Zlý nočný spánok 10 mesačného chlapca

pami2
26. mar 2012

ahojte maminky, potrebujem poradit-moj 10mesacny syncek je velmi zly spac. cez den je to Ok-spi este 2x denne, spolu asi 3 hodiny ale v noci je to horor. je hore aj 7-8 krat za noc a vresti ako pavian. pri tom mu urcite nic nie je lebo ho vyberiem z postielky, poprechadzam sa s nim po byte a je vyrehotany. hladny nie je urcite. ma velmi plytky spanok alebo sa mu nieco sniva a zacne zo sna plakat, postupne prechadza do revu. co s tym, poradte mi prosim

stvura
26. mar 2012

@pami2 moja, chce to len vydrzat...ja mam doma dvoch takychto zlych spacov, resp. starsi syncek bol asi do roka a pol, potom sa to cele zvrtolo a odvtedy krase prespi celu noc. Aby si vedela ze nie si na tom tak zle...moja dcerka od roka spi cez den len 1h, max 1.5h a to uz je vykon (spi bud 1x cez den alebo dva kratsie spanky), v noci je aj 10x hore (ma momentalne 17m), ak mam stastnu noc, tak len 4x 😉

pami2
autor
26. mar 2012

@stvura fuh, takze dalsi rok sa este nevyspim no a potom by sme chceli dalsie mimi...hm, takze dalsie 2 roky spanku fuc...to si ma potesila 🙂 odkedy ti deti spavali cez den iba 1x? ja by som ho uz aj dala spat raz denne, ale kedze v noci zle spi, tak rano o 9tej je uz unaveny a pospi si niekedy aj 2 hodiny...

stvura
26. mar 2012

@pami2 obaja od roka spali len jeden spanok...v noci maly od roka a pol prespal, mala zatial nie, to len cakame (idu jej teraz ale zuby)...ja cakam tretie, takze uz 3.5rok a(to ma syn) nespim nejako suvisle, tak si to vies predstavit 😀 . Skus spat vtedy kedy on, aby si nebola tak velmi unavena.

kvietik
26. mar 2012

No moja mala ma to iste, spavala dobre teraz asi mesiac. Je to hrozne ako pises cez den spi v noci nie, ma 10 mesiacov tak neviem, ci zuby ale nic jej nejde, ma len 2. Zatial aj jej dasienka natieram a spat nie a nie, dufam, ze sa to zmeni.

daniella_vivien
26. mar 2012

mozno to budu naozaj iba zubky a chce ta citit pri sebe..

ducci
28. mar 2012

no my sme do 6 mesiacov boli ukazkove babo, budilo sa len 1x za noc na kojenie.. od vtedy sa to zvrtlo, furt nieco, najprv zuby, potom sa nevedela vykakat z pevnej stravy, potom zuby, potom sopel... 🙂))...teraz sa niekedy bude 7-8x - ked je zla noc a 3x ked je dobra noc..rastie jej znova zubok (uz 8) tak hadam to potom bude lepsie 🙂)

atuska
29. mar 2012

@pami2 Skus vygooglit knihu Kazde dieta sa vie naucit spat. Tam je popisane o spanku dietatka a preco sa budia.. Nam pomohlo pri starsom synovi.

mummy01
29. mar 2012

@pami2 v prvom rade ak si si ista ze mu nic nieje a len vymysla by som ho nevyberala z postielky.Ako ma potom vediet ze v noci sa spi 😉 A ta kniha je fajn,urcite pomoze ale musis si byt ista ze sa nebudi kvoli nejakym zdrav.problemom,vtedy by som sa knihou neriadila.Prajem vela trpezlivosti

pami2
autor
29. mar 2012

@atuska
@mummy01
dakujem za rady. tu knihu mam, citala som ju este ako tehotna s predsavzatim, ze ju budem aj aplikovat....no v praxi to ale vobec nevyzera ako velka veda, ide o to jednoducho nechat dieta vyrevat a ten moj ma teda dost energie na plac....vyberam ho z postele v noci kvoli tomu, ze ako place tak sa preberie na svoj plac az je uplne prebudeny a potom ten plac stupnuje az do vreskotu....no a na druhy den pocuvam staznosti susedov 😒

ewisam
29. mar 2012

@pami2 Ja mam podobny problem u 7 mesacneho, slabo spi vodne, slabo v noci...Dr mi radi na prechadzke vraj zaspi, ale certa stareho, kazde auto, kazdy okoloiduci az sa tak strepe odlaku chudak a ked uz navela zaspi, ideme vytahom ticho ako mysky a hup znova je hore....Vecer spava so mnou, takze da sa, ale nesmiem s nim nic robit, teda prebalovat nic, vtedy sa naje, otoci sa a spi. Pokial zisti, ze nelezim pri nom vresky akoby ho z koze drali a tak odbieham vecer od telky 2-3x.

