Zaspávanie štvormesačného drobčeka

mirkava
17. júl 2014

Máme 4mesačné bábo a stále zaspáva tak, že ho slabučko búcham po zadočku. Mažel sa minule "rozčúlil", že ho na to učím a že by si nemal zvykať, tak som ho nechala nech ho uspí on a po 5tich minútach som už nezvládla ten "rev" a musela zase nastúpiť "uspávacia maminka" 🙂 Malému idú zúbky takže som rada že aspoň takto zaspinká. Muži si to predstavujú velmi jednoducho niekedy, ale veď mi vieme.... 🙂 Aké sú vaše skúsenosti s uspávaním drobcov?

livocka21
17. júl 2014

Moj maly zaspaval do 5 mesiacov vyhradne na rukach...aj ja som sa napocuvala ako som ho zle naucila, ale tak su to moje ruky a moje dieta...nech si kazdy vravi ci chce....neboj vyrastie z toho....ako kazde babo 🙂

roni200
17. júl 2014

Náš má tiež 4 mesiace.Cez deň ho uspávam na rukách,večer dostane papať,dáme hneď do postieľky a zaspí sám.Na každé bábo funguje niečo inè.Niektorè potrebujú "uspávacie" rituály,inè nie.

monikad77
17. júl 2014

keď má malý teraz takú potrebu tak ho tak uspávaj, on sa tým skľudní a pekne zaspinká, aj u nás to tak prebiehalo,alebo na rukách alebo v postielke niekedy zaspal...zrejme podľa nálady potreby.....aj tak sa to ešte tisíc krát zmení...a ocino nech nie je taký direktívny :ň)))))

bonaqa2013
17. júl 2014

Tak to ešte nie je také najhoršie buchať slabúčko dieťatko po zadočku. My sme zažili iné časy pri mojom 3 dieťati. Zo začiatku ako tak čo sa týka spania, ale keď mala asi tak 5 mesiacov dieťa sme museli hojdať aj 3 hodiny v kuse. Keď sme prestali, okamžite vrieskala. to boli hrozné noci. Neustále plakala. Boli sme aj u lekára a on povedal, že to je len taký typ dieťaťa. Trvalo to pekných pár týždňov. Po tejto skúsenosti sme povedali, že nikdy viac nechceme dieťa, neexistuje, ani keby nás prišiel prosiť aj sám Pán Boh. Nik neprišiel a keď mala dcéra 18 mesiacov, priniesla som z porodnice ďalšie bábo.

zuzanockamt
17. júl 2014

@mirkava do roka a pol som syna uspavala na rukach, teraz bude mat 4 roky a pri zaspavani pri nom lezim

sednaja
17. júl 2014

@mirkava Cez deň som malú uspávala v kočiari (hojdaním) alebo na vankúši, ktorý som si položila na kolená a hojdala. Večer zaspávala pri kojení a keď už bola staršia, tak tiež hojdaním na vankúši. Teraz, keď ju už nekojím, tak si k nej len ľahnem a ona sa krúti až zaspí 😀

michaelkanr
17. júl 2014

Moje skusenosti su dobre🙂 nikdy sme nemali velke problemy s uspavanim, len sem tam v nejakych prechodnych obdobiach. Vzdy ucinkoval prsnik a plati to doteraz-pricucne sa a po chvili spi🙂 horsie je to cez den 😒
Urcite by som zotrvala pri sposobe akym svoje dieta uspavas, pokial funguje a obom vam vyhovuje. Dieta sa meni aj jeho potreby, ale jedno ostava nemenne - potreba blizkeho cloveka, maminy, preco mu to odopierat? Raz to prirodzene odzneje.

mirkava
autor
17. júl 2014

@sednaja joooj moj cez den tiež len v kočiariku na teraske, alebo v aute ak niekde ideme... som zvedava ako o bude pokracovať 🙂

mirkava
autor
17. júl 2014

@michaelkanr nekojím, ale manželovi som povedala, že ho budem "tlapkat" aj tri hodiny ked mu to robí dobre... 🙂

susi123
17. júl 2014

@mirkava Ahoj! My mame 16-mesacneho drobca a doteraz ho na poludnajsi spanok uspavam v naruci. Sedim na posteli opreta o stenu, maly nalepeny na mne a max do 15 minut spi. Na noc ho zvykne ukladat muz a ten uspava tak, ze maleho polozi do postielky a caka, kym zaspi. Samozrejme, trva to omnoho dlhsie...nastastie maly neplace pri tom, to by som nezvladla a sla by som zasiahnut 🙂. Ale o tom su presne muzi, oni to beru tak nejako viac "technicky", my maminky ale vieme svoje. Ja si blizkost mojho drobca vychutnavam, a on evidentne moju tiez 🙂 Na druhej strane krpec rozlisuje, kto ho uklada, a podla toho sa aj sprava. Pri muzovi sa nikdy nedozaduje narucia, pri mne- ak by som mala snahu len tak ho polozit do postielky- sa pyta na ruky. Ale ten pocit, ked ma objime a zacne si mrmlat MAMA MAMA, je na nezaplatenie 🙂 Prajem babatku pekne spinkanie!

