Používame cookies. Viac informácií tu. OK

Život v brušku

danula.ch
12. máj 2016

Dnes rano sa stalo cosi zvlastne, neviem co si o tom mam mysliet. Mozno mate niekto podobnu skusenost.
Rano ku mne do postele vliezol 6 rocny syn a na moju, neviem si spomenut na aku otazku odpovedal, ze to robil, ked bol v brusku. Zacali sme sa rozpravat o tom, ako tam bolo, co videl, pocul, citil a moje pocity sa menili z pobavenia na sok. To, akym sposobom to vsetko opisoval ma zaraza, nevymyslal si to, to uz poznam kedy si vymysla. po kazdej mojej otazke sa kratko zamyslel a potom odpovedal tak realne, ako keby to fakt prezil. Nepopieram ale, ze by to mohol mat z nejakej knihy alebo videa, ale popisoval to tak realne, ze ma to zarazilo.
Viete o niecom podobnom, ze by si dieta pamatalo nieco z bruska a porodu? Je to vobec mozne? Pocula som, ze niekto si pamata predchadzajuci zivot, toto sa mi ale zda byt nieco ine.

tobnuf
13. máj 2016

Skusenost nemam a znie to zaujimavo .. a tiez ma to zaujima. Nie vsetko co znie nerealne aj je nerealne.

shia
13. máj 2016

moj bratranec, aj ked uz je teraz dospely, stale vehementne tvrdi, ze si pamata, ako z bruska cez pupok videl kolotoce 🙂)) tak ja neviem, stale si za tym stoji a to uz ma 23 😀 tak neviem 🙂

limetka69
13. máj 2016

@danula.ch su o tom aj vedecké štúdie, čím bude starší tým menej si to bude pamätať. 🙂 verim tomu mam o tom precitanych par knih. 🙂

abeata
13. máj 2016

🙂 ale áno, môže si pamätať.
Prečítajte si knihu od Petra G. Fedora-Freybergha :Prenatálne dieťa. A budete sa čudovať...najviac si pamätajú prematúrne detičky. pri písaní DP som sa s tým stretla u viacerých maminiek.

danula.ch
autor
13. máj 2016

@abeata ake su to prematurne deti? Takze fakt si to nemusel vymysliet? Lebo ja som sa na tom najprv dobre bavila, ale postupne ako som videla jeho reakcie a pocuvala tie odpovede, ma to zarazalo

danula.ch
autor
13. máj 2016

@shia ze kolotoce 😀😀. Cely svet sa s nim asi tocil 😀

danula.ch
autor
13. máj 2016

Posfupne to opisoval, ze to tam bolo ruzove, niekedy tma, niekedy svetlo, pocul cudne zvuky, vela spal a bolo tam prijemne a teplo. A ked sa rodil, videl svetlo, dlhy spagat. Nebolelo ho to, bolo to zvlastne a tesil sa. Takto odpovedal na moje otazky. Dalej sme to uz nerozoberali, ale ked bude vhodna prilezitost, este sa nieco opytam. O 6 rano som este ndmala zvlastnejsi rozhovor ☺

danula.ch
autor
13. máj 2016

@abeata ako to tie ostatne deti opisovali? Podobalo sa to tomu nasmu?

danula.ch
autor
13. máj 2016

@limetka69 no idem si aj ja nieco o tom pozriet. Vcera som hladala na nete, ale mi nic nenaslo. Teraz viem co mam hladat

limetka69
13. máj 2016

Prefektna je kniha posolstvo svetla, tam vedci skumali ludi v kome, co prezili klinicku smrt, slepych a deti. Deti si vela pamatali. Priklad, jedno dieta v nakupnom centre ako videlo tunel na hracom ihrisku zacalo hystericky kricat, ze ono nechce ist naspat, ze chce ostat tu pri mame. 🙂 skumanim zistili, ze si mysli, ze idexspat do brucha. A napriklad slepi co prezili komu, alebo ich operovali poletovali mimo svojho tela a vsetko videli. Doktori nechceli verit, kym im nepovrdal, ze maju ist na strechu a uvidia v rinve topanku, a ta tam ozaj bola. Ten clovek sa slepy narodil, prvykrat videl cely svet ocami a bol fascinovany. Je to kniha, ktora mi vela dala do zivota. Uplne iny pohlad na svet. Odvtedy som iny, lepsi človek. 🙂

danula.ch
autor
13. máj 2016

@abeata uz som pozrela, ktore deti su prematurne. Nas sa narodil 5 dni po termine 😅

limetka69
13. máj 2016

@danula.ch a na youtube si videa zivot po zivote, alebo smrti, alebo tak nejak. Sice o dospelych co prezili tu smrt, ale v podstate je to to iste co deti. Pamataju si veci mimo vedomia.

Tu začni písať odpoveď...

Odošli