Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Zle spávajúce dieťa v troch rokoch

lucia006
7. feb 2016

Mamičky máte niektorá take zle spavajuce dieta v troch rokoch ako ja? ☹ Uz sa mi to zda privela ma 3 roky a 3mes.este stale v noci hrozne spi 😒

katuliena82
7. feb 2016

@lucia006 co znamena zle?

lucia006
autor
7. feb 2016

@katuliena82 od narodenia katastrofa najprv koliky zapchy potom zuby a od dvoch rokoch ma vsetky zuby ale spanok nic moc.pozaspati cca hodku spi ok max dve a potom len kopec prevracia sa sedi pospi 10minut vklude a opäť hodinu dve len prevracia sa atd snazim sa to aj nevsimat si lebo spime spolu ale neda sa to on je normalne hore nesniva sa mu.pyta si aj mlieko aj wc ale nie kazdu noc.

lucia006
autor
7. feb 2016

@katuliena82 min.8krat je hore

17111976
7. feb 2016

a poobede nespi vela?

lucia006
autor
7. feb 2016

@17111976 bud vobec alebo max hodku

katuliena82
7. feb 2016

@lucia006 ak sa len prevracia a neplace, nevyvadza, nepyta sa kazdu chvilu na WC alebo k vam do postele, tak by som to neriesila. Nie su vsetky deti spaci, ktori nepohnute prespia celu noc 🙂 Moje deti tiez prespali v kuse noc az ked mali vyse 2 rokov.

lucia006
autor
7. feb 2016

@17111976 ak spi cez den tu hodku je to vtedy ked je skoro rano hore ,a ide spat okolo 22hej skor nezaspi a odpolnoci dorána zasa katastrofa ja uz som na magne b6 .6tabl.denne lebo som vprdeli

lucia006
autor
7. feb 2016

@katuliena82 spi somnou.oretoze vo vedlajsej izbe ked sme ho skusili to som bola kazdu nin.pritom lebo sa budil plus spadol spostele cez zábranu .celu noc domna kope nedokazem spat obcas aj reve stazuje sa na bolesti v kolene .a ked sa otocim stale namna vrieska

evittam
7. feb 2016

@lucia006 Tak asi ti moc nepomôžem, ale vôbec ti teda nezávidím a nemyslím si, že je to normálne. Čo ti na to povedala pediatrička? Ja neviem, ale aby mi 3-ročné dieťa viac-menej "rozkazovalo" ako budem spať-ako otočená a podobne tak to je trošku moc......Viem, deti sú rôzne - ja mám našťastie deti, ktoré obe spia celú noc cca od 5.mesiaca - v detskej izbe, dcérka dokonca od 3.mesiaca vo svojej postieľke v detskej izbe s bračekom-budili sa obaja do 5.mesiaca len na dojčenie.
Určite by som to skúsila nejak riešiť - ja viem, že si určite skúšala, tak treba "pritvrdiť", nakoľko podľa môjho názoru to nie je dobré - hlavne aj čo sa týka teba - veď si sústavne hore - to chceš byt na liekoch do kedy? A čo manžel-partner? Ten to ako zvláda?

erickatt
7. feb 2016

Skusali ste zmenit miesto postele? Vraj to moze pomoct

timea7
7. feb 2016

@lucia006 tak ako v príspevku predo mnou, treba pritvrdiť a poriadne. Spať ho dávaj skôr, možno prešvihneš čas, kedy ho treba ukladať, žiadne také, aby spal s tebou, ani náhodou, cez deň dostatok pohybu na čerstvom vzduchu, žiadny TV, PC, znížiť teplotu v spálni, sorry, ale aby som ja bola grogy z vyše trojročného dieťaťa?!

