Zaujíma vaše dieťa viac televízor ako hračky?

monikapalo
3. feb 2012

Mam obavy, ze z mojho syna vyrastie televizny maniak. Co s tym robit? 🙂

koniarova
3. feb 2012

Nezapínaj mu televízor. 😉 😉 😉 Iné sa tu asi nedozvieš. A zaujať niečim iným.

michelitta
3. feb 2012

vypnut telku😀

emogeon
3. feb 2012

tak nezapinat telku a zamerat sa na ine aktivity.. aj nasa by do nej cumela keby mohla 😝

teddynko
3. feb 2012

záleží od toho, koľko pozerá telku ... ale v každom prípade mu nezapínaj , zabav ho inak.. hračkami, kreslením, čítaním, prechádzkami...

tenty
3. feb 2012

u nas je telka cely celucicky den vypnuta 😉 mne nechyba a malemu staci spievankovo, ktore mu ide ako podmaz pri hrani, niekedy dvd inokedy cd, sem tam nejaka rozpravka na youtube vacsinou pri jedeni 😉

katren
3. feb 2012

my mame pustene vzdy len Spievankovo a pri tom tancuje...ale tak musi mat naladu....a inak sa popri tom hra 😉

ejuska79
3. feb 2012

ja mam podobny problem, len moja nepozera telku, ja ju vobec nezapianm, az manzel ked pride, ale notebook....raz mi bolo hrozne zle, asi dva mesiace dozadu, strasne sa mi tocila hlava a kedze mala je hrozne akcna a vsade vylieza a skace, tak som jej na youtube pustala rozne detske videa- gumymacka, madagaskar a podobne, aby zas z niecoho nespadla... a odvtedy nic ine nema, len notebook...stoji ma to vela sil...stoji pri nom a place, bucha, bije vsetko naookolo... tak dva krat denne jej pustim, tak na 15 minut nejake destke videa, ale poviem, nedbala by stale za tym sediet...a odputavat jej pozornost od toho- fakt namaha...

timann
3. feb 2012

nerobila by som z toho velke halo,aj my sme mali obdobie kedy drobec nechcel nič ine len na telku pozerat a asi po tyždni ho to prestalo bavit a zase sa hral s hračkami a okolo telky prešiel bez povšimnutia,zaujmy a nalady dietata sa menia,to je normalne 😉

lji
3. feb 2012

tak netreba pustit TV 🙂 len keby to ide vsakze. mne mala rano vstava s tym ze mi prinesie vsetky ovladacky aby som zapla. mm ju na to naucil. kedysi si ani nespomenula lebo televizor byval stale vypnuty. tak sme to vyriesili diskom plnym rozpravok tak vzdy rano na chvilu pustim a potom az poobede resp. na vecer spievankovo. ale nikdy nepozera do televizora vkuse (okrem spievankova), vzdy sa pohybuje po izbach a hra sa, listuje v knizkach, "pomaha" mi upratovat, ale vsimla by si keby jej to vypnem.

cmulinko
3. feb 2012

u nas je to asi tak,ze od rana musia ist rozpravky..nikto to nepozera,lebo sa hraju s hrackami...ale akonahle prepnem telku na nieco ''normalnejsie''...tak je ohen na streche....ale mame domace nepisane pravidlo,ze od 19 do 20 hodiny je telka pre rodicov....vtedy kukame spravy aj s detmi 🙂

pimpulienka
3. feb 2012

My pozerame iba Spievankovo, niekedy Krtka a to iba nachvilu podvečer, keď prideme z vonku.. Inak doobeda malokedy, to pozerame knižky, detske časopisiky, staviame kocky,maľujeme prstovymi farbami, hrame s babikami, je toho veľa..babulka sa hrá aj sama aj so mnou a samozrejme aj varime 😉

dosa
3. feb 2012

raz po muzovej dovolenke to uz bolo neunosne, on zvykne cely den nejaky sportik pozerat a potom deti s nim samozrejme, vytiahla som telku z elektriny a povedala som detom, ze telka je pokazena a bolo vybavene... po case uz si na nu ani nespomenuli. pustame si detske pesnicky a citame si namiesto vecernicka knihu. a ked uz dobrotnici spia, gazda si moze zapnut 😀 😀 😀

bobocka
3. feb 2012

moj maly tiez len vstane a uz si pekne sam telku a dvd pusti.mna na to uz nepotrebuje vobec 😅 lenze on to ma len v pozadi.popritom sa hra.sem tam sa aj zahladi na minutku,ale potom sa zas vrati k hre.keby hladel do bedne co ja viem hodinu v kuse napr,tak to by som mu v ziadnom pripade nedovolila,no ked to ma len v pozadi,tak je to ok.pusta si spievankovo,vcielku maju,vlka a zajaca ci superpatracov macka pooh.a aj vdaka tomu sa naucil slovicka,ku ktorym by sa bezne nedostal-vsak ktore dvojrocne dieta vie bezne pomenovat chrobaka-listohlodka 😉 😀

