Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Zlý spánok 1,5 ročného dieťatka

lucia006
25. apr 2014

Ahojte pisala som tu uz o synovom zlom nocnom spanku,dostala som tu aj par rad co mozme este vyskusat no nic!!!vobec nic nezabera .spanok sa este zhorsil.predtym sa budil 10 aj viackrat,ale stale poprebudeni zaspal znovu,teraz?zaspi sam pekne o 20tej cca dopolnoci jak tak este spi ,ale odpol noci je to boj az dorana,nechce byt horenechce sa hrat,chce spinkat no nieco mu nedovoli,mrvi sa ,place kope sucha nohami o postel,reve ma zavrete ocka .stona ako keby ho nieco bolelo.no na vysetreniach sme boli,vsetko vsade ok ,dokonca aj uliecetela sme boli ako nam bolo poradane,ja a maly sme uz hotovy ztoho ,ani jedina noc nieje normalna,ze spime aspon niejako lepsie.dr mi na to povie len zuby.(pre info,nekojim ,nieje smadny,ma optimalnu teplotu v izbe,aj primerane pizamko,postielka uz bola hocijak otocena v izbe,mali sme aj tmu aj nocnu lampuzapnutu aj sviecky,spi aj medzi nami )ked vas mamicky co ste mali alebo mate skusenost so zlym spankom dietata,neco este napadne ,napiste budem rada ,lebo som uz zufala ztoho (ne)spanku!!!!!dakujem

mariannka1
25. apr 2014

@lucia006 ahoj, aj nas Tomáš tak spal a boli to tie mrchy zuby, 4noci spal presne tak ako ty opisujes a potom sme za odmenu dostali jednu noc, ked vstal mx. 2x a dost. skusala si mu dat nejake homeopatika? my sme davali camiliu a čipky viburcol, prip. gel na zubky? ja nie som velkym zastancom pchania liekov do deti, kedze nas Tomáš je predcasniatko a uzil si ich az az, ale ked uz som ozaj nevladala (lebo cez den som si nepospala, kedze spal cca 45min. a inak sa furt niekde stveral a musela som mu byt v patach a rychly to teda on je) tak dostal na noc normalne panadol alebo paralen cipok. urobila som to asi tak 3x za pol roka, viac nie. vyspala som sa ja aj on, nabrali sme silu na dalsie prebdene noci. teraz spi uz tretiu hodinu, to je slast 😀 poobede ho budem zas nahanat 😖 drzim palce a vela energie, neboj, casom to prejde 🙂

oliver2012
25. apr 2014

moj syn tiež takto vystrajal i teraz mu ide štvrta stolička sestra mi poradila homeopatika davala ich tiež malemu tak som ich vyskušalea a zabralo mali ma 1 rok a štyri mesiace a spi teraz celu noc davala som mu ich asi tyžden a potom vysadila a aj tak prespi celu noc kupila som ich v lekarni bez predpisu volaju sa SEDALIA

lucia006
autor
25. apr 2014

@mariannka1 problem je v tom ,ze on nema take 3-4noci ,ale kazdu noc ,mal 3 tyzdne take ,ze vstal iba 3 krat to som bola v soku,a myslela som z,e to tak aj ostane,no mylila som sa a je to este horsie,chybaju mu este 4 stolicky a 2 spodne ocne,tak ja uz neviem , 😒 ved keby to boli zubky tak by na to malo pomoct ako pisete nurofen sirup ,cipky viburcol,alebo homeo nie?ja som uz zial skusila vsetko ,no bezuspechu,vobec nic,dokonca polku dothiadenu a fakt nc!ziadna zmena klepsiemu! 😖

lucia006
autor
25. apr 2014

@oliver2012 dakuem za radu,som rada ze aspon vam pomohla sedalia,my sme ju skusali tiez pred cca 2mes,bral 2 tyzdne a zial ziadna zmena,o prespatej noci mozem len a len snivat.mne by stacilo aj keby sa tych 5krat zobudil!ale nie 30krat 😢

