Zadržiavanie stolice 2,5 ročného dieťaťa

lindda
14. júl 2009

ahojte nenasla som takuto temu tak som otvorila novu
Mam syna a vobec nekaka zadrziava kakame iba s cipkom na kazdy 3 den mate podobne skusenost ocenila by som dobru radu. Uz sme bez plienky ale kakat nechce iba cika 😖

dievcinka
21. feb 2013

@samuliacik davame infants dophilus......ucinky sa prejavujú- teda aspoň u nás - po mesiaci pravidelného užívania 🙂

samuliacik
21. feb 2013

@dievcinka
dakujem za odpoved si mila moj maly uziva biogaiu ale nevidim ziaden vysledok kakat mu treba denne ale udzi to v sebe najde si sposob lahne sadne beha po byte dohovaranie nevsimanie si nic nepomaha niekedy mam pocit ze keby sa mi podarilo mu nejako sposobit hnacku bol by pokoj a videl by ze uz to neboli len ako uz mi z toho sibe uz prestavam verit ze bude zas normalne kakat 😢

dievcinka
22. feb 2013

@samuliacik my sme brali tiez biogaiu a bolo to bez výsledku...... a tieto zabrali.....mne robil maĺy presne to iste-lezal v izbe na zemi a nervacil. Viem ako ti je- ja som myslela,ze uz mi z toho sibne, aj ked pred nim som to akoze neriesila. Ked sme zacali s druhymi probiotikami, tak som ani necakala vysledok,ale on sa proste postavil a ze ide kakat. My prvýkraát normálne zabehlo, ale tvárila som sa, že v pohodeee 🙂 Asi dvakrat isiel s placom,ale videl,ze ho nic neboli,tak postupne uz sa to zlepsovalo. Kazdemu asi zaberaju ine probiotika, ja mam stastie,ze to na druhy pokus vyslo. A to ich berieme stale,lebo ked ich vysadim, tak do tyzdna sme na tom tak, ze kakame raz za 5 dní. Tak sa drzte a snad sa to upravi 😉

samuliacik
22. feb 2013

@dievcinka
dakujem moja dneska sme dva krat kakali normalne makka stolica nebolelo ho prvy krat ale reval dostal za odmenu lizatko a potom zas kakal som myslela ze odpadnem som sa tvarila akoze nic ale normalne som bola soknuta po mesiaci boze no druhy krat videl ze v pohode kaka uz ani neplakal len na mna vystrasne pozeral zacala som tlieskat a utekat ze rychlo lizatko za odmenu tak dneska mal dva lizatka ani ich nezjedol ale tesil sa .........neviem co pomohlo ale papa vela zeleniny ovocia papa vlocku a psenicne otruby vela vodu dzusu z pomaranca a kivi a berie biogaiu okrem toho rano nalacno vypil harmancekovy caj ale zo suseneho sypaneho harmanceka a poobede razscovy caj takze sama neviem co pomohlo ale dneska konecne budem kludne spat a dakovat bohu lebo ja som uz mimo z neho hehe 😝
ale dakujem si mila kupim aj toto co si pisala lebo ktovie co bude dalej dufam ze sa to upravi uz

evita007
25. feb 2013

ahojte maminy, tak aj my mame s tymto problem, maly ma 23mesiacov, je este kojeny, papa takmer vsetko, slivky, ovocie, zeleninku, pije vela vodicky a aj tak ma blok. Ma podla mna z toho strach, na vela krat pomohlo kupanie vo vodicke a castokrat holy a mokry sedel na zachodiku a pucil sa a vykakal. Kakame kazdy 3-4den..je to tazke, trapi sa. Uz ked chce ist kakat tak podskakuje, je nervozny, mrnci "ideme kakat" a v zapati sa otoci a hra sa dalej..a to niekedy povedal aj 15x a takto nas prehanal, zlatusik moj.
Davala som mu vlakninu v prasku, asi to aj zabralo ale je to hnusne nechce mi to papat..ci pit..no a probiotika biogaja nam asi nezabrala..tak skusim tie druhe co tu pisete... Neviem ci by nebolo lepsie ist s tym aj k lekarke na nejake vytery, ci vysetrenia...My sme uz dva mesiace bez plienok aj v noci..takze kakat do plienky mi nechce ani do nocnika, on zaveli "ideme na zachodik kakat" no ale niekedy ho musim drzat nasila a tlacim mu nozky ku bruzku a podporujem ho v tom..
Tie odmeny sa mi pacia, skusim ho tym motivovat..a uvidime..dakujem za rady...

