Zaspávanie dieťaťa bez pomoci

bobula46
1. jún 2019

Mamičky kedy ste svoje detičky nechali samé zaspávať? Syn (1rok) vedel pred mesiacom cez deň krásne zaspávať, zamával mi papá, ľahol a do minúty bol tvrdý, pekne zaspinkal. Teraz už týždeň bojujeme s denným spánkom lebo pán nie a nie zaspať. Stále má cez deň dva spánky, ten jeden nestačí, skúšali sme. Prvý má kvalitný, spinká v postieľke cca 2 hodiny a druhý už iba v kočíku (inak nechce) a to tak cca hodinu. Večer ho nadojčím (už mám veľmi málo mlieka, pomaly sa odstavuje), položím do postieľky a uspávam ale aj to trvá veľmi dlho. Predtým max 10minut a zaspal, teraz aj hodinu. Spinká s cumlíkom. Nechcem aby zaspával s plačom lebo potom ma spánok nekvalitný a viackrát sa zobudí pričom keď zaspí v kľude spinká dve hodiny bez pohnutia. Mám ešte vydržať? Príde znovu jeho čas keď zaspinka sám bez mojej asistencie? (Držím za ruku slebo hladkam). Večer to celkom chápem že potrebuje pomoc pri zaspávaní, ale ten deň má mrzí keďže sa mu to takto pokazilo hcoi už raz to dokázal. Cez noc spinká pekne, ide spať o deviatej a prespí do rána siedmej.

nika3136
1. jún 2019

@bobula46
Naša sa takto zmenila z dňa na deň. Zaspávala úplne sama, teraz pri nej ležíme.
Má 12m a zaspávanie trvá tiež dlho. Myslím, že je pomaly čas na jeden spánok.

bobula46
autor
1. jún 2019

@nika3136 my sme už skúšali ten jeden spánok a teda nedopadlo to dobre. Maličký strašne uplakaný, oči červené, o siedmej večer zaspal a ráno o štvrtej vyspaný a nebola šanca ho uspať. (Skúšali sme viackrát)
Ja vidím keď je unavený tak vždy dám papať predtým a ide spinkat. Len to že musím byť pri ňom inak plače a spánok ho hneď prejde

julianadrx
2. jún 2019

Mne synček rok a mesiac spával 2x denne v kočíku, teraz už len raz ... mal obdobie kedy zaspával ako píšete, lahol do postielky či kočíka, zavrel očká a spal... teraz uspávam, cez obed zaspí do 10 min na prsníku a večer osprchujem, prečítame si aj so staršou dcérkou knižku, malý pozerá obrázky (keď pozerávala dcérka večerné rozprávky pred spaním horšie zaspávala takže TV som zatrhla) ... váľa sa v posteli, blaboce, nechám ho 10 minut šaškovať a potom mu zasa ponúknem prsník (dudel odmietal odmala tak už neskúšam), prevalí sa mi na brucho a zaspí, čiže spolu s rituálmi 30 minút ... nauči sa zaspávať, nebojte ... dcérka od 2 rokov zaspáva sama po rozprávke alebo modlitbičke 🙂