Zadržiavanie stolice 2,5 ročného dieťaťa

lindda
14. júl 2009

ahojte nenasla som takuto temu tak som otvorila novu
Mam syna a vobec nekaka zadrziava kakame iba s cipkom na kazdy 3 den mate podobne skusenost ocenila by som dobru radu. Uz sme bez plienky ale kakat nechce iba cika 😖

elika
25. sep 2010

baby neuverite, ale tento tyzden mame zatial okrem utorku kakanie kazducky den. to znamena uz 4 nalepky v kalendari. dokonca uz tuto noc 2x skusala ist sama od seba kakat, aby ju netlacilo brusko. 🙂 tuk tuk tuk, aby som to nezakrikla, len som chcele povzbudit. 🙂 drzim vsetkym palce.

miri34
26. sep 2010

@elika Vela stastia, nech len kaka a kaka. Ak sama ze sa vypyta, tak klobuk dole. My sme tiez mali aj 2 tyzdne co kakala kazdy den, bolo to vzdy kedsme vyskusali nieco nove. Ale pocase sa to vratilo. Takze skusame dalej. Uz to bude ale v novembri rok, takze mojka psychika je v ... Pozdravujem a pevne nervy vsetkym mamickam.

ludmilabb
26. jan 2011

prosím vás aké čipky dávate takýtmo malým detičkám aby sa vykakali???

miri34
5. feb 2011

@ludmilabb Na detskej chirurgii dávajú bežne normálne glycerínové čipky, teda prerezanú na 1/2 pozdlžne. Aspoň mojej tak dali vždy ked som tam prišla. ale to jej viem zaviesť aj ja ked už je treba.

moma27
2. mar 2011

ahojte.aj moju dceru trapi kakanie ma 2,5 roka,uz asi mesiac sa nechce sa vykakat do plienky lebo to mi povie ze to je hamba,ani na zachod a uz ani na nocnik.stolicu zadrziava tri dni a ked uz je najhorsie tak place,je nervozna a uplakana.sme zufali po dlhom trapeni sa vykaka na nocnik alebo do nohaviciek . poradite mi

januarova
2. mar 2011

@moma27, ja som si to pred 2 rokmi zazila so synom ☹ , strasne obdobie. trvalo to cca 5 mesiacov kym sa z toho dostal. a presne robil to co ty pises. stacilo ze raz zacul, ze je kako skarede a blok bol na svete. ja som mu upravila stravu, aby nemaval tvrdu stolicu, pomahala hlavne slivkova stavaa druhy hlavny bod - kakanie sme prestali komentovat. lebo v tomto veku zacina obdobie vzdoru a vedel, ze nam na tom zalezi. tak sme to zacali "akoze" ignorovat. on vzdy kakaval kazdych cca 6 dni, ked to uz fakt nevydrzal a samozrejme s velkym placom. po par razoch, co sme ho po "nehode" prezliekli, nekomentovali, iba pochvalili a povzbudili, ale viacej nerozoberali si zacal pytat plienku. v tomn case na cikanie uz plienku nepotreboval. tak zakazdym ked chcel kakat som mu ponukla ci chce nocnik, wc al. plienku, vyberal si asi 3 mesiace plinku a potom z nicoho nic jeden den si vypytal nocnik a bolk sa prelomil. pochvalili sme, zacali lepit nalepky, ze uz je velky chlapec a bolo to 🙂 ale chcelo to vela trpezlivosti a zahryznuti do jazyka aby to clovek pred nim nespominal.

