Zadržiavanie stolice 2,5 ročného dieťaťa

lindda
14. júl 2009

ahojte nenasla som takuto temu tak som otvorila novu
Mam syna a vobec nekaka zadrziava kakame iba s cipkom na kazdy 3 den mate podobne skusenost ocenila by som dobru radu. Uz sme bez plienky ale kakat nechce iba cika 😖

petulienka
21. júl 2010

saska samozrejme ze to bude lepsie, treba tomu verit, ved do 18tich nebude kakat do plienky neboj... ja sa tym riadim 🙂

miri34
9. aug 2010

Ahojte, je mi do placu, kolko deti ma problem s odmietanim kakat. Ja sa trapim s mojou 2-rocnou dcerkou uz 8 mesiacov, vyskusala som snad vsetko. Co by som dala, keby mi kakala aspon do plienky. Dnes je 4. den co odmieta, place, hruza. Psychicky ma to nici ...

elika
12. aug 2010

no na psychiku je to hruuuuza. my uz tiez uzivame duphalac, aj homeopatiku, aj vitaminy z aura soma. a ked proste na 3-4 den nejde, v noci jej dam 1/4-1/2 cipku. snad zisti, ze to nie je nic strasne a uz to nebude tak strasne. ten duphalac zabera celkom dobre, takze sme uz cipok dlhsie nemuseli dat. duphalac je na prirodnej baze a vraj nie je navykovy, ale aj tak ma trapi, ze ho musime pouzivat. no co uz.... proste inak sa neda. motivacia vobec nefungovala. skusala som aj odmenovanie za pokusy tlacit, ale potom zacala filmovat... tvarila sa, ze tlaci, ale bolo jasne ze nie. pri kazdom vykakani sa tesi, ale boji sa toho stale. 😒

barbiemummy
13. aug 2010

na moje deti zabrali kiwi, slivky a pit vela vody.yogurty.malo ryze a zemiakov.

flakulka
13. aug 2010

dobrý deň zdravím všetky kakajuce mamičky ja mam dve dcéry a problémov s kakaním až až staršia ma 9 rokov a ešte ked ju nepošlem doteraz na záchod tak zadrží a nepomohli ani čípky krémy ani lieky zadržiavala asi do 5 rokov a teraz už sama ide ale jej musim pripomínať a čo sa týka mladšej tá má 2 roky a zadržiava takisto a prišla som na to že ked ju posadím na nočník a kreslíme zvieratká ako kakajú a ked začne kričať kakať tak ju rýchlo veymem s nočníka a zohnem ju a stolicu sama vytlačíak mate nejaké lepšie skusenosti dajte mi vedieť lebo už som z tohto na nervy celý život naháňam len hovienka dcér ahojte

miri34
14. aug 2010

@mba Moja dcerka (ma 2 roky) zadrziava stolicu od decembra 2009. Vtedy zazila problem pri kakani a odvtedy mam neustaly boj s jej hovienkami. Vtedy som ju zacala davat na nocnik, ked chcela kakat. Som presvedcena, ze to bola chyba. Vtedy sa mi totiz aspon pytala a tlacit chcela do plienky a pri mne. a tym ze som ju davala na nocnik (nechcela tam velmi) sa mi teraz uz do plienky nevykaka. Ked povie ze chce kakat, dam ju na nocnik, ale to prestane tlacit a ma to ako stolicku. Presli sme uz vsetkym. Teraz je 4. den co zadrziava a ja neviem ci jej dam cipok alebo to budem trpiet s nou dalej. Ako vam zabral aa ta stava noni? Uz som sa o nej informovali, neviem ci to mam skusit.

bublinkajasminka
18. aug 2010

boze ja som neverila ze mozeme byt v takomto kolotoci aj my.....zacalo to tiez pri odvykani od plienok - tych smesa zbavili pred polrokom ale kakala do plienky....cez obed ked mala plienku sup do nej...len ideme do skolky a snazila som sa zrusit jej plienku a odvtedy nechce kakat 😒 😒 😒 jeeeemine krici ze chce kakat - uteka k nocniku sadne si , krici a nic 😒 😒 😒 😒 davamduphalac,fructolax a nic 😒 😒 😒 😒 😒 som totalne zufala 😝

bublinkajasminka
18. aug 2010

atu stavu noni len z netu sa da objednat alebo aj kupit??

