Zarastený necht na nohe dvojročného dieťaťa

16. máj 2020

Prosím, máte niekto skúsenosť ako máme postupovať, k akému lekárovi máme ísť, keď naša 2 ročná dcérka ma obidva palce na nohách, presnejšie vonkajšie strany nechtov zarastené, doma nosí na behanie príjemné voľnejšie ponožky a von má vhodnú obuv, nie malú, ani tesnú, nevieme čo máme robiť, pedikérka nám odporučila miesto dezinfikovať preroxidom vodíka.

Ďakujem za radu. 🙂

limetka69
16. máj 2020

Ahoj, na to je mast ichtoxyl velmi dobra, ak ma hnis. Je to typ nechta, nejde o obuv a dolezite je ako strihas nechty, nesmies odstrihnut vela, ale len tak tesne zarovno s bruskom, rovno, nie do obluka, aby to v tych rohoch bolo vyrastene aj ostrihane, inak sa to bude opakovat vzdy.

marcellka32
16. máj 2020

Medicinalna pedikúra, dajú jej spony na necht a bude rovno rast

dejka77
16. máj 2020

Synovi som zacala strihat menej, cize som mu pri kraji nechala trosku dlhsie a ma to ok.

aceris
16. máj 2020

my sme boli u obvodacky, ta nam dala listok na chirurgiu...chirurg mu to napichol dakym striebrom ci co...ono to scernalo a odpadlo tam kde to mal zapalene...smozrejme sme dostali prednasku ze zle strihame nechty...treba si na to fakt davat velky pozor, lebo to inak hned zarastie...a teda u nas je dalsi problem, ze ak mu to aj dobre zastrihneme tak si ten kraj dakde ukopne a dokola sa s tym trapime 😔 uz ale vcas davam ichtyol a chirgovi nejdeme kedze podchytime prvotny zapal pri zarasteni...

jajko22
16. máj 2020

@aceris a prosim Ta ako treba strihat nechty, dorovna a cca nad kozu 2, alebo 3 mm aby presahoval.?

aceris
17. máj 2020

@jajko22 proste zarovno...nikdy nie do obluka, neviem to spravne opisat...neda sa to podla mna na presny rozmer povedat...moj maly napriklad ked ma ostrihane spravne, tak v strede nechta ma mikro kusocek bieleho a na krajoch ma aj 3mm dlhu tu bielu cast, ale nepresahuje cez brusko...kazdopadne aj tak si to takmer vzdy ukopne na nabytku🤦

jankapepe
19. máj 2020

Odfot prosím ako má nechty ostrihané