Zlý nočný spánok troj a dvojročnej dcérky

zeytin
24. okt 2013

Ahojte, čítala som v starých témach, väčšinou sa píše o problémovom spánku menších bábatiek, ale ja mám práve problém s tými mojimi. Som už zúfalá a strašne nevyspatá. Poviem iba stručne - trvá to už tak cca 3 mesiace. Baby mi spávajú samé spolu v jednej izbičke, všetko bolo zo začiatku super, dokonca aj zaspávali spolu a potom sa niečo zmenilo... Ukážková dnešná noc: Do polnoci spia bez prerušenia.
00:30 hore staršia dcérka, príde k nám do izby a chce, aby som si k nej išla ľahnúť.
1:00 zaspí a ja sa vraciam k sebe do postele
1:45 - 2:00 staršia dcérka je zasa u nás a chce, aby som k nej išla spať, zaspí do 10 minút
2:15 - 3:00 sa zobúdza mladšia dcérka, vykrikuje z postieľky, som s ňou hore až do 3:00 ráno
5:30 sa zobúdza staršia, zasa idem k nej do izbičky, ale už nezaspí

A ešte niekedy sa zobudia vzájomne... Takže suma sumárum ja som spala iba skutočne veľmi málo, za noc vstávam k deťom aj 5-6 krát, je to omnoho horšie ako kojenie... Snažíme nájsť dôvod, alebo aspoň riešenie tohto celého, lebo fakt nevládzem... Už sme vyskúšali veľa... staršia najskôr hovorila, že tam má tmu, tak sme jej dali nočné svetielko, to ju vyrušovalo, potom to bol zlý sen o mesiačiku, potom jej vadia zvieratká, ktoré má nakreslené na závesoch v izbičke (usmiata žirafka). Pýtame sa jej, či sa jej niečo zlé sníva... Ak má zlý sen, tak viem, lebo začne plakať a vtedy jasné, že prídem k nej a "odoženiem" zlé sníčky, ale takéto buntošenie bez zjavného dôvodu. Pred spaním máme svoje rituály zaspávajú v pohodičke. Čo mi poradíte?

koniarova
24. okt 2013

Moja rada sa asi viacerým páčiť nebude. Ale u nás funguje. Presťahujte sa, ak je to možné všetci do jednej izby. 😉 😉 Moji sa sami v noci báli. A spomínam na seba, keď som bola malá. Aj ja som sa vždy bále, keď som sa prebudila a šla k našim. Trvalo to tak možno aj do základnej školy. Chudáci moji rodičia. 😀 😀

eeffka
24. okt 2013

@zeytin ja by som uz davno spala pri nich, taketo pochodovanie hore dole ta odrovna

ancovec
24. okt 2013

pokym viete rozoznat ci je to zly sen, alebo sa zobudi len tak z "pasie" tak by som vyskusala metodu, ktora u nas, a nielen u nas zabrala. Moznu je poznate, je z knihy- Každé dieťa sa vie naučiť spať. Tu si to mozete stiahnut http://www.ulozto.sk/xjfFpdg/kazde-dieta-sa-vie...

zeytin
autor
24. okt 2013

@koniarova
@eeffka Uz som nad tym rozmyslala, ale do 1 izby sa nezmestime (4 postele a tak...) jedine tak, ze by sme sa s muzom rozdelili, ale aj tak by sme museli teda dokupit postel, lebo my mame manzelsku - velku postel a baby maju svoje... a ja pri nich lezim iba dole na malom matraci...

zeytin
autor
24. okt 2013

@eeffka Už si našla, kde mam tretie babo? 🙂

eeffka
24. okt 2013

@zeytin jj, sorry som to hned zmazala ☹

zeytin
autor
24. okt 2013

@eeffka Nevadí 🙂 mne to vyhodilo v upozorneniach... Už je to rok... Snáď niekedy príde aj to tretie 🙂

eeffka
24. okt 2013

@zeytin no my to riesime tak ze ja a 2decka, nastastie uz len obcas kedze velka ma 8r spime na letisku v spalni a muza vysikujem do detskej, kvoli tomu sme dcere aj kupili sakradrahy matrac kedze tam prespavame aj my dospeli

