Zlý spánok bábätka

ewka0012
15. dec 2018

Ahojte viem že sa o tomto určite veľa diskutovalo ale budem rada za akúkoľvek skúsenosť či radu,mame polročne bábätko ktoré v noci otrasne spi , ja som suca na prášky alebo skolabovanie, s večerným uspávanim mame problémy od narodenia,nedarí sa nám ho uspať skôr chodí spat až okolo21-22hod,ak zaspí skôr okolo 20hod aj tak sa ešte niekoľko krát zobudí a musíme ho uspať nanovo,vie zaspať len na rukách či v kočíku alebo nosiči,nikdy ešte nezaspal sám len tak od únavy v húpacke či na hracej deke,cez deň ešte spi ako tak ,doobeda raz niekedy dva okolo 30-40 minút,keď v noci opäť vystrája zaspí ráno po hodine bdenia asi na 1,5hodiny,poobede spi cca 2hodiny vedľa mna na posteli,uspavam ho veľmi ťažko aj niekoľko krát,na brušku že ho capkam po zadku alebo na rukách a položím ho ,po tých 30min je hore ale ešte ho väčšinou uspim po dlhej námahe,večer uspavame dlho,potom je v noci niekoľko krát hore,2-3 krát papa a niekoľko krát buď plače alebo sa začne hrať a brblat si,spi vo svojej postieľke vedľa mna ale v noci si ho dávame aj ku nám alebo keď muž odíde do práce po piatej ráno spi na jeho mieste ,posledný mesiac sa v noci úplne prebudí a je aj 1-3hodiny hore a skúšam aj nemožné ako ho uspať,mám staršieho syna prvaka ktorému sa malo venujeme,lebo sme obaja totálne vyčerpaný ,nás manželský život je nula bodov,nechápem čo robíme zle.starsi syn už v tomto veku prespal aj celu noc alebo len raz papal,zaspaval večer okolo20hod a pekne spal,tento druhý ja neviem čo sa deje,snažím sa mu robiť rovnaký režim,pred nočným spánkom aby bol aspoň tri hodiny hore,chodíme dva krát denne von,večer už papa kasu, kúpem každý druhý deň,potom už sme v spálni o slabom svetle,dáme ho do zavinovačky a ideme uspať po papani,fakt neviem čo robíme zle,ako ho naučiť aby sa po zaspani večer už nebudil niekoľko krát a aby v noci po napapani znova zaspal bez toho aby bol dve hodiny hore?nechali sme ho aj v postieľke samého s dudlikom a mojkacom ale nula bodov len stupňujúci plač až záchvat,ak na rukách zaspí,položíme ho a zobudí sa a tvári sa ako vyspany .zacne sa skerita brblat,fakt som nenormálne vyčerpaná, nemám čas na domácnosť ani staršieho syna a dospat cez deň sa mi to už nedá,ja cez deň nezaspim. Dakujem za každú radu

taga
17. dec 2018

@ewka0012 👍 super.. a inak 6:20 je luxusný čas,nás prvorodený od narodenia vstava 5:20 😂

dancura
17. dec 2018

@kiara3 a kedy sa to cca otocilo?

julajlatvar
17. dec 2018

Neporadil. Len ta chcem utešiť,že to niekedy tak býva. Dcéra má 2 roky a spala vzdy otrasne. Mala obdobia (okolo roka) keď sa budila 15xza noc,bolo to nenormálne,ja som bola úplne na prášky. Inak sa od narodenia budila v priemere 4-8x za noc. Úplne každú božiu noc. Rok a pol v kuse. Keď mi dakto povedal,že beriem materstvo negatívne tak ma normálne išlo roztrhnúť. Miestami som sa fakt cítila ako pred zrutenim z únavy. Teraz má 2 roky. Stále nespí (je to lepšie ako kedysi) ale napríklad dnešnú noc nespala od 2hej do piatej.. len sa vrtila a mumlala a plakala a mrncala atď..ja verím,že raz z toho vyrastie a ja budem ešte pri zmysloch

janasab
17. dec 2018

@julajlatvar kto nezažil nepochopí, držím palce

jahodka007
17. dec 2018

Suhlasim,mojho syna zacinam uspavat o osmej vecer. Vzdy zaspi,ale ked ho polozim je hned hore. Ked ho nepolozim,tak sa zacne na rukach mrvit tak,ze sa opat zobudi. A takto to taham cca do polnoci. Potom sa mi este budi 4-5krat na cuckanie z prsnika. Niekedy musim nabehnut na loptu a rychlo ho uspat.a rano je hore o pol siedmej. Uspavam ho na fit lopte. Priznam sa,ze ma potesilo,ze nie som sama s takym super dietatkom

iveta1970
17. dec 2018

Mne pomáhala jedna pesnička niečo upokojujúce...a vždy ked som ju pustila potichúčky tak baby lepšie zaspali.Ta jedna moja dvojička zaspala vždy ked bola najedená a priložila som ju na prsník...neviem presne čím to bolo ,ale asi že cítila mamu tak zaspala v kľude.
V noci som ich krmila z flaše a nikdy som nezapla svetlo ...spávali pri okne ,svetlo z ulice..V nemocnici som odkukala že deti boli zabalené v zavinovačke ,vankúš zohnutý na poli dieťa šikmo opreté...aby si po mliečku samo v kľude odgrglo...moje dvojičky polozobudené aby hneď potom zaspali a nebuntošili celú noc.

