Zadržiavanie stolice 2,5 ročného dieťaťa

lindda
14. júl 2009

ahojte nenasla som takuto temu tak som otvorila novu
Mam syna a vobec nekaka zadrziava kakame iba s cipkom na kazdy 3 den mate podobne skusenost ocenila by som dobru radu. Uz sme bez plienky ale kakat nechce iba cika 😖

jeennyv
21. okt 2015

Baby vlastna skusenost, ked som bola mala tiez som nechcela kakat na nocniku...dovod...ako uz dospelejsia viem zhodnotit ze ma to hovienko tam jednoducho steklilo lebo nocnik je taky maly plytky atd.. sa mi to nepacilo...ale ako decko som to nerozobera...dali ma na wc s detskou doskou a u mna problemy prestali... nevravim, ze to tak musi byt, ale niekomu prosto nocnik nevyhovuje....

xanti111
23. okt 2015

@blondiegirl malemu pomohol duphalac, ale je na predpis. Dat mu cipok bol nadludsky vykon

deborah77
6. mar 2016

@elika viem,že ste to pisala dávno,ale o aké homeopatiká išlo a kde ich zoženiem. Malý má psych.blok, strach z kakania. Ďakujem.

gabina123
6. mar 2016

My máme ten istý problém a máme brat mesiac duphalac od gastro enterologicky uvidíme či pomôže

janinia
6. mar 2016

Viem ze moze to byt iny pripad ale u nas zadrziavanie kakania suviselo s predoslou zapchov pri ktorej viackrat predtym kakanie bolo namahou a bolestou tak sa mu potom dieta silou mocou snazilo vyhnut.co sa mu aj celkom darilo.teda to moze byt aj taky psychicky blok ze z nejakeho dovodu nechce kakat....pomoze dieta presviedcat a podporovat a co najviac u to ulahcit.jednak stravou...teda viac zeleniny ovocia a tekutin a vlakniny a napokon aj slivkoveho vyvaru ked uz je fakt problem.a masirovat brusko cvicit.a poskytnut maximalny komfort pri kakani.mozno fakt aj tu plienku ak mu to zatial tam ide lepsie....

janinia
6. mar 2016

A samozrejme probiotika alebo nievo ako hylak. A cipky ked sa fakt neda....

janinia
7. mar 2016

Az ted som precitala diskusiu prispevky su tu bohate....vidim ze je to rozsireny oroblem.urcite davam pozor na jedlo ako je mrkva,ryza,banan,cokolada....a ked to neslo vzdy rano tepla voda alebo dzus zmiesany s teplou vodou alebo slivkovy vyvar a tiez kvapka oleja k tomu....naokon to pustilo....dufam ze aj u nas sa to stane uz uplne minulostou,lebo nohy na uzlik este obcas mava a boji sa len uz menej.drzim palce aj ostatnym....

elika
7. mar 2016

@deborah77 homeopatika nemozete dat dietatu na moje odporucanie. Musi tomu predchadzat kompletna diagnostika dietata, v nasom pripadeciastocna i mna u homeopata odbornika. Vyslovene neodporucam najst si ho len tak na googli. Mali sme aj velmi zlu skusenost. S mladsou nam ani to uplne nepomohlo...

deborah77
7. mar 2016

Ďakujem.

kacenky
13. okt 2016

@shira_
Ahoj,chcem sa spýtať,ci ste to uz poriesili s tym kakanim a ako. My mame úplne rovnaký problém a aj vek. Dakujem. K

