Zadržiavanie stolice 2,5 ročného dieťaťa

lindda
14. júl 2009

ahojte nenasla som takuto temu tak som otvorila novu
Mam syna a vobec nekaka zadrziava kakame iba s cipkom na kazdy 3 den mate podobne skusenost ocenila by som dobru radu. Uz sme bez plienky ale kakat nechce iba cika 😖

bambulka026
27. okt 2009

No my mame tiez problem s kakanim.
Cikat sa pyta krasne, no vzdy pocka kym mu dam poobede plienku pred spanim, zavre sa do izby a vykaka sa.
Vela krat vsak krici od bolesti, lebo ma strasne tvrdu stolicu.
Papa i ovocie, pije litre tekutin, no aj tak mu to nepomoze zmakcit ju.
Veru budem musiet ist asi i ja k lekarovi, nech ho posle na vysetrenie... ☹

helena001
28. okt 2009

skuste podavat 2 lyzicky olivoveho oleja, najlepsie rano na lacno. velmi to pomaha. mozno nie hned pri prvom podani, ale pravidelne

bambulka026
28. okt 2009

No skusim ten olivovy olej, asi bude revat ako tur kym mu to nalejem do ust, no vyskusam.

ajulka24
26. dec 2009

Pre všetky mamky čo maju problémy s detičami čo zadržuju stolicu.My sme sa s tým trápili pol roka.Vyskušali sme všetko,nič nepomáhalo.Ale vymysleli sme super recept,učinný a bez vedlajších učinkov a hlavne nenávykový.Takže 1 čajová lyžička lanových semienok,zalejeme približne 6 polievkovými lyžicami vody a dáme varit na 2 minuty,necháme vychladnut,podávame polievkovou lyžicou,každu posypeme banánovým alebo jahodovým grankom,sirupček ktorý vznikne treba všetok spapat.Podávaj každý den až do bezproblémoveho kakania.Nás pani doktorka za tento receptík pochválila,že takýto ešte nepočula.Maminky vyskušajte,nech detičky nemaju problémy. 🙂

danu
2. jan 2010

zuzkafuny • 2d • Dnes o 12:23
Sme už od 1r2m bez plienočiek a teraz začal zdržiavať stolicu... Mal hnačku, štípala ho rituša a tak si zmyslel, že nebude kakať... až ho zapieklo. Gaťuše má vždy špinavé, ujde mu, ale kakať ani bohovi. Plače on, plačem ja... Už neviem čo robiť... ako ste to riešili ak ste podobný problém mali...

elika
24. feb 2010

nno nam nepomaha ani stava z kompotov, ani slivkovy odvar, ani susene ovocie, ani probioticke jogurty, ani ovsene vlocky, ani jahodovy koktail, ani jablka, ani presnidavka, ani dni bez cokolady, ani nieco za odmenu, ani hrozno, ani dzusy, ani dusene zelenina,... mam dojem, ze vobec nic. uz je to 7 dni. ked to konecne pride, je okolo toho dost velky cirkus, lebo to naschval zadrziava a ked sa uz neda, tak place. najskor ide tuhe, ale potom take uplne v pohode.

pietra
24. feb 2010

nam tiez nic bezneho nezaberalo, presne ako pise elika. Jedine, co zaberalo, bolo par kvapiek olivoveho oleja 😝 Potom mi doktorka poradila davat Fructolax a ten pomohol

lilinka76
24. feb 2010

Pietra a nie je ten Furctolax navykovy??? My ho mame doma tiez a obaja synovia maju problem s kakanim do nocnika (inak tazko sme kakali aj do plienky), viem, ze je na prirodnom zaklade, tak snad nie... Co myslis??? Mam zacat davat pravidelne????

