Zlý spánok a výkriky v noci

limenka
5. dec 2015

Ahojte.
Zacnem tym ze uz fakt neviem co mame doma robit. Uplne mi je s toho az do placu ako mu neviem pomoc. Probkem mame zo synom ktory ma vysse 2r a spava s tatom vo svojej izbe. A problem je v tom ze neskutocne ako sa on zobudi cez noc. To neni plac on zarevve ako lev az tak ze sa mi dcera zobudi uplne inej miestnosti k kde spim s dcerou na posteli. On jednoducho po novom zacne vykrikovat nie nie. Muz sa ho snazi nejakou formou utisit ale sorry spi ako drevorubac a hned sa nezobudi skoro vzdy. Ja zase musim malu tisit nech ako tak sa nerozobere. Takze nuliva sanca mojho prichodu k nemu skor ako sa muz zobudi. Podotikam nocny des sme maly a tym sme nejak presli par krat. Riesila som to aj s dr a dala nam nieco a davali sme par krat ale uplne zbytocne. Syn je sikovny a vnimavy a vzdy mu hovorim ako ho lubim a ked je snami nemusi sa nicoho bat. Nepozera ani tv len rozpravky s usbcka ako krtko a nic narocne. Hrame sa s nim chodime von a vsetko co bezne deti robia v jeho veku cez den. Muz ho kupe kazdy 2den a pekne vzdy ked ide spat dostane mliecko. Ani ho nekrmime sladkostami na noc nic tazke ale viem ze hkad to neni to by povedal ze ham a tak. Jednoducho stane cez noc ako aj tuto a rev az som myslema ze padnem s postele. A takto to slo behom 1.5h 5x az som za nim sla a utisovala co som myslela ze ho ako keby rezu. Upne som zufala ako zle spi ale na obed pekne spava kolko krat ani nedoje a spi ako maco cca 1.5h co si myslim celkom fajn.
Nikdy nebol ukaskovy spachtosko ako babo maly sme to narocne ako koliky a potom na hned zubky ale to asi maju kopa deti tak. Uz aj muz je zufali zo vsetkeho lebo vidi aj na mne ze nevladzem existecne kolko krat aj cez den ako som nevyspata a detto aj dcera. A nam nema fakt kto ani pomoc mamu a svokor chodia do prace a neviem to uz inak riesit. Sme na vsetko asi ako kazdy par sami 2.

lusyke
5. dec 2015

Nasa ma 2,5roka a stava sa jej obcas ze znicoho nic vnoci zacne kricat, plakat a vykrikuje napriklad ze macicka alebo nejake ine slovo. Minule zacala vykrikovat ,,mnam mnam,,vstala a isla do kuchyne, otvorila skrinku s potravinami a zacala tam nieco hladat. Nakoniec vytiahla cukriky, vysvetlila som jej ze je este noc a vnoci sa nepapaju cukriky a ze to sa jej len nieco skarede snivalo, potom sa ukludnila a sla si lahnut. Niekedy je problem ju utisit ale vacsinou prestane ak jej dame co chce...no je problem niekedy zistit co vlastne chce, lebo vacsinou vykrikuje len jedno slovo. Vysvetlujeme si to tak ze sa jej nieco zasnivalo, napriklad ze sa macicka (jej plysak) stratila a ona sa prebudi a zacne ju hladat a preto place a krici. Mozno mate tiez nieco podobne a ak vas maly este nevie velmi rozpravat tak je problem zistit co chce.

sense
5. dec 2015

v tom veku je to normalne , aj my sme si tym presli, casom sa to upravilo...v tych zachvatoch ona vobec nevnimala nedala sa utisit, kym sme ju natvrdo nezobudili....a stavalo sa to cca 3 az 5 hodin po zaspati...my sme ju v tej dobe bravali spavat ku nam do izby...u nas vacsinou kricala nie...ale nejake dve tri noci po sebe ze papagaj papagaj a aukazovala do kuta...

lasoninka
5. dec 2015

To isté sme zažiili ,ked som dcére zobrala cumel.Vratili sme sa naspať k cumlu a ked zaspi jej ho vyberiem a v noci ,ked reve trocha si podudka a už je dobre.

margieamatusko
5. dec 2015

Aj nam sa to stavalo...A zvykol ma takto zo sna aj bit a hryzt...Je to o tom, ze sa mu nieco sniva a niekde som citala, ze deti si este nevediea uvedomit co je bdenie a co spanok a snivanie.

majaxy
5. dec 2015

Skús ho uspávať privinutá k nemu, objím ho a skúste tak aj spať, nech cíti pocit bezpečia a istoty, časom ho to možno prejde...

limenka
autor
5. dec 2015

@lusyke
Õ@sense
@lasoninka
@margieamatusko

Babi ale aby to az takto trvalo mi nepride normalne muz uz ho aj budi ilukazuje. Ja sa snazim aj pred spanim nic take robit. Vcera sme sa mu obajavenovali obchvilkami a bol krik v noci myslela som ze fakt zletim s postele ako som sa mikla. A ja uz neviem co robit

.
@majaxy
ja akurat v tom case malu kojim a uspavam inak by mi velmi zle spala ked ju neulozim na svoju hodinu

