Zakrslý králik a novorodenec

mahalo
4. máj 2012

Caute zeny,

dnes mi svokra naznacila, ze by sme sa nasho 4 rocneho kralika mali kvoli babatku este pred narodenim zbavit. To ma trosku soklo, je to clen nasej rodinky, neviem si predstavit, ze by som ho dala len tak prec. Co sa tyka kralika - nie je s nami v izbe kde spime, ci jeme. Prakticky neprenasa ziadne ochorenie na cloveka a jedine v com vidim riziko je pripadna alergia babatka na kralika. Mate niektora skusenosti so spoluzivanim kralika a babatko od narodenia?

Vopred dakujem za akekolvek posunutie skusenosti 😉

stardust
4. máj 2012

kralik na smotane....mnam mnam 🙂

mia258
4. máj 2012

Bývame so svokrou a ona má králikov. Malá je s nimi od začiatku, žiadna alergia, problémy, choroby. Akurát má Mia väčší cit k zvieratám 😉

stardust
4. máj 2012

moji rodicia aj stari rodicia chovali kraliky, ako decka sme ku nim casto chodili a nicim teraz netrpime....kralika si nechaj.

ukana
4. máj 2012

@mahalo čo si....králika si nechaj, však to je normálne žit so zvieratami, vela ludí ma psa, mačku, ...decká netreba chovat ako v bavlnke, dopredu aj tak nevieš , ci bude alergik...zviera je kamarát, sucast rodiny, radšej sa zbav svokry 😀
Kadysi ludia žili vo vacsej symbioze s prirodou, chovali dobytok, psov, mačky, a mali aj deti... 😵 a neumreli z toho, že dieta vdýchlo jeden chlp 🙄

stardust
4. máj 2012

@ukana ze radsej sa zbav svokry 😀 😀 Vyborna rada!

anieli_1
4. máj 2012

@mahalo ahoj síce nemám kralika ale to sú podľa mna take veci že to by sa všetci museli zbaviť psou mačiek atd podľa mna bude viac odolne bábätko keď bude v styku s tým zvieratkom 😉 akurát pre dobrý pocit tvojej mamy by som ho dala prezrieť zveróekarovi a mala to na papiery že je zdravý 😉

drabantovazuzana
4. máj 2012

@mahalo ahoj, my sme mali doma dvoch trpaslíčkov králičkov, behali si po izbe, malá ich nosila v kabelke, vyjedala im mrkvu z misky, keď sme neustrážili 🙂 🙂 🙂 Ale chvalabohu všetko bolo oki 🙂 Hovorím o nich preto v minulom čase, pretože jedného sme darovali jednému veľmi smutnému dievčatku a druhý nám vybehol na terasku, teraz ako začalo byť teplúčko a bohužiaľ, dostal sa do nerovnej potýčky so psom... Asi vieš ako skončil. Ale o tom sa tu nebavíme, je mi to jasné - jednoducho a skrátka: Podľa mojej skúsenosti absolútne nemáš čo riešiť, veď keď sa malinké narodí a bude nejaký problém, tak potom budete hľadať príčinu. 🙂 Akurát som si spomenula - našim králičkom sme pilníkovali nechtíky, lebo ich mali ostré a báli sme sa, aby malú nepoškrabali. Mladší syn je dosť náchylné bábätko, ale žiadna reakcia na králičkov sa uňho neprejavila 🙂 🙂 🙂

sissy27
4. máj 2012

@mahalo určite sa ho nemusíte zbavovať kvôli bábätku, tak ako sa netreba zbaviť žiadneho domáceho miláčika, dokonca ani hada... osobne si myslím, že je to pre bábätko dokonca prospešné - bude mať lepšiu imunitu, keďže nebude v sterilnom prostredí, neskôr (netuším, koľko zajko dožije) to bude fajn aj po tej citovej stránke... my sme mali psíka, keď sa mi narodila dcéra a fungovali pekne spolu, aj ju velakrát pooblizoval na tvár, nič jej nebolo, chodila som kočíkovať a zároveň venčiť psíka, nebol žiadny problém, a nevidím ho ani pri zajkovi, maximálne by som ho dala skontrolovať veterinárovi (ale teda naozaj netuším, či môže mať takýto domáci zajac nejaké roztoče či bacily, ktoré by mohli byť nejako nebezpečné)okrem toho že svokru do toho podľa mňa nič, tak jej môžeš ukázať papier od veťoša, že zajko je ok... a ak zajac niekedy drobca pohryzne - tiež to nebude nič hrozné 😉 inak ma napadlo, že čo na dedinách, kde majú kopec domácich aj hospodárskych zvierat? to sa všetkých zbavia len kvôli bábätku? 😀