luvika
25. apr 2014

@lucia006 moj ma 8 mes. a mame uplne presne to iste...jedina noc este neprespana, co by az tak nevadilo, ale su zle noci a horsie. A teraz poslednych 5 noci uplne najhorsie. Ja mam pocit, ze uz odpadavam, od 20.30 ako zaspi, predtym si lahol, pocucal mliecko (je kojeny este), kludne zabuval, tak teraz kym zaspi, je to boj, mrnci, pretaca sa, lozi, chce spat a nevie...nakoniec horko tazo zaspi, spi do polnoci, a ako odbije polnoc, ako Popoluska, zacne "utekat" po posteli, zacne nervozne lozit, znovu plakat, sadne si, a mnci, dam ho lahnut, mrnci, pretoci sa, a stvera sa hlavne po mne. Jedine, co ako tak zaberie, je mu dat cucnut mliecko, zaspi a o pol hodinu az hodinu to iste az do siestej rana. To uz vstane uplne a je nervozny, nevyspaty a ja tiez...uz som zufala a nevladzem :(

dobromila1111
25. apr 2014

Tiez odporucam Sedaliu..je to homeopatikum,obsahuje v sebe aj homeo na zubky,dalsie dobrotky..dobra cena,je to sirup,sladky ako svina,je ho 2dcl,nize celkom vydrzi..maly po nich tak nevystraja..no tiez bojujeme s nespanim,my sme ale mladsi..

sosanna88
25. apr 2014

@lucia006 neviem, nam sa osvecilo jedine a sice vydrzat a zmierit sa s tym a byt v klude....je to tazke, doslova ide o zivot🙂
nasej malej to preslo zo dna na den...vazne.
cez den ako spi???

lucia006
autor
26. apr 2014

@luvika no ja tiez uz kadeco poskusane a pod.a nic ,kazdyvravel ze doroka sa to ustaly a maly ma 18mes,a nic stale horsie,mozno uvas je totiim kojenim ,lebo som pocula ,ze kojene deticky sa budia na cicku,a ked uz ich mamka nekoji,z)e zacnu spavat,snad by to bol vas pripad .mojho ale neviem nicim ukludnim ,lebo nekojim 😒

lucia006
autor
26. apr 2014

@dobromila1111 my sme ho uz davali a ziadna zmena! 😒

lucia006
autor
26. apr 2014

@sosanna88 cez den spi raz na obed cca hodku a pol a vobec neplace nepretaca asa ako vnoci.sem tam vstane splacom ale minimalne,no vnoci boj najcastejsie place ked sucha nohami opostel som si vsimla,nemozu ho boliet nozky ,kvoli rastu?uz ma nic ine nenapada 😢 sedaliu uz neskusam kedze ju bral 2 tt a ziadna zmena nenastala ! 🤐

sosanna88
26. apr 2014

@lucia006 sucha nohami bo je nervny...nasa tiez robila kade co, doslova ako psycho...
nic, spala medzi nami, ked sa prebrala boli sme hore, ale po tme, v postely, ziadne hranie, ked mrncala hladkala som ju alebo nehala tak. ked ziapala ako zmyslov zbavena tak sme ju ukludnili na rukach a presli sa po byte, znova sa vratili do postele. niekedy sme sa takto bavili aj dve hodiny...bolo to na slucku.
tak vycerpani ako sme boli s manzelom, to doteraz nechapem ze sme sa nezblaznili z toho co stvarala.-i ked vela tomu nechybalo....
neviem vazne co mam poradit, u nas to preslo same. mozu to byt urcite aj zuby, ale zas neviem ci len tie...bo mi este vsetky nemame a uz spime (klop klop klop).
treba si s nim oddychnut cez den ak sa da. vela toho nespravis...
brucho ho neboli?nema vela zazitkov cez den?ma dudlik na noc?skusala si ho zavinovat?-mozno ti to pride smiesne, a ze je na to velky ale uz v takom zufalstve by som ja osobne skusila vsetko, a toto pomohlo aj nam, aspon pri zaspavani lebo nasa este aj plus zle zaspavala.

sarinka2012
26. apr 2014

@lucia006 Ahoj,tak ja mam len jednu ale naozaj hraničnu radu,kedze sa jedna o medikamenty,pouzila by som to ako posledne riešenie,ale čitam co vsetko ste uz skusali a vidim že v tomto štadiu už asi stoji za pokus všetko,ber to len ako tip,ale kamaratke zabral sirup na kasel,jej dcerka ma ADHD a odporudila jej to lekarka,tiez mali hrozny spanok,berie normalnu davku,na jej vahu a vek podla tabulky,neviem presne aku znacku ale v principe je to jedno,jej dcerka to berie dlhodobo,ale to samozrejme ty bez odporucia lekara nemozes zaviest,mozes to ale vyskusat a ked sa to osvedči,tak to konzultuj s lekarkou,prajem vela štastia a trpezlivosti a hlavne aby sa spanok upravil aj bez liekov

