Zaspávanie a rozhadzovanie rukami

kisub1985
11. máj 2012

Ahojte, prosím Vás, pomôžte mi, mám taký problémik. Keď zaspávame , musíme mať ruky pri tele nejako pevne prichytené, či už v perinke alebo v plienke, lebo sa nám malá sama budí s rukami, keď ich má na voľno. Ako ju to mám odnaučiť ? Alebo ako jej pomôcť, hlavne keď bude teplo. Dnes má práve 11 týždňov. Ďakujem za rady

elienka
11. máj 2012

na čo by si j to odúčala, myslím že prejde to samo, ja som balila do 4 mesiacov. Tak ju lahšie obleč, prípadne nejakú tenkú zavinovačku, alebo ako hovoríš plienku. A keď moja zaspala, tak som ju rozbalila.

ichbinich
11. máj 2012

@kisub1985:
Nemusis ju to nasilu odnaucat. Ked to potrebuje, tak to nechaj tak. Inak by ste sa nevyspali obe 😉 A zvycajne babatka z toho vyrastu.
Ja som kupila zazracnu zavinovacku SwaddleMe, tenku balvnenu verziu - maju aj hrubsie. Tam ma babo pritiahnute ruky, ale volne nohy. A ked sa coraz castejsie rano na mna vyskieral vykopany a s volnymi rukami, bol cas ju dat prec 😉
Ked jej bude teplo, daj jej iba body s kratkym rukavom a hotovo 😉

betina1984
11. máj 2012

Moja, moji maju pat mesiacov a robia to doteraz, vacsinou, ked su nervozni. Privezujem im ich alebo ich napevno prikryjem dekou a ked zaspia, tak ich odokryjem.

kisub1985
autor
11. máj 2012

Ja ked ju odkryjem , tak sa mi prebudi, okamzite rozhodi ruky a sme dospali. ale aj tak, dakujem za rady

elienka
11. máj 2012

Tak ako bolo povedané, daj je bodynko s krátkym rukávikom a zaviň ju. Asi potrebuje to objatie

magali
11. máj 2012

@kisub1985 presne ako pise ichbinich.. aj nas to robil, ja som viazala do klasickej zavinovacky asi do 4,5 mesiaca, on bol zimny takze mu bolo teplo ale nie horko, bol tam ako trestanec ale inak to neslo a ked uz som si vsimla ze rano ma vonku rucicku, vedela som ze uz to nepotrebuje a zo dna na den sme zacali spinkat normalne, niektore deticky to proste potrebuju, s tym nic nenarobis.. dcerke tym urcite neublizis, skor pomozes

anjelicek26
11. máj 2012

@kisub1985 - urcite zavinut, na to netreba zavinovacku, staci dlhsie platno a zavinut ako kuklu.... ak jj to teda treba, pod to len bodyno alebo plienocku.