drabantovazuzana
4. máj 2012

@ukana zbav sa svokry - ja sa počúram 😅 😅 😅 😅 😅 😅

anieli_1
4. máj 2012

@mahalo prepac sekla som sa pre dobrý pocit svokry 😀

ajca123
4. máj 2012

@mahalo ahoj my mame tri deti 6r,2r a 3mesacne a to ešte mame dvoch hafanov a aj sme mali kačku a morcata 🙂)) a teraz nas syn chce papagája 🙂))) a rybku Nemo 🙂
A ja by som chcela kuriatka 🙂)

lucka1987
4. máj 2012

suhlasim s kockami.. mala by si sa jej zbavit este pred narodenim. najlepsie tak min 30 km od vaho miesta bydliska . a kralika si nechaj 😉

irriss
4. máj 2012

posilam nasi 4letou kralici fotomodelku..😉

mahalo
autor
4. máj 2012

hehehe diky za rady 🙂)

Baby ja sa zajaca urcite nechcem zbavit, ani to riesit pred narodenim..jedine co ma zaujima, ci niekto mal skusenost s tym, ze mal babo od narodenia v jednej domacnost s kralikom..ci to znasalo babo v pohode, alebo mal pripadne alergiu - sopliky, kychanie a podobne. Co sa tyka svokry......🙂) ta by chcela vsetko riesit dopredu a pre istotu..podla nej som mala mat uz od 5mesiaca davno celu vybavicku prichystanu keby nahodu 😉))

stardust
4. máj 2012

@mahalo ked uz teraz svokra zacina, po porode to s nou bude este horsie...byva aspon dve hodiny autom od teba, aby si mala pokoj?
A ake je to chovat zajaca v byte? Rozmyslam nad nejakym zvieratom, podmienka je, aby to neskriekalo, nestekalo a nesmrdelo.

ukana
4. máj 2012

@stardust žeby niečo plyšové? 😀

irriss
4. máj 2012

@mahalo
zadne alergie ..nic, neboj.. 😉 jsme od kralicka nechytli😉
Pravidelne i ockujeme...
V pripade, ze u Tveho maleho neco objevi, bude to dane dispozicemi..ale ne kralikem.... 😉

stardust
4. máj 2012

@ukana ja chcem zive, len musim prisposobit vyber kvoli vecne sa stazujucim susedom...keby mi doma nebodaj dva krat zo sna stekol pes, susedia by si ma riadne podali. Rozmyslala som aj nad rybickami, ale tie sa nedaju pohladkat.

ukana
4. máj 2012

@stardust kolegyna má králika...kup ho od chovatela, nie v chovatelských potrebách...kolegyna volala so zverolekárom, králik neprenása na človeka žiadne choroby, jediné čo mu hrozí je nejaký zajačí mor, ale to sa na človeka neprenáša....samičky vraj menej páchnu 😒
pekné je aj morča 😵

quetinka28
4. máj 2012

Ahoj,my máme tiež zakrslíka ebbie,tento rok oslávi okrúhlu 10🙂)Máme ju navolno pustenú,nie je zatvorená v klietke,s malou su v kontakte od narodenia,žiadne problémy 🙂 Aj moja svokra mala pokusy odstrániť ju ale už ju to prešlo 😀

dominika1988
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
mahalo
autor
4. máj 2012