halime
25. mar 2013

@evita007 ahojky no ako zlepsilo sa to???? presla som si tuto temu prave kvoli takemuto istemu problemu ale u nas to este len zacalo. maly ma 22 mesiacov, uz cez mesiac trenujeme nocnik a sme v pohode bez plienky ale posledne dva tyzdne sa vobec poriadne nevykakal. pomahala som mu ako sa da, olejcekom, masazami bruska, cviceniami, sedenim na nocniku, vysvetlovanim, papame jogurty, vlaknin, ovocie, vela pijeme .... aj tak ked mu poviem ze ci ideme kakat to on na to ze to je blueee fuj a otoci sa na spickach a odpochoduje, reve ked ho posadim na zachod ci na nocnik za ucelom kakania, ked ma curat to je v pohode ale akonahle chcem aby tam sedel dlhsie to mame rev ako keby som mu ublizila. som z toho nestastna lebo naposledy mal stolicu 7 dni dozadu a aj to mal nejake hnacky aj trosku vracal neviem ci sa vtedy nezablokoval lebo uz bol bez plienky a mal to cely cas v gatach .... no a deti si pamataju vsetko aj ked trosku pokrcite nos nad niecim pred nimi oni si z toho urobia velky blok. tak mam vycitky svedomia ci to nie je moja vina ze som ho tak zablokovala. pred tymk ako sme zacali trenovat nocnik aj sa vykakala a postupne zacal vsetko zadrziaviat. tak fkat neviem co robit lebo nechcem skoncit v nemocnini :( asi to chce len trpezlivost. moja otazka je kedy je to akutne ist k doktorovi???? zijem v uk a tuna mi aj tak nic nedaju dokial to nebude vazne takze asi pockam este par dni a ked sa nic nezmeni az potom zacnem stresovat s lekarami. okrem toho uz druhy den mu davam lactulosum tak hadam mu zaberie :((((((((

evita007
26. mar 2013

@halime ahoj, no mala som pocit ze sa to zlepsuje, ale nie...ja som zacala davat ten intant dophylus a zacal mi kakat kazde 2dni, ale opat ma problem, opat sa boji, dnes bol velmi uboleny, vkse len "au, au" a chytal si zadocek..aj som ho drzala no velmi plakal, nechcel kakat, kremik som mu dala, teplomerik trosku a len poprdkal a to je vsetko, aj sa mi budil asi 4x od bolesti..uz som zufala...Zajtra idem k lekarke a uvidim ci nas niekam posle..A vy ako co sa zmenilo? Tak sa drzte, chudatka nase malinke..;)

halime
26. mar 2013

Ja som zo zúfalstva na neho nakricala včera ráno lebo to bolo 7 dni co sa nevykakal a navecer si s úsmevom sadol na nočnik a vykakal sa. Aj dnes tak isto .uz tretí den ho masirujem vysvetlujem zartujem rozprávame príbehy ako každý musi kakat a prečo ale žiadne vymysli proste sa s ním bavíme ako keby všetko rozumel a on asi rozumie. U nas je to asi čisto psychika tak dúfam ze sa to zlepší.

didiana333
30. mar 2013

Baby,aj my máme sem-tam problém s tým kakaním...to máva také obdobia že raz za 2-3mesiace zadržiava...aj minulý týžden to tak bolo...a prišiel domov tato po piatich týždnoch z nemecka a trápilo nás že erik nechce kakať...a tatino je u nás proste vzácny a velká autorita 😉 a zobral si Erika na kolená,ked videl že zadržiava...a vysvetloval mu,že ked spapá niečo do bruška,tak potom to musí z bruška aj von...a ked nie,tak potom bruško pukne... 😀 Malý sa tváril začudovane...ja tiež...a Erik hned nato: tatino,ideme kakať.... 😀 a odvtedy kaká každý den bez problémov.... 😀
Ndávam to ako návod,len ma to napadlo,ked tu čítam,aké s tým vedia byť problémy...aj my sme si to veru prežili...ale snád si drobec vždy spomenie,že čo povedal tatino.... 😉

sanelka23
20. apr 2013

@zuziq ake su to prosim ta cipky? ja som uz tiez zufala!!!

sanelka23
20. apr 2013

@majka133 ako si mu prosim ta robila klistir?

majka133
21. apr 2013

Kúpila som taký pre deti v zdrav. potrebách, on sa predklonil a som mu to zaviedla. Trošku bol z toho mimo, ale potom sa vykakal. A keď náhodou nie, tak sme mu ho dali viackrát, to hneď zabralo.

