Zdravie detí narodených po kryoembryotransfére

nechsazadari
11. jan 2012

Ahojte, máme 4 zamrazené embryá. Keď som sa dnes bavila s mojím lekárom o prípadnom druhom tehu, neodporučil mi ísť do KET-ka. Vraj ešte nie sú štúdie a je riziko, že detičky narodené po KET budú mať vďaka zamrazeniu rôzne poškodenia, ktoré sa môžu prejaviť až neskôr. On povedal, že až v dospelosti. Je mi jasné, že mi nikto nepovie, čo bude v budúcnosti, ale zaujíma ma skúsenosť mamičiek detí po Ket-ku. Ďakujem!

gyty
14. jan 2012

ahoj, kvuli silnemu hyperstimulacnimu syndromu jsme museli zamrazovat a k transferu doslo az po vice jak dvou mesicich. mame zdraveho ctyrleteho chlapecka ktery /patrne kvuli kojeni do dvou let/ ma mnohem lepsi imunitu nez jeho vrstevnici, jen tak neco ho nezkoli. ja bych se toho nebala. pred dvema lety jsme nekolikrat zkouseli dalsi pokus ale pokazde neuspesne. letos jsem chtela zas ale mam podezdreni na endometriozu tak jdu na konci ledna na laparoskopii. tak uvidime potom. drzim palecky.

crca
14. jan 2012

@nechsazadari Tak tohle slyším poprvé 😕 To by pak nikdo nemohl-nešel na Ket,tak proč se tedy zamražujou???Já měla 2IVF-Et a dva KETy,1ET nic,první Ket nic,Druhý ET povedlo,ale bylo z toho zamlklé těhu s revizí a po půl roce jsem šla na KET a mám z toho krásná zdravá dvojčátka,kterým budou už za nedlouho 3roky 😉 Jsou zdraví-jo,sice nějaká rýma,angína,kluk teda trpí na laryngitidy,ale je to tak 3x do roka ani ne.Takže se neboj a jdi do Ketu 😉 Tohle odůvodnění mě docela šokuje 😀 Nikdo neví co bude zítra,za týden,tak jak můžou tvrdit,že budou nemocný 😕 To onemocní i člověk co není ani ze "zkumavky",je to dobou,je to životním stylem,ale že by to bylo po Ketu???? 😅

bettypo
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
mircalla
15. jan 2012

Podla mna je to uplna hlupost. A ak take cosi povedal, mal by to dacim podlozit. Ak to je jeho domienka, tak je to trestuhodne to vobec vyslovit. Az v dospelosti? Zaujimave....

mircalla
15. jan 2012

osobne poznam kopu deti narodenych po KET a vsetky su zdrave, samozrejme, este nie su dospele...ani tak skoro nebudu u nas ani vo svete, kedze IVF existuje relativne kratko, preto ma zaraza, ze podla tvojho lekara sa to prejavi az v dospelosti. mna by zaujimali vedecke podklady takymto tvrdeniam

nechsazadari
autor
16. jan 2012

No veď práve, že nie sú žiadne štúdie. O IVF ako také nejde, problém je v tom zmrazovaní. Vraj to môže zmeniť genetickú informáciu...Jednoducho mi to predostrel, ako možné riziko, do ktorého by on na mojom mieste nešiel.Na nete som zatiaľ našla info o kryo len od centier, ktoré to zamrazovanie robia a tam ,samozrejme, nečakám, že by si robili antireklamu. Skúsim ešte zahraničnú literatúru, ale obávam sa, že ak o tých info nevie lekár, tak net mi ich neposkytne.Preto rada počujem o zdravých detičkách po KET. Asi preto som sem vlastne písala 😉 😀 😝 , aby som sa presvedčila, že tie naše bublinky nenechám len tak napospas.@gyty,@crca - želám veľa zdravíčka vašim "snehuliačikom" a aj vám samozrejme 🙂@bettypo, @mircalla - ďakujem, že ste sa vyjadrili- pekný dník

gammaray
16. jan 2012

@nechsazadari ahoj,nestraš 😀 😀 ...já mám už teda 3,5 leté dvojky z mražáku,můžu říct,... zaplat pánbů...nebyli nikdy nemocní,neznají rýmu kašel,horečku,prostě nic....fakt nekecaám.na kontroly k lékařce chodíme zatím jen na ty povinné,mudra nás chválí,prý jsme taková raritka.snad to tak zůstane i nadále 😉 😉