hanka0
16. mar 2011

ahojte, aj my sa teraz trapime. Sme sa museli kvoli prerabke bytu prestahovat k rodicom a nasa mala proste prestala kakat...... hroza. neviem ci je to zmenou jedalneho listka, alebo psychicky blok zo zmeny prostredia (predtym vzdy kakavala v byte v rohu za dverami), su to ozajstne galeje. Teraz mam vycitky, ze som jej davala jest takmer vsetko co sme jedli my... Moja mama totiz furt nieco vyvara a tak sa mi zdalo zbytocne varit pre nu zvlast. Samozrejme, ze sa strava do istej miery prisposobila nam, ale to ze vari ovela mastnejsie jedla na ake sme boli zvyknuti je proste fakt. A zelenina tiez moc nehrozi.... Tak teraz vyzeram ako uplny blazon, teda aspon to tak prezivam, lebo som asi pred tyzdnom radikalne zmenila (vratila spat) malej stravovaci rezim a este pridala kopu veci na zlepsenie travenia... Proste som sa zasa raz presvedcila, ze nie je naskodu davat deturencom zdrave jedla - a bojujem s celou rodinou... och a v neposlednom rade s drobcom a nocnikom. A este chodim po dome a kazdeho presviecam, ze kakanie nahlas neriesime... ale mam pocit, ze ma nikto neberie vazne, stale sa jej pytaju kakala si? boli ta to? a podobne....
och, som sa teda musela vyrozpravat aspon takto... a prosim, ak mate nejaku radu sem s nou. vdaka

ludmilabb
20. mar 2011

@hanka0 ja som zacala dcerku nejako motivovat aby si sadla na nocnik kedze dostavala totalne hysaky len co ho videla, rovnako zachod...dala som jej do ruky vrtulu a fukala do nej tocila s nou, dostavala ju len na nocniku takze sa nakoniec na nocnik celkom tesila a kedze tiez zadrziavala aj 4 dni a potom to bolo hrozne tak som sa vykaslala na nejake kakanie v kupelni a dala nocnik do obyvky a zacali sme sa hrat, pozerat rozpravky a tak...a vzdy som ju velmi pochvalila ked sa vykakala a hovorila ze je dobre ked hovienko vykakala ze to treba aj mi chodime na zachod aj psik vonku atd
stravu som tiez zmenila, doktorka mi predpisala Duphalac a zlepsilo sa to..drzim palce hlavne nejako vysvetli rodicom nech sa jej pricasto nepytaju, a ja som sa jej praveze nepytala ci ju to boli, nech este viac neopisujem negativne pocity

syslica
21. mar 2011

@hanka0 Hanka, veď ty všetko robíš správne, problém je v okolí, bohužiaľ z vlastných skúseností viem, že môžeme rozprávať "zlatými slovami", ale milí príbuzní nás zväčša ignorujú 😠 . Miriam má asi blok z nového prostredia, chvíľu je potrvá, kým si zvykne. K tomu, čo už robíš, skús zaliať ovocné muesli - nie zapekané - mliekom a také jej ponúknuť, ak to jedáva.... alebo obrátené garde ako u nás: ovsené vločky si syslík hádže do kaše/jogurtu a potom ich lyžičkou loví 🙂 .

nikuska22
1. apr 2011

ahojte baby, ja som si toto vsetko presla so starsou dcerou a uz mesiac sme v pohode, na gastre nam predpisala Laveolac, povedala, ze to je to iste co Duphalac a uz po par dnoch sa jej to upravilo, teraz kaka kedy jej treba a bez problemov, keby som to bola vedela, tak s nou idem hned na gastro a nenecham viac ako rok trapit ju a nas vsetkych. som sa tesila, ze to mam za sebou a pred 2 tyzdnami mi to zacala robit aj druha dcera, som vedela, ze to tak bude, ked videla tie kazdodenne cirkusy u starsej, som zufala. idem jej tiez nasadit ten sirup a uvidim, ale uz som bez energie, ked clovek dlhodobo prechadza niecim takym a ked je koniec ma zacat odznova, tak je to fakt o nervy 😢 inak, nam nezaberalo nic z toho, co sa tu spominalo, myslim, co sa stravy tyka, ziadne semiacka ani stavy, ani viac ovocia ani vlaknina, probiotika, probioticke jogurty....prave naopak, bolo to este horsie, lebo mala vacsi problem to zadrziavat, kedze mala makku stolicu, cize bola nervoznejsia, jednoducho na nevydrzanie 😒