lucia006
autor
26. apr 2014

@sosanna88 moj zaspava super,aspon to,tiez nezapinam svetlo nic on sa nechce ani hrat on ma skoromstale zavrete ocka,ja ho max,hladkam po chrbatiku,alebo tlapkam pozadku,ale vela krat aj necham iba tak,dudu ma,on si ju dava sam dopusy ked mu vypadne,brusko netusim ci ho boli,nepovie mi,neukaze.zavinovala som hokedysi ,teraz sa to absolutne uz neda,on nespi ani zakryti ani vspacom vakukneznasa ked je niecim prikryti.je to fakt o drzku .som ztoho totalne vycerpana. 😖

lucia006
autor
26. apr 2014

@sarinka2012 no napriklad teraz bol chory 3 tt bral na kasel a nadchu,a zlepsenie vspanku nevidim,len ze uzmprestal kaslat ,jemu ani fenistil kvapky ani dithiaden nepomohli,mi sme predtym ked bol mensi aj napohotovost vnoci behali co mal koliku a strasne reval az sa zajakaval,pichli mu diazepan povedali ,ze bude ztoho spat a oddychnite si,a nas maly spal akurat tak vaute polhodku spohotovosti ,a dorana znova krik! 😒

sarinka2012
26. apr 2014

@lucia006 😢 to ma mrzi,bolo to jedine na čo som si spomenula okrem toho co si už spominala že ste skusali 😒

sosanna88
26. apr 2014

@lucia006 verim ti. nasa je ako zihadlo a samozrejme neposlusna ako slak...teraz ma take obdobie🙂
takze niekedy ledva cakam, ze ide spat...a to velakrat ide spat o 19tej a celu noc sa ani nehne do rana....
no a spi raz cez den a hocikedy ju ulozim, vstane o 13tej (uz ju pocujem. hihi), ako hodinky. o 17tej uz je jak cert 🙂 najmä ked sa neda ist von. tak co ti poviem....vzdy bude nieco co ti nezapasuje. s deckami je to bohuzial tak. ale je pravda, ze najdolezitejsi je nocny spanok! odkedy spime v noci citim sa neporovnatelne lepsie a v podstate az odvtedy si uzivam matersku (cca od 12-13mes.)
jedine co mozem je popriat vela sil a trpezlivosti! a nech to cim skor prejde.
(na neuro ste neboli?)-nie som zastanca utekania k Dr. s kazdym uprdnutim, ale ked vidu zuby vsetky a neskonci to, tak by som asi bezala aj tam.

lucia006
autor
26. apr 2014

@sarinka2012 nevadi aj tak dakujem,vobec to nechapem ,prwco si ostatne deticky spinkaju,a on m take tazkosti,ked vidno,ze chce spinkat,len nemoze,nieco ho vyrusuje 😒 ☹ 😖

sarinka2012
26. apr 2014

@lucia006 Možno tažšie spracovava zažitky z dna,dcerka to mala velmi dlho okolo roka a pol ,bola hore aj 12x a upokojit som ju dokazala len ja a to len tym ze som ju musela prebrat,žiadne šepkanie,nahlasom som sa jej spytala co sa deje,preco place,či mala zly sen..jasne ze nevedela odpovedat,mala rok a pol 🙂 ale prebrala sa,uvidela ma a bolo dobre

lucia006
autor
26. apr 2014

@sosanna88 veru ,ze boli ,chodim tam na pravidelne kontroli kazde 3mes,a spominala som jej uz ten spanok,tak nas poslala na EEG mozgu ci neni hyperaktivny a ci nema niejaki poruchu,a povedala ze ma vsetko super,akurat nam dala magnezium pre deticky,lebo aj ja som brala skoro cele tehu,nachvilku sa mi zdalo,ze sa to zlepsilo a potom zasa zleeee ☹ no ja si dakedy pripadam,ze ked to este chvilku potrva ja sa dostanem do spitalu alebo do hrobu,nespim skoro dvaa roky uz.hlavne to citim na migrenach,lebo ich mam kazdy den jak vstanem ☹ a cez den asi ako vasa,je vkuse vpohybe stale chce byt vonku,varim ked spi ,cize lahnut nemam kedy ,este aj malo mi je ta hodka a pol co spi,to je max,ink ho vobec nebavia hracky ,stale nieco vystraja niekde vylezie a pod.cize da zabrat vnoci aj cez prakticky 24hod,denne,keby aspon rodinu som mala ,ze sem tam ,na hodku mi ho vezme nech oddychnem ,ale nemam 😖 co je na skodu!