shira_
14. okt 2016

@kacenky no je to tazke. Moj uz bude mat 6 rokov a stale to nie je ok. Naschval zadrziava, nejde ked mu treba, potom sa interval predlzuje az na niekoľko dni. Ak sa mi zda uz dlho, pripadne sa zacne stazovat na bolest bruska a nechce jest, dam mu glycerinovy cipok. Uz sme ho par krat museli pouzit. Najhorsie,ked tak zadrziava niekolko dni a potom sa mi nejak podari ho prehovoriť na kakanie, kaka s bolestou, uz bolo aj tak, ze mu isla krv a strasne plakal. Su obdobia horsie aj lepšie, no kazdy jeden den ma kaknute v slipoch- podla toho viem, ze stale len zadrziava... Ked sa ho pytam, prečo ma kaknute, vysvetľuje mi to tak, ze ked mu treba ist, nevie sa vtedy pohnut- boji sa ze sa pokaka cestou na wc, akoby zaroven nevedel zadrzat kako a bezat na wc, takze sedi a caka, kym ho to prejde, a potom ide, no povie ze uz to neslo.. Zacarovany kruh. No ja uz to s ním nejak nechcem riesit, je uz velky, vysvetlila som mu o co ide ze kakat musi no uvidime.. Snad sa to nejako spravi.

deborah77
17. okt 2016

Vôbec vám nezávidím, my sme si tým prešli. Pomohlo nám vôbec o kakaní nehovoriť. Pár krát sa pokakal, nevadí. Dávala som mu vlákninu s probiotikami s takým tučniakom na obale a Nux vomicu 5ch, každý deň za lyžičku ľanových semienok. Aj keď som sa musela veľmi premáhať, vydržala som o kakaní vôbec nehovoriť. A myslím, že to najviac pomohlo. Boli chvíle, keď sme nikam nemohli ísť, lebo som videla ako sa mu dá kakať a nechce to pustiť von, ale vydržala som. Nechala som ho pokakať, ale to slovo-kakať som nepovedala. Potom už ten výsledok prišiel sám. Či to dieťa chce, alebo nechce, tá stolica vyjde, keď sa to črevo naplní a tá vláknina ho zaplní a potom musí. Len musí piť veľa vody, lebo potom tá vláknina zostane tvrdá. Dúfam, ž som vám pomohla aspoň trošku a želám všetkým mamičkám, aby sa vám to čo najskôr podarilo. Je to boj s psychikou dieťaťa- čiže ťažký boj. Môj mal 5 rokov- bolo to vo februári- 2 mesiace, ale stačilo mi. Plakali sme obidvaja, kým som dostala radu, ktorú posúvam ďalej. Ľanové semienka mu stále dávam každý deň za lyžičku a každý večer pred spaním sa vykaká, čiže sme už v normále.

katka253111
17. okt 2016

@deborah77 a tie lanove semienka mu davas len take same?

kacenky
20. okt 2016

@deborah77
dakujem za tip. Skúsime ist touto cestou. Boli sme aj u psychologicky,az na to, ze ma vypočula nič neriešila. Je to v hlave a musíme spoločne na to prist ako mu pomôcť.

kacenky
20. okt 2016

@shira_
Dakujem za podporu a tiež prajem veľa síl. Príde mi to, ze bojovať s tym nemá význam, potom je ich odpor stale väčší.

kacenky
7. mar 2017

@shira_
Ahoj Shira, chcem sa spytat ak mozem. Pokrocili ste nejako? Moj (5 rokov od minuleho tyzdna) kaka pravidelne, kazdy vecer, no jedine do plienky. ak to nereisim a rovno sa spytam len kam chce kakat, tak kaka kazdy den. Ak zacnem nacvicovat s WC a robit natlak, tak prestane kakat..dostali sme sa aj k 5-6 dnom bez kakania. No stale iny sposob ako plienka pre neho neexistuje..nedavat mu plienku, dat prehanadla, motivovat, nic nefunguje...Zopakovali sme si to niekolko krat dokola,ze nacvicoval na WC, kde len sedel a nic...potom odmietal kakat a trvalo dlhu dobu, kym zacal normalne zase. Ak nic neriesim, on nema problem s pravidelnostou...je to ako hra na macku a psa a nic ziadna finta nefunguje...tak len teraz cakam, jedine mu poviem obcas,ze vie kam sa kaka,ze uz je velky a kazdy den pred spanim sa spytam kam chce kakat...a dokola..tolko z nasej skusenosti 🙂

