Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Zavreté škôlky a dve deti - som psychicky zrútená

10. feb 2021

Ja už nevládzem.Odkedy sú zavreté škôlky a dcéra je doma 5 ročná.Mam 1,5 ročnú druhu dcérku.Raz jedna niečo potrebuje,raz druhá.Ani nemám kedy čas sa zastaviť.Nic nestíham.Predttm keď staršia bola v škôlke,som na obed spala s mladšou tri hodiny.Teraz nemôžem,lebo staršia furd otravuje že toto chce hento chce.Babu čo ste na tom rovnako ako to riešite?Mne je tak zle z nich každý deň,som ohucana.Hlava má bolí,zerem tablety na ukludnenie.Cele dní sme len zavreté v byte medzi 4 stenami.Pomaly som zrelá na psychiatriu.

martinkatinka
10. feb 2021

A preco nejdete von? V noci ti dobre spia?

bona1393
10. feb 2021

Ani Tebe, ani deťom nie je dobré byť zatvorení medzi 4 stenami. Keď sa len dá, chodte von, nech sa vybehajú. Aj spánok budete mať lepší

zooeynka
10. feb 2021

Lepsia rada ako ist von tu nezaznie.

lenkakravcova
10. feb 2021

Je to ťažké, ale popri deťoch nespomínaš prácu. Predstav si ze by si ešte v tomto mala home office a hneď ti bude lepšie že máš "len deti" 😀

autor
10. feb 2021

Menšia vstáva ráno o piatej,prespí niekedy celú noc,niekedy začne o polnoci trvať aj dve hodiny.Starsia spí celú noc.Nechodime von,manžel mi zakázal kvôli korone aby som nikam nechodila,aby sme sa nenakazili.

zooeynka
10. feb 2021

Manzelovi vysvetli ze chodit von je na imunitu prospesne a sedenim doma sa nic neriesi....

veverickav
10. feb 2021

Boze, ved to by kazdy zosalel. Musite chodit von,prave kvoli imunite... a on nechodi do prace? Nemoze on doniest koronu, keď sme uz pri tom?

belllinka
10. feb 2021

A co je manzel tvoj dozorca vo vazeni? Chod normalne von a ani hovorit mu nemusis, hned budu deti kludnejsie.

marci77
10. feb 2021

ale ved kludne chodte von, do 1km od bydliska s dietatom dokonca bez testu ....kde by ste sa nakazili, ked iba pojdete kocikovat? ludom sa vyhybat a ak by nieco deti chytili, tak mat so sebou dezinfekcny a vydezinfikovat ruky, inak sa nemate kde nakazit, ak budete daleko od ludi (pripadne v bytovke si dat rukavice v spolocnych priestoroch)
alebo nech vas manzel aspon prevezie autom niekam....alebo chodte s manzelom do prirody vo vlastnom okrese, treba ist von ....ved ktovie dokedy bude toto este trvat

basska_b
10. feb 2021

To nemyslíš vážne, že manžel ti prikázal byť zatvorená celé týždne vnútri?! Sa zcvokneš a deti s tebou. On je doma na home office? Aj keby bol, buchnem dverami a idem. A manželovi odporúčam, nech vypne správy. Deti potrebujú čerstvý vzduch, našťastie ho môžu na rozdiel od nás voľne dýchať, a my tiež.

Ako, ja mam doma dve deti, 3 a 1 rok teraz oslavujú. Tiež raz jedna niečo chce, raz druhá. A to sú ešte podstatne menšie. Staršia poobede nespí. Keď je horšia noc, zelený čaj a ide sa. Keď chcem niečo spraviť, musím popri nich. Aj keď je toho minimum a nič nestíham, ale beriem to ako obdobie

mirkava
10. feb 2021

Jasné že chdte von. Nedá sa byt zavretí doma v kuse. Prospeje to psychike a aj zdraviu. Nie medzi ludi, len sa prejsť. Neboj sa, takto sa nenakzis 😉

zuzka38
10. feb 2021

ak si svojpravna, tak sa mozes sama rozhodnut ci budes doma sediet medzi tymi stenami styrmi a ako si to nazvala zrat tabletky alebo pojdete von a to kazdy den bez ohladu na pocasie. prospeje to nielen tebe, ale aj detom..

moniika268
10. feb 2021

To už čo je ze manžel mi zakázal chodiť von.. Nech teda on sám skúsi byť s dvomi deťmi doma zatvorený 🤦🏻‍♀️

bona1393
10. feb 2021

Ľudia nebudú zomierať kvôli korone, ale kvôli strachu a že sa im zrúti psychika... 😔

danica2711
10. feb 2021

deti ťa otravujú, je ti z nich zle, žerieš tabletky na ukľudnenie, slepo poslúchaš manžela, hlásajúceho bludy - musím povedať, že mne je zle z teba. Si zdravá, máš dve zdravé deti, nedeje sa ti nič strašné, čo by sa nedialo iným ľuďom, tak sa doprdele spamätaj, prestaň vyplakávať a teš sa z toho, čo máš! To, čo nemáš, sa zase vráti, stačí si v kľude, disciplinovane a bez hystérie na to počkať! A ako radia všetky ostatné baby, obliekaj deti a mazaj von!

julie19
10. feb 2021

Co si... chod kocikovat, ja mám 3-mesacne babatko a chodíme von každý den ... 1km od domu mozes kocikovat do umretia ... doma by mi hrablo🙈 (a to mám len jedno dieta které ostatne tam kde ho položíme)... beriem kocik, psíka, naobliekame sa a hodinu pochodujeme... cez vianoce to bolo super sme obzerali susedom výzdoby exterieru a hodnotili kto má krajské svetielka nahodene😅🤣 teraz je to také fadnejsie ale aj tak to dost pomáhá 🤞

mackamizjedlaskrec
10. feb 2021

Cvicit mozete,tej 5r. Mozes uz dat aj hodinu tvorenia povedzme kzdy den o 11 hod atd...zmen svoju kazdodennu rutinu ,zmen ju im a budes sa citit aj ty ovela lepsie .