S tym vyrevanim nie je pravda, to dieta este viac preberie a mna to osobne velmi znervoznuje, ked mi dieta vresti, hoci doma mi uz hundru, ze bude rozmaznany, ked na kazde zamrncanie pobezim k nemu, ale nepomozem si....drzim palec snad sa polepsi...

mummy01
29. mar 2012

@pami2 no na susedov by som sa vykaslala 😖 Ja som tiez tu knihu citala a podla nej som dcerku naucila zaspavat samu-trocha som si to upravila podla seba a od 4 mesiacov zaspavala sama.Nieje to celkom o tom nechat dieta vyrevat sa,tuto metodu neznasam a nikdy som ju nepouzila.No na synovi som tu knihu ani neskusala lebo som vedela ze sa budi lebo ho nieco trapi.Budil sa vyse roka aj 15x za noc kym som prisla na problem.Odvtedy prespi celu noc.
Skus ked sa zobudi dat mu dudlik-teda neviem ci pouzivate alebo trocha vody a nauc ho na nejaku mäkku hracku uspavacku,ale ak to nieje nutne nevyberaj ho.Deti su male potvorky,on si kludne mohol zvyknut na to ze -aha,zobudim sa a mama ma vezme na exkurziu po byte.

swojska
23. nov 2013

@mummy01 ahoj aky malo tvoje babo problem?moj malysa tiez tak vela budi, tak ma mozno inspirujes 🙂

mummy01
23. nov 2013

@swojska nas problem bol pomerne rozsiahly,moj syn ma viacero diagnoz ale teda problemom preco sa budil boli silne bolesti bruska a po vysadeni mlieka sa jeho spanok do par mesiacov upravil.

swojska
23. nov 2013

@mummy01 mliecko kravske?

danuella
23. nov 2013

u nas to bolo rovnake do 3 mesiacov iba papkal a spinkal potom sa zacal budit v noci viac krat. u nas je to niekedy aj 10x za noc- treba vziat na ruky chvilu hladkat a sspi dalej. do postielky ho uz ani nedavam tam sa vzdy zobudi za 10 min s placom. niekedy vstavame iba tak 4x a to je super. ale uz sa naucil spat aj cez den, mame 2 spanky - doobeda od 40 min do 2 hodin vonku na terase a potom tak 2 hodky poobede vnutri v posteli (tiez musim byt pri nom kym zaspi tak natvrdo, inak sa budi) 🙂 obcas zaspim tak natvrdo aj ja ale ked sa nevyspim v noci tak to dobehnem cez den. poobede spavaju moji chlapci spolu naraz a potom vyrazame na prechadzku. aj teraz este odfukuje ... 🙂 no a to nocne spanie sa hadam upravi - teraz asi idu opat zubky spodne tak sa to v noci zhorsilo, ale mali sme aj lepsie obdobie ked sme presli soplikmi a prerezavanim zubkov bolo to celkom obstojne

mummy01
23. nov 2013

@swojska vsetko mlieko-umele aj kravske v jedle,proste ziadne mlieko.Ale u nas to bol dost specificky problem.

misha1986
10. jún 2014

@mummy01 ahoj aky problem.ste mali s bruskom.my sa tal.trapime od.narodenia.tiez.chuda nikdy si estebporiadne nespospinkala.teraz sme na sojovom mlieku asi tri mesiace no ziadna.vuhra mame 9 a pol mesiaca.

mummy01
11. jún 2014

@misha1986 za bolesti u nas mohli nevhodne zvolene Atb ked mal maly 5mesiacov,to mu sposobilo intoleranciu laktozy a nedavno mu zistili histaminovu intoleranciu.Sojove ale nieje vhodne pre male deti.Skus ryzove-to je take vodovejsie alebo ovsene.Ale povod bolesti bruska u deti sa zistuje tazko,lekari vecsinou svorne tvrdia ze dieta z bolesti vyrastie co je ale hlupost,moj maly ma 4,5roka a bolesti ma stale ibaze uz viem z coho a tak mu viem pomoct. Boli ste na vysetreni?

