Zadržiavanie stolice 2,5 ročného dieťaťa

lindda
14. júl 2009

ahojte nenasla som takuto temu tak som otvorila novu
Mam syna a vobec nekaka zadrziava kakame iba s cipkom na kazdy 3 den mate podobne skusenost ocenila by som dobru radu. Uz sme bez plienky ale kakat nechce iba cika 😖

pizzamati
24. máj 2010

Ozaj elika aked na 7/8 den kaka tak kde do plienky ci WC a place pri tom? ☹

sipcek
24. máj 2010

elika,to mame aj my,dnes je 7 den a stale nic.pred chvilou sme sa vratili z gastra,vraj nema tvrdu stolicu,len zadrziava.A odporucili nam jej uz nedavat plienku,ked predtym sedela a bolo to dobre.Tak sme dali rezim,ze ked chce dudku a hracky naspat,tak musi sa prv vykakat do nocnika a potom dostane.Zatial odolavala,tak aj bez cumlika sla spat,co som si myslela,ze bude chciet,aj hracky sme jej poschovavali,aj im zakyvala,tak uz neviem.teraz to bude asi kto z koho.uvidime.Duphalac nam zvysili davku,vraj sa vobec nemusim bat,su deti,co to beru aj roky,nie len par dni.tak bojujeme dalej.

zuzannas
24. máj 2010

@sipcek : potom este jeden den kakal v stoji, co sa bal, ze ho to bude boliet...ale kedze sme nabehli na ten duphalac, mal uz peknu makku stolicu a potom to uz islo v poho... 😉

elika
24. máj 2010

no niekedy kaka do nocnika, niekedy v noci do pyzamka, niekedy place, niekedy spi a ani ju to nezobudi, inokedy trosku krvicky, potom zasa trosku tvrdsia zo zaciatku a potom uz taka normalna, az sa cudujem, ze nieco makke po tolkych dnoch, niekedy tvrde hrudky, inokedy take celistve, niekedy makke... neschovavam jej nic, to podla mna nema vyznam. snazila som sa ju motivovat, ale nechcela ani jej naj - zmrzlinu. ani ju nehresim, ze preco do pyzama, ani ju nenutim sediet kym nieco "nevysedi", cikat sa pyta pekne, niekedy do nocnika, niekedy do zachoda, inokedy len vonku chce ocikat travicku,.... ale ked uz citi, ze to ide vela na kakanie, tak zadrziava aj cikanie. a ked uz, tak rychlo cikne a hned sa postavi. ☹ no a rozhodla sa, ze plienky na noc nechce, tak jej ich nedavam. stava sa, ze sa pocura, ale ked ma plienku, tak zamerne zadrziava. tak radsej ocikanu postel, ako este dalsi problem aj s cikanim.
ten duphalac je len na predpis?
SIPCEK a neposlali vas k psychologovi? ved ked vedia, ze to schvalne zadrziava, nie je to porucha travenia, ani nic ine.... ja to fakt uz realne zvazujem. najskor vsak skusim homeopata.

pizzamati
24. máj 2010

No hruza zienky s tymi nasimi ratolestami. A nevsimli ste si ze viac je dievcat co maju takyto problem zo zadrziavanim stolice ako chlapcov? 😒
My sme dnes boli 4 den bez kakania a videla som od rana ze je nervna stale chvela na riky nevedela sa sustredit na nic a po vecernom kupanim sme isli pozriet rozpravku na dobru noc a uz nechcela sediet len stat a vedela som ze je zle potom ma chytila a ze kaka bola bez plienky tak sa vykakala do pancuch ale nechala som ju tak nech len kaka a potom som ju pochvalila a ona na to ze este bude kakat aj zajtra ked budeme same doma xixi, to je rozum . 🙂

sipcek
25. máj 2010

elika este skusim jednu dr.u nas,odblokuvava deti,vcera sa pekne vykakala sice do plienky ale aj tak som stastna.

