Ako sa najrýchlejšie zbaviť plienok

lynduska
12. jan 2019

Ahojte zienky prosim pomozte ako sa najrychlejsie zbavit plienok

nelinka2009
12. jan 2019

@lynduska a aky je vek dietatka? ci chces nejake predat?

lynduska
autor
12. jan 2019

@nelinka2009 mala bude mat v maji tohto roku 3

nelinka2009
12. jan 2019

@lynduska moj ma v juny... teraz zacal chodit do jasli... tiez sa ich nevieme zbavit... z mojej skusenosti ( mam este 9 rocnu) netlac na pilu... cim viac budes chciet, tym menej bude chciet dieta... Ono to pride... u nas zo dna na den mala,l sama od seba 2 roky 10 mesiacov presne... odvtedy sme sa nikdy nepocijlkali, ani nepokakali, ziadna nehoda nikdy. Maly mi ani na nocnik nechce doma sadnut... v jasliach chodi s ostatnymi detickami, urcite vie, co sa od neho chce... ale on proste este nechce.

lynduska
autor
12. jan 2019

@nelinka2009 tak keby som mohla a mam kde dat malu do jasli neni problem rada by dom aj do roboty sla :( len tu to asi nieje

nelinka2009
12. jan 2019

@lynduska neni to o jasliach... plienok sa zbavi aj doma... len to chce nekonecnu trpezlivost... ukazat, ale nenutit... to pride

mogaa
12. jan 2019

@lynduska zlý čas na odvykanie si si vybrala🙂 najlepšie sa odvyká v lete a celkom jednoducho - nedáš plienku🙂 ale vážne - nedať plienku a podchvíľou ju dávať cikať...Teraz to môžeš robiť akurát doma, vonku neodporúčam, lebo ak sa ti pociká tak vonku ti hneď nachladne...Počkaj do jari. Pôjdete sa prejsť (bez plienky) ak sa stane "nehoda" vonku ju prezlečieš(treba nosiť náhradné oblečenie)....teraz môžeš skúšať doma....deti sú rôzne..niektorým to pár dní trvá, iné si povie že už nechce plienku a začne cikať na záchode alebo do nočníka doslova z minúty na minútu sa "pýta". Rovnako sú aj deti ktoré na to musia "dozrieť" - aha pýtať sa musím lebo keď sa pocikám som v mokrom🙂

aadenka
12. jan 2019

@lynduska kup nepremokave plachty, nedavaj plienku na poobednajsi spanok, ked ostane sucha, dieta pochval, pripadne odmen malickostou, nedavaj ju uz ani cez den, bud pripravena na pripadne nehody, nekric, prezlec, utri, vycisti. Nukaj nocnik, pripadne wc, ak o to dieta prejavi zaujem (dost pomaha kupovat nocnik spolu).
Ak to pojde, vynechaj aj nocnu plienku. Moj syn mal nieco cez 2 roky a dal to za tyzden 😉 Drzim prsty 😉
DOLEZITE je nemiast dieta tym, ze raz ma plienku, raz nema... treba vydrzat a CHVALIT 😉 , no za neuspech NEHANIT... 😊

mogaa
12. jan 2019

@aadenka napísala si to uplne presne, len ja by som to v takejto zime neriskovala, lebo keď sa jej teraz pociká vonku tak si koleduje o zápal močových ciest

lynduska
autor
12. jan 2019

@aadenka vyskusam dakuje

lynduska
autor
12. jan 2019

@mogaa dostanem aj tie plachty v lekarni??? Alebo niekde sa daju objednat s nejakeho obchodu

aadenka
12. jan 2019

@mogaa jaska, je to proces.... zacnite poobednajsim spankom, potom aj cez den bez plienky, ked sa dieta vie pytat na wc, ked pojdete vonku, komunikujte s dietatom, aby vedeli, ze vonku je to problem s vyzliekanim a pod. Kazda si pozna svoje dieta najlepsie, treba “sa zladit” 😉

aadenka
12. jan 2019

@lynduska plachty kupis vsade, kde predavaju postelne pradlo a plachty. Aj v IKEA som kupovala pre svokru. Drzim prsty 😉

lynduska
autor
12. jan 2019

@aadenka ak nebudu mat v lekarni tie plachty

lynduska
autor
12. jan 2019

@aadenka dakujem

0507
12. jan 2019

Problem s odvykanim mame aj my, maly bude mat teraz 2,5 roka a stale ma plienky. Na nocnik ho nedostanem, na WC si pekne sadne, ale ani cvrk. Ked sa pocika do gatiek, tak mu to vobec nevadi. Odvykame ho teraz na 3. pokus, po prvych dvoch som to nechala tak, lebo som mala pocit, ze este nie je pripraveny. A teraz to trva uz 2 tyzdne...