goodidea
10. feb 2021

Rozvod..

autor
10. feb 2021

@veverickav Chodí do práce ale chodí každý víkend sa testovať.
@belllinka Lenže staršia mu to povie kde sme boli a potom by nadával na mňa či som normálna.
@basska_bmanzel pracuje.Ja nemôžem pri deťoch ani navariť.Robim Max sackovu polievku alebo jeme chleba so šunkou.

dskjhfdlkdjhl
10. feb 2021

To, ze sa chodi kazdy vikend testovat, to este neznamena, ze nemoze nic chytit a doniest domov. Nie je normalne byt doma cele dni zatvorena a uz vobec nie s malymi detmi. A nie je normalne posluchat ako bezmozgova.
Nestihas navarit? Neuveritelne. Ja chodim kazdy den do roboty, deti mam na distancnej vyuke a vzdy mame navarene, aj upratane. Treba si vediet zorganizovat cas a nie zrat bezhlavo tabletky.

veverickav
10. feb 2021

Max sackovu polievku a chlieb so sunkou? No neviem ci tato tema nie je vymyslena 🙄🙄🙄

vikes
10. feb 2021

Keď ste takáto submisívna, tak deťom cez deň pustíte rozprávky a za ten čas relaxujte.

bubuzu
10. feb 2021

Pocuj,ziadne,ze natajnasa budes chodit von.Normalne mi vecer oznam,ze budete chodit von.Ako sa tam asi nakazite,od koho?Vsak nemusite nikoho stretnut,aj keby,pozdravite sa,udrzite odstupy a hotovo.Si zodpovedna za zdravie svojich deti a svoje a rozhodnete musite chodit von.Hotovo.A porozmyslaj nad svojim muzom a vasim vztahom.Lebo take,ze ti manzel zakazal a ty budes posluchat nepatri do rovnopravneho vztahu.A urcite neustup.Kazdy den von,aj dvakrat.My sme tak s dvojrocnym kazdy den doobeda aj poobede.

drozdajkahra
10. feb 2021

Hlavne ze máš čas písať výlevy na MK, jedna super rada, stačí odložiť telefón
A to že nechodite vonku.. To odkedy od marca? A dokedy? Kým bude covid?

bubuzu
10. feb 2021

A vlastne,ziadne cakanie do vecera,sup najest sa,poobliekat deti a von.Ak mate sneh ako my,tak sa pokocikujte,pogulujte,postavte snehuliaka a ani nevies ako vam ujde cas.A doma ti mala odkvecne a starsia si popozera knizku,ty vam zatial urob palacinky a uvidis ako bude vsetko krajsie.

dzejn80
10. feb 2021

nehnevaj sa, ale pri dvoch detoch ked si na MD nestihas ani navarit? A co teda vlastne robis? Treba si zorganizovat cas a deti zapajat podla veku do vsetkeho co robis. A urcite nesediet doma. Aj keby si len pred dom mala vyjst von s deckami na hodinku, tak urcite chod. Inak zcvoknete vsetci. Z toho co pises skor mam pocit, ze si zavisla na muzovi a musis “posluchat” ... akoze dcera mu povie, ze ste boli vonku ... no a? Ved ako si pisala on chodi do prace, takze je pre vas najvacsia hrozba. To, ze sa dava pravidelne testovat nezabrani tomu, aby sa nakazil. Do obchodu kto chodi? Ja som chytila koronu pravdepodobne prave tam. Tiez sedime pomaly rok na riti, nikam nechodime a aj tak sme skoncili pozitivni. Nerozmyslate dobre ani jeden, ber deti a chod von.

makova333
10. feb 2021

neverim, ze toto nie je vymyslene a niekto je naozaj tak hlupy

ariannazara
10. feb 2021

To vážne sedíš doma zavreta a nejdeš s deťmi von? To je podľa mňa trochu cez. Manželovi by som povedala ze nech sa páči môže sa vymeniť keď je taky múdry. A vlastne mne by manžel určite príkazoval co mam robiť s deťmi keď on nieje doma. Si nesvojpravna?

veronikaszabova
10. feb 2021

Ja umrem... 🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️
To co tu je poslednu dobu? A ty si nesvojpravna? Nemas svoj nazor? Chlap ti zakaze ist von a ty sedis ako taka kvocka doma na prdely a lutujes sa 🤦‍♀️🤦‍♀️ no nemam slov.
A nestihas navarit? To tiez nechapem. Take sote mas za chvilku, atď. Tak objednavaj z nejakej restauracie.

ivca88
10. feb 2021

Každý deň sme dve hodiny vonku. Prechádzame sa.
Ak sa bojíš, že niekoho stretnes, tak choďte autom kdesi do lesa..
A píšeš, že mala ti spí 3 hodiny na obed. Tam nestihnes navariť ?
Veď netreba variť každý deň.. uznávam, mne sa tiež na nič varilo s deťmi, lebo mladšia stále vymýšľa a bojím sa, že si rýchlo ublíži keď sa nepozerám. Stále skáče po gauči a pod. Staršiu, našu 5 ročnu si ani všimnúť netreba. Ona sa prehra sama. Stále si kreslí alebo stavia lego. Ked varim, tak má v tom case rozprávku.

Ale tak, navaríme keď muž príde domov a vždy mi ostane aj na ďalší deň a ten mám potom voľný.
Poprípade sa dajú riešiť núdzovky ako špagety a omáčka v konzerve ...
Ale sackova polievka ? Really?..