Zadržiavanie stolice

zuzulka27
14. mar 2015

Potrebujem surne poradit,ako a co mam robit s 2,8 rocnym synom.Uz skoro 8 mesiacov nechce kakat,ale cca 1 mesiac je natom uz tak zle,ze zadrziava neuveritelnym sposobom.Musim ho utierat kazdych 5 minut,z coho ma tak hnusne vystipanu ritku,ze si ju nechce dat ani poutierat,ani natriet a co je najhorsie uz ani umyt,vodu doslova zboznoval,teraz ked zbada vanu,len krici nie nie nie.Stolicu tvrdu nema,ma ju tak makku,ze mu hovienko ide same z ritky von,stacilo by trosku potlacit.On tlaci,ale naspat vsetok obsah dovnutra.Uz som fakt zufala z tejto situacie,nemopohol ani glycer.cipok,ani duphalac(prehanadlo).Je to strasne vycerpavajuce,nakolko mam doma este 2-tyzdnove babatko,podotykam ze ziarlivost tam nie je.Uz sme objednany aj ku psychologicke,ale az po Velkej Noci,dovtedy bude mat tu ritku az krvavu od utierania.Baby,ak mate niektora skusenost,prosim poradte mi,co mam robit,ako mam nanho ist!Uz nevladzem.Dakujem za kazdy jeden koment,nebudem moct odpovedat koli mojim detom,ale fakt budem vdacna za rady.Ani plienka nepomohla

jama16
14. mar 2015

takyto podobny problem mala aj moja dcera.tiez sa jej chcelo kakat a nemala ani tvrdu stolicu.len to je tak u malich deti hlavne ked sa ucia bez plienky ze mali niekedy tvrdu stolicu a bolelo ich to tak oni si spravia v hlave taky jak blok a potom sa boja tlacit ze ich to bude zase bolet.proste dcera na to musela prist sama ze ju to neboli a nic to nieje.ale co popisujete vy tak to uz je moc.alebo ste neskusali hypermangan?neviem ci sa to este vyraba ale je to taky ruzovy prasok ktory sa nasypal do kupela,je to dobre na tie zapareniny tu pokozku to tak vysusi.a mozno sa bude chcet syn vtom kupat ked uvidi ruzovu vodu.

zuzulka27
autor
14. mar 2015

@jama16 praveze ho vtom hypermangane kupem,ale vobec nepomaha,nakolko ho utietam kazdych 5 min.,za cely den ma tu ritku uz az chrastavu.Najhorsie natom je to,ze mi ho ani do skolky nevezmu,pokial nebude kakat. ☹

jaruska13
14. mar 2015

My sme mali ten istý problém so synom v takom veku - psychická zapcha. Keď si na tie chvíle spomeniem som rada, že je to za nami. Je potrebné veľa trpezlivosti, ktorá niekedy už dochadzala. A nám viac pomáhalo mastenie s Rybylkou, alebo Sudocrem, dokonca aj klasická Indulona modra. A oplachovali sme len s čistou vodou, pretože obrusky sú po väčšine parfumovane. My sme pridali veľa vlaknin do jedálnička, vyradili sladkosti. My sme čítali a pozerali rozprávky, spievali, všetky hračky s nami kakali. Najviac ho upokojilo masirovanie bruška. Ale všetko v pohode bolo až keď sám nepochopil, že neboli to a hovienko ide ľahko. Skúste ten zadoček mastiť, čistú vodu a veľa trpezlivosti s drobcom. A najlepšie by bola aj pomoc pretože vyčerpáva to.

jama16
14. mar 2015

este ma napadlo dory je aj imazol krem.vyzera ako sadra aj ked to zaschne.nam aj to velmi pomahalo

zuzulka27
autor
14. mar 2015

@jaruska13 ahoj u nas sudocrem vobec nepomaha,zacala som mu davat bepanthen.Obrusky mame neparfumovane,dokonca utierame aj WC papierom,ale je to stale vsetko to iste.Ani do vodicky nechce ist,lebo ho aj to stipe.Sladkosti vela nepapa,iba cukriky skitles mu davame za odmenu,ked si aspon sadne na WC.Kolko to trvalo Vam?aj vy ste chodili psychologicke?