ada11
1. apr 2011

aj moja mladšia dcéra má problém s kakaním odkedy sa zbavila plienok 😉 predtým kakávala 1-2 razy za deň, potrebovala súkromie, učupila sa do rohu a teraz nejde kakať aj 3 dni, ale to jej už dávam Glycerínový čípok, pretože zase sa bojím aby jej neprestupovalo baktérie z čriev na moč mechúr, lebo máme problém s obličkami 😠 po čípku sa vykaká, ale donekopnečna to nejde takto, tak teraz dávam Duphalac už 3. deň a stále nič ☹ strava nepomáha, probiotiká taktiež, takže len čakám, či Duphalac zaberie 😕

miri34
7. apr 2011

@ada11 Duphalac nič nepokazí, môže iba pomôcť zmäkčeniu stolice. My dávame už 1,5 roka pravidelne Duphalac a nedávame čokoládu, ostatné všetko s mierou, je to psychika. Veronika mi teraz posledné 4 týždne kaká každy večer, radšej klopem na čo sa len dá. Tiež sme si užili svoje a trvalo to strašne dlho (. Našli sme si režim, že vždy o 19h po rozprávkach ideme spolu kakať (tatinovi povie "heš, idem s maminkou kakať") a my si čítame v obývačke časopis o bývaní, lebo knižky už máme všetky niekoľkokrát prečítané. Všetky obrázky komentujeme, povie čo jej mám z toho kúpiť do izbičky, do kuchyne, ... a vždy keď mám prevrátiť stranu musí zatlačiť (len krátko stačí aj 1sekunda). Jej sato chvalabohu zapáčilo a po 15min to naňu príde, začne hýbať bruškom na nočníku a vytlačí to. Treba si ale nájsť na to presný čas, kedy máte s dieťatkom obe. Nám sa osvedčilo takto večer. Samozrejme ju chválim, dám nálepku, hovienko odfotím ak chce, voláme tatina a obom babkám do telefonu a oni tiež chvália.
Dúfam že to takto bude pokračovať, pretože malú začnem dávať do školky a zmena jej neublíži. Už sa nehcem vrátiť, je to psychicky náročne aj pre nás maminky. Baby, veľa šťastia.

ivapiva11
8. apr 2011

My sme zacali mat problemy so stolicou po tom, ako bola chora a brala antibiotika. Tie jej tam celu tu crevnu mikrofloru tak "rozhasili", ze zacala mat tuhu stolicu. Predtym kakavala aj 2x za den (ma 2 roky) do plienky, sem-tam mala tuhsie, ale trocha sa potrapila a vytlacila...ale po tych atb to bol ozaj des. nekakala 4 dni a to som uz vedela ze je zle, kedze predtym kazdy den tak 1-2 razy , najneskor na dalsi den isla, to uz mala aj trocha tuhsie...no, po tom ako mala niekolkokrat taku tuhu stolicu a bolelo ju, tak chytila blok a zacala zadrziavat....ked zacala chodit, ze boli brusko a boli ritka, uz som vedela, kolka bije...a nebude kakat a nebude....ked uz je najhorsie, ze inak to nejde, tak co sa mi velmi osvedcilo a zatial vzdy zafungovalo a odporucam to, je ze som ju dala do vane do teplej vody, nech sa tam trocha pocvachce, ona bola rada, lebo kupe sa rada a ja tiez, lebo vzdy "to" tam na nu tak prislo, ze to vytlacila aj keby nechcela....vzdy len zakrici ze kako a ja ju rychlo bachnem na nocnik a niekedy aj clupne do vody....sice ju to boli tiez, ale aspon to vylezie z nej...cele toto od zaciatku trva asi mesiac.....je pravda, ze co sa tyka stravy, nemala nejaku upravenu, jedla hocico, aj sladkosti, ale ako hovorim problemy neboli vacsie...az po tych antibiotikach. tak som zacala davat ovsene vlocky, odvar zo susenych sliviek, jogurty s vlakninou, vodu z prevarenych ovsenych vlociek, rano davam lyzicku olivoveho oleja (velmi jej to nechuti, ale hned za tym jej dam "omocit" prst do kryst. cukru za odmenu🙂), davam jej aj dufalac rano...no, tuto "terapiu" praktizujeme asi tyzden a zda sa, ze aj zabera klop klop. zacala celkom kakat aj sama, ze uz sa neboji tlacit, ze ju bude boliet ritka a podobne...tak uvidime ako dalej....dufam, ze to bude len a len lepsie a dostane sa do starych kolaji...so starsim synom 4-rocnym sme taketo problemy nikdy nemali. a pojedol hocico, cokoladu, kakao pije rano aj vecer este, stravu nema nejako specialne upravenu ani nikdy nemal....ten ide aj 3x za den a tato nasa mala.....

