Žiarlivosť 7 ročného syna na psíka

pingu717
8. feb 2013

Baby je možné aby môj 7 ročný syn žiarlil na psa??? Máme ho rok a on odvtedy každému psíka trhá z rúk a nenechá nikoho aby sa sním hral a on sám sa sním nehrá len mu ako to povedať ubližuje..mám to brať ako nejaký druh žiarlivosti??? Ved sa aj jemu venujeme ako sme sa venovali len mám mini yorka a on je taký prítulný a hrozne rád sa pestuje a vyžaduje si pozornosť..

pingu717
autor
8. feb 2013

@emakiki...neviem akým právom súdiš 7 ročné dieťa takým spôsobom že je nevychovaný a ver že tí čo nás poznajú tvrdia pravý opak na to že som už tri roky na nich sama tak mám deti vychované jak sa patrí.. a to že sa nevie vysporiadať s tím že niekto venuje pozornosť psovi a nie jemu tak sa ho to dotýka a není rozmaznaný..bohužiaľ nemá ho kto rozmaznávať a ako...ale dakujem za názor---samozrejme ako každý máš právo sa vyjadriť ale neútoč mi na dieťa

acrobaleno
8. feb 2013

Ubližuje tomu psovi? Skôr by si mala riešiť to. Navyše má už 7 rokov! To je správanie psychopatov.

pingu717
autor
8. feb 2013

@acrobaleno,,,keby si čítala pozorne tak sa dočítaš že je ku psíkovi zly ale neubližuje mu nebije ho a netýra ho...nevychovávam psychopata...

emakiki
8. feb 2013

neútočím, iba som napísala svoj názor... ale je mi to divné aby sa tak správalo 7 ročné dieťa, ako si opísala... už by malo mať rozum... takéto správanie je hodné bábätka, nie školopovinného dieťaťa.... možno má na to svoj dôvod, ale rozhodne by som to tak nenechala a poradila sa s lekárom psychológom...

acrobaleno
8. feb 2013

@pingu717 diskusiu som nečítala, takže som vychádzala z toho slovného spojenia, že "mu ubližuje". Tak ako je zlý?

pingu717
autor
8. feb 2013

@acrobaleno apropo psychopat je ten čo zabíja a striela do nevinných detí a podobne...a tak zvažujem slová pre iný krát...

acrobaleno
8. feb 2013

@pingu717 každý psychopat začína ako dieťa ubližovať zvieratám. Stačí si to naštudovať. Rovnako ako aj definíciu.

pingu717
autor
8. feb 2013

@acrobaleno tím že ho od seba odháňa a iným nedovolí aby sa mu venovali a hrali sa sním..proste on len asi na neho žiarli...iste by som ako mama nedovolila aby mi syn doma nejako týral zviera a to akékoľvek

cikyta
8. feb 2013

@pingu717 pre boha....nádych, výdych a ignorácia, niektorých psychopatov na mk 😖

bettynka222
8. feb 2013

@acrobaleno ale no tak. To bolo trochu tvrdé nemyslíš? Pokial si čítala pozorne, mamička je na deti sama. Vies ako to malého muselo zasiahnuť, ked od nich otec odišiel? Myslim ze tak prehnane ziarli práve kvôli tomu. Stratil v živote istotu, stabilitu a musel si vzťahy so svojimi rodičmi budovať odznova, získať stratenú sebadoveru, začať rodičom znova veriť...

Ale teda myslím ze to nebol úplne najlepší nápad s tým psikom 😅 ale mamička podla mna takto konala s vierou, ze deťom urobí radosť... Po tom co prežili sa nečudujem ze ich chcela takto potešiť...

@pingu717 na tvojom mieste by som sa ajtak poradila s psychologom - aby si vedela ako máš postupovať v kritických situáciách. To nie je žiadna hanba, za psychologom sa chodí aj s detským vzdorom u malých deticiek 😉

freyjanr
8. feb 2013

@pingu717 priprav sa,tato strana je len zaciatok,som tu mozno tyzden a uz mam skusenosti s tym ako sa niektore zny vyzivaju v tom ze totalne prekrutia kazde slovo aby spravili z cloveka uplneho debila 😖 neviem ci su tak unudene a tesi ich to

freyjanr
8. feb 2013

@bettynka222 to mas uplnu pravdu,aj so mnou chodili rodicia lebo som bola ako dieta negativisticka, a svagor sa nedavno rozviedol a tiez chodi so synom k psychologovi,odporuca sa to detom ktorych rodicia sa rozviedli

bettynka222
8. feb 2013

@freyjanr musí to byt pre deti veľmi ťažké ked sa rodičia rozvedu 😔 ked si predstavis ako to prežívajú dospeli, co potom deti????
Súhlasím s tebou, deti by počas a po rozvode mali navštevovať psychologa. Na tom naozaj nieje nic zle ani zahanbujuce.

