Zlé spanie 2 ročného synčeka

Dobry den
potrebovala by som poradit. Mam 2rocneho chlapceka. Cez den spi take 2-3hodiny, ale problem je vecer. Chodi dost neskoro spat medzi 22.00-23.00, skusala som vsetko mozne aby chodil spat skor ale nic nezabralo. Potom sa budi 4-5-tej rano a funguje normalne. Ako mozem tomu zabranit aby sa budil tak skoro rano? Radili mi ho nedavat spat cez den, ale ja neviem.Prosim poradte. Dakujem velmi pekne
darlinka
27. sep 2009
Ja si myslím, že by naozaj nemusel cez deň spať, pokiaľ v pohode vydrží a nie je mrzutý... naša malá tiež už v 2 rokoch cez deň nechcela spávať a večer išla spinkať okolo pol ôsmej.
Ale základ je dieťa unaviť, aby dobre spalo... i keď s chlapcami to je náročnejšie... to ja teraz vidím ten rozdiel chlapec-dievča... 😃 😃
stvura
27. sep 2009
To unavenie dietata je polemicke...ja mozem svojho unavit a je aktivny, niekedy zasa nerobi nic velke a krasne spi...
Moj krpec spi niekedy cez den len hodinu, takze nevidim problem preco by dvojrocne dieta muselo spat cez den.
biba12
29. sep 2009
MOj maly spi zle od narodenia. Momentalne sme v stadiu, ze spi cez den hodinu a v noci cca od 21hod do 7:30-8:00 hod. Ale v noci je cca 3 krat hore, chce len, aby som prisla, chytila za ruku. Ked zaspi idem prec. Nadranom vacsinou u nho uz ostanem, lebo sa mi nechce chodit hore dolu. Vonku som cez den 4-5 hodin, 2,5doobeda a podobne poobede. Som zvedava, co budem robit v zime, aby som ho ustavala a spal.
stvura
3. dec 2010
No ahoj ahoj, uz som tu zas a idem pytat rady i ja....moj dvojrocny krpec uz cez den nespi vobec a i tak betar ide spat o deviatej a o piatej-siestej je uz hore, vyspaty ako rybicka. Problem je v tom, ze moja mala ide spat o desiatej, jedenastej, kojim ju 4x cez noc a kedze maly sa budi tak skoro, tak moja noc je od jedenastej do piatej s prestavkami na kojenie. Som strasne unavena, neviem ako to riesit. Muz robi do vecera do siedmej a rano vstava o pol siestej doroboty, takze jeho pomoc je pase...pomoc, poradte, ako "prinutit" dieta aby spalo. 😢
sakalka
21. sep 2011
ahjte , ja mam tiež už asy tyždeň problem zo spankom cez deň . Moje dieťa je velky spachtoš a keď si nepospi dobre tak je mrzuty a nevnima ako normalne , ale teraz už ako bol cez vikend u svokrovcov nechce spať cez deň . Trva to asy štyri dni , a ja som z toho hotova , on tiež lebo bola zvyknuty spať cez deň a teraz je to hrozne ,nepomaha nič ani prechadzky a aktivity von aby sa unavil , ja som unavena ako kôň a on je v poho , ale chvilkami ma take nepritomne pohlady , neda sa s nim komunikovať ale potom je zas ako rybička večer asy od 17 je už na nevydržanie s nim ale zaspal až okolo polôsmej večer, ale zas sa zlepšil nočny spanok čo v lete sme maly trochu problem . Myslite že to už nepotrebuje cez deň . Veď ma len dva roky , a ja som spavala naobed v škôlke aj ako 5 ročna...

Začni písať odpoveď...

Odošli