ivapiva11
18. apr 2011

tak sa hlasim zas...nam sa to nastastie perfektne upravilo klop klop. uz tyzden ani dufalac nedavame a kaka kazdy den aj 3x. Minimalne raz ide, teda aspon zatial....Nedavam jej jest velmi sladkosti a skor take vselijake cerealne a probioticke zalezitosti, BIO zdrava vyziva. ovsene vlocky vacsinou rano dostane, tie papa lyzickou z misky same, s jogurtom nechce, potom davam musli ovocne, jogurty activia a veru neviem, ale mam taky pocit, ze ako zacala jest spaldove tycinky s lanovymi semiackami, tak potom za chvilu ide a aj niekolkokrat... vcera som jej nedala, kakala len raz, predtym som jej davala kazdy den a aj dnes a uz bola 3x a este je len po obede nieco....tak neviem ci to zrovna ucinkuje, ale hlavne je, ze jej zmizol ten blok z kakania, ze uz sa neboji, ze bude boliet a aj ked aj vykaka tuhsie, tak v pohode......tak uvidime, dufame, ze to takto pojde dalej. a ozaj, "vdaka" tymto nasim problemom, prestala kakat do plienky, ale zacala sa pytat na nocnik. lebo sme ju tam zacali castejsie davat, aj ked plakala, aj z vane ked sme ju tam dali, tak si na to akosi zvykla, ze tam sa kaka....tak som rada.

aliona
18. apr 2011

Ahojte, ako vidím, viaceré sa takto trápite s kakaním 😒 My sme voľakedy kakali aj 3 krát za deň a teraz bojujeme doslova o každé hovienko, keď už to tak musím napísať a to už 3 mesiace, je to strašné ☹ zažalo to tým, že sa malej z jedného dňa na druhý vyparila ritka a Imazol, čo nám vždy zaberal, tento krát nepomohol. Na druhý deň to bolo ešte horšie a vždy keď kakala, ju to veľmi bolelo a štípalo, chúďatko tak plakala až mi jej bolo ľúto.Tak som vyskúšala Pytiol a ranky sa začali pekne hojiť, žial blok z kakania nám ostal dodnes, hoci máme už ritku zahojenú.Vyskúšali sme už všeličo, pravidelne ju dávam na nočník aj na 15-20 min., ale vždy keď ju tam dám, nutkanie prejde.A potom keď jej dám plienku, tak sa zašije niekde do rohu a snaží sa zasa kaku zatlačiť.Lekárka nám predpísala tiež Duphalac, ale mám pociť, že nezaberá, aj prísun čokolády a kakaového sme zamedzili, papávame tiež probio, slivky, jabĺčka ale stále to nie je dobré.Jeden deň sa ako tak vykaká s veľkými bolesťami a potom zasa 2-3 dni zadržiava, keď vidím ako sa trápi dám jej Easylax, to nám vždy zaberie, ale toto nie je riešenie, je to len dočasné ... všetko je to o psychike 😒 det.lekárka mi poradila, aby som s ňou zašla k psychologičke, ale 2 ročnému dieťaťu nevysvetlíte ani nedohovoríte... to nie je dospelý človek. Maximálne by mohla so mnou rozobrať problém a dať mi nejaké tipy, ako na malú.
Poraďte 😒

lucinka02
22. apr 2011

ahoj, skus davat detske vyzivy ovko, normalizuju stolicu. Zarad mu to do jedalnicka, hadam pomoze, my s tym mame dobru skusenost, si ani nepamatam, kedy sme mali zapchu 🙂)) a co povedal pediater ?