aadenka
12. jan 2019

@lynduska jo, este pomaha kupit gate/slipy s motivom oblubenej rozpravky 😉😎 Ako dalsi motivujuci prvok 😊

ukulela
12. jan 2019

@lynduska nepremokave plachty mavaju napr v jysk. urcite aj inde. a ma mete urcite najdes. oni su take od spodu pogumovane, ako najrada moze byt igelit pod plachtu, noi ten asi pocut, ked sa na nom prevalujes.

babi81
12. jan 2019

@lynduska my sme tiez mali problem sa zbavit v septembri to vyzeralo
ze to vzdam do nocnika lennked tam sedela hodiny, pytat sa ani za svet v jasliacj niekedy fobre niekedy ma cakala cela taska.vobec sa nechcela pytat musela so ty vzdy vycitit ak nie skoncilo v gariach, potom z nicoho nic sa zacala pytat s uz medavam ani na noc od novembra sa stala nehoda 2x nikdy som nekarhala vzdy len pochvalila ked sa vypytala.vsetko ma svoj cas.stale pouzivam nepremokave plachty ale este sa nepocikala.drzim palce a cela trpezluvosti.

lynduska
autor
12. jan 2019

@babi81 dakujem

ciernysokol
13. jan 2019

Ja sa priznam k mojmu nevhodnemu postupu.mama trvala na tom,aby som maleho davala na nocnik od roka,vysledok bol ten,ze som ho musela davat cikat kazdych patnast minut,aby to fungovalo.ak som ho nedala,pocikal sa.rozhodne nebol pripraveny.v dvoch rokoch ale uz zase velmi dobre vedel,co robi a co sa od neho caka.motivovala som,chvalila,odmenovala,nic.pytala som sa ho,preco nejde na nocnik a cika do nohavic,povedal len tak a usmieval sa.jedneho dna som sa uz nahnevala,trochu nakricala,slubila auticko,cokoladku,zakazala spievankovo a zazracne od toho dna cikal do nocnika.na noc som nechala plienky.co sa mi vypomstilo,lebo zobudil sa suchy,rozpravali sme sa a naschval sa pocikal.zase som sa nahnevala,zakazala sladke,daco slubila a bolo.od vtedy ziaden problem.urcite myslim,ze moj pristup jeneeticky,ale doslo mi,ze on to robi naschval,lebo nam na tom vsetkym zalezi a skusal,co sa da.urcite treba skusat po dobrom,ale niekedy deti spekuluju.

zuzu1304
16. jan 2019

@lynduska ja som malej vymyslela odmenu za cikanie do serblika dostala cukrik (pre tie, ktore ma budu chcet ukamenovat za to- nakrajala som na mini kusky gumeneho medvedika takze nech zjedla 2 medvedikov za den). Plienku som jej nedala, boli sme 3 dni len doma, vzdy po spanku som s nou utekala na serblik a ked sa podarilo tak dostala odmenu. Na 4ty den sa uz pytala cikat sama a do tyzdna nechcela plienocku ani na spanok a nikdy nemala nehodu. Cukricky ako odmenu sme cca po 2 tyzdnoch zrusili, vysvetlili sme jeke ze to bolo len ked sa ucila chodit na serblik, trochu si poplakala ale pochopila. Len tak mimochodom... za tie prve 3 dni sme mali ocikane vsetko ale to dieta asi potrebuje par dni na uvedomenie si. Zelam vela sil, pevne nervy a daj vediet ci sa vam podarilo.

mrkvicka060
16. jan 2019

@lynduska aj ked to budes skusat velmi skoro, tak mozes dopadnut ako my, sice sa syn vypytal ale vzdy az ked mu uz cvrklo. Asi polroka to trvalo, lebo proste este nebola na to zrela ta nervova sustava. A zrazu zo dna na den chodi sam, sam sa obsluzi a ani mu necvrkne. Tak som nedala plienku ani na spanie a nepocikal sa. Ide ked sa zobudi. Myslim, ze keby sme zacali oducat az teraz, tak je to bezproblemov a ovela kratsi proces. To chce len ten spravny cas neboj. Teraz ma 3r 3mesiace. Len skusajte a pride to zo dna na den.

siska53
20. jan 2019

@lynduska moje pokusy odplienkovat syna v roku boli neúspešne, pochopil to behom par dni v 2,5r. Mala si si e dala sama dole plienku v 2r.,ale sme.niekolko mesiacov len utierali mlacky a prali. Bolo to unavne, lebo syn bol doma,kedze sa nedostal do skolky a ked mala spadla na pusu tak, ze sme zachraňovali zuby, prerusila som to. 2.m.pred 3.rokom to zrazu pochopila a velmi rychlo bola bez plienok aj na noc. Prosto jej cas bol vtedy.
Cize nesil, skúšaj. Mojho muz odplienkovali v 3r.za socika,kedy boli len latkove plienky, skor sa im to nepodarilo. A moje deti sa odplienkovali práve v chladnejších mesiacoch.. maly koncom.septembra, mala v januari. V lete som nejak neuspela.

enusko
Odpoveď bola odstránená
Zobraz