brady1
17. júl 2014

@mirkava ja som od narodenia položila a spala, problem bol močno prve dva tyzdne. Ako si naučis tak mas, uspavat to si len šiješ budu na seba-.

sosanna88
18. júl 2014

@brady1 dovolim si oponovat...kym som nemala dieta tiez som mudrovala ze ako si naucis tak mas...
mala ma vyviedla z omylu...tiez mi zaspavala stylom polozim a spi..TYZDEN...potom zo dna na den zacla rucat a rucala a rucala a nespala a nespala a ja som nechapala preco...tak som skusila povozit v kociari a zaspala..od toho dna zaspavala v kociari asi do 3mes. A zase...jedneho dna som ju polozila do kociara a zacla vrieskat a vrieskala...a ja som ju natriasala a natriasala a mala vrieskala s vrieskala...taaaak som musela skusit iny trik..a objavili sme caro uspavania na rukach...a takto by som mohla pokracovat...
skoncili sme na tom, ze asi v 11mes. mala sabotovala akykolvek styl uspavania, tak som ju prosto dala do postielky a madam zaspala..co predtym len pri pohlade na postielku hulakala ako zmyslov zbavena...a odvtedy tam spi...ma obdobia, ze chce ma mat pri sebe ale to uz je take prechodne ked jej daco je (zuby trebars)...takze takto v skratke...
a neucila som ju ziapat v postielke...proste ziapala...a ked ti dieta ziape,je viditelne unavene a nie nie zaspat a opakujem ZIAPE...tak urobis vsetko aby zaspalo...
moja fraza je ina a sice...ked neuvidis, neuveris...tiez som nechapala, ze taketo to moze byt a ze skutocne je to je take dieta, taka povaha...a nie ze ako si naucis, tak mas...

brady1
18. júl 2014

@sosanna88 každe dieta je ine, ale jedno maju spoločne, každe inak vydrži kyvat s rodičmi, vtedy treba zatnut zuby a vydržat, lebo potom si bude kyvat neviem do kedy. Samozrejme ked ho niečo boli je ine,treba utišit a zas
spat do postielky, jasne aj mne sa stalo raz za dva mesiace, že som ostala spat s nou, ale to len ked som videla že ma strach ked sa jej snivalo. Ja som asi mala štastie, že mam take dieta. Ale vidim to na susedke ma 3ročneho chlapca a stale za niečo mrnči v noci, nema pokojnej noci aj ona vie že urobila chybu, lebo vždy si sama hladala vyhovorku pre seba preco v noci nespi poriadne, každu noc mal na to "dovod" uška, zuby bruško...

alzbetka83
18. júl 2014

@sosanna88 Máš pravdu 😉

mariamayi
18. júl 2014

@mirkava Ono nieco bude na tom pravda, ze ako naucis, tak mas. Teraz mam druheho drobca a mozem to len potvrdit a nie je to len moja skusenost. Prvy syn bol a je extremne narocny..som si ista, ze to sposobil velmi tazky a komplikovany porod ..Ked mal asi mesiac, docitala som sa v knihe co sme dostali v porodnici, ze cca od 6 tyzdna babo zacina rozlisovat den a noc a vtedy je aj cas alebo nejak tak ucit ho samostatne zaspavat v postielke..Tak som zacala, no tym ze bol taky narocny a cez den mi takmer vobec nespal (2-3 krat po pol hodine...kto nezazil , neuveri) a bol uz cez den nauceny zaspavat v kociari, tak som toho vela cez den nezmenila, no ale vecer som to skusila a ku podivu to slo. Okupala som ho, nakojila a dala do postielky...nikedy hned zaspal, niekedy zacal plackat, tak len som ho pohladkala, privetim hlasom povedala, ze maminka je tu, dala pusu, ale nevyberala z postielky a odisla...ak plakal, vratila som sa a opat a asi po tyzdni, mozno aj skor, pochopil, ze toto je jeho miestecko na spanie. Upozornujem, ze som sa neriadila ziadnymi knihami a pod. ..Inak, to co sa dialo v noci, to je uz ina kapitola...niekedy bol aj cca 10-12 krat hore a budil sa mi cca do 4 rokov, aj teraz este niekedy, aj ked som ho uz nekojila..kojila som do 1,5 roka. Druhy syn isiel pre istotu cisarsky (mal 4600g) a na tom som to uplatnovala od narodnenia ..nakojit a odgrgnut, polozit do postielky a cez den vidim, ze sa uz niekedy nevie dockat ked ho ulozit do jeho brlozka..to iste aj vecer, bez jedinej slzicky..No opät, co sa deje v n noci, je uz ina vec 😖

sosanna88
18. júl 2014

@brady1 oki a ked by ti decko revalo zeby sa dogrcalo, popripade posralo....?proste taky hysak by chytilo...
a vidis...moja mala do roka zaspavala vselijako, proste furt sa jej nieco nelubilo...a ked zacala chodit, asi sa inak unavila a uz nemala sil protestovat alebo ja neviem, ale proste sama od seba zalomila..nijako som ju nenutila.