mircalla
16. jan 2012

@nechsazadari mna skor zaraza preco sa to akoze ma prejavit v dospelosti? preco nie od narodenia? mne to nedava zmysel

mircalla
16. jan 2012

@nechsazadari chapes, ze ked o tom nie su studie, ako dosiel na to, ze sa to moze prejavit v dospelosti? ja by som si to nechala vysvetlit
osobne tomu neverim, ja chodim do CAR,ktoremu narosto doverujem, je tam uzasny pristup (je to brnenske CAR), ale ked pojdeme na KET (tiez mame 2 mrazakov) urcite sa opytam a napisem ti

crca
16. jan 2012

@nechsazadari tak ono je jednoduché vyděsit maminku tím,že po KETu nebudou zdraví-vždyť je to levnější a šetrnější,než stimilace na ET 😀 Tady mě to zavání od dr.jako docela dobrý kšeft 😠 maminky budou platit desetitisíce jen za stimulace.Jen by mě zajímalo,co dělají s těma zbylíma vajíčkama,když každého odradí od mražáčků 😅 neboj se ničeho,jdi do toho 😉 😉

nechsazadari
autor
18. jan 2012

@gammaray - super, že sú tie vaše pokladíky také zdravé. Držím palce, nech nemoci poznajú len z rozprávania ostatných 😉 Naozaj ma to povzbudilo 🙂
@mircalla - hmm, všetko ma v tej rýchlosti nenapadlo sa spýtať.Ak by si si náhodou spomenula, až budete riešiť KET, budem rada, keď napíšeš. Mimochodom ak sa môžem spýtať, kedy plánujete "pokračovanie"? My zatiaľ uvažujeme, že až bude 2 roky od prvého otehotnenia, tak by sme do toho zasa šli.
@crca - toto je môj normálny gynekológ, nie z CAR-u,takže na tom nie je finančne zainteresovaný, ale vydesiť ma sa mu veru podarilo 😀 😝 Veru, na mňa tam čakajú drobčekovia, to ich tam mám nechať? 😕 🙂 ďakujem za povzbudenie.

crca
18. jan 2012

@nechsazadari mě to teda bylo divný,že by tě odrazovali z Caru 😀 Držím palečky,určitě tam ty mrazulinky nenechávej,vždyť by jim byla strašná zima už po delší době 😀 už se těšej na teplíčko u maminky 😉

rosienka
18. jan 2012

@nechsazadari mne sa ta jeho nepodlozena domnienka zda velmi nedôveryhodna, ba az trufala. na jednej strane pripusta, ze nie su studie a na druhej strane tvrdi, ze "budu mat poskodenia v dospelosti". Tvrdit nieco takto zavazne sa skutocny odbornik neodvazi, ved je to trestne sirit zavadzajuce nepodlozene informacie. Mne to tiez zavana tym, ze chce nechutne zarobit na novej stimulacii, pretoze na KET-e vela toho do vrecka nekuka... Neverila by som mu, nikdy som ani tu v zahranici o tom nepocula. Tu vo Svajciarsku sa sice embria nezamrazuju, nie je to pravne pripustne, ale mrazia sa spermie a z takych mame nasu krasnu super zdravu bambulku! 😵

mircalla
19. jan 2012

@nechsazadari hned ako dokojim, maly vsak zatial nechce prestat🙂) ale tento rok

nechsazadari
autor
11. feb 2012

@rosienka - si zlatá, že ti toto celé nie je ľahostajné 🙂 Ale ako som už spomínala vyššie- môj gynekológ nemá vôbec žiadny súvis s Carom v úplne inom meste- takže o peniažky mu v tomto smere určite nejde. Verím, že to myslel dobre a taký je jeho názor. Zatiaľ som sa našťastie (aj zo strany zdravotníkov) dostala k opačným názorom. 😀 😀 😀 Momentálne sa ďaleko viac prikláňam k tomu, že do KET-ka pôjdeme. 😵
@mircalla - držím palce, aby všetko dopadlo na jednotku s hviezdičkou!!! 😉

elise
11. feb 2012

nás čaká ket buducitýžden a nevidim v tom žiaden problem🙂 len pre úsmev na tvarach: naše zmrzlinky sa pene otužuju preto budu zdravučke 🙂 určite do toho aj ty chod🙂 vieš ja som stratila v dospelosti sluch a bola somsplodená normálne😀 nikdenemáš 100 %záruku že budeme mať zdrave detičky ale myslim že zmrazovanie je v pohode ved vkladaju len silne jedince ktore zmrazovanie prežiju 🙂