elika
24. feb 2010

no ja sa tiez obavam akychkolvek liekov, aby sa z toho nestal zvyk. niekde som citala, ze to moze suvisiet s obdobim vzdoru. ak to zacnem takto usmernovat, nech si na to nezvykne, a nezleniveju jej creva uplne. 😒

cucoriedka01
24. feb 2010

Caute, ja mam dcerku a my mame s tymto tiez problem, inak kakava do nocnika resp.teraz uz do zachoda od 10 mesiacov, no ale k veci. Ja si myslim, ze mozno to je aj trochu dedicne ja aj moja mama mame s tym problemy tiez. Ja som skusala vselico s malou, dokonca mi dr.dala aj sirup , taku sladku gebuzinu, ktora nam vobec nezabrala. Mala kaka ako kedy niekedy raz za 4 dni , niekedy raz za 6 dni. Nebyva zapecena,proste mam pocit, ze to zadrziava, raz ju to bolelo a to si dieta zapamata a potom je to o psychike a vykaka sa, ked uz proste musi, samozrejme potom je to vacsie , ale niekedy parkrat zatlaci a ide to. Ja to uz proste neriesim a nestresujem sa,stravu mame nasledovne - kazde rano jej nastruham ovocie /okrem bananu / a dam jej donho 1 lyzicku rozmletych lanovych semiackov a jednu lyzicku Psilia / PRIRODNA VLAKNIna,da sa kupit v lekarni / , len figel je v tom,ze aj semiacka aj psilium treba zapit tekutinou a donutne 2 rocne dieta nech potom vypije dva deci tekutiny, ale zas to stolicu zmakci a ked aj dlhsie nekaka nemalo by to byt tak bolestive. Stravu -obmedzili sme maso, ma ho dvakrat tyzdenne, potom cestoviny spaldove alebo grahamove, ryby a jogurty probioticke ziadne pribinaciky.Neje moc sladke obcas brumika a piskoty, ale cokolada vobec. Varime nesladene caje - harmancekovy, fenyklovy-podporuju travenie a inak z ovocia je vyborny aj ananas na travenie. Odporucam.
Pozor na cipky, su navykove, crevo zlenivie.My sme dvakrat pouzili 1/3 glycer.cipku asi pred rokom a pol, ked sa mala trapila.Aj tie sladke sirupy sa nemaju dlhodobo uzivat. Takze semiacka a psilium mi pripada ako najlepsia volba. Mozno netreba tlacit na to dieta kazdy den, ze vykakaj sa, ono to citi, proste to neriesit a ked bude chciet tak pojde samo. Neviem, tak snad som niekomu poradila a vyskusa nas recept.Nam nepomahalo tiez nic, ani slivky, ani kompoty, ani sirupy....

pierra
7. apr 2010

ahojte baby, dnes som si precitala vasu diskusiu lebo moj 2,5 rocny syn sa tiez takto trapi a kupila som cipky - ako posledna nevyskusana moznost.. dala som mu polku cipka asi pred hodinou a doteraz sa nevykakal, myslite,ze mu mam dat viac?
na letaku pisu,ze cipky su pre deti od 10rokov 😒

bublinkajasminka
11. apr 2010

pierra - ani nam cipok nazabera 😒 😒 😒

januarova
12. apr 2010

baby ja to mam za sebou so synom. ☹ trapilli sme sa pol roka s nim. pomohlo neriesit to pred nim, nekomentovat, kakaval tak kazdych 10 dni, ked uz to nevedel zadrzat, najprv do plienky a ja som ho drzala na rukach v podrepe a potom sme dosli na metodu ze teplejsiu vodu do vane a kupal sa. ma rad vodu. a tam to nanho prislo, tak to v tej vode nedokazal zadrzat a vykakal sa. je to sice divne, jasne ze zakazdym dezinfekcia vane ale potom to uz islo. a potom ked mi napr. za dva dni hovoril ze chce kakat, tak uz som sa ho sama pytala ci chce plienku alebo do nocnika a co si vybral to som mu dovolila. a dostal za tym lentilku a lepili sme nalepky 😀

