Zadržiavanie stolice 2,5 ročného dieťaťa

lindda
14. júl 2009

ahojte nenasla som takuto temu tak som otvorila novu
Mam syna a vobec nekaka zadrziava kakame iba s cipkom na kazdy 3 den mate podobne skusenost ocenila by som dobru radu. Uz sme bez plienky ale kakat nechce iba cika 😖

akab
1. jan 2015

nam to trvalo aj dlhsie, pomohlo jedine to, ze sme to prestali riesit. Stale ma problem s vyprazdnovanim, teda crevka jej zleniveli a chodi najskor po 5- dnoch ale uz nezadrziava a chodi sama. Nas nepocuvala ked sme jej dohovarali, rozumela co jej vravime, mali sme toho nastudovane ... skor si vypocula pani ucitelku v skolke..., takze ked preberali ludske telo, poprosila som ich o zaclenenie temy.

daniela.o
3. jan 2015

@sjuzan77 ahoj...mame rovnaky problem...zlepsilo sa to uz u vas? ...moja dcera bude mat o par dni 3 roky a zadrziava kakanie cca 1,5 roka...uz som vyskusala asi vsetko co sa odporuca co sa tyka upravy stravy a podavania vlakniny a vsetkeho mozneho a nic nepomaha...

sjuzan77
3. jan 2015

@daniela.o ahoj, zial nic nove, dnes znova bola po tyzdni, samozrejme obrovsky plac, takmer som na nej lezala, aby som ju udrzala na nocniku. Neviem, co uz mam robit, keby niekto videl, ako ju tam musim drzat, asi by si mysleli, ze jej ublizujem. Dufam, ze ju to prejde, zacinam sa uz obavat, aby z toho dlhodobeho zadrziavania nemala nejake nasledky 😒 Moja bude mat 3 roky v aprili, ma uz dost rozumceku, ale odmieta si dat vysvetlit, ze kakat proste musi.

daniela.o
3. jan 2015

@sjuzan77 dnes je to 6 dni co nekakala moja...sedi dobrovolne na nocniku, ale z celej sily s neskutocnym revom to zadrziava...este dufam, ze do vecera sa vykaka...ja si niekedy myslim, ze susedia si musia mysliet, ze ktovie ci ju tu ja netyram alebo co....ale fakt neviem uz co mam robit....ja uz asi navstivim psychologa ci to nema zo mna...ze mozno zle reagujem na jej kakanie alebo co

sjuzan77
3. jan 2015

@daniela.o no tvoju aspon nemusis nasilu drzat ☹ nerob si vycitky, urcite nerobis ziadnu chybu, proste to tie deturence robia, mne pediatricka hovorila, ze kazde druhe dieta okolo 2.roku zacne toto robit, je to velmi caste. Horsie je, ze niektore deti to drzi dlho. My uz nemozme robit nic ine, len cakat a pretrpiet to 😒

daniela.o
3. jan 2015

@sjuzan77 mne tiez povedala gastroenterologicka, ze "to je normalne, niektore deti to robia" ale podla mna to ma daleko od normalu :( ona proste citi, ze to hoveno je tvrde a drzi ho z celej sily aby nevyslo, lebo ked je makke tak ho vykaka...sice trosku mrnci, ale ked zisti, ze ju to neboli tak pekne to vykaka...ale ked je tvrde a nakoniec vyjde von tak reve este polhodinu...ja uz som vyskusala vsetky prirodne prehanadla (slivky, marhule, vlakniny....) ovocie aj polievky je kazdy den...ma rada vsetku zeleninu aj v surovom stave....pije dost...na gastre povedala dr. este ked mala len 1,5 roka, ze ma uz roztiahnute hrube crevo ale ze to sa casom a vekom strati...zakazujem sladkosti (ktore ani velmi nema rada)...skusila som vysadit kravske mlieko a ani to nepomohlo...testy na lepok mala negativne...ja uz neviem co jej upravit v strave, aby mala nutkanie na kakanie aspon kazdy druhy den...je hrozne sa pozerat na nu ako sa trapi na tom nocniku...ja uz som plakala s nou

sjuzan77
3. jan 2015

@daniela.o ja som uz tiez skusala vsetko mozne, ale ziadna zmena. U nej je to cisto psychikou, stolicu ma makku, nezapeka ju, nutkanie ma kazdy den, ale proste si v tej malej hlavicke zaumienila, ze to von nepojde. To plakanie poznam aj ja..