elika
25. máj 2010

ahojte, nam sa vcera - 7dmy den zadarilo do nocnika pred spanim riadna davka. 😉 trvalo to vyse 30 minut, ale stalo to za to. ale zdalo sa mi, ze este by bola chcela aj v noci, ale nanovo to zacala zadrziavat. vcera sme davali vela jablkoveho dzusu, aj lyzicku roztopeneho masla s lyzickou slivkoveho lekvar. neviem ci to pomohlo, ale mala ovela redsiu stolicu. a 7dmy den uz mavame viac menej pravidelne. dnes sme davali aj lanove semienka. a neplakala pri tom. trosku sa potrapila, ale nebolo to nic hrozne. tak uvidime, kedy dame dalsiu "porciu" 😉 drzim vsetkym palce. SIPCEK, daj potom vediet. ja chcem skusit soma aura - aletrnativna liecba. tak uvidim ci to pomoze....

elika
31. máj 2010

creva pracuju o 106, ale psychika je silnejsia.... zas sa blizime k 7mu dnu ☹

sipcek
31. máj 2010

ahojte,tak neviem co zabralo nam,ale asi duphalac,dnes sa jej podarilo aj pokakat,kakala 3x 😀 ale aj viac papka,tak sa nam to hadam nevrati.ale kakat chce do plienky,co uz,nevadi,hadam sa raz dopracujeme k nocniku. 😀 davam jej duphalac 2x10 ml,stavu zo susenych sliviek,a bio gaiu.

elika,budem drzat palce,nech zajtra mate vitazny den,

zuzpolka
31. máj 2010

ahojte,
My začneme tiež s duphalacom 😒 Mala kakala v piatok a dnes tiež ale mala take tvrde velke kako že samozrejme plač a krvička 😢 ☹ snad nam to pomôže zmekčiť........držte sa! 😉

elika
1. jún 2010

Ahojte,
takze dnes sme boli u homeopatky. Bolo to veeelmi mile.... Dala nam homeopatika a povedala, ze jej mam dat vediet za 2 tyzdne, ako sa to pohlo dalej. Velmi verim, ze nam to pomoze. A ak by nam to problem vyriesilo behom 2 tyzdnov, tak to bude fakt pecka..... Nebalamutila mi hlavu tym, ze je to stravou a ze mam nieco skusat menit na jedalnicku.... uz jeme aj tie lanove semiacka, ale ani tie nezaberaju ☹ Takze pevne verim, ze homeopatia pomoze. Samozrejme vam dam vediet co a ako. Dnes ocakavame naloz, tak snad nie zbytocne. drzte palce a nech sa vam tiez podari.... Inak homeopatka povedala, ze s tym ma teraz problem velmi vela deti a stolicu by dieta malo mat min. 1x denne, lebo to ma potom vplyv aj na dalsie organy. Takze ak to este niekto odkladate, ze sa to snad same upravi, tak uz radsej necakajte a neodkladajte.... Fakt treba skusit vsetko, ved ide o nase pokladiky. a ta cena - 20 eur, co som nechala u homeopatky mi nepride velmi vysoka, ved len za flasticku biogaiy - probiotika, co nam ani nepomohlo som dala 10. ostatne uz ani neratam....

pizzamati
1. jún 2010

Ahoj elika a ako sa volaju tie homeopatika? 🙂

elika
4. jún 2010

no my sme nedostali len jedny, lebo som jej popisala vsetky problemy co nas napadli. trvalo to hodinu a kecali sme o vsetkom moznom, co to mohlo ovplyvnit. ona na zaklade toho zvolila nejaku kombinaciu. myslis, ze by sa to mohlo uzivat plosne?

sipcek
4. jún 2010

ahojte,nam duphalac pomaha,kakame kazdy den aj 3x a teraz pred spanim aj do nocnika kakala 😀 jaj ale som rada,tak sa nam to hadam nevrati.