babulina
24. okt 2013

mozno so mnou viacere nebude suhlasit, ale velmi neschvalujem to, ze ked dieta pride za rodicom uprostred noci s vetou pod si ku mne lahnu a rodic tam stravi polhodinku hodinku, to sa fakt nevyspis, my deti odvedieme do postele, ulozime, hracka do ruky minutku dve pohladkam po chrbate a odchadzam, samozrejme ak nie je uplne uplne vydesena k smrti nejakym zlym snom
lebo taketo zaspavanie je nijake, ona vie ze si tam bola ked zaspala potom sa trochu preberie ale ty uz si tam neni a kolotoc zacina odzaciatku, pokial zaspi sama bez problemov vecer tak urcite zaspi aj uprostred noci, len treba byt dosledny, skusi to zopar noci ale potom prestane

eeffka
24. okt 2013

a este ma napadlo ze nam starsia chodila do postele pomaly do 5rokov obcasne a do 3,5r kazdu noc... takze aby mi deti od 2r spali inde.... heh u nas nehrozi, mne by nevadilo ani spat vsetci 4 v posteli lebo ju mame fakt siroku presne kvoli tomu a cely matrac ale starsia dcera nevie spat kultivovane 😀 to znamena ze my 3 sme naskladani ako haringy kade tade a ona velka pani nastredku ruky, nohy nasiroko... 😖

zuzkat1
24. okt 2013

Ja by som urcite spala s nimi.ja mam skoro 4rocnu a spim s nou.

zeytin
autor
24. okt 2013

@babulina To viem aj ja, ze to nie je dobré, ale skúsili sme po dobrom, po zlom... ona spusti hystericky rev, ak jej poviem ze ma ist k sebe, ked sme to skusali, bola rozrusena, ze este ľ hodiny potom nevedela zaspat...

zuzimia
24. okt 2013

Ja sa tiez pridam k tym, ktori si myslia, ze detom v noci proste chyba tvoja pritomnost. Ja som so starsou spavala na manzelskej posteli, kym sa nenarodila mladsia, potom vsetky tri spolu, postielka mala dole jednu bocnicu a bola prisunuta k nasej posteli. A aj ked sa niekedy v noci mensia zobudila, strarsia sa na to neprebrala. Ked mala starsia 7 rokov, urobili sme jej izbicku a odvtedy tam od prveho dna spava sama, dokonca si aj dvere zatvori, hoci sa mi znami smiali, ze uz ju z postele nevyhodim ani do puberty... Tak teraz spavam s malou a tiez ju planujem prestahovat, ked bude skolacka, tak nejak. Tie deti nasu pritomnost citia aj v spanku, tak preco im ju nedopriat. Urcite sa lepsie vyspia aj oni a aj ty.

akiram
24. okt 2013

my sme mali postele v jednej izbe s malou ale každá na druhej strane...budila sa mi v noci s plačom a vykrikovala mami mami a pritom stále spala, niekedy sa nedala utíšiť ale v momente ked som ju preložila do našej postele, bola tichúčko....ked zaspáva v našej tak vôbec neplače a nevykrikuje, je kľudná...A popravde? chcela som, aby spávala vo svojej postielke ale aj ja osobne som nekľudna ked nie je pri mne...tak si ležíme všetci traja na jednej posteli a spíme celú noc...a užívame si prítomnosť jeden druhého, príde ten čas kedy už s nami spávat nebude chcieť

mirinecka
24. okt 2013

@zeytin u nás to je niekedy podobné, jeden má 5r a druhý bude mať 3r, niektoré noci príde k nám jeden niektoré obidvaja a niekedy spia celú noc bez pohnutia, keď boli menší im stačilo prísť k nim chvíľu tam poležať a zaspali, teraz lezú do postele k nám 😀 , jednú noc jeden druhú noc druhý a niekedy príbudu obaja na etapy, Len ja sa vôbec nevyspím lebo krpec vkuse vykladá nohy na mňa alebo je krížom a keď sú obaja tak sme jak sardinky. 😀 Väčšinou to vzdám hneď , keď sa vola ktorý objaví, a rovno sa presťahujem do izby. Krpec je na veľkej posteli s manželom a ja v izbe na jeho 😀 . Všetci sme spokojne vyspatí len manžel sa niekedy prebudí a zistí že namiesto ženy má v posteli dvoch chlapov 😀.

alenah31
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
zeytin
autor
24. okt 2013