lucia006
autor
26. apr 2014

@sarinka2012 no aj ja uz cela nervozna sa vypitujem lejko co je co sa deje boli ta nieco,on nid len sedi vresti,alebo lahne naspat spi 10-15minut a znova krici ☹ mozno je to tak ,alemkazdu noc!

orlik4
26. apr 2014

tiez by som to videla na zubky. ved skus mu jeden vecer dat nurofen alebo daco od bolesti, a ked bude lepsie spat, tak aspon budes vediet, ci to boli zuby. jeden den liekov ho este nezabije...

brady1
26. apr 2014

ale reve alebo nereve, len mrnka a šucha? lebo ked nereve tak jednoducho zavri dvere na izbičke a on sa tym sam unavi a pospinka si kolko chce a jak chce, možno potrebuje absolutny klud aby nepočul ani tvoje dychanie možno aj to ho ruši myslim to obrazne

gabkostanka
26. apr 2014

@lucia006 napadlo ma, ze keby ste ho nechali spat sameho v izbe...

brady1
26. apr 2014

@lucia006 dieta citi tvoju nervozitu aj ked si v druhej miestnosti

brady1
26. apr 2014

@lucia006 aj revanim sa sam uspi je to tažke ale ked to dva tri styri dni vydržiš, tak možno pochhopi že to nema cenu

everex
26. apr 2014

@lucia006 U nas to iste mala ma o necele 2 mesiace 2 roky a spi ako zajac,sme hore bezne 15x za noc,ked je dobra noc len 5..:D a to mame vianoce skusali sme vsetko co tu pisu nic nepomahalo ani nechat vyrevat nic,teraz skusame spavat v posteli ze ci to nieje pretoze ma malo miesta,citim zlepsenie zobudenia sa z 15 na 12x no to kazdy raz ked je hore chce mliecko takze v noci vypije 1L mlieka a 2 flase caju...ja to uz neriesim,daako sme vydrzali doteraz vydrzime este chvilu,snad sa to zlepsi...

zuza.na
26. apr 2014

Ahoj,a spinka s vami v izbe? My sme mali to iste,do polnoci kludne spinkal a potom sa budil,myslela som,ze zubky atd.,ale jeho sme asi vyrusovali v izbe... Tak som ho s postielkou prestahovala do jeho detskej,kde ma ticho,klud a lepsi vzduch zrejme 🙂 odvtedy nam spinka super,prve noci som bola pri nom vo vedlajsej posteli a ked som zistila,ze nema ziaden problem,tak uz tam spinka sam. Ma zapnuty monitor zvuku a dychu tak pocujeme v spalni vsetko a mozem byt pokokna 🙂 Sem tam este pridem v noci k nemu,ak sa mu nieco skarede sniva alebo strati cumlik,ale fakt niektore noci sa nebudi vobec,niekedy raz...Sam spi od decembra a teraz ma 18 mes. Viem,ze to neplati pre vsetky deticky,aj viem,ze sa to moze u nas zmenit takisto 🙂 Dufam,ze sa vam to zlepsi. A na ukludnenie moze byt aj Valeriana lekarska,slabsi odvar caju,tak za lyzicu..alebo medovkovy cajik,
ale z cistej medovky nie tie detske sladene... To moze kludne pit neuskodi a aj mu bude le
psie na brusko 🙂

lucia006
autor
26. apr 2014

@orlik4 no uz som to tu pisala ze som mu dala nurofen sirup a nic,aj vcerajsiu noc som dala opat nurofen,nic !

lucia006
autor
26. apr 2014

@brady1 place postavi sa ,obcas len mrnci ,vyjde spostielky ,potom spi medzi nami ,odist nemozem lebo spadne spostele,kusali sme aj tak,ze mi sme boli vobyvke on vspalni sam no plakal a mama mama ☹ je pravda ze sa rusi aj na nase otacanie ale ked on mi spostielky vylezie a spostele spadne ☹

lucia006
autor
26. apr 2014

@gabkostanka skusali sme ,vdaka za radu,

Tu začni písať odpoveď...

Odošli