Zlý spánok u 10 ročného syna

januska191
20. sep 2018

Ahojte dievčatá, je tu veľa tém ohľadom spánku, ale len čo sa týky bábätiek.. môj syn má 10 rokov a veľmi zle spí. Často (asi 5 - 6x do týždňa) chodí v noci okolo 1 k nám do postele a sú dni, kedy nevie zaspať, aj keď ide spať v rovnaký čas. A to je aj do polnoci hore, lebo proste nevie zaspať. Matrac má kvalitný, vankúš tiež, spala som v jeho posteli niekoľkokrát, ale nie je tam nič rušivé. Vetráme každý deň a izbu má čistú a útulnú. Ja neviem ako mu mám pomôcť, chodí do 4. ročníka základnej školy a musí sa dobre vyspať aby mohol fungovať v škole (a ja v práci🙂. 3x do týždňa má futbalový tréning ... neporadíte mi ako mu môžem zlepšiť spánok?

zuzanadobiasova
20. sep 2018

Podobné problemy mame aj my, ja mám dcéru 11-ročnú.Problémy sa už začali v 5-tom ročníku, ked mali monitor.Trpí úzkostou-strach. Ked si pomyslí na školu, že má nejakú písomku alebo má odpovedať, začne sa báť a prechádza to do takého stavu , že nemohla večer zaspať, bola hore tiež aj do 24 30 hod a chodila na záchod aj 6-krát.Museli sme to riešiť už tak, že sme išli ku psychologičke a tá nás poslala ku psychiatričke. Predpísala nám lieky na spanie a cez den na ukludnenie. Teraz je to lepšie ale ked sa začne zas velmi báť, tak sa to opakuje ale nie v takej hroznej forme.

januska191
autor
20. sep 2018

@zuzanadobiasova chúďatko, tak aspoň tie lieky jej pomohli.. u nás to asi nebude zo strachu zo školy, keď syn skončil 3. ročník, tak som si myslela, že cez prázdniny to bude lepšie, ale vôbec sa nič nezmenilo, celé prázdniny sa opakovalo to isté... najprv som si myslela, že z toho vyrastie, ale už naozaj s tým musím niečo robiť ☹

simonahra
20. sep 2018

jeho si sa pýtala, že či nemá nejaký problém alebo čo mu vadí? alebo sa ho skús spýtať, že na čo sa v noci zobudí, či kvôli zlému snu alebo mu je teplo, zima, bojí sa, proste nejaký dôvod prečo sa budí skús vypátrať. nespáva poobede keď príde zo školy?

ekobio
20. sep 2018

Keď mala problémy moja dcérka, namiešali sme jej Bachove kvetové esencie/Aspen,Mimulus, Rescue/ a podávali homeopaticum Stramonium. Skúšali sme aj zmenu polohy postieľky, aby nespala na geo-anomálnych zónach.

rakywanda
20. sep 2018

@zuzanadobiasova toto býva aj u nás. Vtedy viem, že niečo nie je v poriadku.

biba12
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
zabina27
20. sep 2018

@biba12 v dm majú sprej proti strašidlam, neviem síce, či by na to 11 ročný skočil, ale môžeš vyskúšať 😉

biba12
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
zabina27
20. sep 2018

@biba12 ono áno, tvoj si uz na tom spreji prečíta, že čo to je, našim drobcom sme povedali, že je proti bubakom a teda musíme večer nastriekat k oknu 😀

januska191
autor
20. sep 2018

@simonahra ano, samozrejme som sa ho pytala, asi milionkrat, ale jedine co mi povedal, ze nevie. Nespava uz nikdy poobede

januska191
autor
20. sep 2018

@ekobio tak toto vobec neviem co je a nerozumiem ani tym zonam... a pomohlo?

januska191
autor
20. sep 2018

@biba12 co je thurmalin? Mobil nema a ani sa nehrava na PC, moze sa hrat len cez vikend hodinu na PS4.. aj to hrava len futbal.. kolu nepije ani ziadne sladene napoje... psika by som rada aj ja, ale sme cely den mimo domu, tak to by nebolo pre neho najlepsie...

biba12
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
biba12
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
katarinamarkova
21. sep 2018

@januska191 o koľkej chodi spat? Berie nejaké lieky či vyzivove doplnky? Nekupi si napr vôľu či energetak mimo domu ? Pc mobil si vylucila....nehra však napr u kamosov? Znamky? Škola? Sikana? Frajerka? Rodina otec ty? Kamarati?

januska191
autor
21. sep 2018

@biba12 naozaj sa skusam s nim rozpravat coraz castejsie, budem to skusat aj dalej, dufam, ze sa nieco dozviem..

Opytam sa ho, ci by chcel tento kamen na ochranu, mozno bude suhlasit..

dankamg
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
zuzta1
12. jan 2022

@januska191 môj syn tiež zvykol zle zaspávať a aj spánok mával veľmi plytký, kúpila som ajurvedsky čaj taky na dobrý spánok a ten pil večer, do par dni totálna zmena a úplne v pohode zaspaval👍