Zlé zaspávanie a nepokojný spánok 10 mesačného bábätka

erika269
10. júl 2013

Nas 10 mes. drobec ma problem zaspat cez den aj vecer. Moze byt akokolvek unaveny no stvornozkuje po posteli, prevaluje sa, chyti sa cela postele a skace, ale spat ani za svet. A to robi aj zo spanku ked sa prebudi v noci co je minim.6 krat tak sa posadi a zase sa prevaluje, stvornozkuje........ Este kojim ( v noci papa minim. 3 krat), spi so mnou v postsli - ked ho dam spat do postielky tak tam vydrzi 15min a uz je hore a zase sa musime uspavat ☹ . .....kedze byvame v zahranici a materska je tu len 6 mesiacov a PN budem musiet ukoncit a zacat pracovat o necele 2 mes. neviem ako to budem zvladat ked sa nevyspime v noci..... Neviete mi poradit co by mohol byt problem nasho zleho zaspavania a spanku? Dakujem vopred za kazdu radu 🙂

zuzu31
10. júl 2013

moze byt reflux. mne to znelo na prvy pohlad cudne ked mi doktorka povedala ze by to mohol byt reflux u mojej dcery, ktora mala vtedy 1,5 roka .... ale presne mi povedala stavy o ktorych pises ... dieta je nepokojne v spanku, nevie si najst polohu, prehadzuje sa, budi sa aby si utisilo zahu, cucne si mliecko a zaspi, z vecera sa mi viac krat zobudila, to som ju utisila cumlikom, ale niekedy aj 5-6 krat. ona mala este aj take tazkosti s dychacimi cestami ze jej chrcalo v hrdielku pri nadych a vydychu a mala stale biele sopliky ... preto mi aj doktorka o tom rozpravala, ze by som ju mala prestat kojit vecer a v noci, lebo ze tie hlieny ma z toho....

sosnicka
15. nov 2013

@erika269
Ahoj, my mame ten isty problem, mame 8 mesiacov, a cez noc je to des, po ritualy zaspi hned, po dvoch,troch hodinach spanku sa zacina budit, a zacne stvornozkovat tlacit sa do jedneho rohu ale spi, potom zaplace vratim ju do polohy nabok a zachvilku uz je opat na styroch a stale dokola. Som uz z toho unavena. Ako ste to riesili? Dakujem sona

swojska
15. nov 2013

uf moj maly ma 10m,v noci je hore min.7krat,,,spime spolu, teda vlastne nespime...uz som sa 1Omesiacov nevyspala lebo vzdy si nasiel nieco🙂))))cez den tiez moc nespi...

swojska
15. nov 2013

@zuzu31 ahoj maly ma 10m a reflux mal, ale v 5mesiaci mu presiel, teraz sa sprava presne ak pise mamicka..je mozne ze sa mu to vratilo???dnes som ho skusila nenakojit a ukludnit ho, skoncilo to tak ze sme si hodinu pospevovali a potom zaspal...do rana bol hore 7krat

lulubenc
15. nov 2013

Ahoj, tak nasa 9 mesacna robi to iste, aj 10 x za noc je hore, spi s nami tiez, ale aby nebolo malo, tak dost casto v noci vstane a nespi aj hod a viac, lozi po posteli alebo place,,,uz to trva asi od 4 mesiaca, tiez je kojena cize prsnik ma stale k dipozicii ale na mamila.sk som citala ze je to vraj normalne, ze sa takto budia, im to raz prejde a prespia celu noc. Ale to ze vstane a nespi v noci znamena, ze uz coskoro vidu zubky, my nemame ani jeden zatial. Skusala som na noc aj UM ale ani do ust ho nevezme. Vcera sme zasa pre zmenu skusali dat velky vankus makky nech nanom spi aby sa citila taka " zababušena" kedze v kociku mi dokaze spat aj 2 hod a ani sa tam nepohne lebo nema miesto tak myslim ze ten vankus aj troska pomohol, az tak sa neprevalovala a nasla si miesto na vankusi. Uvidime dalsiu noc. Drzim prsty nech sa coskoro uz poriadne vyspis :D

zuzu31
15. nov 2013

@swojska ano moze byt .. reflux sa prejavuje v epizodach... niekedy je slabsi niekedy silnejsi. tiez som na nu kukala ako puk, ze v 1,5 roku reflux, ved predtym uz davno problemy nemala ... ale to co pises je velmi podobne tomu co som ja mala s mojou dcerkou.

nikita002
13. apr 2014

ahojte mamicky mam 18 mesacneho synceka v poslednom case spime strasne ked zaspava tak mrnci trepe sa , v noci tiez stale mrnci neviem ci ho nieco boli kakame normalne aj papame :(

monitta23
7. júl 2014

my máme rovnaký problém....cca 2-3 hodiny po zaspaní sa začne malý hádzať, točiť, posadí sa...pritom ale stále spí...tvrdo zaspí až nad ránom a spinká tak do 7-8 hodiny. Už som z toho zúfalá...

monitta23
7. júl 2014

niekedy začne srdcervúco nariekať, inokedy len mrnčí...dokedy to bude trvať? Má 17 mesiacov a chýbajú nám už len posledné štyri zuby...

domciatko
15. okt 2014

Ahoj my máme ten istý problém, ako takto ... naš drobec ma tiež reflux a to má len sedem týždne a tie noci su u neho niekedy hrozne spinka ale to len tak že očka zavreté ale popri tom sa krutí zo strany na stranu a mrnčí no odkedy sme mu podložili postieľku aby mal vyššie hlavičku ako nôžky tak je to troška lepšie ale nie veľmi ak sa chceme z priateľom vyspať tak malého beriem k sebe do postele a spinka potom v poho zobudí sa len dvakrát za noc keď je hladný a potom zasa spinka

cervikpepik
27. nov 2015

@erika269 ahoj,prosim Ta kedy Tvoje dietatko presla drazdivost?mam doma to iste,neurologicka nam povedala,ze je ok,no ja mam pocit,ze ma z toho uz porazi ☹