miri34
19. aug 2010

Ja by som bola rada, keby mi kakala aspon do plienky bez problemov. Vobec by som to neriesila, co poznam take deticky, oducia sa od plienok a krasne cikaju do nocnika, ale ked pride na kakanie vypytaju si plienku a sup do nej. kamoska to neriesila, nechala ho, ved do 18-ky plienku nebude predsa nosit a prvy krat sa jej vykakal vraj v 4. rokoch do zachoda. No a co? Aspon kakal. Ved ta moja to teraz zadrziava ako len moze a podla mna je to aj nebezpecne.

miri34
19. aug 2010

@bublinkajasminka Tu stavu spomenula "mba" (prispevok z 28.6), pisala ze im zabral, ale ci uplne neviem.

basika
20. aug 2010

@bublinkajasminka ja som tú šťavu videla na internet. Daj si do googla 100% slivková šťava a nájde ti to. Tiež by som to chcela vyskúšať. My máme tiež permanentne tvrdú stolicu. Pokiaľ mala mäkšiu tak vykakala sa do záchodíka. Ale teraz to stále robí tak, že sa ide schovať a dá to do gatiek. Plienky už nemáme vôbec ani na spánok. Vždy jej poviem, že do záchodíka aby kakala a bla bla bla okolo toho...ponúknem jej, ale nesilím ju...aby mi nedajbože nezačala stolicu zadržiavať tak nech to dá radšej do gatiek. Ja riešim ako zmäkšiť stolicu a tým očakávam potom aj kakanie do záchodíka. Duphalac som jej dávala takmer polroka. Ešte som sa ťa chcela spýtať ten Fructolax jej dávaš pravidelne alebo len keď sa nemôže vykakať? Nebolelo ju bruško z toho,lebo niekto píše že bolelo bruško.

zuzufek
20. aug 2010

My máme rovnaký problém so zadržiavaním stolice....ciká bez problémov či na nočník či na záchod,vonku,kdekoľvek,ale ako náhle príde na kakanie tak koniec,začne len prešľapovať a radšej zadrží....neplatí na ňu žiadne prehováranie ani že dáme záchodiku napapať a pod. dokáže nekakať 4 dni...ja jej preto dávam na spanie plienku a vtedy sa mi do nej vykaká a keď už to nedokáže zadržať a tlačí do nohavičiek ani vtedy mi to nevadí,lebo som rada,že sa aspoň vykaká...tiež sme brali duphalac a sedalia-homeopatiká....ale jednoducho to má stále v hlavičke nejak zablokované a nedokážeme jej to vysvetliť,že kakanie je rovnako prirodzené ako cikanie.

gabii83
20. aug 2010

ahojte sice je mala mladsia, ale uz sme uplne bez plienok dva mesiace, a mesiac ani v noci nemame. tiez sa sem-tam pokaka, raz za tyzden aj ked viem ze jej treba, ale ci sa boji alebo co, sa trapi sadne si na nocnik, postavi sa, a potom uz ked jej velmi treba trosku si vytlaci do nohaviciek a potom do nocnika.
nie vzdy ale casto, ale hadam tiez jej to prejde.
tak zelam vsetkym maminkam trpezlivost 😉

bublinkajasminka
20. aug 2010

@basika fructolax davame ked sa neda vykakat a boli brusko hovori tiez ale uz ked sa nbeda kakat hlavne preto ju boli - ma tvrde a pretoju boli -cizfurctolaxu to neviem... 😒

