Žlté zuby môjho 2-ročného syna

kristinka678
31. jan 2021

Dobrú deň. Chcem sa opýtať mamičky máte niektorá skúsenosti zo zazltnutimy zúbkami ak áno čo na to pomáha alebo to už také bude mať stále? Čistíme ich no syn mi nedovolí dlho sa mu šprtat v ústach. Prikladám aj foto. Ďakujem za všetky rady.

nikpa
31. jan 2021

@kristinka678 nebral železo v kvapkách? Syn bral a má ich podobne, zubarka povedala, ze to z tých k kvapiek a ze to nevycistim, mliečne zostanú take. Inak ich má zdravé

monique17
31. jan 2021

Naša dcérka ma tiež predne dva zubky zažltnuté. Akurat minuly tyžden sme s tym boli pri zubárovi a povedal nám to isté ako píše @nikpa. Teda, že to má pravdepodobne od sladkých sirupov typu nurofen, paralen, a pod. Sú to vraj odvápnené zúbky. A že sa s tym nedá nič robiť, len treba umyvať zubky a obmedzovať sladké aby sa to nerozširovalo. Ja som malej kúpila aj tento krémik: https://www.nazuby.eu/GC-Tooth-Mousse-Meloun-35... . Mal by to zažltnutie tošku zmierniť, použivame zatial druhy tyžden ale nevidim zmeny, tak neviem 🙂. Ja už len dúfam, že trvale zubky bude mať lepšie 🙂

kristinka678
autor
31. jan 2021

@nikpa práveže nebral žiadne lieky z jedného dňa na druhý mu začali žltnut toto je po týždni čo som si to všimla. Ostatné zúbky má krásne biele len prvé štyri horné má taketo

sella38
31. jan 2021

skúste zmeniť pastu. Môj syn používal dlhodobo Elmex a zuby žlté, bola som z toho nešťastná, lebo ich umýva poctivo. Zmenili sme na Lacalut junior a zuby má biele ako sneh.

kristinka678
autor
31. jan 2021

@monique17 syn nechce aby som mu moc čistila zuby potom sa zatne a neotvorí vôbec ústa alebo plače pokiaľ neschovam zubnú kefku. Ten krémik sa ako používa ? Ďakujem za odpoveď

jana_eyre_2
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
jana_eyre_2
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
kristinka678
autor
31. jan 2021

Ja sa práveže veľmi čudujem že to má lebo sladké neje vôbec lieky neuziva žiadne a chorý bol naposledy asi pred rokom čistíme ich síce ako sa dá tak na 50% ale nepije ani sladke vody iba Čaj detský alebo detskú vodu. Preto neviem nájsť príčinu či to je fakt s toho že mi nedovolí dôkladne vyčistiť zúbky. To by ma fakt mrzelo že by som mu takto zanedbala ustnu hygienu.

zuba1987
31. jan 2021

@kristinka678 ahoj, skuste cistit napr pri rozpravke... ak ma skarede iba horne 4 zubky, moze ist aj o kaz. Je tu poradna zubara na konikovi, skuste lepsie odfotit a opytat sa tam

jana_eyre_2
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
kristinka678
autor
31. jan 2021

@zuba1987 vedeli by ste mi prosím poslať link na tú poradňu ? Ďakujem

zuba1987
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
kristinka678
autor
31. jan 2021

@zuba1987 ďakujem 🙂

tramtada31
31. jan 2021

@kristinka678 podľa mna to má z čaju, keď pije, tak mu caj najviac obmiva tieto zubky. Kava/caj/cigarety farbia zubky