sosanna88
18. júl 2014

@mirkava ...a dalsia vec...teraz uz k tebe...uzivaj si to. tiez som mala nervy v kybli, ze preco musim malu uspavat hentak a onak az som si jedneho dna povedala dost, som na materskej, prdim na dokonaly poriadok,dokonaly uces atd atd...a prisposobila som sa jej. chcela spat na rukach, nech..utriasla som ju a sadla-lahla spolu s nou a chrapali sme spolu...chcela spat v kociku, nech..ukocikovala som ju, potom sadla na lavicku a sedela...v noci spala s nami,lebo sme sa tak vyspali vsetci lepsie. tiez kazdy ohrnoval nos, nauci sa tak a bla bla...nech sa uci. ved to je moje dieta preboha...a raz dva som si to zacla uzivat.ako spinkala nalepena na mne 🙂
a predstav si! nenaucila sa...sama casom zistila, ze sa s mamou a tatom tlaci, je jej teplo atd. a haja sama...sice v spalni s nami a to ani neplanujem tak skoro menit...ale haja..rano sa k nam prestahuje a tesime sa vsetci. dokonca teraz sem tam ked idem skoro spat, ze som unavena zarovno s nou, tak si ju natrepem do postele a muz ked dojde spat tak ju prelozi...chyba mi to. chyba mi v postely,chyba mi pri mne to krpate telo 🙂)))
takze kasli na secko. babo je len raz...
a mala nie je ani rozmaznana, je spolocenska,miluje deti,ludi vseobecne,nie je vobec bojazliva ale zaroven sa vie aj mojkat...pocuvaj svoje dieta a nie ludi okolo!

mirkava
autor
18. júl 2014

@brady1
@sosanna88 náš mal koliku tak to bol des.. to som ho hojdala na rukách aj dve hodiny askúšali sme vlastne všeličo, potom sa mu asi z toho plaču urobila kýla na pupčeku a tu liečime vlastne dodnes a pediatrička nám radila čo najmenej plaču aby sa mu to nezhoršilo takže zase sme len noslili na rukách a drobec jasne ze si zvykol, takže ani ja nesúhlasim, že ako si naučíš tak máš.... teraz som rada, že stačí to tlapkanie po ritulke, malý sa zvrtne na bok a ja ho tlapkám, niekedy musím aj nosiť, ale je to už omnoho lepšie 🙂

mirkava
autor
18. júl 2014

@sosanna88 náš spinká v postieločke pri mne a už teraz celú nocku až do piatej alebo do šiestej do rána... v noci trochu pomrnčí tak ho napravím v postieločke lebo sa stále nejako nepohodlne stočí, pobucham zadoček a spinká dalej... takže je to teraz fajn.... veď detičky sa nesprávajú tak ako by sme my chceli ale tak ako to potrebuju a citia 🙂

domak2
18. júl 2014

@brady1 ja nedokazem uverit, ze novorodenec dokaze ''kyvat s rodicmi'' . Ja neviem na to som tu aby som mu naplnila potreby. Vacsim detom sa uz da vysvelit, ze som len vedla v izbe, ze sa nic nedeje, v tedy naozaj treba mat pevnejsie pravidla ale nechat malicke dieta revat az kym sa vzda, tak na to by som nemala nervy.

susi123
18. júl 2014

@sosanna88 Pekne si to napisala! Ja som tiez spociatku mala nerv, ze uspavam maleho na rukach, ze si ho tak naucim a nezbavime sa toho, a preco mi nechce zaspat v postielke sam...ale casom som pochopila, ze nema vyznam stresovat jeho ani seba snahou o ukazkove samozaspatie. Uspavam v naruci dodnes, a stastni sme obaja. On je velke mojkadlo, potrebuje ma pri sebe...a ja viem, ze to jedneho dna skonci a pride cas, ked bude chciet, aby som mu dala pokoj 🙂, tak si to uzivam, kym to ide. A nakoniec, tiez s nami spaval donedavna v posteli, lebo sa v noci budil a pri nas zaspal rychlejsie a pokojnejsie. A preslo ho to same od seba, uz spava sam celu noc u seba v postielke. No a teraz mi chyba a mam obcas pokusenie prelozit si ho k sebe 🙂

apollo13
18. júl 2014

@brady1 take male dieta kyve s rodicmi??? dieta ma predsa prirodzenu potrebu byt s matkou. a to tu matku ma. naco je matka na materskej??? snad aby naplnala potreby dietata nie? co sa treba bat, ze sa na rukach bude uspavat do maturity? ci sa bojis za az do statnic?