yanni
7. feb 2016

@lucia006 nechcem byt tvrda ani zakerna ale za toto si mozes sama. Ak samozrejme je dieta fyzicky a psychicky zdrave. Deti od ca. 6. mesiacov maju uz svoju hlavu a vymyslaju. Ak nepritvrdis a nebudes si stat za svojim, tak bude s tebou kyvat aj nadalej Deti si dovolia len to co im dovolia dospelaci.
3 rocny je uz velky. NEviem si predstavit ani len nasu takmer 7 mesacnu slecnu spavat s nami. Ani len v jednej izbe a nie to este v jednej posteli. Vsetky nase deti spavaju od 3-4 mesiacoch vo svojich posteliach vo svojich izbach.
Aj my me mali "problem". Ale ja som neüopustila. Pvy vecer velke revy, druhy vecer mensie revy treti vecer oci zavriet a spat. bez revov.
Dei ho jednoducho do jehonizby, do jeho postele, aj mu tam nocne svetlo, zavri dvere a pritvrd. Opovazis sa vymyslat, vyjst z izby atd. Ak nemozes spat, tak nemusis, ale ostanes v posteli. Ked pride k tebe, pekne ho odvedies do jeho postele. Par noci bude mozno cirkus ale potom to vzda.
A preboha aku to mate zabranu, ze cez nus spadne? Nemozne. Len ako on sam preliezol. Videla si ako ceznu spadol? Ak to len on vravel, detom netreba vsetko verit. Maju bujnu fantaziu.
A nedaj sa. Prewpac, ale aby so mnou take male decko kyvalo? No nikdy.
Vidim, ze mas len to jedno. keby si mala 4, ako my, a kazde by ti toto robilo, tak ti to magne nepomoze. To mozes ist rovno do cvokarne.
A da ho do skolky. Pises, ze ste stale spolu. Do skolky nechodi? Daj pozor aby si z neho nevychovala dalsieho adepta na konovke vylevy manzeliek, ze co s mamickynym maznacikom 😕 😠

timea7
7. feb 2016

@lucia006 ešte dodám, že tvoj syn vycítil, že si môže s tebou robiť čo chce a preto to robí, ak by mu bolo jasné, že večer po ôsmej pôjde spať do svojej izby a vrieskanie mu nepomôže, tak by si veľmi rýchlo zvykol. Ešte malá poznámka - ak si občas poplače, vôbec mu to neublíži, tak sa toho neboj. Bude to s najväčšou pravdepodobnosťou od jedu, že si nepresadil svoje. Je len na tebe, či pritvrdíš a vyspíte sa obaja, alebo tu jeho spánok a tvoju únavu budeš riešiť stále dookola.

yanni
7. feb 2016

@lucia006 e este presne ako @timea7 pise. Co robi 3rocne dieta v nasich zemepisnych sirkach o 22hod este hore? Dost neskoro nemyslis. My mame takmer 10,8, 6 a 7 mesiacov. Chalani sa o 7 kupu, potom este citat a o 8 sa vypina svetlo zatvaraju dvere.
Mala sa kupe o pol 7 a o 7 uz je v risi snov. a prespi az do 6 rano.
A vsetci bez vymyslania. Ono su obdobia, ked such chori, idu zuby, a a a, ale nikdy netreba uplne popustit.

timea7
7. feb 2016

@yanni no lenže to je pre polovicu mamičiek na MK nepochopiteľné nesplniť každé želanie a všetky maniere svojich detí. Tu ti je schopných napísať dvadsať matiek, že má dieťa separačnú úzkosť 😀 😀 😀 Dnes v rodinách určujú pravidlá deti, zabudla si? 😎

yanni
7. feb 2016

@timea7 hihi este, ze vsetko necitam. Lebo tu maju separacnu uzkost deti od narodenia az do 50tky. 😀 😀 😀 😀 😀 😀
Ale tak nech ma aj ukamenuju tie supermatky. Ja mam len jedny nervy a nie som robot. Keby mi toto mali deti robit, tak uz som asi davno v blazinci.
Najlepsie je, ked povies, ze ti dieta spi same v izbe a svojej postielke od troch mesiacov, tak si krkavcia matka, a to nie je spravne a dieta ta potrebuje citit atd. Dieta ma citi cele dni, my totiz dni prezivame intenzivne. V noci treba oddychovat, A basta.

A najlepsie je, ked povedia, ze je ina doba. V muzovej rodine je tiez jedna taka matka, ta zahlasila, ked som sa stazovala, ze si jej deti ku mne prilis dovolovali, ze ona ich necha spolurozhodovat. Akoze ano, od urciteho veku, v urcitych veciach ale nie kedy sa ide spat, ci sa zuby umyvaju, kedy sa bude jest atd. grrrr

maja2005
7. feb 2016

@lucia006 Ahoj, urcite by som ho uz davala do jeho izby spat. Ked tam nechce byt, riesila by som to tak pod ideme si kupit nove pekne obliecky, take ake sa mu budu pacit. Vecer dat skor do pistele tak okolo 20h precitat si rozpravku, pusu a pa. A vidime sa az rano. Cez noc nechod za nim koli kazdej blkbosti. Moje deti ked im treba cikat vyberu sa same, ked treba kakat zobudia ma idem s nimi. Musis byt tvrdcia lebo za chvilku nebudes brat len magne b6 ale aj nieco silnejsie. Niuesi robot co sa dobije za 2h spanku, skodis si velmi. Par dni to bude trvat ale on si zvykne. Len ti musis byt tvrda a neustupit. Drz sa