zuzulka27
autor
14. mar 2015

@jama16 mam aj ten krem,akonahle som mu ho dala,hotovy cirkus.On ma tu ritku tak strasne cervenu az miestami krvavu,strasne ho cela stipe.

dush
14. mar 2015

@zuzulka27 ake množstvo duphalacu ste dávali?Duphalac nie je preháňadlo,len zväčšuje objem stolice.

junova
14. mar 2015

@zuzulka27 Tento problém sme mali s dcérou. Zadržiavala stolicu, nechcela sa,kúpať, že ju bolí ritka. Išli sme k pediatrovi, ten nás poslal k chirurgovi. On povedal, že má v ritke trhliny a to ju bolí pri kakani, preto to zadržiavala. Dal nám dve masticky. Jednu keď ide kakat na znecitlivenie konečníka a antibiotikum. Robili sme jej sedacie kúpele z harmančeka. Utierala sa vlhcenymi utierkami. Po 2 týždňoch bola v poriadku. Pomáhalo jej po každej stolici sa osprchovať.

jaruska13
14. mar 2015

@zuzulka27 k psychologičke sme nechodili, ale myslím, že by to bolo lepšie. My sme sa trápili sami. Absolvovali sme gastroenterologa, alergologa a chirurga. Všetko bolo o.k. Brali sme pravidelne Duphalac. Trvalo to okolo troch mesiacov a potom sme museli dávať pozor, aby mal svoj režim.

tova
15. mar 2015

no tak ked uz ho to tak boli a je to cervene, tak uz dlhsiu dobu mu potrva kym bude normalne kakat. Sudocrem pomahala, ale treba to kremovat non stop a hrubsie, vobec na popraskanej alebo cervenej kozi nestipe a ukludnuje, aj moja dcera to mala a hned ked som jej natrela hrubsie tak prestala plakat. To musis 24 hod. non stop mu natierat kym zmizne cervene, a potom cistou vazelinou hrubsie stale aby bola bariera ked pokaka aby to nemal na kozi a okamzite utierat aj 5 min. je dlho ked to bude mat na kozi. Utieraj najlepsie latkovou plienkou namocenou vo vlhkej vode a tu musis potom oprat, nic papierove a uz vobec nie zvlhcene utierky. Alebo nejakym 100%bavlnenym trickom, tielkom alebo uterakom na ruky ktory uz nebudes pouzivat @zuzulka27

nina41
15. mar 2015

@zuzulka27 u nás pomohol tento sirup http://www.adcc.sk/web/humanne-lieky/detail/lac... , a ritku skuste natrieť infadolanom .

katkasofi
15. mar 2015

@zuzulka27 kúp v lekárni Easylax..sú to pumpičky glycerinove, aj keď nechce kakat tak mu to s nimi pôjde samé, pochybujem že by tak kakinku zadržal. Píšeš že ju ma mäkkú, tak pri kakani zbadá že to neboli. My sme mali so staršou dcérkou tiež problémy. Fakt prosím tá vyskúšaj toto 😉. Synček máva tiež až chrasty z kakania a u nás pomáha jedine pytiol. Alebo pytiol s imazolom zmiešaný, my sme tiež boli kvôli pokožke na ritke na pohotovosti čo ju mal katastrofálnu...😞

vassa
15. mar 2015

Ahoj,my máme tiež tento problém a to má naša 3,5 roka ☹ Tiež sme s toho velmi neštastný vzhľadom na vek,dokonca sme už absolvovali 2 sedenia u jednej lekarky až v Michalovciach no zatiaľ sa nič nezmenilo ☹ . Z nejakého nevysvetliteľného dvovodu nechce kakať na záchod iba do plienky.Dosť často ju upchá a nekaká aj 5 dni,no vtedy zakročím už na 2 deň a tiež nám veľmi pomáha EASYLAX.Su 2 balenia,v jedom su 2ks a v druhom je 6 kusov.Skus toto určite zaberie.Prvý krát jej zabralo asi po 10 minutach a druhý krát asi do 2 hodín.Lekarka mi vravela že dosť veľa detí s tým má probém no neviem prečo ☹ z nejakého dvovodu maju blok a že to príde samo.No ja som už z toho tiež na nervy lebo v lete už bude mat 4 roky.Držím palce nech pomože ten Easylax-fakt dobrá voľba 😉