miri34
20. aug 2010

Ahojte babenky. My sme uz presli snad vsetkym. Cez upravu stravy (kazdy den actimel, activia, ovsene vlocky v polievke, vela takutin - ked nechcela tak lyzicou), rozne caje, probiotika (najviac osvedcene Biogaya), duphalac i fruktolax (osvedcil sa mi viac duphalac, ked uz bolo hovienko tak bolo maksie), odmenovanie za kazde vykakanie (sama si nalepi na nocnik nalepku - kupujeme rozpravkove postavicky ako mysiak, kacer Donald, ...) a dokonca si to sama aj odfoti (jostava to iba vo fotaku). Naposledy som jej aj nakreslila ako funguje travenie - vymenovala mi co vsetko spapala, ja som to nakreslila, potom ako to ide cez usta do bruska a co nespapa brusko to ostane v brusku a preto ho ma velke a ked vykaka, prestane ju boliet brusko a bude ho mat malicke. Vzdy to nove zabralo ,ale len na chvilu. Ostali sme na opatovnom zadrziavani a na 4. den to ja nevydrzim a bud jej dam prstek do ritky alebo cipok. Snad tie co su niekde na zaciatku, skuste nieco z toho co som tu vymenovala. Vela stastia.

basika
20. aug 2010

@bublinkajasminka lebo v lekárni mi povedali, že je to vlastne preháňadlo a môže spôsobiť kŕče. A Yasmi sa už ani po fruktolaxe nevykaká? Ako často kaká?

bublinkajasminka
20. aug 2010

@basika yasmi kaka ako kedy - niekedy kazdy den -ale obycajne do plienky ale odkedy skusame nocnik zadrziava.....treti den jej davam cipok, druhy den duphalac, fructolax a skusam co zaberie....hovienko ma makke - nema tvrdu stolicu ale to je psychika 😒 😒

angel78
20. aug 2010

ahojte, my sme prave presli rovnakym problemom. skoncili sme s plienkou a prisiel problem s kakanim... ani za ten svet sa nechcel vykakat ci uz do nocnika, ci do zachoda.. tak ma napadlo ho nejako motivovat. ma straasne rad fit tycinky tie ovocne.. no nedavam mu ich casto len ozaj obcas.. a tak ked mal kakat tak ked sedel na zachodiku a plakal, ze nebude kako a uz som videla ako by sa rad vykakal tak som mu len opakovala, ked spravis kako, tak dostanes fit tycinku, niekedy som ju doniesla priamo k nam a polozila pred neho aby mal motivaciu🙂 no a zabralo, par krat sme to takto urobili a zacal kakat sam.. potom vsak presibanec si rozdelil kako na viac malych bobcekov a tak sme kakali aj 5x krat denne len aby dostal fit tycinku, tak sme ju prestali pouzivat ale dovtedy si tak zvykol kakat, ze uz ju aj tak nepotrebujeme🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 tak skuste nieco taketo... nam to zabralo🙂

bublinkajasminka
21. aug 2010

angel - my sme to skusili - mala lubi strasne soletky - palicky - ale zabralo na parkrat - viac nie 😒

simonka99
21. aug 2010

my mame tiez problem s kakanim,aj ked nie konkretne so zadrziavanim,ale kakame kazde 2-3 dni a mame oslabenu sliznicu v konecniku-mal aj ranky,ktore krvacali pri kakani-aj ked mal makku stolicu.Kazdy den pije actimel-uz vyse pol roka,ma rad fit tycinky,vela pije...ale odkedy neplienkujeme,to kakanie je hrozne....mate niektora skuseosti s tym,ze dietatko ma prekrveny konecnik?(ritku zvonku ma krasnu,bez zaparenia,bez zacervenania,len ked mu ju otvorim,tak ma zacervenanu...) Lekarka nam dala asi pred mesiacom Avenoc mast a dubovu koru,ale nejak sa toho nevieme zbavit.Mimochodom kakame tiez do plienky,le radsej tam ,ako nikde,mam kamaratku,ktora mi raz dala postrazit syna a ten zadrziaval stolicu...a doteraz mam z toho traumu,ako krical od bolesti...