@pingu717 bola si s malými za psychologom kvôli rozvodu? Mozno to co sa teraz deje len poukazuje na starší problém 😒

freyjanr
8. feb 2013

@pingu717 len pre priklad svagrov syn je perfektne vychovany,slusny a jednotkar ale to nema nic spolocne s tym ze potrebuje toho psychologa,neda poriadne na sebe nic vediet a predsa sa tak trapi,vieme to len koli tomu ze chodi k tomu kamaratovi a vravi nam s co ho trapi

pingu717
autor
9. feb 2013

@cikyta..dakujem ti..si jedna s mála normálnych

pingu717
autor
9. feb 2013

@bettynka222..syn neznášal zle náš rozvod bol malý a ešte to tak nebral horšie to bolo z dcérou..s tou musela chodiť ku psychologovi ale stačilo len jedno sedenie..syn nie je tyran a psychopat ako ho tu podaktoré nazvali,,mám vychované deti a len proste žiarli na psíka neubliuje mu tak žeby ho bil a mlátil na týral a veci podobné..len on chce byť asi ten stredobod pozornosti..

pingu717
autor
9. feb 2013

@emakiki nehnevaj sa na mna terz som si všimla že si čakateľka,,tak neviem či máš už nejaké dieťa alebo čakáš len to prvé tak ti len do budúcnosti prajem aby si nemala problémové dieta alebo deti ,,nech ti z nich nevyrastú psychopati ako si ty nazvala mojeho syna a teraz sa začni búchať do prs že tebe sa niečo také stať nemôže!!!!! Jasné ja ti to neprajem ale asi vieš ešte figu o tom ako sa chovajú deti a nie len bábätká...

pingu717
autor
9. feb 2013

@freyjanr aj ja som tu nová a všimla som si že niektoré ženy sú neuveriteľne múdre a radi radia iným ale nevedia si samé poradiť a dať si radu ako na to!!! a hlavne zbožnujem tie čo ešte len budú rodiť a nevedia nič o výchove detí a to že sú úplná rodina nikdy nestačí,,také deti podaktoré sú ešte horšie ako tie z neúplných rodín..poznám veľa takých prípadov... a ja sa nehanbím ísť zo synom ku psychologovi len to nejak ešte nepovažujem za potrebné

emakiki
9. feb 2013

@pingu717 tak to si si trosku pomýlila, ja som nikoho nenazvala psychopatom...to si ries inde... a neobvinuj niekoho kto to nepovedal, precitaj si poriadne moj prispevok OK? a to ze nemam vlastne deti este neznamena, ze neviem ako sa maju a nemaju spravat 7 rocne deti... ak si nechcela citat názor niekoho ineho, na co si zakladala temu? co si si myslela?

emakiki
9. feb 2013

@pingu717 vies u nas sa tak správa psík, ktorý ziarli na kocúra, ked si ho vezmem na ruky a robi presne to iste ako tvoj syn...podla toho ako si to opisovala... TO JE NA ZAMYSLENIE...

pingu717
autor
9. feb 2013

@emakiki .ja som si tému založila preto aby som si pokecali z mamičkami ktoré vedia o čom asi píšem a nie aby ma nejaká čakateľka osočovala že mám nevychované dieťa..len pre tvoju info mám napriemerne inteligentného syna čo potvrdili aj testy a triedna aj z riaditeľkou v škole sa zhodli že keby sa t dalo tak by mohol preskočiť prvý ročník..ale to nejde !!!!! to že ti žiarli pes na kočku hmmm dobré prirovnanie...je to úplne to isté ved jasné deti sú ako zvieratá to je na zamyslenie naozaj.. 😀 😀 !!!! Veľa štastia do života ti prajem a príjemný pôrod

emakiki
9. feb 2013

ty si asi jedna z mamiciek, ktore si myslia o svojich detoch ze su tie najuzasnejsie, najlepsie , najkrajsie a najinteligentnejsie... a treba ich aj posluchat, lebo deti vedia viac ako rodicia.... no po tebe to asi nemaju... nechaj si trapne prianie pre niekoho ineho... cmuk

sonicka13131
9. feb 2013

Fiha tak tu je to dake divoke! Ak by sa to dialo u nas tak si v tvojom pripade zo synom sadnem a porozpravam sa s nim o tom a vysvetlim mu ze to nieje spravne a skusila vyzistit dovod , ze preco to robi... prajem vela stastia a nech sa to vyriesi 🙂