marorlinko
4. jún 2010

ja mam problem s malym,nechce kakat do nocnika,iba do plienky,neda si povedat,s cikanim nikdy problem nebol,cika do nocnika alebo na wc,v noci sa mi nikdy nepocikal,ale to kakanie,poradte mi,ako ho presvedcit aby kakal do nocnika nie do plienky,snazila som sa aj schovat plienky,ale on radsej drzal v sebe,alebo plakal,ze ho boli brusko,nemohla som ho nechat tak,tak som mu dala plienku,ma takmer 3 a pol roka,prosim poradte co mam robit,vazne uz neviem

pizzamati
6. jún 2010

Ahoj elika, myslim si ze by som neublizila malej keby som jej to skusila dat ved su to homeopatika nie? A zlepsilo sa vam kakanie? 🙂

sipcek
6. jún 2010

marorlinko,vraj je na trhu nejaka kniha,babky tu uz o nej pisali,co odnauca deti od plienok.Musi prist na to sam,co mu lepsie vyhovuje,ja som malej dnes dala aj plienku,lebo si pytala nocnik,neslo jej do neho a chcela skusit do plienocky,poobede uz do nocnika kakala.A hlavne pevne nervy,lebo nervozitou nic nevyriesis.chodite uz do skolky?

elika
7. jún 2010

ahojte, homeopatika su beh na dlhuuuu trat. odstranuju aj psychicke problemy. tak som to pochopila ja a predpisuju sa podla osobnosti, povahy, rodinnej konstelacie, r. situacie a pod. takze ci sa da homeopatikami pomoc univerzalne netusim. ja mam za to, ze je to ako s liekmi. kazdemu zafunguje nieco ine, niekomu nic. ale radsej sa spolieham na to, aby som neskusala homeopatika len tak od buka do buka. mohli by psychiku dietata este zhorsit, ak by som nieco zle pouzila. to je moj nazor. ale pizzamati, poslem ti ip a ty si zvaz, ci to risknes.

po 10 dnoch nekakanie sme sli na kramare, dostali sme cipky, ktore mame davat kazdy druhy den a mame upravit stravovanie - ziadne sladkosti, ziadne banany, ziadna ryza. kedze davame cipky, tak sa kakat dari, aj ked je to veeelmi uplakane a na to ze je to kazdy 2hy den aj dost tuhe.

takze ak chcete nieco riesit urgentne, treba riesit klasickymi liekmi, ak nieco dlhodobo, pripojte homeopatika ku klasickej liecbe. no som zvedava ako dopadneme z dlhodobeho hladiska.

marorlinko
9. jún 2010

@sipcek nechodime este do skolky,tuna v uk az od 4rokov,ved nie som nervozna pri nom,snazim sa vseljako,vazne uz neviem,keby tak aj kakal do nocnika,jak cura,s tym problem nie je,jak sa vola ta kniha,dakde som citala,ze mnohe deti sa boj akakat do nocnika aj na wc preto,lebo sa boja,ze im tam pojde cele telicko,snazila som sa dat z plienky do nocnika a tesil asa,al enic,chodi casto somnou na wc ked idem ja a vravim mu,ze vidis ,mama kaka a je tu,ani ho nehne . kupila som mu nocnik aj ,ktory vyzer aako wc,len j emensi ovela,tesil sa velmi ,ale len na curanie ho pouziva. dneska est enekakal,ani plienku neniesol,tak uvidim,ze co bude zajtra.

sipcek
9. jún 2010

tak to vam budem drzat palce,nech sa neboji.Ja som bola v UK ako au-pair pred 13 rokmi a stretla som sa presne s tym istym problemom aky teraz riesime doma a nikdy by som nepovedala,ze je to take tazke.Tu knihu ti pozriem,nenapada ma jej nazov.

elika
13. jún 2010

takze uz sme objednani aj k psychologicke a aj na aura soma - alternativna liecba, odblokovanie tela.... snad kombinacia tohto vsetkeho konecne pomoze,... asi nebudem vediet co pomohlo, ale tak hlavne nech sa nam to podari zlepsit

sipcek
14. jún 2010

elika a ten duphalac jej nepomohol?Saska ma teraz pravidelnu stolicu 3xdenne,aj na nocnik uz sadne.chvaaalabohu,musim poklopat,kupili sme jej skrecka za to,tak teraz ho mačka a chce hladkat,mojkat,chudacik maly,ale davame pozor.Aj mu meno dala:Myška 😀