vassa
15. mar 2015

Na vydretu riťku dávam puder BATOLE,krémy ju veľmi štípu.napudrujem a rozotriem 😉

katkasofi
15. mar 2015

@vassa u nás v lekárni predávaju aj na kusy... Koľko som sa ich nakupovala. A prečo Vám tak neskoro zaberá? Mne malá hneď ako som jej ho podala utekala na záchod 😉

vassa
15. mar 2015

@katkasofi Tak to neviem,prvý krat zabralo ozaj velmi rýchlo a ked sa vykakala už sa tak hrala s tatkom akoby jej nič nebolo 🙂 Druhy krát trochu neskor,nevadí,hlavne že pomohlo 🙂

inull5
15. mar 2015

@zuzulka27 na vystipanu ritku skús čisté aloe vera.tu rastlinu ci sa zlomi a tu duzinu.toto je typický vek kedy sahhovori o zápche psychického pôvodu.samozrejme za predpokladu že su vylúčené zdravotné veci co sa týka fungovania trávenia,anomalii konečníka a pod.s prehanadlami opatrne lebo mozu narobiť dosť škody a efekt nebude taký ako sa očakáva.este skús sedaci kúpeľ v dubovej kore.

anit444
15. mar 2015

@zuzulka27 Ahoj, je mi ľúto, že sa takto trápite... Ani u nás to nieje ružové, ale až takéto problémy nemáme. Nám pomáha Imazol krém, ktorý nám predpísala lekárka, no možno ti ho dajú aj bez receptu. Odporúčam neutierať vlhčenými utierkami, iba čistou vodou. Neviem ako spinkáte, no ak sa ti podarí malému natrieť riťku Imazolom, cez noc mu veľmi pomôže. Držím palce

anketkarka
16. mar 2015

Moja bude mat 5 rokov a stale bojujeme s tym problemom. Treba jej ist ale nema cas. Ani ked ju posielam, podplacam, vyhrazam sa. Nic nezabera. Ked ju tam dostanem, nic ju nesmie rozptylit, lebo zase je koniec kakaniu. Uz som tiez zufala. Je uz rozumna, ale ani logicke vysvetlenie nepomaha. Proste nema cas ist a ked aj ide, tak nema cas tam vydrzt. Bolesti az take nema, lebo sa nestazuje vobec, ale niekedy je to uplne utrpenie po par dnoch...

zuzulka27
autor
19. mar 2015

Baby kazdej jednej velmi pekne dakujem za komenty,velmi si to vazim.Sli sme v utorok opat na gastro,dala mu gutalax denne 6kvapiek,dnes uz nevladal zadrzat,tak mu to slo same,ale aj tak krical,ze ho to boli.Tiez sa bojim tychto prehanadiel,som zvedava,co to spravi,ked nebude mat riedku stolicu,ale pevnejsiu.Doktorka mi este napisala do papierov,aby sme nasadili naspat plienku.Som zvedava co sa bude diat,o mesiac mame ist na kontrolu,drzte nam palce,nech sa aspon o kusok posunieme dalej-dopredu.

trgypadl
19. mar 2015

@zuzulka27 ahoj a duphalac ste neskusali?gutalax sa mi zda velmi drasticky,ved taketo prehanadla sposobuju aj krce a su navykove

janulina.k
19. mar 2015

@zuzulka27 drzim palce. Hypermangn by som urcite vylucila, ak uz ma tam ranky, vystipane, len to situaciu zhorsuje. Skor hydratovat, napr. Imazol je velmi dobry. Verim, ze vsetko bude v poriadku 🙂

zuzulka27
autor
19. mar 2015

@trgypadl skusali sme uz aj duphalac a nula bodov,ved ja sa bojim uz vsetkeho,aj cistu vodu mu dat vypit.

trgypadl
19. mar 2015

@zuzulka27 ako dlho ste ho uzivali a vakych davkach?

