedat plienku na kakanie, a tiez len zadrziavala a nekakal dva dni, tak som sa potom zlutovala, a pekne sa vykakal do plienky.

helcenka
16. okt 2009

To my zase od 11 měsíců kakáme jenom do nočníku (malýmu je 1 rok a 9 měsíců). Teď chodíme kakat už na záchod. Jenom čůrání jde pořád do plenky. Koupili jsme malýmu dětské prkýnko, které připomíná želvu, nejdřív na něj nechtěl sednout, šíleně řval a utíkal pryč, tak jsme to pořád zkoušeli. Když se na něm poprvé vyčůral, tak byl hrozně rád a už na nočník nechtěl (je to asi měsíc).A taky se mu moc líbí, že si může sám utrhnout papír a potom spláchnout. Je z toho hrozně nadšený, dokonce si vybírá toaletní papír v obchodě sám. U nás zabral asi fakt nejvíc ten papír. Jednou mě napadlo, že ho nechám v obchodě vybrat. Doma jsem mu pak řekla, že pokud chce ten papír, co si sám vybral, používat, musí jít na záchod. A bylo to. Teď pracujeme na čůrání, to bude asi horší. Držím palce.

vlasa
21. okt 2009

maminy,a ake cipky ste davali?iba glycerinove?mne dokina neodporucala glycerinove,ale avenoc na znecitlivenie a aj cipky avenoc plus vlakninu benefibru.nemate s tym skusenosti?bojim sa velmi,uz sest dni sme nekakali ☹ ☹ ☹

deninko
21. okt 2009

lindda, my problemy s kakanim mame asi 1,5 roka...zacalo to tym, ze maly mal zapchu, trosku sa mu natrhla ritka a potom zadrziaval a odmietal kakat.. nekakal aj 7 dni, absolvovali sme rozne vysetrenia, ci nema funkcnu poruchu, atd...tym, ze nekakaval tak dlho, tak mu zleniveli creva a uz nemusel ani zadrziiavat, jednoducho nemal potrebu casto kakat...u nas je to psychicka zalezitost, chce to vela trpezlivosti, davat pozor na stravu, vela ovocia, vlakniny, obmedzit cukor, dostatocny pitny rezim...zmena nastala, ked zacal chodit na "normalne" WC, tym ze tam sedi, ide to lepsie von🙂, teraz kakame kazdy druhy den