kaja73
22. apr 2011

@aliona Skus probiotika,ale tieto http://www.dophilus.sk/?id=21 su silnejsie ako tie bezne infant dophylus.Maju sa uživat len pri problemoch-co je teraz aj vas pripad.Nie su to tie bežne, co sa davaju dlhodobo.Maly ich teraz uživa cca 3 tyždne a super po 3 dnoch začali zaberat.Tie bežne infant dophylus ,alebo bio gaya mu už vobec nezaberali.

sammy244
22. apr 2011

ahojte...tak aj ja sa pridavam k takym nekakacikom :( moj maly mal raz tvrdu stolicu...a odvtedy sa boji kakat...snazi sa zadrzat stolicu a ak sa mu to nepodari..tak po gulickach sa vykaka ale do gati :( na nocnik chodi len piškat..a tiez neviem uz co mam robit..poriadne sa nevykaka...a potom ho boli brusko...uz sme skusali cokolvek..no nic nepomaha...teraz bude mat 3 roky a stale nic...

basika
23. apr 2011

@aliona
@sammy244 odporúčam prebiotickú vlákninu túto http://www.valosun.cz/sk/produkty/prebioticka-v...
a zvýšiť príjem tekutín nám to po roku pomohlo upraviť stolicu a následne aj naučiť sa kakať na záchodík, lebo to už išlo ľahko,

sammy244
24. apr 2011

@basika dakujem uz si to pozeram...no on pije vcelku dost...ale ked mu treba kakat on sa zašije...a tam pokaka do gatii ked uz nezadrziii :( ale skusimee...

aliona
28. apr 2011

@kaja73 Ďakujem za radu, asi to vyskúšame, aj keď posledné dni badám, že sa to s tým naším kakaním výrazne zlepšilo, len otázka znie - dokedy? dúfam, že na stálo 🙂

aliona
28. apr 2011

@basika Pitný režim dodržiavame, tam by nemal byť problém ...,ale s vlakninou by sa nemalo nič pokaziť, ďakujem za radu , držte palce 😉

monika127
26. júl 2011

Ahojte,
ja sa tiež pridávam. Máme 19 mesiacov a začali sme mať problem so stolicou asi pred tyždnom.Plienku mávame už len v noci. Už asi mesiac cikame na nočnik ale kakali sme vždy do plienky. Kakali sme každý den a minulý týžden drobec začal zadržiavať stolicu a nechcel ani plienku,po 3 dnoch som to už ja nevydržala a trošku sme cvičili s nožičkami- zapáčilo sa mu to lebo ked som prestala tak kričal ešte,ešte...potom sa horko ťažko vykakal ale do slipiek.Mám z neho pocit že sa hovienka bojí,lebo ked som mu dávala dole zakakané slipy tak sa rozplakal,začal dupkať nožičkami a kričať kako-kako.Máva tvrdú stolicu,tak som kupila kvapky Biogaya,berieme ich štvrtý den,stolica dnes nebola taká tuhá.ale kakali sme až po dvoch dnoch zadržiavania a tiež som musela cvičiť s nožičkami.Vidím na nom že chce kakať a ked sa opytam tak nechce ísť ani na nočník a nechce už ani plienku.Nechce jesť-poprípade zje velmi málo /dnes si dal len 4 malé lyžičky polievky/ a odmieta mi už aj vodu-predtým sa stále nalieval vodou. Neviem ako ho mám prinútiť aspon aby sa napil.