tappetty
9. máj 2013

Caute baby, ako pokracujete s ratolestami? ja sa pridavam tiez do klubu, uz som totalne zufala, mam 4 rocnu dceru ,u nas nefunguje vobec upravenie jedla, lebo nema problem so zapchou, proste sa boji vykakat vraj to bude boliet, vcera sme zazili otrasny den , chceli sme ist na celodenny vylet, nakoniec sme boli cely den zatvoreni doma a mala v posteli v sialenych krcoch, nevedela ani chodit , kracala chudatko ako so stuplom v zadku, a mala take krce v bruchu ze sa vzdy normalne zlozila a vrieskala od bolesti, vobec sme netusili ze zase zadrziava stolicu, az to znej zacalo normalne vypadavat ☹ nevykakala ale vsetko zase zacala zadrziavat az do vecera ked to znej zase zacalo doslova vypadavat ☹ netusim ako jej pomoct, dnes sa ideme opat poradit k lekarke, bojim sa co jej moze vsetko sposobit taketo stresovanie toho maleho telicka. rozpravali sme sa asi sto krat vzdy slubi ze bude kazdy den kakat a nic z toho ☹ POMOOOOOOC,

PS: skusali ste niekto psychologa?

lanczi
9. máj 2013

@tappetty ,my sme mali tento problem,doslova ako pises,nikde sme nemohli chodit,mala bolesti,prekrizila si nohy ked to nanu islo,a revala odušu..tiez som bola z toho uz zrela na prasky..nas dr.poslal na gastro,asi nevedel s tym rady,a predtym sme tam chodili koli intolerancie laktozy..naštastie to začala na gastre robit,prekrizene nohy,očervenela v tvari,triasla sa..dobre ze to urobila pred doktorkou inak ani by som jej nevedela ani dobre opisat stav,nevedela som na isto ze ci to robi ze zadrziava ci iny crevny problem je to..no doktorka to hned vymakla,nasadila jej dufaston.a čipky specialne v lekarni nam ich robili,a 2 tyzdne to mala uzivat,rano vecer gufaston a cipok,ze stolicu mala tak zapecenu pri konecniku ze ju musela prehnat,no a potom tieto 2tyzdne sme takpovediac cele dni sedeli na nocniku,citali,pozerali rozpravky,revala o došu,ale vykakat sa musela,proste to riedke uz udrzat nevedela..prajem pevne nervy,dr.vravela ze je to blok psychyckeho razu,ze to maju aj 6 ročne deti,ze sa nemam zlaknut ked sa to z casu na cas este bude opakovat. Aj sa to opakovalo, v kratsich intervaloch,ale neustale sme jej opakovali,ze kakat je potrebne,ze to robia vsetci,aj zvieratka atd.a potom uz zaberalo najma to ze kym sa nevykaka,nepojdeme von, a toho som sa drzala.

tappetty
10. máj 2013

@lanczi dakujem moc moc za reakciu aspon mam nadej ze sa to raz skonci:}, tak to je sila co pises, najviac vam zavidim ze ste to ,,dali,, chce to asi dost trpezlivosti, tiez som presvedcena ze je to len psychika, akurat si s tym vobec neviem poradit tie cipky asi vyskusam, su len na predpis? drzte sa a diky este raz 😉

lanczi
10. máj 2013

@tappetty ano,tie čipky boli na predpis,uz neviem ako sa volali,ale skus sa spytat obvodnej alebo nech vas posle na gastro,predsa mi sme to mali uz pred 2rokmy..tie čipky a dupfaston ju skutočne kazdy den dobre prehnalo,cielom bolo aby snej vysla stara solica usadena na stenach konečniku+asi aj taka terapia ze kakat sa ma kazdy den,proste sa musi.. a riedku nemala sancu zadrzat🙂) akonahle som videla ze to na nu ide,šup na nočnik,a s revom ale sa vykakala,ze tie dva tyzdne tušim si na to aj zvykla+sme jej stale dookola vysvetlovali ze kakat sa musi atd. je to psychika hej,ja som na nu uz parkrat tlacila nech to vyskusa ked uz cikat tam vedela,uz spatne viem ze to bola chyba.

smejoocka
10. máj 2013

Ahojte, nasla som tu prispevok o Duphalacu. My budeme mat 13.5. pol roka a sme predcasne narodeny. Odkedy davame, cca uz mesiac prikrmy, mame problemy s kakanim. Uz som skusala aj harmancekovy caj, slivkovy nektar a vyzivu, BioLac Baby, ale nic moc. Dnes nam Dr. predpisala tento liek, tak dufam, ze nam pomoze. Je tam pisane, ze do roka max 50ml, mame zacat 25ml. To sa berie len jedna tato davka na den? Lebo od roka je to tusim 3x a do roka to tam nie je rozpisane. Nemate niekto skusenost s tak malym dietatom? Dakujem

gabkostanka
10. máj 2013

@smejoocka s kvapkami neporadim, ale so susenymi slivkami - zalejem vrelou vodou susenu slivku, potom mu dam vypit tu vodu a slivku primiesam do kase alebo jogurtu, nam toto zabera vzdy 🙂

smejoocka
10. máj 2013

@gabkostanka Ahoj, ale my jogurt este nedavame. Dnes mi dr poradila, ze mam dat ovsenne vlocky ale to mi nechce jest. Normalne zachvat revu...

