Zdedilo vaše bábo nejaký zlozvyk po vás?

zita21
27. okt 2007

ahoj
mala ste niektora zlozvyk pocas tehotenstva alebo pocas zivota a zdedilo ho babatko. je to mozne? napriklad kusanie nechtov, hybanie s nohou, trhanie hlavou koli ofine...?

ivana98
27. okt 2007

Zita, zlozvyky ktore opisujes urcite nie su geneticke, je mozne, ze ho bude babatko opakovat - ale len preto, lebo to na tebe pozoruje (alebo na niekom inom) 🙂 je prirodzene ze deticky napodobnuju rodicov a nevedia hned rozlisit co je spravne a co nie 😉

ajduska
27. okt 2007

tak moj manžel so obhrýza nechty a to isté roby aj naša 5-ročná dcérka ☹

viamka
27. okt 2007

geneticky to nesuvisi, ale "vychovavame prikladom" 🙂

ivankaalenka
27. okt 2007

mala po mne zacala opakovat nejake zlozvyky uz teraz, tak si davam pozor a pred nou sa ovladam.

viamka
27. okt 2007

dieta neoklames! deti pocuju a vidia prednostne to, co by sme chceli skryt! 😀

ivankaalenka
27. okt 2007

no, myslim, ze mas pravdu, ale nie je to dobre 😅 ☹

doriska
7. nov 2007

Já bych zase sázela na ty geny. Můj manžel rád usíná v takové pro mě nepochopitelné poloze - na zádech s rukama založenýma za hlavou. Když bylo malé asi rok a půl, šel ji uspávat do ložnice místo mě. Po nějaké době jsem je šla zkontrolovat, oba spali a oba na zádech se založenýma rukama. Nebo když je fotím, tak dodnes dávají oba nevědomky hlavu na stranu. Někdy jim to schválně neřeknu a pak se tomu společně dobře zasmějeme.

bubatko
7. nov 2007

doriska, ja tak spim tiez, ale Tvojho manzela nepoznam 😀 😀 😀

kamajka
8. nov 2007

tiež si myslim, že to nie je genetika...... Proste, ked vidi dieťa, že si obhryzam nechty, tak to bude robit aj ono, to som sa presvedčila na vlastnej koži, takže cely život som mala nechty dokusane, ale akonahle to začala robit mala, mam ich krasne 🙂

monika77
9. aug 2009

náš má nový zlozvyk, akonáhle má flašku v pusine, chytí si ušká a naťahuje si ich ... vaše deťúrenci mali nejaké takéto?