m.a.r.t.i.n.a
10. aug 2011

Ahojte kočky,

aj my máme tento problém 🙄 , dneska sme boli aj v gastroenterologickej ambulancii a diagnóza znie OBSTIPÁCIA, čiže zápcha - príčina - zadržiavanie stolice.
Začalo to cca pred 2mesiacmi, kedy náš malý /skoro 3ročný/ prestal normálne kakať. Od plienok je odnaučený už dlho, ale kakať sa nám nepodarilo ho naučiť do nočníka, stále to robil do slipkov. Najprv sme tomu nejak neprikladali význam, ale neprestávalo to,každý deň tam naložil,tak sme skúšali rôzne motivácie, aj pohrozenie,ale nič nezaberalo. Až prestal kakať úplne. Vždy si len sadne na zadok, zatlačí a zašpiní slipky, ale nič normálne z neho nevíde. Za deň som mu menila a to fakt nepreháňam asi 20 slipkov, musela som ísť nakúpiť dvojo nových balení, nestíhala som prať. O tom, aké je to strašné pri cestovaní alebo niekde mimo domov ani nehovorím. Doma som ho nechávala s holou ritkou, ale stále bolo niečo zašpinené. Ritku mal skoro stále vyštípanú, pretože som ho po každom takomto ušpinení umývala, takže už sa bál aj toho,keď som ho niesla do kúpelne. Bolo úplne normálne,že normálnu stolicu neurobil aj týždeň. Tak sme išli k pediatričke, tá nám kázala kúpiť si čípky a jesť vela vlákniny. Čípok nepomohol, okamžite ho vypudil z tela, vlákninu sme do stravy zaradili ale nejaký extra účinok som nezbadala. Vyskúšali sme aj prírodné laxatívum Lactulosu, smotné to nechcel vypiť,tak som mu to dala do mlieka ale z toho prevracal celý deň. Predvčerom som už bola na pokraji zúfalstva, v priebehu hodiny a pol som minula 2!!! celé kotúče toaleťáku, čo non stop púšťal z riťky také tekutejšie mini hovienka. Tak sme zase utekali k pediatričke a tá nás poslala na gastro. Pani doktorka povedala, že to bude boj na dlhší čas,aj niekoľko mesiacov, že je to psychický blok v hlavičke, skúšala mu bruško, má totálne plné črievka, tak nám dala X-Prep, čo je jednorázové preháňadlo, ktoré prečistí črevá totálne do čista, že sa máme pripraviť, že to bude "vo veľkom", dala nám špeciálny jedálniček, podľa ktorého sa máme stravovať a kontrola za týždeň. S tým,že mu máme stále vravieť, že sa musí vykadiť do plienky. Plienky som mu dávala posledných pár dní,keď už som rezignovala pri toľkých ušpinených slipkoch 😔
Prišli sme domov a hneď som mu išla dať to preháňadlo, je to taká hustá tmavo hnedá tekutina,výťažok z nejakej byliny, samozrejme,že to nechcel, tak som to vmiešala do mlieka, ale ani to nechcel,lebo šak mlieko neni hnedé, že. Snažila som sa ho oklamať,že to je kakavko,nezaberalo,tak som tam pred ním nasypala Granko, ale po prvom hlte povedal, že to neni dobré,tak som tam prisypala ešte dve lyžičky,nech to je sladké,ale nech to vypije. Toho prípravku mal vypiť 20ml. Ale nezabralo, začal plakať,že chce mliečko. Už aj mne tiekli slzy od zúfalstva, pretože mu chcem strašne pomôcť, ale neviem ako...Naozaj neviem ako doňho dostanem tých 20ml. V balení je našťastie 70ml,takže mám ešte dva pokusy,ale neverím, že to v niečom neucíti. Po užití toho preháňadla treba v priebehu 5hodín vypiť liter ! tekutín, to tiež neviem ako zvládneme... Už som fakt z toho na nervy, posledné týždne nič iné neriešime 😖 😖 😖 😢