froto
14. aug 2013

tak mi to po roku trapenia mame za sebou! ako to prislo, tak to odislo. Bolo to strasne obdobie, vsetci vieme o com hovorim, ostatnym drzim palce a pevne nervy.

veronikalukesova
21. okt 2013

Moj synček ma 2,9 roka ma problemi s kakanim asi stvrty mesiac uz sme skusali aj sirup na kakanie aj cipky.pani doktorka nam poradila ovsene vlocky ani to nezabera naozaj sme uz skusali vsetko mozne neviem ako si mame dat rady uz to trva velmi dlho prosim poradte nam nejaky recept ako na to..dakujem uz som zufala..

zigzag
21. okt 2013

@veronikalukesova podrv mu lanove semienka,a urcite pomoze, za lyzicku kazdy den, a primiesaj mu to dojedla, akehokolvek, my mavame ovsene vlocky kazde rano s ovocim a do toho mu dam aj tie lanove semienka.... 😉

julkaxxx
21. nov 2013

MY sme mali s 2-rocnou dcerkou problem, ze nemala vobec tvrdu stolicu, ale aj tak sa ju snazila zadrzat dokial to slo a bola v tom dost uspesna. vydrzala kludne 5 dni, a potom, ked to na nu prislo, cirkus s kakanim trval asi 3 hodiny, plakala a nechcela to pustit von. U nas islo cisto o psychiku. Pomohlo nam , ked som jej pustila na youtube video o zvieratkach ako kakaju (nasla som to ked som dala do vyhladavania animals pooping) a potom sme spinavu plienku slavnostne odfotili a ked prisiel tatino z roboty domov, chvalila sa a ukazovala. Zabralo to, cele to trvalo 2 mesiace, este stale nekaka kazdy den, ale uz vobec pri tom neplace a hlavne nema ten psychicky problem. Tolko moje skusenosti

mariamihalikova
14. feb 2014

Ahojte maminky, pridávam sa i ja, mám 21 mesačného chlapca a máva tvdú stolicu, kaká raz za 2-3 dni a to so strašným plačom a krikom, niekedy i s krvou, ale zase niekedy kričí a stolica je taká aká ma byť nie tvrdá. Úplne som mu zmenila jedálniček, sem tam to pomohlo, sem tam nie :/ ... ALE... od pondelka nedávam nijaké mliečne výrobky ani nič čo obsahuje mlieko a Dávidko kakal pondelok, utorok pekne bez plaču, do plienky, ani som nevedela kedy sa vykakal len to smrdelo 🙂 streda, štvrtok nič a dnes ráno som zase len cítila, že smrdkáme a on pokakaný, zase bez plaču, zadŕžania, kriku.... a to som sa vrátila k tomu, že papá všetko len nie mlieko a mliečne výrobky .... počkám do konca týždňa ako budeme a podľa toho zavolám lekárke v pondelok... čo myslíte, môže to byť nejaká alergia alebo mu len proste vadí mlieko?? Nahradila som ho sójovým mliekom a sójovými výrobkami

magdusska
23. máj 2014

ahojte ja mam obdobný problém s 2,5 ročným synom. Zadržiava kakanie odkedy je cez deň bez plienky...vydrží aj tri dni. Každý večer máme doma cirkus, pretože ho to bolí a nič iné nerobí len kričí plače a nevykaká sa. Nepomáha, ani keď mu dám plienku, pri bolesti si ju hneď strhne a uteká po utierku...pretože pri bolesti, ako bruško bojuje o vykakanie, tak je trochu špinkavý, tak to ho musíme utrieť. a tak to ide asi 3 dni, keď už chce nechce kaká, s krikom..a najhoršie doslova postojačky, pretože nechce sedieť ani na nočníku ani na záchode. Doslova je to boj a nútené ho držím. Nepomáha ani rozprávka, ani motivácia, nič...už neviem ako ďalej ☹ poraďte