lucka1987
5. feb 2012

no zaujima uz teraz televizor, radio, monitor od pc, vsetko co vydava obrazky a zvuk je super... ale snazime sa to vypnut alebo odist z miestnosti aby si na to nezvykol uz teraz ... mam synovcov 12 a 10 obaja total zavisli na televiznych rozpravkach , ktorych nazvy neviem ani vyslovit, pretoze ja som vyrastala na No pockaj zajac, alebo ninja korytnackach, pripadne mackovi uskovi. no a obaja maju kazdy svoj pc a su za nim niekolko hodin denne,..
proste tieto deti ziju totalne virtualny svet.. maju virtualnych kamosov, vedia ako zabit supera v counter strike, ktory hraju cez siet uz od 5 rokov, ale nevedia si namazat rozok ked su hladny.... 😕
dufam ze sa tomuto vyhneme... 😖

hajanka
5. feb 2012

mojho nikdy velmi nezaujimali hracky, radsej pozeral (aj pozera) televizor, zvycajne to boli rozne naucne kanaly a serialy, napr. pod morom, alebo dinosaury, alebo o pavukoch, sopkach... samozrejme aj rozpravky. Ak sa zahral chvilu s hrackou, tak jedine nejakou takou, ktora mu davala moznost roznych rieseni, napr. lego, alebo alebo nejakou aktivnou hracku. Hracky ako auticka, vlacik, a pod. vobec nechcel. Take hracky mu nic nedavali.

unique
5. feb 2012

U nas je tiez telka pustena skoro stale. Maly si uz sam pusti dvd takze nic moc s tym nenarobim🙂 ale nejak strasne to neriesim. Ved to toho necumi nonstop a popritom sa hra.

lowa
6. feb 2012

Baby, viaceré tu spomínate Spievankovo. Čo je to, to beží v telke alebo to púšťate na počítači?

cucuriedka
6. feb 2012

No my mame spievankovo 1, a pustam to na PC, moze byt iba CD s pesnickami alebo aj video, cele to moze mat tak do 40-45 minut. ale mojmu drobcovi sa to moc nepaci, ked to videl prvy krat tak sa akurat mracil strasne...

titkovamiriam
6. feb 2012

Co robit-nezapnut televizor 🙂 u nas ide tiez velmi malo,Mareka zacali rozpravky bavit az asi od 3r aj to len na chvili ani dnes si velku rozpravku nepozrie celu-prestane ho bavit a zacne sa hrat 🙂 Spievankovo je super ako aj ine cd pre deticky.

tetapetra
6. feb 2012

medzi mnou a bratom je 10 rocny rozdiel. Znicil mi celu pubertu lebo v kuse pozeral cartoon network, hoci anglictine nerozumel 😀 , Dnes chodi na VS a ziaden PC a TV maniak z neho nie je. Aj tak su najlepsie na svete pre deti reklamy, to je pre ne waaaaaaaaaaaaau 😝

salma22
6. feb 2012

moja ma rada rozpravky vie ich pozerat aj cele dni a vzdy si pyta nejaku zapnut 😀

cukricek8998
6. feb 2012

u nas bezi pocitas a vecne Mickey Mouse klubik..moja 2 a pol rocna dcerka ho miluje🙂uz som xz toho na nervy aj ja :D ale pridu chvilky kedy sa pohra popripade miluje skladat puzzle a malovat 🙂

p69majka
6. feb 2012

Sárka tiež rada pozerá duck tv alebo jim jam, ale ide to skôr ako podmaz. V kľude vydrží pozerať atak 10 minút. Hračky ju sem tam tiež bavia, ale väčšinou sa hráme spolu. Filipko bol taký istý, keď bol malý. Sem tam niečo pustíme na youtube. Chodíme vonku. Tiež nie som nadšená, keď chce sedieť a čumieť do monitora a hlavne, keď už sama nevie čo by pozerala, ale čo s ňou. V lete je to iné, sme stále len vonku. Nemyslím, že by bola maniak. Treba to nejako prirodzene korigovať, ale zase nemienim celý deň s ňou sedieť a hrať sa. Niekto musí aj navariť a upratať.

jaruska8
7. feb 2012

Naša malá si zapína TV sama, aj keď ho vypnem a najnovšie si púšťa aj CD, miluje Duck TV a Spievankovo, ale ja jej to dovolím len sem-tam, nechcem, aby si kazila oči, no niekedy je to super, pomoc, napr. pri obliekaní. No obmedzujem to a radšej si s ňou čítam, skladám LEGO a pod. 🙂 🙂 🙂 🙂