Zaspávanie s plačom

evastejskalova
5. okt 2013

Ahojte mamicky. Mam mesacnu dcerku,ktora doteraz celkom pekne zaspavala(okrem obdobia ked sme mali koliky). No posledne dni mi cez den spinka tak tristvrte hodinku s tym,ze ked ju uspavam tak nam to trva hodinku niekedy aj dlhsie a malinka pri zaspavani mrnci,place a je mrzuta. Nakoniec zaspinka od unavy. Toto sa opakuje aj vecer. Pekne mi zaspinka iba v noci a na obed,kedy sme vacsinou vonku v kociku. Neviete mi poradit co by jej mohlo byt? Vobec neviem preco place. Je plne kojena. Dakujem za vsetky rady 😉

tinki
5. okt 2013

@evastejskalova môže mať znova bolesti bruška..do pol roka je bežné, že detičky majú problém s trávením..neboj sa, viac ju nos na rukách, aby sa upokojila..alebo ako niekto používa kočiar vo vnútri, tak skús, ak môžeš..alebo si ju dávaj k sebe do postele. Obmedz mliečne výrobky u seba, zvykne z toho bolieť bruško u detí, uvar si rascovú polievku, alebo občas môžeš aj fenyklový čaj, sebe, nie malej a nie často..a vydržať..trávenie detí sa vyvíja, chce to čas..

cacika
5. okt 2013

ako uspávaš? zrejme place lebo chce spat ale nedá sa jej. vyskusaj uspavat kojením, to je najrýchlejší aj najpohodlnejší sposob a navyse sa jej pritom nebude dat plakat 😉
@evastejskalova

evastejskalova
autor
6. okt 2013

Uspavame vselijsko 😉 Na rukach,pri nas v posteli, v autosedacke, v kociku a tiez aj na prsnikoch ale nepomaha nic. Zaspavanie na prsnikoch nam pomahalo, ale teraz ked je mala taka mrzuta tak sa mi s bradavkami.iba hra a tak ju musim od prsnikov davat prec, lebo mam potom popraskane bradavky. Malinka zaspava aj hodinu a stale sa puci,mrnci a vidim na nej ze je nervozna spinkala by ale nemoze. Ano je mozne ze ju bolka brusko. Davam si velky pozor co papam, aby som jej neuskodila. Davame aj kvapky Sab simplex. Asi nam nic ine neistava len vydrzat a dufat ze to coskoro prejde.

ingmiriama
6. okt 2013

@evastejskalova toto je prípad môjho syna ...nie zaspať a večere plakanie no večere som nevyriešila....ale obed hej od prvého mesiaca som ho dávala spávať von do kočíka na balkón narodil sa mi v septembri ...no a október už bol chladný pekne naobliekala ako keby že ideme na prechádzku von dala na balkón a prespal mi tri hodiny....nakojila ....pohrala a keď už som videla že zasa ide byť mrzutý oblieka do kočíka a von....no a večer to už som si musela pretrpieť na rukách zaspávanie do 4 mesiacov...v noci úplne spal...bol plne kojený teda ešte stále je kojený na to že má dva roky 🙂

loknicka
6. okt 2013

@evastejskalova ahoj - nasa mala to iste... place a je mrzuta a chce spinkat ale neda sa jej- ma 10 tyzdnov... vacsinou pomoze ked ju celu aj s rucickami zaviazem do perinky pretoze prave rucickami sa najviac budi. chvilu sa pohneva ale potom spinka - urcite lepsie ako ked ju necham spinkat len tak. teraz mi zacala spinkat dobre aj v kociku ked je nababusena a tiez ma vlastne obmedzeny pohyb ruciciek... no ale ked ma "svoj" den tak nepomoze nosenie, hojdanie, zaviazanie do perinky... nic... 🙂

barborieta
6. okt 2013

Ja som tiež s týmto bojovala a občas sa nám to ešte stane...ale hneď ako vidím na malom, že si pretrel očičká, alebo sa mu zívne, alebo ostane taký "zahľadený" hneď ho ukladám do postieľky, vtedy zaspinká behom pár minút...akonáhle tento moment prešvihnem, tak plače, mrví sa, budí sa vlastnými ručičkami, kope nohami...a potom nám uspávanie trvá dlho. Dobre spinká vonku v kočári.