ewka0012
autor
17. dec 2018

@taga veď to že aj môj prvorodený spal v noci horšie a dosť sa budil ,každý zub nás potrápil ,aj každé očkovanie a často bol chorý,mal aj pohybové problémy od narodenia a cvičili sme vojtovku,bol na nielkolkych operáciách ,takze s ním som si moc materskú neuzila a ráno vstával okolo 5-6hod, ale aspoň spal cez deň dobre a večer zaspaval skôr a sám a bez revu a húpania, už má sedem rokov a stále vstáva okolo 7rano niekedy aj skôr takze ja som daň už s tehotenstvom nevyspala poriadne osem rokov,dúfala som že druhé babo bude lepší spac a nenáročnejšie dieťa a zase prd

katrin21
17. dec 2018

inak napisem vam este z ineho sudka.. skusenost nasich susedov...
MAly im vrieskal nenormalne cele noci , aj dni, uz boli na prasky.. nakoniec niekto poradil, ze ist za niekym, co sa venuje ducharine...
Neuverite, ale dom im prisli vycistit, podavali im do izieb nieco do rohov a tak a od toho dna maly prestal vrieskat.. fakt, by ste neverili.. noramlne tam nieco mali a to dieta to citilo a to nieco mu robilo zle.... bolo to jak carovnym prutikom keby udreli.. dobre ich poznam, nevymysleli si to. neradi to rozpravaju, lebo ludia takym veciam neveria, ale... im to fakt pomohlo.

stela128
17. dec 2018

@katrin21 mliecko vecer trosku menej, tiez som si to vsimla a vzdy vecer mliecko davame aj Umele. Ale vacsinou nechce. Ale dostanr. Ponukneme. Niekedy ano, vypije, ale vacsinou vytlaca po 30 ml flasu a randal pokracuje... cumlik nechce. Rozbalila som uz 3. Rurku asi netreba ked kaka a ma prdiky... pocujem aj citim. A vcera o 20;00 sme malicku vyzbrojili, zufalo do kocara a isli kruzit okolo bytovky. Po 45 min ticha, sme prisli dom, kocar odstavili a babo spustilo... a trvalo to zase do 24;00. Ani to nekce. Ani zima a tma ju nezmoze. Takze ten isty scenar. Uz nam dosli napady... ale dakujem

iveta1970
17. dec 2018

To čo píše Katrin..ja som skúsila aj...obcikanou plienkou utrieť tváričku ..od stredu tváre von....sú aj také bylinky volajú sa čistec...uvarí sa letným odvarom utrieť ...zase od stredu tváre von...ak ostane odvar hustý po vychladnutí....dieťa malo problém...

mojong
17. dec 2018

@ewka0012 mam dve baby a kazda je uplne ale uplne ina, kazde dietatko je ine a co plati pri jednom pri druhom nefunguje vobec,....
Viem cim prechadzas, starsia (7 rokov) mi prespala celu noc od 3 mesiacov.....plus cez den...ja som prakticky ani nevedela ze ju mam,....do teraz ak moze spi minimalne 12 hodin v kuse....a zaspi do 5minut od zhasnutia, je uplne jedno kde ako.....mozem vedla nej vysavat vysavacom,....ona proste spi...... mensia (3,5roka) nespavec....proste to nepotrebuje, neviem do teraz na com fici ale hodilo by sa aj mne.....prvu noc prespala od 22 do 6 az ked mala 2,5 roka....do roka zaspala len v nosici na fitlopte....takze len vydrzat ....a dodrziavat rezim....teraz uz je prikladny spac z nej sama sa pyta spat ked je unavena....drzim palce a zelam vela trpezlivosti.

rora
17. dec 2018

Ja za seba musim povedat ze s takymto cirkusom okolo uspavania som sekla v polroku. Bola som neskutocne vycerpana. Proste dieta bolo nakrmene prebalene, dala som dudel, zhasla (male tlmene svetielko som nechala) a lahla si vedla dcery, mrncala, hmyrila sa, mala k dispozicii aj nejaku hracku a proste sme zaspali.... sem tam aby som ju tisila som ju pohladkala a tak.... a toto sme zacali robit kazdy vecer. Ziadne nosenie, hojdanie natrasanie... po kupani nasledoval sunar (uz som nekojila), vsetko som vypla (ziadne tv ani spotrebice nesli) aby zaregistrovala kludovy rezim.. no a cca od 11.mesiaca uz zaspavala sama v postielke, v prítmí, s hrackou

