Zlý spánok 13 mesačného dieťaťa

mata2014
25. nov 2014

Ahojte baby, mam 13 mesacnu dcerku....od 6. mesiacov prespala celu noc od 20 hodiny do 6 rana.....postupne sa to zacalo kazit ale posledny mesiac je to horsie...malu dam spat o 20.00, v pohode zaspi ale potom sa casto v noci budi a place a ked pridem k nej tak ju pomojkam a dam lazkat tak zaspi alebo ju mam na rukach a stale place....upokoji sa az ked ju dam k sebe do postele...a potom ju prelozim aj tak je znova hore...opakuje sa to pomaly kazdych 20 minut v noci...poradte co mam robit? zazila ste to niektora? dakujem za rady

siska53
25. nov 2014

@mata2014 tak si ju nechaj v posteli. Moji,ked sa im to stalo (a 2,5r.scere sa to stale obcas stane),ze sa prebudia,len ich prenesiem k sebe a spime dalej. Uz ich naspat neprenasam,lebo v momente zaspime a zobudime sa az rano (teda..ja este obcas vstanem kvoli vecku po nejakom case,ale nechce sa mi ju prenasat).

Asi vas chce citit. Moja segra behala velmi dlho za nasimi,obcas som sa aj ja,hoci uz skolacka, pridala,tak nas prenasali naspat,ked sme moc kopali. No preslo to,asi ked sestea mala 8-9r. Potom uz nebehala. No a teda ano ja nie.(som od nej starsia).

fopka
25. nov 2014

@mata2014 ahoj, u nas aktualny problem... maly ma 16 mesiacov, no spanok sa nam okolo roka pokazil celkovo, tiez prespal dovtedy bez problemov celu noc, okrem jedneho papania, no okolo roka sa to zacalo kazit.... najprv zuby, problemy s travenim a podobne. posledne 3 tyzdne zaspinka a vie sa okolo polnoci prebudit, no nie stale, a place. najprv som nevedela, preco, myslela som, ze sa mu nieco prisnilo alebo ho boli brusko, no zistila som, ze si vyzaduje moju blizkost. ked ho dam k sebe na postel, este trosku poskuci, potom zaspinka a pocas spanku normalne niekolkokrat sa prebudi a doslova si lahne na mna, len aby ma citil 🙂

jankaovecka
25. nov 2014

ahoj, aj moj maly spaval celkom dobre, sice nikdy neprespal celu noc ale slo to. Pokazilo sa to okolo 9 mesiaca a od vtedy je hore kazdu noc v priemere 6 krat! Nestresuj, daj si ju k sebe do postele, spi s nou, neprekladaj ju, neboj nic zle sa nestane 🙂 postielku si daj uplne k posteli a tu bocnicu dole. Mozno sa bude budievat uz casto, tak sa priprav. Potrebuje tvoju blizkost, neries ziadne reci a bud s nou tak casto ako ona vyzaduje. Tiez sa niekedy zobudm na to, ze moj syn sa vystveral na mna alebo lezi uplne pri mne natlaceny. Zo spankom som sa rozlucila a dufam ze do 3 rokov sa umudri a prespi aspon 5hodin v kuse...

ester79
26. nov 2014

Nam sa tiez v druhom polroku pokazil spanok, po roku to zacalo byt akutne. Budil sa casto, aj ked spal s nami v posteli. Nevravim, ze si treba brat priklad, ale odkedy som odstavila, prespi bez problemov v postielke celu noc. Ak je pokojna pri tebe v posteli, tak urob to, co radia baby - daj postielku k manzelskej posteli a odstran bocnicu.

kofoluska
26. nov 2014

My sme tento problem mali skor kym bol malicky. Akonahle som prestala riesit dobre mienene rady okolia a nastahovala som si ho natrvalo do postele, spi celu noc ako dudok. Tak to vyskusaj. Nic zle sa nestane, nerozmaznas ju ani nic podobne. Navyse to nebude trvat vecne. Minimalne nepoznam nijakeho pubertiaka, ktory by xcel spavat v jednej posteli s rodicmi 🙂)))

nicicka
26. nov 2014

Tak to su isto zuby. Ocaky a stolicky zvyknu ist pribl. v tychto mesiacoch. Nasa od roka do roka a pol, kym nevysli zuby po stvorky (patky si este uzijeme) vystrajala kazdu noc. Kazdu druhu noc vsetko ovracala, takze sme museli prezliekat stale obliecky. No hrozne obdobie. Ako jej vysli tie zubiska, tak krasne spi celu noc, ale v nasej posteli 😀