Zlé zaspávanie 2 ročnej

matilda72
19. feb 2019

Mala ma 26m od decembra.sa.vsetko zmenilo, do vtedy zaspavala asi od 19m sama v postielke do 30min uz spala a zrazu zaspava 1h aj viac a po novom musime byt pri nej aj na obed aj vecer...myslela som si ze.je to.tym, ze sme chodili menej von ale nie teraz sme von na slniecku, poobede ziadne tv, ziadne sladke, vela pohybu tak cca 2h doobeda a 1,5-2h poobede a spime cca takto 20.30 do 6.30 a na obed 1-1,5h na obed zaspi ako tak.do 30 min ale vecer je to hororo....ako jej pomoct.dakujem

17juraj17
19. feb 2019

@matilda72 Su to bezne obdobia. Treba sa drzat svojich standardov a rituálov, obalit sa troskou trpezlivosti.

lucka_lucia
19. feb 2019

Podľa mňa zrazu potrebuje menej spánku.aj moja to tak ma vždy skoro zo dňa na deň .čiže buď vynechať obedny spánok alebo každý spánok posunúť o hodinu

matilda72
autor
19. feb 2019

@lucka_lucia nerada by som jej skrtla spanok lebo na obed zaspi celkom dobre a vidiet ze je unavena len vecer....a raz nespala cez.den a konecna v noci sa budila a o 5.00 hore

matilda72
autor
19. feb 2019

@17juraj17 ved to si hovorim len to trva uz 3m a jasne ona ziva ziva o.dusu a spat nie a nie

lucka_lucia
19. feb 2019

@matilda72 no tak posunúť len večerný spánok .treba len skusit

17juraj17
20. feb 2019

@matilda72 Ono u malého sme mali par mesiacov take ze ja do polnoci a zena od polnoci sluzbu 😒 Potom sa to ukludnilo resp zvrtlo a od deviatej do siestej "klud" a cez obed tri hodky aj viac . To mu vydrzalo az do skoly. Aj v skolke ho museli budievat poobede 🙂

matilda72
autor
20. feb 2019

@17juraj17 kiez by to tak bolo dnez 5.50 hore ja uzsom nechapem s cez leto zacala.spavat sama spala od 20.00 do 7.30 a na obed aj 2,5h a to bolo teplo susedia robili strechu a akoto da menil cas sa tostretnut zacalo zhorsovat potom.to na.chvilku u stalo a teraz zase a na obed urevana a zivato a nie a.nie zaspat a vecer to isteiste uz sme. To posuvali kadejako az tak ze zaspala aj 21.30 a jasne 6.30 hore a na obed 1h uz skus spat pri nej nespat pri nej, uz bola.aj tyzden bez tv a stale vonku a nic a stale to iste