dadushka735
12. sep 2010

Ahojte,som rada ze v tomto probleme nie som sama.Mam 26 mes dceru,ktora uz nema plienky od aprila a chodi na wc aj na nocnik.Tiez uzivame duphalac aj cipok Bisacodyl som uz musela dat na treti den .Vidim ,ze jej treba ale nehce.Problem je v tom,ze ju to boli a ma aj krv ked kaka a tak sa boji ☹ place a place a stahuje ritkuJe to dost na psychiku narocne.Tak mi drzte palce.Este sa chcem spytat,mozno niektora to vie,ci to nieje z toho ,ze som ju prestala kojit (az doteraz)a davam jej kravske mlieko,ktore si pyta sama do flase.Ahojte

miri34
15. sep 2010

@dadushka735 Ja som malu kojila 24 mesiacov a problemy so zadrziavanim stolice ma asi od 16. mesiaca. Tiez jej davam uz kravske mlaieko. Ja si nemyslim, ze to suvisi s kojenim, je to psychicky blok dietata. A na matku je to psychicky narocne tiez.

dadushka735
17. sep 2010

Ahoj Miri34 dakujem za prispevok.Dost ma to vycerpava v pondelok idem s nou k lekarke a asi na chirurgiu, ci kam nas posle.Vobec sa jej to nelepsi je to stale rovnake.Tak zatial ahoj

elika
18. sep 2010

my berieme kazdy den duphalac. davame aj cipky. posledne dva razy sa stalo, ze sa po cipku vykakala tak za 3 hodiny a cipok vytlacila uplne cely ako ho dostala. podarilo sa uz par krat aj prirodzene, najma po tom, co tak cca. 2 hodiny splhala po strome. tam sa jej velmi napinali svaly brucha a tym, ze ju to velmi bavilo, aj zabudla, ze ma brzdit kakanie. motivovanie nam moc nepomohlo. skor to, ked nic neriesim a nehovorim a ked 2-3 dni nekaka, tak jej dam proste cipok ked zaspi. teraz si ho 2x vypytala sama a ako pisem, tak ho cely vytlacila po niekolkych hodinach. vsetko jedlo, co by mohlo mat prehanajuci ucinok odmieta. dokonca odmieta najnovsie aj vodu. nazorne sme si ukazovali ako crievka pracuju prostrednictvom mikrotenoveho sacku a rohlika, ktory som namocila vodou a ukazujem ako pracuje zaludok a ako to ide cez crievka. uz jej hovorim, ze by sa jej crievka mohli potrhat. sem tam to pomoze inokedy nie. niekedy dokonca odmieta jest, aby mala prazdne brusko a nemusela kakat. ☹(( davame aj homeopatika. je to na dlho a neriesit to neviem.

pizzamati
19. sep 2010

Ahojte dievcata.

Aj my sme mali tento problem zo zadrziavanim stolice. Mala od roka a pol sa pytala cikat na zachod, ale kakat zadrziavala niekedy kakala aj kazdy 6 den ale nemala tvrdu stolicu skusali sme hoc co. Davali sme cipky potom sa vzdy vykakala ale, do plienky na nocnik alebo na WC odmietala, boli to muky tu cipku jej vpravit do zadku hruza rev.
Teraz kaka kazdy den ale vzdy si vypyta plienku. Skusali sme aby sa vykakala na nocnik tak potvora radsej cely den zadrziavala, tak som jej na druhy den povedala ze moze aj do plienky a hned si aj pytala. Teraz to uz neriesim snad sa nauci aj na WC nic nebudem silit som rada ze vobec sama prirodzene kaka. Takze si myslim ze kazde dieta sa raz nauci. Vela vytrvalosti zelam a pevne nervy. 🙂

elika
20. sep 2010

ako donutit dieta, aby pilo vela tekutin?