zazvorka87
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
emakiki
9. feb 2013

no vidim ze je vas tu viac takych.... 🙂)) bavim sa na vas... 🙂

dafy
12. feb 2013

poniektoré ste tu fakt kruté 😖 nesud iného lebo budes ty sám sudený 🙄

barbel1987
20. feb 2022

Zapojim sa aj ja svojou možno radou alebo názorom. S niektorými komentármi súhlasím v tom, že 7r.dieta už má trošku rozum a vie prečo to robí. Skúsila by som sa s ním porozprávať, prečo nechce ,aby sa s ním hrala návšteva (so psikom), keď on sám sa s ním akurát nehrá . Určite nie je správne nazývať dieta sadistom alebo psychopatom ( to by muselo byť kruté , psíka biť, kopať ho , odmietať sa s ním hrať ,dať mu jesť a pod.) Táto jeho žiarlivosť môže spočívať aj v tom, že návšteva dáva prednosť zvieraťu pred človekom a malému sa to nepáči . Ubíja ho to , frustruje , hnevá , že ľudia viac milujú zviera ako jeho , tak si takýmto spôsobom vynucuje zmenu pozornosti zo psíka na seba. Chce byť stredom pozornosti a to ,že ma staršiu sestru tomu veľmi nepomôže. Čo sa týka psychológa , je aj tu na stránke poradňa s detským psychológom , skúste sa opýtať priamo odborníka , bez toho , aby mal traumu z návštevy ( ako robia rodičia ,,násilí dovlečú decko a hodia ho na chvíľu na krk psychológa - nie váš prípad )skúste sa poradiť tu v poradni.Mozno vôbec nebude treba návštevu psychológa ,treba podrobne popísať ,čo robí , kedy robí a pod. A moja rada skúste návšteve povedať , že nech keď prídu zvítaju sa najprv z ľuďmi a s ním teda a až potom , keď chvíľku porozprávajú aj so synom aj s vami , potom nech pohladkaju psa. Prípadne ak je pes deti alebo ste ho kupovali spoločne pre vás ako rodinu. Skúste sa syna opýtať - prečo to robí ? A čo by mu pomohlo , aby sa mohol niekto psíkovi venovať , keď sa s ním on práve nehrá . Myslím si ,že pomenovanie emócií, vedie k ustáleniu tohto nevhodného správania... Napriek tomu ,že keď ste mali rozvod a bol malý , tak si myslíte ,že to nemalo vplyv, ste žiaľ na omyle. Ono to ,že odišiel ocko veľmi vnútorne bolestivo prežíva , nakoľko nie je naplnená jeho citova nádoba , nie je naplnená. Jemu otec chýba , aj keď to nevie vyjadriť slovné , musí ti byť náročné , že jeden z hlavných pilierov bezpečia a istoty okrem mamy je otec a ten sa mu zrútil.otec je preč a jeho vnútro a pocit bezpečia stojí na jednej nohe a nezvláda to emočne hoci to skrýva ...

vler
20. feb 2022

@pingu717 nechapem ako dovolis aby dieta opakovane trapilo zviera?! Tvoj syn uz nie je malicky aby nechapal.

barbel1987
20. feb 2022

A ak ste sa rozviedli vtedy keď mal 4 roky , je to kritický vek. Zhruba dieta do 3rokov vníma len mama , mama dá , nakŕmi a pod. A vtedy začne sa postupne odpútanie od matky a zrazu tato. Možno si počula ,že sa škôlkari chvália , že môj tato je taký silný , mocný ,že ma zdvihne a jazdím na koni( na krku otca) ,v tomto období si syn ,začne uvedomovať seba , že je iný ako vy
( mama) aj sestra a prejaví sa v ňom zárodok mužnosti a vtedy potrebuje otca (mužský vzor) ,aby mal koho napodobniť , najmä citlivosť muža k žene , k dievčaťu ( jeho sestre) a v tomto období nasáva dieťa ( chlapec ) všetkými zmyslami, očami sa díva čo tato robí , počuje ako rozpráva ,chce s ním všetko robiť , hrá sa na silného a túži pomáhať otcovi...
A vaša dcéra ,potrebuje tiež mužský vzor - aby vedela aka je výnimočná princezná ,otec je prvý gavalier , ukazuje je jej ženskú výnimočnosť a krásu a keď odišiel ,lebo ste sa rozviedli , jej primárna istota rovnako ako jej brata stojí na vratkych nohách. To, že vy si s ním nerozumiete z bývalým partnerom nezaťažujte s tým svoje deti. Oni môžu z vás cítiť vaše emócie a napodobňovať ich.