anikag
11. jún 2014

@mummy01 to poznam bohuzial :( akurat nam sa potvrdila v testoch len mrkva ale vadi nam mlieko vajce lepok a jablko uz sme na diete pol roka a mierne zlepsenie tu je no ale zas zuby nam idu

misha1986
11. jún 2014

@mummy01 nie neboli aj my sme mali strasne problemy s bruskom hned ako sa narodila tak atb a odvtedy to zacalo plakala mi den noc vkuse hned potom ako sa najedla kazdu chvilu na pohotovosti a lekari len svoje kolika,prepana jana som im povedala ci 24 hodin vkuse.a po kazdom jedle teda kemeni,kojeni.zebraj hej,tak som sa s nou trapila aj trapim este.sojove mame od 7.mediaca kedy sa konecne moja dr. Rozkivala nieco skusit.stale mala hnacky zapachajuce v brusku krce,az jej zblnkotalo.....och tazko a teraz sme na tuhej strave a sojovom mlieku ale ma teraz hneva ten spanok nespi v noci sa.kazdu chvilu budi ....ja uz neviem co robit

misha1986
11. jún 2014

@anikag ake.testy.aj nam nejak vajicko robi sarapatu radsej nedavam,mam od dr.sa pytat na jekake testy a ake porad

misha1986
11. jún 2014

@mummy01 a co si mu davala ake mliecko a tu metodu aku si vyskusala pri dcere citala somvyssie

anikag
11. jún 2014

@misha1986 my sme mali aj ekzem a ked som koznej spomenula ake mame problemy hned ze uz davno sme mnali byt na gastre. Ja som tiez vsetko pripisovals kolikam ale v 6 tich mediacoch prisiel ekzema nocne budenie a krce.niekedy aj tie hnacky oodla toho co zjedla. Na gfastre nam spravili zaklkadne potravinove alergie ale nic nevyslo okrem mrkvy pozitivne no to sme uz boli vyse troch mesiacov na diete bezlepkovej bezmliecnej a bez vajec. Mozno preto skreslene vysledky neviem nie soom lekar. Vysledok z gastra aj od obvodnej - nie je dolezite co gyjde z testov ale ako sa dieta v skutocnosti citit ked nieco zje. Problem je ze nie vzdyvsa nam to dari presne definovat lebo problemy mame nie hned ale aj o jeden dva dni neskor a zasadne v noci. Cez den na nej nebolo nikdy nic zbadat az tie noci boli fakt hrozne

misha1986
11. jún 2014

@anikag dik ja uz neviem co robit,mame to sojove mlieko,poslwdny mesiac mi vecer po vypiti mlieka vracia dost hodne,sucha si oci a nos vkuse,myslim ze nejaka alergia bude.nesfpi vobec kludne vkuse sa budi,ale na brusko,lebo sa mi kadejako zvrta.

anikag
11. jún 2014

@misha1986 no soja je tiez velky alergen my sme ju este radsej ani neskusali dokyna rezolutne povedla ze nie ze moze byt skrizena alergia asi s bielkovinou kr.mlieka ak sa dobre pamatam. V bezlepkovom chlebe sice nieco sojove sem tam je ale snazim sa kupovat taky kde soja nie je skus ryzove pohankove mlieko ak nemate problem a lepkom ovsene

mummy01
12. jún 2014

@misha1986 ja radim ist co najskôr na gastro a na alergologiu...aj keby som si to vysetrenie musela zaplatit aj tak by som sla.Moj syn tiez nemal potvrdenu alergiu na nic ale pozor lebo pri malých detoch sa to z krvi velmi tazko zistuje,moze sa kludne stat ze vyjdu falosne pozitivne alebo negativne vysledky.Ja som synovi dala polroka dietu aj ked lekari na to nevideli dovod a cuduj sa svete ze mu to velmi pomohlo.Nikto nevie co to je rok sa pozerat ako vlastne dieta trpi,ako sa zvija od bolesti,nemoze spat...Spetne teraz vidim ze som urobila super vec aj ked moj syn bude mat navzdy problem s crievkami tak som mu aspon odstranila tie krute bolesti.Ak chces kludne mi napis,popisem ti viac.

babulka82
12. jún 2014

@pami2 no ja mam doma toto iste a ma už 13 a pol mesiaca ,bohužial ti poradim len jedno ,neriešit to a prisposobit sa dietatu.Lebo inak sa zrutiš od nervov.Ja sa len modlim a verim že to raz skonči a konečne sa vyspime.Ved snad to nebude robit do 20 rokov. 🙂

misha1986
12. jún 2014

@mummy01 a v com ste mali problem ako mam nato prist

alex137
12. jún 2014

pami2 ahoj, nas maly mal problem z bruskom teda so stravenim umelého mlieka a aby sme mohli v noci spat vzali sme ho k sebe do postele, teraz uz pijeme mlicko kozie a spi celu noc a sam vo svojej velkej postielke a izbicke

mv269
Odpoveď bola odstránená
Zobraz