@stardust toho sa aj ja bojim..ved uvidiime co sa bude diat! 🙂 Zajac v byte..ked som este nebola vydata, byval so mnou v izbe..teraz ked uz zijem s manzelom v celkom velkom byte, je v kupelni kde ma stresne okno, stale sa teda vetra, nie je zavrety v klietke, ma svoje bidielko mimo klietky a do klietky chodi len kakat a cikat. Beriem ho von, tam sa ponahana s kamosmi, snazim si ho bravat k sebe ked som doma a nieco robim..aby bol v mojej spolocnosti..milujem ho..je to rozkosne zviera ktore dokaze lubit a ma svoj vlastny charakter 🙂 osobne by som vsak nikomu neodporuvala kupit kralika..mozno detom este ano(treba vsak ratat s opadnutim zaujmu a zajac potrebuje pozornost), pokial nie je mozny pes..ale kralik je aj v prirode velmi spolocensky tvor..moj je niekedy dlhsie sam a je mi to luto..davam ho aj na prazdniny k jeho zajacej priatelke (je vykastrovany - preto s nou dokaze mat uprimny a laskavy vztah hehe) ale aj tak je mi to luto. Pes je podla mna najvhodnejsim spolocnikom pre cloveka. Okrem toho, treba menit casto podstielku v klietke (ja davam noviny) a tiez pokial je vypusteny tak znici vsetko do jedneho metra 🙂) nam v kupelke teda nema uz co..ale pred tym v izbe..vsetko padlo za obet 🙂 a zavreteho ho mat v klietke..to je podla mna na depku..len ohriza mreze a nema dostatok pohybu..nic moc :/

mahalo
autor
4. máj 2012

@stardust co sa tyka hluku..zajac casto dupe nohami..je to ked sa zlakne, alebo sa mu nieco nepaci..v prirode tak upozornuje ostatnych. Potom rad hadze veci o zem..a pokial je v klietke tak trha s mrezmi a to vie byt celkom hlucne..hlavne preto, lebo to je casto v noci ked je navacsie ticho..zajac je totiy nocne zviera..takze cez den skor oddychuje a v noci a pred svitanim je najviac aktivny.

woman04
4. máj 2012

@irriss ...ako u nás doma...korytnačky,zajac+máme mačku 😀

bebemaly
4. máj 2012

@mahalo ahoj, ja som mala zakrslého králička a bábätko maličké, a žijeme všetci, aj náš králiček 😉

mahalo
autor
4. máj 2012

@stardust skus radsej parik skreckov 😉 zapach minimalny, hluk ziadny a su tiez zlate 😉

mahalo
autor
4. máj 2012

@dominika1988 ano to chapem, samcek okrem toho ze dupe ked sa zlakne, tak dupe aj ked je nadrzany a chce sa parit 🙂 ten nas je pre nase stastie a pre jeho nestastie, ale mozno vacsi pokoj 😕 vykastrovany 😉 diky za skusenost!

@bebemaly dakujem za skusenost 🙂 tak to som rada..snad aj my budeme 😉

woman04
4. máj 2012

@mahalo nevidím dôvod na to,aby ste dali miláčika preč...my máme 5 mesačného synčeka a tiež máme králika,korytnačky a dokonca aj mačku...žiadny problém,,dokonca pediatrička pri prvej návšteve sa potešila.,že aké milé..nemala jedinú námietku...k veterinárovi samozrejme chodíme aj s králikom,ale iba kvôli jeho dobru očkovať...vedia totiž veľmi rýchlo umrieť zo dňa na deň na králičí mor-nemusí chodiť von,prenáša sa aj vzduchom,o prvého sme tak prišli.....prajem všetko dobré... 🙂

stardust
4. máj 2012

@mahalo skrecky a morcata nechcem, skor nieco vacsie. Dobre vediet s tym spravanim sa zajaca...tiez by to nebola vyhra. Este by sa dala macka, ale ja macky moc nemusim. Dakujem za odpovede 🙂

irriss
4. máj 2012

@mahalo

napsala jsi to k sameckovi -
tak my mame dupajici i nadrzenou samicku 😀 😔

kralickum- samickam se ma davat micek, balonek..ona si uz poradi 😉 Mozna i sameckum, nevim, toto je rada zverolekare pro nasi samicku😉