sophieeee
7. feb 2016

@lucia006 skuste dat postielku na ine miesto..mozno to pomoze

silviami
7. feb 2016

@lucia006 áno sú tu mamininy, ktorých deti nespávajú, moja malá začala poriadne spávať okolo 5. roku, teraz má 7 a stále spí s nami v spálni. Ja ju mám vedľa postele na samostatnej válende, je nižšie odo mńa a preto ma nekope. Už by som ju dala aj do detskej izby, ale dropec ešte neprespí celú noc (bude mať tri) a nechce sa mi k nemu vstávať a chodiť cez celý dom. Nie je pravda, že všety deti dobre spia. Moja malá nikdy nebola dobrý spáč a nebývala unavená, od dvoch rokov bežne chodila spať o 21:00 a vstávala so svetlom, bola som rada ak v lete pospala do 6,00, bývame na dedine, pohybu mala určite dosť. Pritom poznám deti, ktoré nič moc nestvárajú a jednoducho sú unavené. A keď nastúpila do škôlky, tak tam spala 2,5 hodiny poobede a vtedy mi chodila doma spávať o 22,00-22,30, a o 6,00 vstávala, skôr jednoducho nezaspala, v škôlke bola prvá, už o 6:30. Drobec spí odmalička lepšie a pritom všetko robím rovnako, neznamená to však, že by prespal celú noc.
Pravdou však je, že dieťa sa prispôsobí. Ty sa musíš rozhodnúť, čo je pre Vás dobré a koľko vydržíš. Ak je to pre Teba problém, treba to riešiť. Skús samostatnú posteľ, prípadne nech spí dieťa s tatinom. A z "tvrdých komentárov" si nerob ťažkú hlavu, samozrejme, že aj ty by si to riešila inak pri štyroch deťoch alebo ak by si bola učiteľka, ktorá všetko vie, Ty však máš jedno dieťa a niekedy je ťažké nájsť tú správnu cestu. Držím palce.
P.S. pozor aj na stravovací režim, veľa sladkostí a umelých farbív deti veľmi povzbudzuje a vedie k hyperaktivite, ale u nás ani toto nepomohlo.

ivirk
7. feb 2016

@lucia006 citala som len vasu otazku a ano aj ja mam takeho synceka.Ale uz mame 4 a pol roka a katastrofaaaaaa takmer cele noci sme hore,zaspavanie je boj a cez den katastrofa....

17111976
7. feb 2016

@lucia006 ja som tiež mala ten problém so synom od narodenia dačo hrozne, az do 3 rokov, po 3 rokoch sa to začalo mierne zlepšovať, teraz má 4 roky , už je to celkom dobre, ale ešte sa zobudi, kontroluje ma či som pri nom, alebo niečo iné si vymysli. dosť nám pomohlo, ked mal 2 roky kúpili sme menšiu postel a prisunuli ju k našim manželským, aspon trošku sme sa vyspali, on sa tam krutil aj celu noc dakedy.keed mal syn 2 roky narodila sa nám dcera a ta na počudovanie, normálna, sama spala v druhej izbe, raz v noci sa zobudila na mliečko a spala dalej, tak deti su rôzne, keby som nezažila neuverím

17111976
7. feb 2016

@lucia006 v bio obhode predávaju makový olej, jednu lyžičku na dobrý spánok, nemám skúsenosti, ale predávačka takto vravela

bosoriak
7. feb 2016

@lucia006 Skusila by som cez den uplne vypustit spanok, zaviest pevny rezim. Poobede oddych, chvilu si polezat, pozriet rozpravku, precitat knizku.. ale nespat. Vecer ukladat v rovnaky cas po rovnakom slede cinnosti. Moje deti v 3 rokoch chodievali spat pokojne aj o 18:30-19:00, bola sprcha, umyli sa zuby, precitali sme rozpravku, pomojkali sme sa a dobru noc. Mala som obdobie, ked som ich aj uspavala, citala som si pri nich na mobile a ony obe zaspali, potom zacali vymyslat, tak som zrusila aj to.

