Zmena zaspávania u dcéry

hruska91
21. okt 2022

Ahojte poraďte. Dvojročná dcéra mala cumlík na uspávania, už sa nám to zdalo dlho povedali sme že dáme ho malym bábätkam a už dudu mať nebude.
Prvý deň sa nanu pýtala opakovala si že dala babatkam, a inak ok. Ale!
Uspávania doteraz- dala si dudku chytila ma za ruku spala.
Uspávania teraz- kričí, skáče po posteli, hádže vankúše na zem, smeje sa, behá, hádže sa dozadu tak že včera skoro spadla z postele, keď ju dám nasilu do postieľky hryzie ma, bije ma, no katastrofa. Po pol hodine boja s niekedy aj môjho plaču proste nejako zázrakom zaspi.

Poradte

kliatana
21. okt 2022

no ja ti verim, ze je to trosku na nervy :D ale tak zaciatky su vo vsetkom tazke. treba si nastavit pravidelny rezim, vecerne ritualy, na ktore si casom zvykne a bude dobre. chce to len trochu trpezlivosti.

simona20201309
21. okt 2022

@hruska91 hryzie ta, bije ta, plačeš?
Tak počkať! Toto okamžite zastav lebo keď sa ešte pridá obdobie vzdoru, bude ta fackovať, či čo jej ešte dovolíš?
Ty kokos.... mam dcéru v podobnom veku, odstavovali sme od dojcenia, bol to tiež boj, ale RAZ by na mňa dvihla ruku, bolo by to naposledy!
Toto si k tebe NESMIE dovoliť!
Ty asi na zadok neprilozis, lebo je to forma týrania, však?
Tak bud sa nechaj otlkat (bude to len horšie....) alebo malej rázne vysvetli, že toto robiť svojej mame nebude! Pokojne by som ju nechala v izbe samu, ak by sa ešte raz pokúsila mi ublížiť.
Nema hranice nevie kedy dosť. Zrejme nema rešpekt pred ničím a je si plne vedomá, že nič jej nehrozí.
Problém nie je len vaše zaspavanie.

simona20201309
21. okt 2022

@hruska91 čítať pred spaním? Spievať? Hladkať? Niečo co by ju upokojilo?