12barbara
19. mar 2015

Presne aj u vas toto bolo...cca rok to trvalo...rovnake lieky sme vyskusali,dohovarali sme nic nepomohlo...vsetci z rodiny ma uz posielali s nim k psychiatrovi a neviem este co vsetko som si vypocula dotoho tehotenstvo a narodila sa mala...ale doktorka ma ukludnila ze je vela takych deti, netlacit na neho,nevyhrazat sa,len vysvetlovat ze tak mu ostanu bacile v brusku...on vsetko ovladal naspamat uz a ked sa vykakal vseobecna radost,odmenili sme ho,potom tak tyzden kakal normalne a potom zas...zatlacal do seba...az ked uz sa mala narodila a uz som fakt bola pred kolapsom som sa nastvala a jak mal spinave slipy tak som ho zobrala do kupelne a musel si ich oprat sam...takto asi tri krat som ho nechala a zrazu zacal kakavat do zachoda a ukazoval mi ze ma ciste slipy...toto ale trvalo asi mesiac len a potom zas zatlacal a uz ani pranie nepomohlo,isiel uz sam si ich oprat...postupne sa to ale samo upravilo a uz od tohto roku kaka sam,nezatlaca a slipy ciste...asi aj skolka pomohla ze videl ze kaka sa normalne do zachoda alebo konecne pochopil sam ze je to pre neho lahsie...tolko nasa skusenost...drzim palce nech to aj vas maly rychlo pochopi...

gajdosovci
19. mar 2015

@zuzulka27 Ahoj, aj moj maly mal s tymto velky problem, ale vydrzali sme... Chcem ti iba napisat, ze tej skolky sa neboj, urcite ak mozes, tak ho tam daj... Mojho maleho som si ustriehla, ked nekakal, do skolky som ho nedala.. Mali sme vsak velke stastie, lebo jedno dievcatko tam pravidelne kakavalo vzdy ked sa naobedovali... Poprosila som pani ucitelku, aby aj mojho maleho posielali si sadnut na WC spolu s nou. Parkrat sa mu potom podarilo a teraz sa tesi, lebo skoro kazdy den chodia spolu kakat uz skoro rok...

vassa
26. mar 2015

Už je to tu zase a ja som už psychicky z toho vyčerpaná že nemožem pomocť vlastnej dcérke ☹ .Dnes je už 3 deň čo zase nekakala,sem tam niečo vyjde ale to hlavne čo ju upcháva je stále v nej.Už som jej dala včera easylax,aj dnes ráno a poobede a bohužiaľ nezaberá.Dala som jej aj Dufulax ale nič.Ani ju nedávam do školky keď má taký problém.Už neviem čo mám robiť,íst rovno do nemocnice alebo čo? 😢 Muž je z toho tiež na nervy a ja sa snažím byť kludná kvôli malej no nejde to ☹ Dnes som sa aspon v sprche vyplakala,no ked neviete pomocť svojmu dietatu nijako to nepomaha.Najhoršie je že keď jej treba ja to vidím lebo prekríži nohy a stiahne ritku a začne sa triasť.Vtedy už na nu aj kričím lebo nerozumiem prečo to robí keď kaká dokonca do plienky ☹ nechcem aby sa jej niečo stalo ked sa upchaju črievka alebo niečo iné ☹ Poradíte ešte niečo prosííím.

nina41
26. mar 2015

@vassa http://www.adcc.sk/web/humanne-lieky/detail/lac... skúste tento sirup , my máme teraz opačný problém

gajdosovci
26. mar 2015

@vassa Ja som kupila v lekarni velku striekacku asi 200ml a hadicku na klystyr.. V lekarni mi povedali, ze sa nemam coho bat, funguje to ako rektalna rurka.. Do striekacky som dala kamilkovy caj a pomaly vstrekla do ritky.. Dala som najskor len 150 ml. fakt uplne pomaly, potom sa hned musel vykakat.. Fungovali sme takto asi 3 mesiace, kakaval mi takto kazdy 4 den, postupne som mu znizovala objem vody, az nakoniec som mu davala len 20 ml, potom to islo same... Musi si len zvyknut na temn rezim vyprazdnovania... Toto bola moja uplne posledna moznost pred nemocnicou...

vassa
26. mar 2015

@gajdosovci A maly sa nebal toho čo sa ide prave robiť?Ja davam easylax tak že vistihnem moment ked je zapozerana do rozprávky a pritom jej utieram prdelku a rychlo jej ho tam šupnem 😒 Vtedy som najhoršia mama na svete a už mi neverí ked ju idem zase vybalit.Stale sa otača či niečo nemam v ruke 😕 Takže toto by u nas neprešlo 😢