lubica69
20. sep 2010

ahojte dievčatá
ak môžem svoju skúsenosť
tiež sme mali problém so zadržiavaním stolice ale prešlo to samo Netreba ieťatko nútiť a dať tomu čas Ja som malého nechávala samého keď som videla,že mu treba dala nočník a odišla A začal kakať sám v kľude 😀
@elika nám pomohla fľaša so sosákom Vtedy vypil veľa Praktizujem dodnes Niekto si povie,že je už veľký ale keď je chorý a potrebujem aby veľa vypil fľaša nefľaša dám mu ju 😀

basika
20. sep 2010

@elika mením flašky alebo jej pri TV rozprávke dám striekačkou aj 200ml, to normálne otvára ústa a pije...inak by bola len na biednych 100ml za deň čo vypije sama...

elika
21. sep 2010

dakujem za napady. 🙂 My sme tiez skusali neriesit, lenze potom aj 10 dni nic a to uz je faakt dost. takze niekedy sa to da ignorovat, inokedy nie. Bala som sa, aby sa jej nedajboze nepretrhli creva, alebo nieco podobne. ☹ Nie som lekar, neviem kolko este mozem riskovat a kedy je to uz fakt zle. ☹

amalkama
21. sep 2010

Ahoj holky, mám syna a ten problémy nemá jak ho posadím na WC kaká sám od sebe a je u toho veselý vykřikuje prostě pohoda. Jinak je to s mojíma krsňátkama. Ta starší začala zadržávat stolicu něco před 2 rokem tehdy sem ještě dítě neměla, takže jsem spolu s jejími rodiči apsolvovala nespočet vyšetření a také domácí procedury jako byly čípky a klistýry všechno bylo vždy na chvilku. Pak jednoho krásného dne prostě zjistila, že kakat se musí a vše je OK.

Ta mladší má stejný problém, který začal taktéž kolem 2 roka. Opakuje se stejný křik při snaze maminky o kakání dítěte, při aplikaci čípku no hrůza a děz.
Minulý týden jsme u nás měly obě holky i s maminkou na "prázdninách" občas sme zažily noční buzení kvůli kakání, které bylo provázeno křikem, ale bohu dík s konečným úspěchem bez čípků a jiných preparátů.
Záměrně jsem přez den brala na Wc všechny osoby co byly po ruce, když dělal bobajs náš prďolka, aby hlavně naše "zadržávačka" viděla jaká je zábava dělat bobky a jak se z toho všichny radují.
Ke konci týdne už se vykakala na WC a dokonce bez křiku a žádných podpůrných prostředků. To jí vyrdželo do dnes tak snad už to bude OK.

Můj názor je ten, že pokud nemá dítě žádný fyzický (anatomický problém), tak se prostě musí zkoušet co nejlépe zabere, ze zkušenosti s holkama vím, že je dobré jakékoli zavařené ovoce včetně vody ze zavařeniny podle chuti dítěte. (necpat mu trnkovů vodu, když ju nechce). Nejchutnější pro děti jsou dle mých zkušeností zavařené třešně. Co vám řekne kazdý doktor upravit jídelníček - vláknina, pitný režim a samozřejmě hooooodně pohybu. Nedělat z kakání mega problém zachovat chladnou hlavu a nenuceně vysvětlovat, kakat je přirozené kakají všichni sousedé, prodavačky, dokonce aj ředitelé a prezidenti, princezna v pohádce, kaká každy trpasík.
Na druhé straně hlídat počet nekakacích dnů a na asi3-4 den použít čípek nebo prostředek po kterém se dítě vykaká, aby nedošlo k zapečení to by sytuaci ještě zhoršilo.
Je to prostě běh na dlouhou trať. Pokud se člověk řídí radamy lékařů a selského rozumu a dělá pro své dítě maximum pak nezbívá než čekat, než si ten dětský mozeček uvědomí, že kakání je přirozená věc, dítě zbytečně nestresovat a snažit se zůstat v "pohodě". Některé věci se snadno říkájí, ale hůř provádějí.
Z pravidla není nic snadného a rychle uskutečnitelného. Takže všem přeji pevné nervy, zdravé kakající děti a hlavně velkou dávku trpělivosti.