dona123
10. máj 2010

Potrebovala by som radu alebo skusenosť nejakej mamičky syn ma problemy s kakanim. Kaka dva krat do tyždňa ale čo je najhoršie maval tvrdu stolicu tak sa mu oslabil konečník a vytlačil pritom aj črievko keď sa mu to stalo prvy krat strašne som sa zľakla boli sme aj na pohotovosti. Nasadili sme mu probioticke mliečko nutrilon a stolica už nieje taka tvrda ale kaka zase len dva krat do tyždňa no včera mu zase vybehlo črievko museli sme mu ho zasunuť dnu. Nemate niektora s tymto skusenosť rada by som nejaku radu ako mu pomôcť a aby už črievko ostalo kde ma. Syn ma 2,5 roka....

zuzpolka
12. máj 2010

ahojte,
dona, mne mala tiež tak malo kaka a zadržiava ☹ kakanie je u nas peklo 😔 črievko jej nevybehlo ale zasa krvaca vždy sa jej natrhne nejaka cievka v konečniku z toho tvrdeho hovienka 😢 Dnes sme plakali už obidve z toho ☹

majka133
12. máj 2010

Ahojte, my sme tiež mali tento problém. Syn nechcel kakávať, až naám hrozila nemocnica. Vtedy zabral až klistýr - ale museli sme ho robiť trikrát. Pravidelne sme mu museli dávať čipky. Až jedného dňa sám od seba zahlásil, že ide kakať a odvtedy nemáme problém. Trvalo to vyše roka. Takže asi treba vydržať.

sipcek
19. máj 2010

ahojte,ako tak citam nie som sama s problemom s kakanim,my sa trapime tiez,dcerka zadrziava ako sa da,boli sme aj na pohotovsti po odporucani pediatricky,ked cipok nezabral.mali jej davat klistir ale nastastie sme tomu predisli,lebo nemala tvrdu stolicu len zadrziava,mali sme zvysit davku duphalacu a vecer sa po 5 dnoch vykakala ale s takym placom a zufalstvom v ockach,ze sme plakali obe.Mala uz pekne cika do nocnika alebo zachoda,asi pol roka.aj mi pekne kakala do nocnika ale raz ju zapieklo a koniec.potom do plienocky chcela stale a teraz uz ani plienka nezabera.Problem je u nas v tom,ze nechce jest co by mala,strukoviny,jogurty,ovocie so supkou a zeleninu odmieta uplne,tak je to momentalne u nas patova situacia.musi len ona sama zvladnut jedenie a potom sa jej upravi stolica ale poviem vam uz som z toho zufala,lebo pre nu nieco uvarit a aj zjest je umenie.Dnes som jej nukala sosovicovu polievku ale zavrhla ju uz len pri pohlade,tak som uvarila ovsene vlocky,zliala,vodu nechala na UM,pridala sosovicu z polievky,brokolicu,vajce,muka a urobila placku,aspon to mi zjedla.Niekde som citala,ze psyllium sa nema davat malym detom.

lilinka76
19. máj 2010

Sipcek, ja som sa na psylium pytala magistra v lekarni a povedal, ze v pohode mozem. Skus jej davat acidko, uz som Ti pisala aj do inej temy, my mame so syncekom rovnaky problem, acidko nam trosku pomohlo, aj ked stale kaka iba do plienky.