xanti111
23. apr 2015

@daniela.o my sme so zadrziavanim stolice bojovali polroka. Na nocnik si nesadol ani nahodou. Na gastre mu nezistili nic, vraj je to psychicke. Poradila nam len jedno zmakcovat stolicu, aby nemal sancu zadrzat. Predpisala Duphlac, ktory nam nezaberal vobec. Postupne som mu davku zvysovala, z dvoch lyziciek sme skoncili pri 4. Nutrilon som mu zamenila za bezlaktozove mlieko (to je jedine krabickove, ktore vypije) je sladsie ako plnotucne mlieko. A odvtedy mam pokoj a prestala som mu davat aj duphalac. Mozete skusit bio-kult a inulin dnes to jedna mamicka odporucala. Zelam pevne nervy, lebo viem co to je 🙂

daniela.o
23. apr 2015

@xanti111 no u nas to bolo cisto psychicka zalezitost...teraz to uz viem naisto...ja som skusila vsetko co sa tyka stravy aj doplnkov vyzivy ako inulin, laktuloza, slivky v akomkolvek stave....proste vsetko...bola som uz na prasky a zavolala som psychologicke a ta mi povedala, ze to ma zo mna a nech to prestanem riesit...a cuduj sa svete za cca 1,5 mesiaca kaka uplne bez problemov vzdy ked sa jej chce (a to u nas vrcholilo zadrziavanim aj 7 dni a potom uz to vyslo do gati s veeeelkym placom)....a najviac jej pri zmakcovani stolice pomohlo smootie z jogurtu, ovsenych vlociek a ovocia + med...takze nechcem to zakriknut, ale snad to mame za sebou

extrate
23. apr 2015

Mám 3r dcéru a od malička má s kakaním problémy. Ked začala naschvál zadržiavať stolicu lebo raz jej to nešlo, vyskúšali sme všetko čo ste tu spomínali. Teraz už dlhšiu dobu ranajkuje ovsené vločky s vlákninou, lanovými semienkami a jogurtom. Už nemá vôbec tvrdé hovienko, ani ho nezadržiava. Máme iný problém, začala sa pokakávať ☹ je to asi týžden. Najprv som to nechala tak, že nevadí, aspon ževto vyšlo,aj ked do gatí. Ale už strácam nervy, lebo toto tiež nie je riešenie. Čo stým?

daniela.o
23. apr 2015

@extrate dalej to neries...nechaj to bez emocii...ja viem ake je to tazke, ale podla mna to zaberie...nechaj ju, ona prestane...

katarina644
23. apr 2015

@extrate mame ten isty problem, a neriesim. ani sa nerozculujem, lebo je to na psychiku prenho zle.

shira_
28. apr 2015

baby pripajam sa do diskusie, no vy tu maye malunke deti, no mas ma 4,5 roka a odmieta kakat, uz to trva par mesiacov a kazdy den davam lanove semiacka v jogurte, psychicky mu to pomoze, ked mu vysvetlím ze sa mu bude lahko kakat, ale potom ochorel vracal aj jogurt so semiackami taktakze kakat ansolutne odmietol, alebo ked sa semiacka minu tak to je koniec, kaka napriek vsetkemu tak raz za 4 dni, niekedy ma uz celkom tvrde brucho.. som uplne na nervy z neho, lebo sa snazi co najdlhsie nekakat a uz to z neho samo lezie- v slipoch vzdy ma kusok, kazdu chvilu, ritku ma uplne vystipanu cervenu, co celý problem zhorsuje. uz som aj nabrieskala na neho, aj nutila sediet na zachode kymmsa nevykaka, aj skusala ignorovat, vobec netusim co s tým.

pitinko2
4. máj 2015

@zuzkasu Neviem či ešte chodíš na stránku, no zaujímalo by ma, ako to bolo s tým Fructolaxom, či už potom bolo všetko Ok. Môj malý sa bez čípku už nezaobíde a chcem vyskúšať aj ten sirupček, my už sme skúsili všetko možné aj nemožné u neviem čo robiť...

meriel
5. sep 2015

@nikuska22 idem sa opýtať či Vám to prešlo a ako prosím.

kafoditka
5. sep 2015

Ahojte! Presne viem, čím si prechádzate a aké zúfalstvo to je. Prešli sme týmto obdobím, ktoré trvalo skoro 2roky. Vyskúšali sme všetko na svete a nič z toho . Az mu jedna známa poradila ampulky EASYLAX. Obsahujú male množstvo tekutiny so sosáčikom, ktoré vstreknete do zadočku dieťaťa. Tekutina sa dostane až do čriev a zriedi nahromadenú tuhú stolicu, čiže dieťa kaka riedke mäkké hoveno. U nás keď syn zistil asi po 3 aplikáciách, ze ho kakanie neboli, tak začal sám pekne kakat a úplný obrat o 360stup. 😍😊😊 Vďaka Easylaxu a známej zázrakom skončilo toto hrozne obdobie. Dobre viem, ako vie človeka urobiť šťastným obyčajne hoveno v nočníku, keď vaše dieťa 10dni nekaká!
Vyskúšajte, drzim vám palce!
http://www.adcc.sk/web/zdravotnicke-pomocky/det...

zizi11
16. sep 2015

@xanti111 Dobry vecer, citam Vas prispevok ze ste zamenili nutrilon za bezlaktozove mlieko. Mozem sa opytat aku znacku kupujete, ci ste ho niecim zahustovali a ako ho pripravujete? Resp.zohrievate ho? Dakujem pekne

xanti111
16. sep 2015

@zizi11 Dobry vecer, prve sme skusali plnotucne mlieko, to nechcel. Pediatricka nam odporucila bezlaktozove mlieko lebo je sladsie a jednou lyzickou granka a ohriali. Znacku Rajo popripade co bolo v akcii. O par tyzdnov sme presli na plnotucne krabickove s lyzickou granka, ktore len ohrievame. Ak je to cerstve kravske tak to prevarim. Teraz uz pije len ciste plnotucne mlieko bez granka. Zacali sme ako mal maly cca 18mes.