@zuzimia Možno máš pravdu že im chýba moja prítomnosť, ale vo svojom príspevku si nenapísala, kam ste vysťahovali manžela 🙂 Keď spíš s deťmi v manželskej posteli... Nám sa všetky postele do jednej izby nezmestia... a neviem si predstaviť, že by som mm povedala, že odo dnes spíš v obývačke na gauči :D

zeytin
autor
24. okt 2013

@akiram Ste traja, to sa ešte dá v jednej posteli, ale štyria??? Asi nie... A okrem toho mám ten problém, že mladšia vyslovene nechce spať vedľa mňa, najlepšie spí sama, lebo je tak zvyknutá od 2 mesiacov... A staršia práve naopak, pri nej sme urobili výchovnú chybu pri spánkovom režime, takže jedna iba so mnou a druhá bezo mňa... ale zasa nemôžem si nechať iba staršiu pri sebe, lebo na to zasa mladšia veľmi žiarli... No... snáď mi rozumieš, aj keď píšem jak tatar :D

zeytin
autor
24. okt 2013

@alenah31 Skúsila som im dať nočné svetielko do zásuvky, ale to nechceli... práve som pozerala tie nočné lampy, aké majú a videla som aj také s tými hviezdičkami... Nevadí im to, keď behajú tie hviezdičky po strope? Ja som skôr rozmýšlala nad takou klasickou... či?

alenah31
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
boka79
24. okt 2013

Ahoj, podla mna je riesenie uplne lahke, Tvoje deti chcu byt jednoduchio aj v noci s tebou, a tym, ze k nim chodis sa prebudis a si nevyspana, u nas je to tak, mame manzelsku postel a k posteli prirazenu o bocnicu detsku postielku. Maly spi v tej detskej, my v manzelskej a velka dcerka - 4 roky zaspava s malym u nas potom ju prenesieme a pravidelne kolo druhej pride k nam, zalahne mezi nas, niekedy sa ani neprebudime a spime dalej. A vsetci sme vyspati,Niekedy ked sa velka roztahuje, sa manzel prestahuje do jej postele, ale to je zriedkave.

boka79
24. okt 2013

jo a podotykam, ze spalnu mame dost malu, ale na ukor vlastneho spanku sme to takto zariadili, popritom maly v noci vstava na kojenie tri krat aspon, cize to vsetko prebieha v takom polospanku a spime dalej

maca_p
24. okt 2013

ja tiez spavam s detmi. 4,5 a 2,5. sami neprespia. starsi pritom do 2 rokov, kem sa nenarodio bejby spaval sam v izbicke, ale akosi si zvykol na mna tiez.
tiez ich prehovaram,aby ma uz vyhnali z izbicky, ale oni nie a nie 😀

katka1981
24. okt 2013

@zeytin, vies co ti poviem, ze musis cakat. Nasa mala priserny spanok nam pomohlo ze isla do velkej postele ako 3 rocna, uz sa netlacila v malej postielke, to trochu zlepsilo. No a boli aj noci kedy spala vkuse, ale zas ked sa pyta na wcko je hore aspon raz za nov. Teraz ma skoro 4,5 roka a budi sa aj 2 / 3x za nov lebo zas sa boji tmy, ma zle sny.....no co ti poviem, sme zombici.

zeytin
autor
25. okt 2013

@katka1981 No, podobne aj my... keby aspon rano dlhsie spali, ked sa uz v noci tolko budia, ale nie... nam rano zacina medzi 5.00 - 6.00 ... najma u mladsej dcerky... Starsia dcerka ma uz tu strednu postielku - 160 cm... tam sa netlaci, mladsia este spi v klasickej postielke... ale uvazujem, ze kupime aj jej 160ku a dame ich k sebe, nech maju letisko 🙂 Mozno ked budu takto spolu, lepsie zaspia 🙂

katka1981
25. okt 2013

@zeytin, je to strasne, moja sa tento mesiac casto budi a to uz je aj na kona ozaj vela. My preto ani druhe nechceme, lebo fakt je to na umretie. Keby zacala spavat dobre, tak aj porozmyslame ale toto by bolo na samovrazdu ozaj.

magda89
31. jan 2014

Možno by pomohla hra spánkovy pomocnik tuto na blogu: http://www.prosimspinkaj.sk/21/post/2014/01/spn...