nataliaslivkova
23. máj 2014

@magdusska
ahoj . my sme mali takýto presne problem do 3,5 roka malej som davala prebioticku vlakninu vhodna od 2 rokov ta pomahala tiez smebojovali so strachom lebo uz jej to aj lepsie slo ale mala strach postupne si zvykala ked uz ani vlaknina nezabrala tak som jej kupila olej do zadocku sa da kupit v lekarni taka pumpicka a sa to vstriekne do ritky a hned sa vykaka ...ale casom sa to upravilo aj teraz kaka niekedy pekne kazdy den a niekedy kazdy druhy ze tlací až ju trase a ocervenie ale vie ze sa uz musi vykakat lebo potom to bude este horsie a bude ju boliet brusko teraz ma 5 rokov..drzim palce casom sa to upravi ale treba niecim tu stolicu podporovat... 😉 mi sme skusali polievky vlocky stavy vsetko tak na 1 x pomohlo..tak sme museli tuto prebioticku vlakninu kupit ta je super na prirodnej baze..bez chut sa zamiesa lyzicka do vody dieta to neciti ani nevidi jeto akoby praskovy cukor

magdusska
23. máj 2014

ďakujem, nemyslim, že by to bolo stravou, pretože ráno papá vločky, veľa ovocia aj veľa pije, Podľa mňa je to psychické, odkedy sme začali učenia sa bez plienky. Ďakujem za radu, určite vyskušam.

tintinamartina
23. máj 2014

maminky my to už našťastie máme za sebou. tým sa nechcem chváliť, ale vás povzbudiť. tak ako to začalo, tak to aj skončí. u nás to trvalo 3 skoro 4 mesiace. benett zadržiaval kakanie aj 4-5 dní a potom to trvalo celý deň kým sa vykakal. najhoršie, že to bolo psychického povodu a nechcel si to nechať vysvetliť. stolica niekedy ani nebola tvrdá a napriek tomu pri kakaní plakal ako o dušu. som bola na pokraji zrútenia. mal vtedy 2 roky. a potom to prešlo samé. ked už isiel kakať som mu vravela, že to nebude určite bolieť a ked dokakal tak sám si yačal hovoriť, že neboli ked kaka. a doteraz mu to ostalo, ked ide kakať tak si spieva, neboli kaka, kaka je von z bruska a uz kaka neplače že je v brušku.

cavzuz
14. okt 2014

Aj ja by som chcela povzbudiť všetky maminky s rovnakým trápenim. U nás to trvalo presne rok. Boli sme z toho všetci na nervy. Malý zadržiaval aj 5, 6 dní a potom hrozne vystrajal. Musela som ho vždy nasilu stisnut a držať, až tak sa vykakal. Teóriu ovládal dokonale, ale mal nejaký blok a ani za svet potlačiť dobrovoľne. A presne po roku, samé od seba...zrazu začal kakat sám .... vypýtal si pustiť rozprávku a kakal do plienocky pred telkou. Potom si našiel svoje miestečko, vypýtal si plienku a dobrovoľne kakal. A po 2 mesiacoch sám začal chodiť na záchodik. A vždy kričí, že nepozeraj sa ;). Tak za nás len toľko, trpezlivosť, trpezlivost, veľa lásky, skúsiť na to stále nemyslieť a ono to urcite prejde. Proste to ti naši drobčekovia musia pochopiť sami.Inak u nás to trvalo od 1,5 roka do 2,5 a v tomto čase sme bez problémov zvládli odplienkovanie na cikanie. Držíme prsty.

sjuzan77
1. jan 2015

Ahojte mamicky, tiez mame tento problem, ale nasa situacia je uz neunosna, pretoze trva uz rok a ani naznak zlepsenia. Strava bola upravena, uziva vlakninu, pol roka je na duphalacu a stale nic. Najhorsie je, ze je to psychikou, stolica nie je tvrda, ale napriek tomu odmieta kakat, zadrziava cca 7-10 dni, pritom uz od 3.dna nastava to, co poznate, celodenne mrncanie a plakanie, pretoze ju to tlaci, nemozme nikam ist, kazdych 10 minut utekame na nocnik, ze chce kakat a ked prideme, odmieta sa co len vyzliect. Vykaka sa len v pripade, ze ju nasilu drzim na nocniku, aby sa nepostavila a nezadrzala to na dalsie dni. U nej je extrem, ze dokonca aj glycerinovy cipok zadrzala - az na 2 dni 😲 neviem, co mam robit, skusala som uz vsetko mozne, po dobrom, rozne odmeny, tlieskanie, oblubene maskrty, dokonca po kazdom kakani si mohla vybrat novu hracku, nepomohlo. Preto budem vdacna za akukolvek radu, rok je uz fakt vela ☹