Zlý denný spánok 10 mesačného dieťaťa

generika2311
15. apr 2014

Ahojte,
mam 10 mesacne dieta, ktore spi celu noc ale cez den doobeda doslovne reve v postielke 20 minut kazdy jeden den kim zaspi Smútok(.. vecer so zaspavanim problem nieje vobec. Davam ho spavat kazdy den o 10,00, vidim ze je unavene ale napriek tomu stoji v postielke a reve ako keby ho vrazdili Smútok((... ak zaspi tak uplne vynervovane a vycerpane... a to len na 30 minut Smútok... desim sa kazdeho doobeda uz Smútok .. spat s nim na posteli je nemozne... nezaspi vobec len po mne lozi a je uplne mrzute a mrnci.. ist von s kocikom aj doobeda a aj poobede nie je pre mna riesenie..
vie mi niekto poradit ako ho naucit zaspat bez placu??
dakujem

gaby21
15. apr 2014

@generika2311 Ja si myslim, ze sa mu jednoducho spat nechce, ved ak spi celu noc nemozeš od neho čakať, ze zalomi o desiatej rano 😖 . A este k tomu si myslim, ze vobec nie je unaveny, kedze vonku chodite iba poobede, no neviem, si to ani len predstaviť, ze ho nutiš spat tak skoro, chce to zmenu rezimu, poriadnu doobednu prechadzku na čerstvom vzduchu, dobry obedik a určite zalomi. Určite reve preto, lebo nie je unaveny, rezignuje k spanku, ku ktoremu si ho donutila, preto trva iba pol hodinku 😝

generika2311
autor
15. apr 2014

gaby21 dakujem za odpoved, ale vidim ze unaveny je.. je umrncany, lepi sa po mne a ukladala sa na nmna.. preto ho davam aj spat.. miesto spania vsak krici a pretiera sa uz aj tak zavorene oci .. ked ho kojim pri tom niekedy zaspi ale v momente ako ho ulozim do postielky sa prebudi, postavii a krici..
ak ideme niekedy doobeda von tak zaspi do minutch...
ale doobeda nechodim casto von, mam aj ine povinnosti, preto sa snazim ulozit ho na spanok doma v postielke..

darty13
15. apr 2014

@generika2311 a neskusila si ho uspat v kociari na balkone alebo v izbe? ja mam maleho len na balkone. kocikovat velmi nestiham

generika2311
autor
17. apr 2014

@darty13 ano skusala.. efekt ten isty.. spi len 30 minut ☹ .. zobudi sa s placom, vidim ze je unaveny ale uz nezaspi..

sense
17. apr 2014

no moja od desiateho mesiaca spava len pol hodinu doobeda aj poobede...a len v kociku nakolko bola presne taka ako opisujes ty...takze jedine riesenie do kocika...a ked nie von alebo na balkne, uspat v kociku a dat kocik do izby a otvorit okno...

generika2311
autor
17. apr 2014

@sense dakujem, mna stve ze spi len 30 minut.. vidim na nom ze mu to nestaci, ze je unaveny ale neviem preco nevie spat dlhsie. je uz len cely cas mrzuty az do vecera.. a to sa neda takto s fungovat..

sense
17. apr 2014

@generika2311 ked ho donutis spat dlhsie cez den moze sa ti stat ze ti prestane spat v noci, a mozu mu ist aj zuby vtedy maju deti skratenu dennu dobu spanku....moja spava dokopy horko tazko 12.5hod. a ked sa jej podari cez den dlhsie pospat tak si to odkrutime v noci....preto radsej kasli na domacnost a chod s malym von ked chces aby spal....
a este jedna vec je ze moze mat aj separacnu uzkost...preto tak reve lebo nechce byt same....
myslim ze si musis urcit priority ci chces mat vyspate usmiate dieta a nenechat ho cez den spat same, alebo kaslat na domacnsot a chodit s nim von aj doobeda...alebo budes mat vynervovane dieta ,ale doobeda budes mat aj porobene...

darty13
17. apr 2014

@generika2311 tak ten 30 min. spanok ma aj moj drobec, a vysmiaty je ako leco, z troch spankoch ma dva 30'min. a 1x 1,5 hod. Bud rada ze spinka v noci, my nespime ani vtedy :(

tatianka79
17. apr 2014

Podla mna je o 10 skoro ak maly spi celu noc. Mozno je len mrzuty,nie zrovna unaveny...zubky,brusko,nuda...cokolvek sa takto moze prejavovat. Aj moj maly spinkal malinko,povinnosti nepovinnosti...musela som von kocikovat aspon jedno spinkanie,ci uz poobede alebo doobeda. A mozno mu ta polhodka staci...neviem ako vyzera vas den,ale doobeda by fakt bodol bohaty program aby sa dieta unavilo a spinkalo lepsie...mozno by si ho potom potiahla do pol dvanastej a bol by z toho dlhsi jeden spanok

maminkincecusik
7. máj 2014

no ja mam doma toto iste :D niekedy pospi poobede aj doobeda vyse hodinky ale vacsinou 20-40min a je hore a to sa s prepačením da potom hovno urobiť niekedy mu to stačí,inokedy je rozmrzený skušala som aj hned zas upavat ale niekedy este pospi inokedy to stači...tazko povedat ako to vyriešiť..mne v kočíku už vobec nespinkava..to vonku ma ine starosti jak hajat predsa. tak neviem doktorka a sesterka tvrdia ze sa to casom upravi na jeden poobedny spanok,tak neviem neviem ze treba vydrzat to pocuvam na vsetko od narodenia 🙄 noc mame taky tak v pohode(3kojenia) ak nejdu ďuby tak pokojne spinka

miirabell
10. jan 2019

@generika2311 moj bude mat zajtra 10m a doobedu nespi vobec uz asi mesiac. Prespi celu noc a doobednajsi spanok uz proste nepotrebuje. Ano, niekedy sa stava, ze je mrzuty, ale spat nechce a ja ho nenutim, lebo je to uplne zbytocne. Zaspi az o 13tej a druhy spanok ma o 17tej. Takto si utriasol rezim a my sme sa mu prisposobili. Vonkku vsak chodime aj 4x denne, lebo na vzduchu je rad a celkovo je potom spokojny. Ked je vonku naozaj desne pocasie a prilis silny vietor, ideme iba 2x a vtedy vidno, ze mu to chyba a to je samy plac, krik, nervozita, a pod.