Zlý spánok

adecco
5. apr 2014

Prosím poradte, kto má vlastnú skúsenosť... Už som zúfalá, malá mi v noci ide spať až o 3,30h. ráno.
Večer zaspí tak na polhodinku, potom zaspí okolo polnoci tiež na polhodinku a je hore až do 3,30h., posledné 3dni je to takto, predtým aspon do 1h. zaspala už na noc.
Máme navreté ďasná, sliní sa, pôjdu asi zúbky, ale nemyslím, že toto je ten dôvod, ved by aj cez deň vystrájala. Taktiež sa mi sama nevykaká, len rektálnou, večer jej takto pomôžem, že aby bolo fajn a aj tak ide späť až nadránom. Najprv sme mávali koliky, potom týžden už chodievala pekne späť a teraz zase katastrofa. A ráno o 7h. musím zase fungovať pri druhej dcére, už som zúfalá, unavená, do kedy toto bude trvať a či sa s tým nedá niečo urobiť. Bud ma otočený režim, alebo ju trápia tie ďasná.. Má niekto vlastnú skúsenosť, viete mi niekto poradiť, čo ďalej?... Ďakujem.

monicm
5. apr 2014

nemám osobnú skúsenosť,ale skúsim pár rád

1.prestaň používať rektálnu rúrku,telo si na ňu zvykne a potom sa ti už sama nevykaká.skús probiotiká,prípadne zavolaj dr. a porad sa s ňou/ním

2.ak si myslíš,že to môžu byť zúbky,skús jej dať večer nurofen.cez deň tak netrápia,ako v noci,nakoľko v noci je zrazu všade kľud a aj bolesť je intenzívnejšia ako cez deň.

3.môj mladší syn mal zas obdobie,kedy vstával zas veľmi zavčasu,pri dobrej vôli o pol piatej (čo bolo už faaaaaaaaaaakt neskoro),bolo to obdobie cca 3-4 týždňov,potom sa to upravilo

4.neviem,aký máte režim cez deň,skús jej aj ten nejako upraviť,ak ti spí veľmi veľa cez deň,je jasné,že v noci sa jej spať nebude chcieť a má naozaj prehodený režim.tu sa čestne priznám,že neviem ako postupovať,ale myslím,že na nete budú nejaké rady,napr. aj tu https://www.modrykonik.sk/forum/ma-1-az-3-roky/cez-den-spi-v-noci-je-hore-ako-jej-nastavit-rezim/

5. a ešte mi napadlo,skús oddychovať čo najviac cez deň,požiadaj o pomoc,aby si si oddýchla,potrebuješ energiu,aby si mohla fungovať,na domácnosť trošku zabudni a venuj sa sebe a deťom

marcelatje
5. apr 2014

@adecco nezúfaj, prejde to. My sme o pol štvrtej chodili spávať bežne. Raz dokonca aj o pol ôsmej 🙄 🙄 Bola som šialená od únavy. Snažila som sa meniť režim ale bolo to len horšie tak som to nechala na malú snažila som sa ju však dávať spať každé 2 hodiny a časom som odsledovala že už toľko nepotrebuje a našli sme aký taký systém. Malá bola polhodinový spáč a doteraz spí cez deň cca 45 minút. Celú noc neprespala ani raz. Veľa vecí som akceptovala, v mnohom povolila a je to lepšie.
Čo sa tých nocí týka keď som ju večer uložila a po polhodine sa mi zobudila vždy som ju zobrala veď nech neplače, ale jedného dňa som sa rozhodla nechať ju v spálni, ľahnúť si k nej a proste naučiť ju že po kúpaní sa už zo spálne nevychádza. Pár dní bolo dusno, ale zabralo, aj keď sa niekedy dojčila 10x a ja som behala hore dolu, bolo to lepšie a spánok sa pomaličky predlžoval. 😉

27aduska
5. apr 2014

@adecco mozno mam podobnu skusenost, mam .7.mesacnu dcerku tiez mi niekedy vystraja tak poviem ti moj vecrny rezim okupem ju okolo 19;30 vsetko naokolo nakrmim, prebalim a o 20;30 uz spime samozrejme zasoi mi pri mliecku a dam do postielky niekedy sa mi zobudi o hodinu vobec neviem preco vypije aj 159-180 mlieka a ona je hore tak jej dam znovu trochu mlieka a zaspi do pol noci, potom mi vstan o 2;00 a potom uz o 6:00 rano buntosime asi tak aj ja som niekedy o nervy unavena vycerpana..ale myslim mozno to budu tie zubky no neviem..

adecco
autor
5. apr 2014

@monicm - probiotika používame, malokedy sa sama vykaká, nechávam to cez deň, ale ked večer reve, tak jej dam rurku,
aj nurofen večer dávam - nepomáha nám nič..

edvelyn
5. apr 2014

@adecco na rurku si nenavykne to je blbost.nasa ju pouzivala do styroch mesiacov a ked dostala prve prikrmy tak zacala kakat sama kazdy den.treba nastavit rezim..inak to nejde

adecco
autor
5. apr 2014

Ale ako jej mam nastaviť režim? Aj teraz mi zaspala bez uspávania, pri hračkách na posteli ju odvalilo. 🙂 ani sa nečudujem, tuto noc išla o 4h. ona mi aj večer fajne zaspí , ale z nejakého dovodu sa zobudí po hodine, či po dvoch a už nechce spať, aj ked dáme mliečko... neupraví sa to samé ? 😖 idem si lahnuť ku nej, aby som zvládla ďalšiu "nočnú" . Baby dakujem za rady.

adecco
autor
5. apr 2014

@marcelatje - večer okúpeme zaspí, ale potom je hore a vyrehotaná ako lečo. vidíš, každé dieťa je iné. tuto kupem večer a aj tak nespí do rána... a prvú dcérku som kupavala ráno a večer sme nemali problém (samozrejme až na koliky). Stále sa utešujem, ved toto nemože trvať stále.. sťažovala som sa, ked zaspavala až o 1-2 hod. , tak teraz pre istotou už 3 dni ťahá až do 4h. ... no bolo mi to treba ?! 😖

adecco
autor
5. apr 2014

@edvelyn aj ja si myslím, že na rurku si nezvykne, nepoužívame stále, dakedy to ide aj samé a ked ju to boli a huká, tak jej predsa musím pomôcť, verím, že s príkrmom sa to same napravý ako si písala...