Zavinovačka verzus spací vak

branodominika
4. feb 2015

Maminky mozte prosim poradit?
Ako dlho spava babatko v zavinovacke (staci mi 1 kus?) resp kedy je dobre davat ho do spacieho vaku??? DAKUJEM 😀 .

janickacrazy
4. feb 2015

@branodominika No záleží od bábatka, moj starší syn najradšej spával v perinke, zavinovačku nemal rád. V perinke spal asi do 4.mesiaca, potom spal v spacom vaku asi až do roka. Mladší spal v perinke, potom na perinke, ked bol vačší, spací vak a zavinovačku odmietal s velkým plačom. Takže ja som zástanca klasickej bielej perinky, aspon u nás to fungovalo. 😉

zdena12345
4. feb 2015

@branodominika mi sme davali do perinky pokial sa zmestil cize tak do 3 mesiacov aj to tie posledne tyzdne mu uz nohy trcali🙂
potom uz len na noc vak a ten mu este pri nozickach zakryjeme poskladanou dekou.
mala som 2 perinky a striedala 4 navlecky- maly mal reflux takze som menila niekedy aj 2x denne, niekedy aj po tyzdni... a prala stale v kuse vsetko az mi z toho prechadzalo aj perinky aj navlecky..
zalezi ci bude v zavinovacke aj cez den alebo len v noci. nas bol v nej skoro stale iba ked bolo teplo sme rozviazali. lepsie sa mi s tym manipuluje aj sa lepsie polohuje na niektory bok.
takto po znamych a rodine to bolo tiez tak ze perinka do 2-3 mesiacov

anketkarka
4. feb 2015

@branodominika u nas to bolo uplne rovnako ako u JANICKACRAZY. ja som tiez zastanca klasickej perinky, jednak je lahsie manipulovat s dietatom a podla knihy "Nezna naruc rodicov" je lepsia pre vyvoj dietata a vraj su tam babatka spokojnejsie do 3 mesiacov, ako by vyrastali bez perinky. moja dcera v zavinovacke spat nevedela a stale sa z nej vykopala. spaci vak zboznovala, dokonca som musela dat usit uplne tenucke letne vaky, lebo ani v lete nechcela spat bez vaku, sama si ich pytala, lebo vo vaku spala skoro do nastupu do skolky (bola velmi malicka na svoj vek, takze najvacsi spaci vak nam sytacil)

anketkarka
4. feb 2015

@branodominika a urcite Ti nestaci jeden kus, lebo ked sa babo pogrcka, alebo prekaka-precika plienku, tak kym nevyperies nemas ho do coho zabalit. su deti co nezabalene nechcu spat ( vsak aj v brusku su obkolesene niecim a to im pomaha k vyvoju)...v knihe, ktoru uvadzam vyzsie je opisany pribeh detskej sestry, ze v nejakej porodnici zrusili viazanie do periniek a mali uplne nekludne a uplakane deticky, preto sa vratili naspat k perinkam ....a mozno preto sa v porodniciach perinky aj dodnes pouzivaju...

branodominika
autor
4. feb 2015

dakujem velmi pekne za rady 🤐

jarmilka83
9. feb 2015

Baby, asi sa spýtam hlúpo, ale vysvetlite mi prosím niekto rozdiel medzi perinkou a zavinovačkou?

koobcam
10. feb 2015

Naša malá zavinovačku vôbec nechcela, bola jej akoby pritesná. Riešili sme to vecou, na ktorú nedám dopustiť - hniezdom, ktoré dieťa jednak obklopilo a dávalo mu pocit bezpečia a jednak odstránilo reflux: http://www.coolberry.sk/128/hniezdo-pre-babatka...

Navyše je super, ze po 5 mesiacoch dennodenneho pouziovania som ho predala za takmer takú istú cenu 🙂 V hniezde sme malú len normálne zakryli dekou.

alobalka
10. feb 2015

Zavinovacka do cca 2 mesiacov, spaci vak vôbec nechceli, používali sme deky.

alobalka
10. feb 2015

@jarmilka83 🙂 tiež to beriem za jedno🙂

libela
10. feb 2015

perinka do 3-4 mesiacov, minimálne deti spinkali na perinke a potom spací vak, skoro až do 3 rokov, aj teraz by brali ale sa už nepomestia... teraz čakáme tretie bábo a dúfam, že aj teraz to bude takto fungovať