katrin21
17. dec 2018

@stela128 ver mi že tri dudlíky sú málo Ja som ich vyskúšala 12 trvalo mi dva mesiace kým som našla ten správny nešlo len o tvár ale aj o materiál bol v škole napríklad silikónové nechcela absolútne žiadne Museli sme mať kaučukovy aj to nie každý jej vyhovoval
Verím ti že to máte fakt ťažké ale keďže v kočíku Vonku bola chvíľu ticho a 45 minút nie je málo tak tam sa jej asi páči A keby si ju spala doma v kočíku ja som tak jeden čas prvú dcéru chvíľu u spávala lebo mala také to náročné večery A musela sa nosiť na rukách ale teda pri druhej návštevy už som to nerobila
Čo sa týka tých prdí kov a kolíky to vôbec nemusí byť smerodajné že kaká a prdí lebo aj moja kakala a prdele a napriek tomu vždy keď som jej dala rúrku a cvičila nožičkami pritom tak sa ešte vykakala alebo minimálne poriadne vyprdkala este...
Ale to by si asi aj videla že či plače tak bolestivo alebo plače preto že sa fakt chce nosiť alebo voziť Za skúšku nič nedáš Ale ak by si kupovala rúrku Tak si kúp takú silikónovú priesvitnú mäkkú majú ju len v zdravotníckych potrebách Nie Takú tvrdú oranžovú ktorá je o ničom

mojong
18. dec 2018

@rora ano to ide pri dietati co mrnci, ale nie u dietata co ti reve z plnych pluc a je jedno ci 5 minut alebo 5 hodin, .......kazde babo je ine.

ewka0012
autor
18. dec 2018

@katrin21 ja takýmto veciam veru verím,raz som mala už pocit akoby tu v byte strašilo, začalo buchat veko od smetného kosa ,taký zvuk ako keď niekto hodi smeti do kosa a to veko párkrát cinkne kým zastaví ,a o pár hodín spadla veľká drevená hviezda ktorú mám na parapete na okne v spálni a okno bolo zavreté ,nechápala som,hviezda je dosť ťažká ako mohla sama spadnúť len tak?

rora
18. dec 2018

@mojong aj ten rev ustane.... pri druhom dietati som uz nebola veru otrokom a syn spaval od 2.mesiaca sam. Lebo to to com si zazila pri dcere mi bohato stacilo

mojong
18. dec 2018

@rora ano ustane na ukor coho? vystresovaneho dietata? 9mesiacov dieta rastie a je neustale so svojou mamou spojene doslova.....narodi sa a zrazu od neho mama chce aby bolo same ....uplne....a este v klude zaspalo??? myslim ze pre dieta take male je to traumatizujuce rovnako ako ked dospelemu umrie nejaky blizky clovek....tiez place ze ho nema pri sebe ..... a myslim ze tak male dieta nepochopi ze vsak mama sa vrati nic sa nedeje.....takze pre mna toto nema logiku....preco to robit a vobec nie uz tvoja veta byt otrokom dietata.........to si myslis ze tajne premysla 2 mesacne dieta ako ti znicit zivot a nedat ti spat?..... mama je pre dieta vsetkym na svete hlavne este tak malemu babenku, jediny clovek ktory tam je a bol stale a ktoreho najlepsie pozna a vie ze ak nieco potrebuje mama to ma a da...ja by som svoje deti nedokazala sklanat tym ze si na ne nenajdem cas a nie som tam pre nich ked sa potrebuju ukludnit, utisit, citit sa v bezpeci a zaspat...... Nie nerobim zo seba super mamu, velmi casto som plakala od unavy a padala na hubu ked mala nechcela spat vecer.....ale nikdy som ju nenechala vyrevat....1. dovod bol ze som si predstavila ako by som sa citila ja keby som nemohla nikomu nijak povedat co chcem co mi chyba len placom a este aj jedina osoba na ktorej som naprosto zavisla by sa mi otocila chrbtom a zavrela dvere a nechala ma revat.... 2. dovod: manzel chodil do prace a potreboval sa na druhy den vyspat, mame maly domcek takze cim skor dcera zaspala a ukludnila tym lepsie...a to slo najrychlejsie v nosici na fitlopte....5-15 minut....neskor uz zaspala pri kojeni, takze som ju iba zlozila do postielky prisunutej a z 1strany otvorenej k mojej posteli, ked sa v noci zobudila tak iba som nakojila po tme a spala dalej a ja tiez.....doteraz spi v posteli prisunutej k mojej pretoze takto spi lepsie ano ma 3,5 roka....a nie nijak to nerujnuje ani moj manzelsky zivot ani moj spanok a nicomu to nevadi.....ako sa vravi kde je vola tam je aj cesta.....takze nasli sme si svoju....
zjavne aj ty....
mne ide o to len ze to ide aj inak ako stresujuco....

tamarishka
19. dec 2018

Mate to fakt tazke. Nasho drobca ak nevedel zaspat tak som dala lahnut na seba a sa trosku kolisala, hladkala a spievala mu. Ak nepolozi hlavicku a chce vsetko chytat tak este nechce spat. Robim to obcas aj teraz.
Nastastie nemame velky problem ho uspat a vzdy nam skor zaspi ked mu dame moje pyzamo ktore som mala na sebe par dni.
Inak citala som ze kasa na veceru moze byt naopak tazka na travenie. Ale nemyslim si zeby to bolo kasou. Proste mate babo ktore zle spava. Skus mozno este aromalampu.