Zaspávanie 6 mesačného bábätka

tehotna40
25. jún 2021

Ahojte baby, mám 6 mes dcérku, posledný týždeň každý večer pri zaspavani ma aj pol hodinu aj hodinu úplne že nervy, ťahá mi retiazku, naťahuje sa, "plače,vrieska", kopcuje, kolika to není, to už máme za sebou a nemyslím si ze ju niečo boli lebo akonáhle ju prestanem uspavat a robím s nou niečo iné sa smeje a je ticho, pritom je unavená padá jej hlavička a brli si ocka. Dnes to robila aj pri prvom spánku, preto som si prišla po radu a skusenosti, je to moje prvé babatko , tak neviem, či sa niečo také proste deje a prejde to, alebo jej niečo je. Ďakujem pekne za vaše odpovede a prajem Vám pekný deň.

sssilvuska
25. jún 2021

ahoj,,, ja mam rocnu dcerku a tiez mala vselijake obdobia..niekedy uspavam 3h a niekedy 5 minut :D...urcite to prejde, je to len obdobie 🙂

nevenka
25. jún 2021

Ja mam tretie a neviem si rady 😅...Tiez ma 6 mesiacov. Aj s kakanim troska problem. Ja usudzujem, ze po celom horucom dni je uz totalne vystaveny, otraveny, skusila som ho vyzliect do plienky, umyt aj castejsie cez den vo vanicke, nech sa osviezi. Kojim, tak neviem, kolko tekutin ma, ale cika trochu menej. Nic, okrem prsnika, mi nechce...No a vcera to prosim, boli zuby. Od 4 mesiacov ma dva zubky dole, asi idu dalsie, lebo vcera nic nepomahalo, az pomohol gelik na zuby, Dentinox, potom chvilku ponosit a odkvacol mi na rukach. To uz viem, ze ked mu nic nie je, tak zaspi do 2 sekund...
Skuste ochladzovat, vyzliect, dat viac tekutin, ten gelik na zubky...daco z toho to mozno bude...Drzim palce.

livka283
25. jún 2021

@tehotna40 aj môj skoro polročný to začal robiť, nejaké dva týždne dozadu, pripisujem to teplu, von nechodíme keďže je tam peklo, nemá žiadnu zmenu a hlavne zúbky nám idú, všetko hryzie, slintá atď, dávam camiliu a gél na zúbky, pomáha a tiež viac vody teraz dostáva, uspávanky nám začali zaberať, keď veľmi kope a vrieska

tehotna40
autor
25. jún 2021

@nevenka my ešte zúbky nemáme, ale to keby ju bolelo plače stále nie ? A nie len nervaci keď zaspava. Tiež ju ovlazujem niekoľko krát denne a pije dosť tekutín. Naozaj asi len skúšať, čo zaberie. Ďakujem

nevenka
25. jún 2021

@tehotna40 nemusi byt stale. Ako vravim, mam tretie dieta a kazde je ine, niekedt si tiez neviem rady 😅 Ja som zistila velakrat, ze tie hryzatka su niekedy na skodu, velmi si s nimi podrazdi dasna, aj sa udrie a este viac sa nervaci. Zacal hryzt aj do bradavky obcas.
Prve dieta malo zuby od 6 mesiacov, druhe v 4 mesiacoch naraz 2, a tretie v 4 tiez. Dcerka je to druhe dieta, ta mala obrovske problemy s bruchom, koliky, slintala mi ako 2,5 mesacna, na gastre ma doktorka vysmiala, ze isto zuby, ze urcite nie, ze slinta kvoli refluxu. Reflux sa nepotvrdil, ani ziadna ina diagnoza. Ona to mala spojene so zubami a az spatne vidim, ze to bolo scasti aj jej zivelnou povahou. Ale mala okolo rastu zubkov presne taketo stavy. Tie zuby ominaju, uz ked idu v dasnach, uz ked sa prerezu, je chvilku lepsie a potom, ked idu dalsie, tak znova.
Vyskusajte ten gelik, mozno je to otazka casu, kedy vykuknu zubky. Ale treba naozaj skusat, u kazdeho to moze byt daco ine. V podstate len hadame furt aj my s muzom.

tehotna40
autor
25. jún 2021

@nevenka a aký gelik je dobrý? My mame taky ten od dr max, ale tam je napísané že v prípade potreby aplikujte každých 20 min, tak asi to bohvie ako dlho neucinkuje. Mne mala tiež slinta asi od 3 mes, myslela som ze bude mat zúbky skoro, a už ma 6 mes a stále nič. Hryzatka mi zahadzuje, ona si väčšinou hryzie stále do rúk.

sssilvuska
25. jún 2021

@tehotna40 moja rocna slintala od 3m a prvy zub sa ukazal az v 11m :D ..na porazku.. momentalne mame 4 a ziadny naznak po dalsom.. zevraj dobra je Camilia na zubky.. kazdy si to chvali...mame doma aj my, ale este som neskusala

tehotna40
autor
26. jún 2021

@sssilvuska dakujem pekne, kúpim vyskúšam. Včera zabral večer nosič, uvidime dnes