elika
14. jún 2010

my sme duphalac nedavali .bojim sa, ze by jej zleniveli creva. ale mame VELKY USPECH. dnes si sadla na nocnik a vykakala sa. bez placu, bez cipka. co sa udialo? no okrem toho, ze kombinacia vsetkeho. vysvetllila som jej veci, co sa u nas v rodine deju. potom som jej vysvetlila, ze ma pokazene crievka a ze ked sa jej nepodari do vecera vykakat, tak musime dat cipok. kedze nic, tak vecer som vytiahla cipok z chladnicky. ked to videla, tak len opakovala, ze naspat do chladnicky. tak som povedala ze ok, ale ideme kakat. suhlasila a zvysok uz viete. 2-x mala cipok tak, ze vedela o nom, ze jej ho davam, 2 x som jej ho dala, ked uz spala a ked sa zobudila ze musi,.... tak som jej s nadsenim hovorila, ze aspon nemusime dat cipok, ked to ide same... takze drzim palce aj vam ostatnym a klop klop klop, dufam, ze zajtra, pozajtra budeme uspesni zas a potom uz stale...

sipcek
15. jún 2010

elika duphalac nie je navykovy,su deti,co ho beru mesiace a aj roky.preto som aj malej davala.No zasa som pocula,ze nie je dobre davat casto cipok,ale ked to malo ucinok tak som rada a drzim palce,nech je to uz za vami.my sme dnes len plienku chceli ale nevadi,hlavne ze kakaju,uz je jedno do coho.to sa upravi neskor.

mba
27. jún 2010

Ahote. Táto téma je mi veľmi blízka, lebo sa s rovnakým problémom trápime už 1,5 roka, pričom obdobie od novembra 2009 do mája 2010 bol horor. Začalo to tým, že keď mala staršia dcéra asi rok, tak mala tvrdšiu stolicu a bolelo ju to. Zapamätala si to a začala zadržiavať. V lete sa to zlepšilo, lebo jedla veľa ovocia. Ale potom prišla zima a to bol koniec. Keďže takmer nič nechce jedávať (doteraz), tak je to o to ťažšie, lebo nemala ani čo kakať. A keď už aj kakanie na ňu prišlo, tak to dokázala ešte 2-3 dni udržať. Najdlhšie vydržala nekakať 9 dní, ale tie posledné dni bola už na nevydržanie. Začali sme chodiť k psychologičke, ale tá v podstate nič nevyriešila. Na gastre to akosi nemali potrebu riešiť. Na chirurgii nám odporúčali čípky - dávali sme jej 1/3 dávky tak každý 3.-5. deň. Ale to vrieskanie pri dávaní čípku a následne pri kakaní bolo hrozné. Skúšali sme všetko možné, aby sme sa čípkom vyhli, ale nič nezaberalo. S mužom sme boli totálne zúfalí. Celý proces vyprázdňovania bol riadený - museli sme byť doma, nikde na návšteve. Na všetko muselo byť dostatok času, pretože od zavedenia čípku po kakanie niekedy prešlo aj pol dňa, ale tie 2-3 hodiny to bolo bežne. Skúsili sme homeopata - nič, chodili sme (a aj doteraz chodíme) k nejakému ľudovému liečiteľovi neďaleko Šale. Ale asi pred mesiacom sme jej začali dávať šťavu z noni (kupujeme to cez net, je tu aj popis http://www.berkana.sk/bio-noni-100-bio-stava-z-...). Je tam síce napísané, že pre deti do 3 rokov to nie je vhodné, ale radšej budem dávať dieťaťu takúto šťavu ako čípky. Čípkovali sme ju pol roka a pri slove čípok jej vlasy dupkom stávajú a uteká čo najďalej. Ihneď po zavedení noni (dávame jej 2-krát denne 1 čajovú lyžičku do čaju, samo o sebe je to príšerne hnusné) začala kakať sama. Prvé kakanie trvalo síce asi hodinu a s plačom, ale bolo. Ďalšie kakanie bolo zasa o čosi lepšie a teraz sa vykaká tak do 5 minút a bez plaču. Už ani z ďaleka toľko nezadržiava ako predtým, neskutočný plač je preč. Tým, že papá veľmi málinko, tak ani kakanie nie je každý deň, niekedy aj 5-6 dní nekaká, ale zatiaľ sme na tom len mesiac s neuveriteľným pokrokom. Psychický blok sa pomaličky uvoľňuje. Malá z toho nemá takú traumu ako predtým. Aj my s mužom sme si konečne vydýchli, lebo to bolo neúnosné. Tak držte palce, nech sa nám to nevráti späť.