Priladam si ako v zlom hororovom filme hoc neviem aky konec bude mat

sense
5. dec 2015

ako dlho to u vas trva

limenka
autor
5. dec 2015

@sense
trva dlho aj ako 6mes. Najprv sme ya snazili podnety ci to nema s toho potom tv alebo jedlo a nic nezabero

limenka
autor
5. dec 2015

@sense
no este k linkam co si poslala damujem pvomrade a ktej prvej uplne vsetko sme dodrziavali a pri 2 no sa pisalo o strese. Som clovek a viem ze nidkedy stratim hlavu ale nikdy nerobim take nieco ze kricim po nom bezvovodne ja ho skor okriknem. Alebo teraz skor vysvetlujem aby pochopil. Niekedy mam fakt dojem ako keby som bola ta najhorsia mama ktora nevie aby jej dieta spalo klude a spokojne

sense
5. dec 2015

@limenka urcite nie si najhorsia mama, si milujuca mama, ono my si velakrat myslime ze deti nevnimaju ale vnimaju, aspon na nasej to vidim ked sa spatne zamyslim... ze aj ked nedam svoje psychicke rozpolozenie pred nou najavo tak to akosi citi a napr. u nas su noci den pred, pocas a po splne uplne katastrofa....

co ma napadlo este neviem kolko ma dcerka, ale u tvojho moze byt trosku problemom aj to ze ty spis s dcerkou a on nie...muz moze byt akokolvek milujuci otec, ale mama je mama

limenka
autor
5. dec 2015

@sense
spln ani nehovor den aj noc a drzku som padala dole hubou. A mala ma zaciatok 6mes a musim byt pri nej lebo je len plne kojena a je taka oricucka
Ja sa snazim ked som ako 100 certov na neho byt milsia. A muz by nemal dat ako malej jest lebo neni ja. A mama je mama ked bol aj malinky ja som hned vyleteka s postele k nemu a nenehals ho vyrevat a detto aj ori malej to robim. Ale vjes ze otca ma aj radcej ked spat nakolko aj cez noc sa stalo ze kde je tato.

lusyke
5. dec 2015

@limenka mam taky pocit ze je to tym ze ma tu malu sestricku. Aj nasa stale hlada tatina ale mama je najmilsia furt. Mozno tazko znasa prave to ze ty pri nom niesi.

sense
5. dec 2015

@limenka ja mam sice len jednu , a ona miluje tatinaa, obcas som mala az pocit ze viac akao mna lebo umyt len otec, okupat len otec, zuby umyt len otec, obliect len otec nakrmit len otec, ale co sa tyka ist spat tak len ja, a aaj v noci ked mala tieto stavy, al. bola chora alebo cokolvek vzdy len mama, a ked sme si ju vzali do postele tak ona ma tak silno drzala ze vyspal sa amuz aj mala len ja nie, lebo akonahle som sa pohla uz bola bud hore alebo sa ma zas chytila akoby to bolo posledny krat....

tiez si myslim ze to moze byt ako @lusyke pise...moze to byt sestrickou, mozno cez den je to o.k , vyzera byt vsetko v pohode ale vnutorne s tym nie je vysporiadany...a prejavuje sa to v noci...
mozno to robis mozno nie, ale neskusala si ho zapajat pri starostlivosti s dcerkou, ak ma zaujem a ked napr. kojis malu alebo ju mas narukach pritulit zaroven aj jeho a povedat mu ze ho lubis, resp lubis obidve deti rovnako a pred spanim uz ked bude napr. v posteli stravit s nim chvilu cas ale vylucne len s nim

limenka
autor
5. dec 2015

@sense
Toto som tu citala ze by som to mala robit vzdy ked sa mu chce pekne mu vsetko dovolim co sa tyka olatery. A aj sa spolu povedcinou hrame spolu hoc aj na etapi ked je mala aj pri nas na zemi na pazzle. Hlavne co ma muz hresibze ho vlacim na rukach a bla bla ohladne toho a v tedy si ho pritulim a mojkam sa hlavne ne h vie ze ja aj maminkyn. A ked aj s malou sa blZnim spytam sa ho ci sa chce pomojkat nie vzdy ale hlavne mu hovorim ze ho lubim ako aj malu ahlvne prizvukujdm ze maminka lubi aj jeho a ju ja fakt uz neviem

sense
5. dec 2015

@limenka a nedalo by sa skusit este to zeby ste spavali spolu? Lebo potom uz asi ostava len dufat ze sa to casom upravi...

limenka
autor
5. dec 2015

@sense
Vies co ze nie syn by tu nezaspal to som skusala na obed a bojim sa ze by spadol s postele lebo muza normalne prelieza k nemu do postele a pozabudne sa co potom a co je najhkrsie muz niekedy ale ze brutal chrape ale pri malom nie len ked je na manzelskej to je ironia

lila149
5. dec 2015

@limenka
Syn (11 r.) mojej známej mal podobné stavy, že kričal od strachu a nevedeli ho prebrať, robili mu vyšetrenia na neurológii, kde lekár predpísal pravidelné užívanie magnézia a pomohlo

limenka
autor
6. dec 2015

@lila149
No asi nieco na tom bude musime smusit. Priznam sa ze toto by ma nenapadlo