zizi11
16. sep 2015

@xanti111 Dakujem pekne tiez sme teraz kupili Rajo. Zatial nam pokus nevysiel mala cirkus velky ze hnusne mliecko kricala....ja teraz skusam vsetko mozne lebo vzdoruje kakat teraz uz vo velkom mesiac nekakala sama, bud cipok alebo prehanadlo co nam predpisali na gastre. Vraj je to psychicke, creva jej pracuju v poriadku no ale tiez ma napadlo ci ju nezapaka nutrilon, tak budem skusat dalej.

mnamko
16. sep 2015

Nam pomahaju hrozienka susene acidko banan

sojorez
17. sep 2015

juj,ja budem za zlu,ja som svoje dieta hnusne vydierala... nam sa problem zacal v cudzom prostredi,nekakala,cipky nepomohli,skoncili sme na pohotovosti,kde jej lekar manualne stolicu vybral a mala este aj klystir... a zacala zadrziavat napriek uprave stravy a podobne...brala duphalac dost dlho...tolerovala som nekakanie jeden den,na druhy musela...ale tych "saskarin" kolo toho,ako som demonstrativne vybalovala cipky a pripravovala hrusku na klystir,ze ked nebude hovienko,dame cipok,klystir a pojdeme k doktorovi,aby ho vybral... revali sme niekedy obe... v skolke ucitelky referovali,ci bola alebo nie...postupne sa to zlepsilo,obcas aj dnes (tri roky po) ju najdem kdesi v kutiku skrcenu,nohy na uzlik a to uz len poviem,nech smyka kakat a neochotne,ale ide... frekvenciu stolice sledujem este stale...

xanti111
17. sep 2015

@zizi11 ak mate predpisany duphalac, skuste zvysovat davky. To nam poradila doktorka nakolko kazde dieta je ine a u kazdeho moze inak zaberat. Nakoniec som mu davala 4 cajove lyzicky denne a stolica zmakla. Jablka a hrusky so supkou, ine ovocie nechcel. Aj u maleho to bol psychicky problem.

zizi11
17. sep 2015

@xanti111 Och hej my uz mame zvysene davky na 15 ml. Dcerka nema tvrdu stolicu iba tu prvu ktora jej zatvrdne tym ze zadrziava. Ked to prve s nej vyjde tak uz potom jedna radost 🙂))) Len ju nijako neviem presvedcit aby kakala castejsie ☹ Obcas ma kombinacie slivkovy dzus, jablko, acidko vsetko hned po sebe a mala nic...ja uz by som sa davno pototo a ona akoby sa nic nedialo. ☹ ,

meriel
17. sep 2015

Dievčatá, my sme to už zvládli, poviem Vám ako teda ako to bolo u nás. Vyskúšali sme všeeeeeeeeeeeeeeeeetko čo sa dalo z prírodnych vecí aj z lekárne, boli sme na gastre, nakoniec u psychologa, nám povedal že je to psychycké takže sme odložili nočník, hneď ako začala poskakovať, že au au, aj keď s plačom na záchod, z neho nezlezie a sedom sa jej nedalo udržiavať, poplakala jasné, kopala, ryčala, vydržala som to a vykakala sa, každý večer sme boli chvíľu posedieť a teraz chodí sama síce raz za 2-3 dni ale nič tvrdé nemá, po kakaní vždy natrieme ritku a ok, mali sme totiž už aj extrém 12 dní a to je už dosť čo povedať, nie to zažiť. Zo začiatku fakt revala, plakala, dupala nechcela, teraz nie je problém, hračky, knižky, telka všetko ju počká, najskôr vyskúšame potlačiť a ok, nejde, nejde, nevadí ale keď som videla očividne že musíííííííí, musela sedieť a vždy to vypadlo. 🙂)))) Samozrejme plus vysvetlovanie, že všetci kakajú, mušky, zajko, slon, rybky.....

lucia1512
8. okt 2015

Ahojte chcela by som sa opýtať môj mali ma 1,9 mesiacov a nedá sa mu vykakť ze co by mu tak pomohlo? on by sa chcel ale ma tvrdú stolicu moc a boli ho to keď tlači a vtom prípade sa nechce vykakať ..... a trva to uz 3 dni .....

meriel
8. okt 2015
meriel
8. okt 2015

@lucia1512 skup duphalac, nam ho dala doktorka je na predpis a malej to zmekcilo stolicu, uzivali sme asi 3 tyzdne a potom ok.

zuzka38
8. okt 2015

Baby kto.mate zaujem je tu aj nasa skupina na pomoc pru vyprazdnovani https://www.modrykonik.sk/group/7904/

blondiegirl
21. okt 2015

Ja mam ten isty problem. Mala vobec nechce kakat, jedine s cipkou.
Tiez som uz z toho zufala ☹