elika
28. jún 2010

mba, drzime velmi palce, nech to vyjde. my sme dnes boli na gastre. dali nam dhupalac - na zvlacnenie stolice. ale lekarka hned konstatovala, ze je to psychickeho povodu. cipky nemame davat, iba ak by nekakala viac ako 3 dni. a aj ten duphalac podla uvazenia. no a mame vyrobit kalendar, kde budeme nalepovat obrazky za kazde kakanie a dohodnut sa na nejakej odmene a pod. ale nam sa to uz zlepsuje, lebo kazdy 3ti den jej dam na vyber. bud sa vykaka, alebo dame cipok. ked este len citi, ze to na nu na 2-3 den ide, tak place, lebo to nechce. ale ked poviem cipok, sadne na nocnik a kaka a neboli ju to, ani neplace. rozpravame si rozpravky, cita ci nieco,..... pozera rozpravku a pod. potom sa vytesuje, ze uz sa vykakala, tak moze napr. zmrzku a pod. o tyzden ideme k psychologicke. len uz to riesime na vela stran, tak snad to nebude kontraproduktivne. chirurgia - odtial na gastro, homeopatia, liecitel aura soma, psycholog, no snad sa nam to podari uplne a hlavne navzdy vyriesit. drzime vsetkym palce.

elika
29. jún 2010

Neuveritelne.....
Dnes rano sedim na zachode a pricupita ku mne dcerka a hovori: Maminka pusti ma, idem kakat. Vyskocila som ako strela, ona si sadkala a kakala..... Snad nam to vydrzi 🙂 klop klop klop

saska.t
15. júl 2010

ahoj kocky

moj problem je asi rovnaky ako vas 😒 mala je uz 5 dni bez plienok a prestala kakat a stale zadrziava stolicu ☹ doteraz sme nikdy problemy s kakanim nemali az ked prestala mat plienky, nechce kakat nikam ani nocnik ani wc ani do plienky, urcite to nie je zapchou ak uz nemoze vydrzat tak so zachvatom puti maly bobek, ktory je mäkky ona proste len zadrziava, vobec netusim ako ju presvedcit aby opät normalne kakala ako doteraz, nalakavali sme ju uz na vsetko ale nic nezabera, nechcem aby to dopadlo tak ze skoncime na nejakych prehanadlach ☹

petulienka
21. júl 2010

saska.t ahoj

no my sme mali tento isty problem po nauceni na nocnik. prve dva tyzdne krasne kakal a cikal nanocnik, potomnastal zlom nieco sa v nou udialo, my netusime co a zadrziaal stolicu. potom so stranym placom vykakal postojacky o dva dni to co ho uz tlacilo. odvtedy kakat do nocnika ani za ten svet. nejak sa mi podatilo ho presvedcit ze ked chce kakat nech si vypyta plienku a do nej sa kludne vykaka, trvalo to sice asi dva tyzdne ale zabralo to. vzdy ked zacal vyvadzat ze chce kakat a ocividne zadrziaval som sa ho opytala chces plienocku? a on o dva tri dni povedal ano a odvtedy kaka do plienky a vobec neriesim ze nie na nocnik, proste si urobi co potrebuje do plienky utrieme ritku a zasa dame plienku dolu. drzim palce, chce to len cas a trpezlivost

saska.t
21. júl 2010

@petulienka uz sme na tom ako vy, aspon do plienky to urobi a dokonca aj bez hrozneho placu ako doteraz 😉 tiez neriesim ze do plienky, sama si ju vypytala, no postupom casu, to snad bude lepsie, dakujem za podporu!!! 😀