A urcite by som ho dala aspon do vlastnej postele, ak nie do izby. Moje dievky vedia prist ku mne v noci aj same, ale ak uz pridu, tak si lahnu, zakryju sa a spia ako drevo dalej, ziadne mrvenie, kricanie, mlieko a podobne. Jo a urcite by som mu nedavala v noci pit. A uz vobec nie mlieko. Ak, tak vodu z pohara ak je smadny, ale to je vsetko.

Proste ty si rodic, ty stanovujes hranice. Aj dietatu bude lepsie, ak bude vediet, kde uz je koniec vymyslaniu.

evittam
7. feb 2016

@silviami Ako, nehnevaj sa - nemusím byť ani učiteľka čo všetko vie, ani matka čo všetko vie a ani nemusím mať 4 deti aby som si nenechala skákáť mi 3-ročné dieťa po hlave a robiť si čo chce a kedy chce.
@yanni Jasné, že sme "krkavčie matere" a ešte aj kvôli tomu lebo nedojčíme minimálne do 3 rokov a viac, nešatkujeme tiež aspoň tak,.....

lucia006
autor
7. feb 2016

@evittam no lenze my sme to uz riesili vselijako neurologia ,gastro,nasa pediatricka dokonca vestkina .spat sam snami a pod.on si nerozkazuje ako mam byt otocena len som pisala ze ked sa otocim ze si to chcem nevsimat to prehadzovanie sa jeho tak hned mami?viem ze je hore viem ze s amu len nesniva ako niekto si pomysli ze len ma bujné sny.neviem co uz sttm.priatwl si to nevsima akosi lebo ja som prinom domna kope mna chce ked sa prebudi

evittam
7. feb 2016

@lucia006 A to akože priateľ je schopný normálne spať a neriešiť? Je to hádam aj jeho syn? Myslím, že rád sme ti tu napísali dosť - treba to riešiť rázne.

lucia006
autor
7. feb 2016

@timea7 lenze ja ho nemozem nechat spat sameho.ved mi trikrat do hodiny spadol na zem .10krat sa zobudi ma hlada .to budem uz docista jak chodiaca mrrvola ked mi bude padat jak hruska spostele a bude revat kazdu chcvilku zavcasu sme skusali dat soat on si pekne lahne ale nezaspi aj ked snim budem 2 hodky vtej posteli.to riesime tento problem odmala.on nevedel nikdy pokojne spať

timea7
7. feb 2016

@silviami som učiteľka v MŠ a nikdy som si nemyslela, že všetko viem, ani vo výchove maličkých. Stále sú nové štúdie a nové trendy vo výchove, ale jedno platí stále - more lásky, pevné pravidlá a rešpektovanie sa navzájom. Akceptujem, že sú deti rôzne, majú rôznu potrebu spánku, tak ako aj dospelí a treba to rešpektovať. Ale väčšinu problémov okolo spánku (nemyslím teraz kojencov, ale staršie deti) si rodičia vyrobia sami, či sa im to páči, alebo nie. Tých nespavých detí, detí, ktoré nezaspia "ani za svet" bez fľaše mlieka (v piatich rokoch), bez cirkusu, ktoré nie sú schopné spať inde, než s mamou v posteli, celé noci volajú rodičov, som už mala v škôlke v prírode kopu. Netvrdím, že nikdy žiadne za mnou do postele neprišlo. Všetky do jedného spali bez problémov, aj bez cirkusov, ktoré robia doma, lebo im ich rodičia tolerujú. Jediný problém som mala s tým, aby som rodičov presvedčila, aby hneď v prvý večer neleteli desiatky km za nimi, že skutočne prežijú. A prežili. Všetky.

lucia006
autor
7. feb 2016

@yanni do skolky ho zial nevzali este stale cakame na miesto .no ako spadol normalnu zabranu bocnice mame asi cca 30cm vysoke a on chodi mota sa poposteli sedi maj smanzelskej mi casto spadne.on do roka a pol mal zapchy a bolesti bruska na dennom poriadku potom zuby mal dost bolestive ustocka ked mu vychadzali .on proste nespi ako druhe deti .to musi clovek zazit .

lucia006
autor
7. feb 2016

@yanni on ked nespi poobede spi uz o 20tej no to je jedna katastrofa potom noc mame asi taku ze o 22 hej je uz hore a nebude spat jednoducho je vyspaty bude hore do cca 1 nej az tak id le spat spat

Tu začni písať odpoveď...

Odošli