kika25
19. máj 2010

Aj my mame dost problem s kakanim... dcerka cika pekne do nocnika, takze doma aj vonku sme bez plienok, pyta sa, sama si stahuje gate...na spanie este plienku davam. Problem je v tom ze kakat nechce do nocnika ani za svet, ani na zachod. A kedze nema plienku kaka do gatiek... kaka tak raz za 1-2dni a vzdy sa pritom zasije niekde do kuta a vsetkych vyhana so slovami "prec prec". Tiez sa dost pri tom natrapi, ma velmi tuhu stolicu, biedne pije a malo papa.
Neviem si rady, je mi jej luto lebo ju to aj mrzi a vzdy mi potom povie za nabuduce do nocnika. Ma nejaky psychicky blok a netusim ako ho zlomit. Vidim ze aj ju to trapi, naslubovala som jej uz hory doly, nic nezabera...pomozte

sipcek
20. máj 2010

kika a keby si jej do toho oblubeneho kuta dala nocnik?nech je sama pri tom,ked si vie stiahnut datky,nech skusi tak. 😉
lilinka-pamatam si ta 😉 len acidko a nic podobne do nej dostat nemozem ☹ v tom je problem,ze ona nic take nechce.
a co ja by som dala zato aby mi aspon do plienky kakala.s tym ho nesil,lebo budete mat to iste co my.ked pride ten spravny cas tak uz plienku nebude chciet.My sme uz nemali,potom si ju vypytala,lebo sa nemohla vykakat,potom ked mala ist spat tak naschval mi kakala do plienky aby zdrzala cas,no a teraz toto.joj uz je hore....pa

lilinka76
20. máj 2010

Sipcek, ja som zaradila aj ovsene vlocky do polievky, vela hrusiek, jablk, slivkovy kompot, psyllium do jogurtov, uz spominane acidko, varim vela sosovicu, fazulu a pod., nutim vela pit - vodu, dzusy, caj, cokolvek...

Uprimne Ta lutujem, ja som mala tiez obdobie, ked po chorobe mi Matusko vobec nechcel jest, on uz dokonca aj tekutiny odmietal, davala som mu nurofenovou striekackou a moj brat mi poradil kupit rybi olej pre deti (im to poradili v nemocnici pre jeho dcerku, ktora nechcela jedavat). Kupila som rybi olej Eskimo Kids (ma to vybornu jablkovu prichut) a cuduj sa svete, jedno balenie vypili (davala som obom) a namiesto troch oblubenych polievok a 4 hlavnych jedal uz Matus jedava takmer vsetko. Sama neviem, ci za to moze ten olej, alebo sa jednoducho rozjedol, ale skus to aj na Sasku, olej jej moze aj pomoct pri kakani. Vela stastia prajem.

kika25
20. máj 2010

sipcek, skusala som, odniesla nocnik prec a pokakala sa. Musi ona sama chciet, viem, musim byt trpezliva, ale niekedy je to fest tazke...

sipcek
20. máj 2010

lilinka dakujem,no skusim,to dostat v lekarni,ze?odporucili nam aj ganovsku vodu a kedze ja som z ganoviec tak to nemam daleko 😀 aj pri prameni si pochutnala,popijala vodu cely den,hovori,ze chuti ako mineralka 😀 Ovsene vlocky ma kazdy den,raz ako kasa so zeleninou,raz ako placka na sladko,potom na slano,dnes som jej do polievky dala za hrstku.jogurty-hm,otvori a necha tak a ja len trpezlivo cakam kedy aj ochutna.

kika tak to mas vymyselnicku riadnu 🙂 hadam kym pojdu do skoly si zvyknu na zachod aj moja aj tvoja 😉

zuzpolka
21. máj 2010

ahojte,
my teraz dávame sirup FRUKTOLAX (ovocie,vlaknina) dnes sme boli u doktorky a povedala že to môže užívať dlhodobo 😕 🙂 tak som velmi zvedava či to pomôže ked nič iné nezaberá! 😔 S detmi čo nemaju problem spapať všetko je to asi ovela jednoduchšie,,,,naša mala nechce ani acidko,ani slivky, hrušky jej tiež nechutia, vločky jedine v polievke spapa a jogurty tak isto odmieta! 😠 No proste všetko čo by jej pomohlo nechce! ☹ ešte su dobre drvene lanove semena , ale to tiež nechce! 😖
No mame to ťažké 🤐 ešte aby toho nebolo malo tak aj malo pije 😒
ale ja dúfam, že to všetko raz prejde a nebudeme plakať pri kakani!
držím vám všetkým palce! 😉

