Zaspávanie v kočíku

kikus1993
12. júl 2016

Ahojte dievcata,chcela by som vedieť vaše názory na zaspavanie v kociku...moja stvormesacna dcérka je na UM takže ma prsníku to nejde,v naruci nie,v postielke a našej posteli nie,nikde okrem kočíka a to tiež len po pol hodinovom kolisani...asi je to moja chyba,ale poradte ako to môžem napravit???? Dakujem

katkakovac
12. júl 2016

Moj syn tak zaspaval do 8 mesiacov. Dala som ho von, ak bolo chladno tak vo fusaku, chvilu drncala a 2-3 hodinky bol pokoj. V 8 mesiacoch som ho naucila zaspavat sameho v postielke a hotovo. Kazdemu dietatu vyhovuje nieco ine. Dcera v kociku zaspi, ked ju vozim ale vydrzi spat tak maximalne 45 minut. Ked ju uspavam poleziacky pri kojeni vydrzi v postielke spat 1-3 hodiny. Pokial ti to vyhovuje, tak to neries. Predpokladam, ze niekto z okolia mal blbe poznamky. Posli ich do konecnika a riad sa svojimi instinktmi😉

natalym
12. júl 2016

@kikus1993 Kočík je v pohode. Podľa mňa stokrát lepšie ako na cicke.

maykaaa1122
12. júl 2016

ahoj, aj moja malá často zaspí v kočiku..problém v tom nevidím..

edn
12. júl 2016

@kikus1993 moja mala spavala v kocari do roka a pol..a zije 🙂

maciatkolulu
12. júl 2016

@kikus1993 mne spava skoro trojrocny poobede iba v obyvacke, alebo ked sa da na terase v kociku 😉 a som max.spokojna, ocenili sme to najma teraz na dovolenke, spokojne spal vonku dve hodinky vo svojom kociku, v svojom smradecku 🙂 takze ziaden problem, pokial to teba a dietatu vyhovuje, absolutne neries

ukulela
12. júl 2016

moj maly, rok aj 9 mesiacov,od polroka len jeden denny spanok - a aj tolen v kociku. na prstoch zratam situacie, ked bol chory alebo pocasieaz take, ze ani psa von, a vtedy sa podarilo po x hodinach zaspat dnu. ale skor vtedy nespal vobec ..... teda ano, ked byval v zime u starkych a tym sa do zimy nechcelo, tak ho uspali hojdanim na hojdacke a ulozili do postele 🙂
inac nocne zaspavanie uplne v pohode v posteli. va sinou pri mne v posteli, ale zadari sa aj samemu v postielke. takze za mna, kocik ziadny problem. ani v zime. v horucavach je v tieni/v stavbe (staviame a tam je kus chladnejsie), v zime pod plastenkou. inac v stavbe som sa tocila s kocarom aj v dazdoch a vichriciach 🙂 na kocar dala kameru a potom z dnuka sledovala, ako si chrumkavo spi.

kikus1993
autor
12. júl 2016

@katkakovac no boli komentare🙂 ale uistili ste ma aspoň 🙂 že nič zlé nerobim::

kikus1993
autor
12. júl 2016

Ďakujem dievčatá za vaše nazory🙂 cítim sa oveľa lepšie ::

timea7
13. júl 2016

@kikus1993 nerobíš nič zlé, veď jej neubližuješ, ale zmestí sa ti do kočíka aj o rok? Aj sa v ňom pohodlne vyspí? Raz ju budeš musieť naučiť zaspávať inak, je na tebe, kedy na to nabehneš. Neriaď sa tým, čo ti kto povie, ani čo ti tu napíšeme, ale tým, čo vyhovuje dieťaťu a tebe. Mne by sa nechcelo umývať denne niekoľko krát kolieska, ale možno máš kočíky dva, aj si myslím, že sa drobec vyspí pohodlnejšie v postieľke, ako v kočíku, ale niektoré deti potrebujú okolo seba naopak menší priestor, lepšie spia. Takže ako si urobíš, tak máš, ak ti to v budúcnosti bude prekážať, zase to je len na tebe.

sayurinka
13. júl 2016

Veď na tom nie je nič zlé. Môjho synčeka som uspavala najskor na rukach, potom na fitlopte, na prsniku a potom v kočíku, tam spaval poobede do takych 7 mesiacov, potom chcel zaspavat na rukach....neskor sa sam vypytal do postele namiesto kocika lebo citil ze mu je tesno 😀 deti su mudre, neboj sa nebude tam teraz chciet zaspavat do 3 rokov 😀 pri takych malych babatkach sa ten spanok aj styl uspavania mení, kym sa to nejako ustáli, tak skúšaj čo by ešte mohlo vyhovovať 😉

timea7
13. júl 2016

@sayurinka no ako ktoré, niektoré v tom kočíku, na prsníku, lopte chcú byť aj v dvoch, troch rokoch a maminy s tým majú problémy, je tu takých tém more.

sayurinka
13. júl 2016

@timea7 aj môjho poobede uspim na rukach a vecer zaspava na prsniku ale mne to nevadi 🙂

salome51
13. júl 2016

@kikus1993 podľa mňa to nie je žiadna tragédia. Môj synček bol neskutočne uplakaný, večne nespokojný nespavec. Najradšej spinkal v kočíku a to podotýkam takmer do roka a pol. Odučila som ho to tak, že som ho skúšala uložiť v našej posteli a ja som si ľahla s ním. Keď to nešlo, nechala som ho tak a skúsila zase napr. po týždni až sa to napokon asi po 4 mesiacoch podarilo. Netlačila som na neho. Bola som šťastná že vôbec spí a bolo mi jedno či je to v kočíku alebo v postieľke. Tak len skúšaj. Ale podľa mňa je to v pohode. 😉

zuzka_1985
13. júl 2016

Aj moj syncek do roka zaspal v kociku a potom sa sam zacal pytat von. Ak ta to neobmedzuje,tak by som to zatial neriesila 😯

timea7
13. júl 2016

@sayurinka veď keď ti to vyhovuje, niet čo riešiť, keď budeš mať detičky dve, situácia sa ti ale trošku zmení. Ja to tu stále píšem, ak to vyhovuje matke a dieťaťu, je to v poriadku, nemusia ju zaujíma názory iných. Väčšinou tu ale píšu maminy, ktoré majú nejaký problém, ak sú to len "dobre mienené rady" susediek, svokry a pod, na to sa môžu vykašľať. Podstatné je, že v ich rodine vládne pohoda. Mne uspávanie na prsníku nevyhovovalo, vlastne nevyhovovalo môjmu dieťaťu, ono na prsníku nezaspalo, potrebovalo sa pomojkať vo zvislej polohe, tak sme sa pomojkali, uložili do postieľky, hladkala som ho a zaspal. Potom som zistila, že je vlastne fajn, že má oddelené jedenie a zaspávanie, takže to vyhovovalo aj mne.