marielik78
17. aug 2011

Ahojte,

u nas rovnaky problem nastal v tomto case... Dcerka kakala do nocnika od 9-ich mesiacov a od 21 mesiacov sme bez plienok.
Kakala bud do nocnika/velkej toalety alebo vonku do travicky, ked to na nu prislo... Vsetko bolo v poriadku, no posledny tyzden prestala a zadrziava to 2-3 dni. Vypyta sa kakat aj 10x za sebou behom par minut, ale ked si sadne, zacne mrncat a chce prec... A takto dookola a potom to vzda uplne a chce radsej jest, spat ci ine veci...
Precitala som si uz rozne nazory, zapasi s tym vela deticiek, tak skor ako by sme pristupili k vlaknine a cipkom (tomu sa chcem vyhnut, lebo papa na kila ovocie, pije dost tekutin a pod., takze stravou to nie je), chcem vyskusat cestu lasky, motivacie, porozumenia...

Niekde som nasla, ze to ma Freud velmi dobre rozpracovane, ze dieta si v tomto veku uvedomuje, ze o tom moze rozhodovat samo a ze ho nikto nemoze nutit a pod. Ze sa to spaja s obdobim vzdoru a pod. Asi nieco na tom bude...

Drzim vsetky palceky, nech tie nase ratolesti prestanu tento bojkot a nam-maminam vela sil a trpezlivost pri tomto "problemiku" (ved vela inych este iba pride)... 😉

margot
18. aug 2011

@ajulka24 papajú sa aj tie semienka,či len odvar z nich?

fatulienka
26. aug 2011

ahojte..ja mam 3rocneho syna..a ma problem s kakanim..niekedy nic ale niekedy sa nemoze vykakat...a ma dost tvrdu stolicu..v strave sa mu snazim dat vsetko aj ovocie a jogurty...no vsetko aj pije..len stale mame s tym problem..uz raz som bola s malym u lekarky a ta mi povedala aby mal viac ovocia...ale aj tak nam to nepomohlo..mam s nim ist na gastro.?kaka raz za 2dni..inokedy aj kazdy den..no viac menj kaka tvrdiu stolicu...poradte mi prosim...dakujem...

bapi1
31. aug 2011

Ahojte dievčatá, tiež nás trápi problém s kakaním. Neviem, či je to dedičné, lebo tiež mám aj ja s tým problém. Dcérka má 2 ročky, od pol roka kakala len do nočníčka, antibiotiká sme zatiaľ žiadne nemali. Keď bola menšia tak tiež mala problémy s kakaním, ale do 3 dní sa vždy vykakala. Teraz niekedy ubehne i 5 sní a nič. Začala som jej dávať duphalac, teraz naposledy 3x po sebe, ale keď sa ani dnes doobeda nevykakala, tak som jej na obed dala ešte jednu dávku a potom to zabralo. Mne sa toto nezdá normálne, ale aspoň vidím, že nie som sama, koho to trápi. Ráno pije kakalko, na večeru mliečko, niekedy zahustené i krupičkou Mamita. Pije len čistú vodu, sladkú vodu nemá rada. Jogurty/miláčkov atď papá na desiatu, ovocie do nej dostanem málokedy (rajčiny vypľúva, nastrúhané jabĺčko spapá, tiež si zvykla papať melón, nektarinku, broskyňu).

vejinka
23. okt 2011

@marorlinko ahoj teraz mam ja ten problem co ty pred rokom? Co sa ti osvedcilo? Nedat plienku a cakat?

zuzkasu
29. okt 2011

Dievčatá Nám sa osvedčil FRUCTOLAX , 2 roky sa malý nevykakal sám len pomocou čípkou (DULCOLAX) nič iné nám nezaberalo ani glycerín ani nič,. a Teraz bereme 8 den Fructolax a už tretí den sa vykakal sám 😀 po 2 rokoch viete si predsatviť tú radosť? Máme ten normálny nie detský ten je nám slabý , berieme 2x5ml, je tam písané že je to od troch rokov, ale nám stačilo znížiť dávky a všetko je v poriadku ved to nieú chemikálie ale vlákniny s ovocia 😀 Sa velmi tešíme že je dobre a snád to tak už ostane 😀