zuzannas
21. máj 2010

Caute, chcela by som aj ja prispiet s mojou skusenostou...aj moj dva a polrocny syn ma s tymto obcas problem... ☹ teda doposial to bolo asi 2-3x, ale bola to hruuuza! 😔 naposledy asi pre tyzdnom... tiez nekakal 3 dni, potom som uz aj polku cipku dala, no to bola este horsia katastrofa, ze reval a behal neustale, ze nech mu ten cipok vyberiem, to trvalo asi hodinu, no fakt des, reval na cely dom, bola nedela, uz som myslela, ze ideme na pohotovost, potom horko tazko som ho dotlacila na nocnik a ten cipok vyprdkol..ale stolica ziadna... 😢 tak potom dalsi den, to uz sa s revom zobudil, som vedela, ze chce kakat, ale on sa veelmi bal, ze ho to bude boliet, tak iba plakal a pobehoval, az nakoniec sa okolo 11-tej dopoludnia vykakal, aj to postojacky ☹ vobec nechcel tlacit...
Ja sa mu vseobecne snazim nedavat potraviny, ktore zapekaju, vyslovene sa im vyhybame by som povedala, ale lekarka (nakoniec sme k nej zasli a dala nam duphalac sirup) povedala, ze to ani nemusi byt, ze nieco take nevhodne by zjedol, ze to prosto staci, ze sa jeden den nevykaka, potom druhy a zo stolice sa postupne v tele vyparuje voda a tvrdne...

pizzamati
21. máj 2010

Ahojte maminky.
My mame presne taky isty problem s kaknim. Nasa mala tiez zardziava stolicu. Nekaka aj 5-6 dni. Nema tvrdu stolicu normalnu formovanu proste nechce kakat hnusi sa jej to. Skusili sme vsetko od duphalacu biogaju ovsene vlocky stavu zo sliviek polievky papa kazdy den jednoducho kakat je u nas velky problem. Plienky nema od roka a7 mesiacov to sa zacala pytat sama na WC na nocnik nie. 😵 Niekedy som na nervy ja z nej. ☹ ☹ ☹

sipcek
21. máj 2010

tak my dalsi den bez kakania,jaaaj uz som z toho zufala.

sipcek
21. máj 2010

zuzannas a potom sa ti uz v pohode vykakal?

elika
24. máj 2010

no vsetkym co pisu, ze dieta nekaka do nocnika ci wc, ale kaka odkaz: Budte radi, ze vam kakaju do nohaviciek, plienky, na sedacku, kdekolvek. ja by som mojej dovolila uz kamkolvek, len nech to ide. 1x za 7-8 dni je fakt na nervy. budte radi, ze neriesite toto. moja mala zje ovocie so supou, kompoty, vlocky, musli, lekvar, ..... a nic nepomaha. proste to vedome odmieta a robi vsetko preto, aby to z nej nevyslo. ☹ buduci tyzden skusim ist k homeopatovi, ak nepomoze tak k psychologovi. uz to trva niekolko mesiacov... zmenila sa - je naladova, nekludna, hasteriva, .... cez den casto riesi, ze citi ako sa jej to posuva cez creva a ona to musi regulovat... ☹

pizzamati
24. máj 2010

elika.
Presne viem o com pises aj my mame take problemy ☹
Keby som jej nedala cipok na 6 den tak neviem dokedy by zadrziavala. ☹ Tvoja ma tvrdu stolicu ci normalnu? Lebo nasa nema tvrdu len ma nejaky blok a zadrziava. A presne ako pises je naladova nekludna stale chce byt na rukach no hruza. Ked sa nieco dozvies u homeopata tak mi prosim daj vediet aj ked cez IP lebo naozaj neviem co mam robit. Dakujem.