shira_
12. mar 2017

@kacenky no moj mal uz 6 rokov a trochu je zlepsenie. snazim sa nehovorit o tom ale je to tazke. akurat prestal mat kaknute v gatiach, to uz nie je kazdy den a kakanie raz za 3-4 dni povazujem za uspech. davam papat susene marhule a staram sa o pitný rezim inak nic, akurat ked vidim ze mu treba a zadrziava, musi povinne ist na wc /ak som pri nom/ - vsetky aktivity musi stopnut a kym nejde na wc, nemôže pokracovat. ale on sa vykaka do wc to je dobre. mladsi bude mat 3 roky a absolutne ziaden problem, ten uplne sa chodi chvalit s kakom v nocniku a tlieska si 😂😂

dominca0308
13. mar 2017

Dobry den. Mame podobne problemy. Nasa dcera mala raz tvrdsiu stolicu a prezivala peklo od vtedy sa to ahá velmi ju lutujem trasie sa zadrziava stolicu. Place. No hrozne davam jej duphalac ale to zriedi stolicu ale strach z nej nevymyzol. Uz som zufala ked ju vidim ako tlaci cela spptena kruhy pod ocami. Prosim poradte ako to nejako prekonat doho aram jej slubujem vselico ale nepomaha velmi sa boji. Na nocniku jej to ide lepsie akao na wc. A este s cim mastite ritky ako ste pisali? Dakujem za rady

zizi11
13. mar 2017

My mame kalendar, po 5tich srdieckach si moze vybrat nieco male v draciku. Celkom to ma uspech. Ale tiez ide tak vacsinou na 3-4ty den. Ak ide ob den vyskame od radosti. Tiez davame duphalac, pije probioticku vlakninu, so jedla jej pridavam ovsene otruby a musi vela pit. Cokolada ziadna a vlastne od kedy jej prisli na intoleranciu na kravske mlieko ani nemoze. A myslim ze je to o nieco lepsie aspon uspechom ze snazi sa ist sama na wc, uz sa tak neboji. Bojujeme s tym uz 2,5 roka.

kacenky
15. mar 2017

@shira_ Dakujem aj za vase postrehy zo zivota 🙂. Verme v skore zlepsenie, lebo jednotny kluc na toto nefunguje.

katarina644
17. mar 2017

no dievcata, raz som tu uz pisala. my mame teraz dva tyzdne, ze kakame kazdy den skoro, alebo o jeden den neskor. ale to je tak, ze ho zavriem do zachoda a nema inu moznost. sice si trochu poplace, ale ja som normalne happy. a papame vsetko co v skolke davaju, alebo vsetko papame doma. trapili sme sa vyse sest rokov. mozno este par tyzdnov budeme spolu bojovat, ale hadam teraz to uz dame. drzim palce. je to o trpezlivosti a u mna aj o nervoch zaroven. a hlavne som prisna a uz ma neukeca na nic.

zizi11
25. apr 2017

Dievcata ak to niekomu pomoze tak nase problemy od 1,5 roka neboli psychicke ako nam tvrdili na gastre. Cele to bolo o intolerancii na kravske mlieko. Od kedy sme ho vysadili malej sa tak upravilo travenie ze zadrziavanie stolice uz nemame. Skoda len ze sme na to neprisli skor ☹

marcelka30
10. júl 2017

@dominca0308 my sme mali rovnake problemy vyse pol roka sa mala bala kakat a mala stale tvrdu stolucu az nam gastroenterologicka odporucila prebioticku vlakninu a odvetedy sa to upravilo.. zatial ju berie tri tyzdne ale uz sa v pohode vykaka do plienky, ze ani neviem kedy. Vrelo odporucam

lenochod13
26. apr 2019

@elika ako to pokračuje prosím? Máme tiež stolici až na 7den veľmi hororove

mnamko
26. apr 2019

@kacenky ja by som ho nehala kakat do plienky radsej tam ako vobec

maca411
5. dec 2020

@zuziq ahoj ako sa prodim volali tie cipky?

tavicka1
11. feb 2023

@nikuska22 prešiel tento problém ako dlho to trvalo

tavicka1
11. feb 2023

@lindda preslo vám to

mnamko
12. feb 2023

@tavicka1 u nás nie dcera ma 11 rokov a stále to robí

tavicka1
18. feb 2023

@dominca0308 dobrý deň preslo vám to