Znížená imunita škôlkara a bábätko

larosabigi
7. sep 2018

Ahojte, mám dve deti. Prvý sun 3,5 roka od januára tohto roka začal chodiť do škôlky. Samozrejme viac doma ako v nej. Nikdy nebol viac ako tri dni v škôlke a potom tri týždne sme sa dostávali z choroby. V júni vyberali nosnú mandlu a teraz nám aj na imuno potvrdili zníženú imunitu a nasadili liečbu. Znova nástup do škôlky teraz a vydržal až jeden deň. Znova antbiotika. Cross zvýšené. Chorá som aj ja aj malý synček 7 týždňový. Do škôlky sme ho dali preto lebo už sa doma nudí a deti má rád a chýba mu spoločnosť. Len toto je strašné ...keď je doma vôbec nie je chorý. Ako ide do škôlky hneď. Navyše on veľmi zle znáša že je chorý. Vresti

larosabigi
autor
7. sep 2018

Plače už tri noci sme nespali...muž stojí za tým aby chodil do škôlky ...ja aby ostal doma. Toho názoru sú aj lekári ..a toto je o hubu starať sa o neho keď chorý a malé bábo...ako ste riešili podobnú situáciu ? Zlepší sa to časom? Zabrala vám liečba ?

anglicanka1981
7. sep 2018

Aky vyznam ma podla manzela skolka? Lepsie mat doma 2 zdrave deti ako 2 chore 😉 Ved nemusite len doma sediet, daju sa aj kuzky (aj ked to tiez nie je bohvieco na imunitu), ale vylety, s babatkom si vybuduje krasny vztah.

sasa1983
7. sep 2018

A nájsť pre neho iný, menší kolektiv?

larosabigi
autor
7. sep 2018

@sasa1983 je u nás aj súkromná škôlka s mensim kolektívom montesori škôlka školné nie je vôbec lacné ...

sasa1983
7. sep 2018

@larosabigi tak keď si to môžete dovoliť, tak iste to bude pre neho viac komfortne, ak nie, tak je to bezpredmetne aj tak. Ja by som malého dala preč zo skolky, ak si nemôžete dovoliť tu menšiu, aspoň na pol roka, kadooadne treba aj zvážiť, ako a či vám ho ľahko hneď potom vezmú naspäť. .

larosabigi
autor
7. sep 2018

@anglicanka1981 že si musí vybudovať imunitu a že potrebuje kolektív ... Že sa viac naučí v škôlke ako doma ... Už tri dni si vymieňame názory... Muž je tvrdohlavý ...a naockovany od jeho rodiny ...

sasa1983
7. sep 2018

Na ďalšiu stranu si treba zobrať aj do úvahy, koľko atb za akú cenu musí maly tak za krátku dobu užívať a že to vlastne nemá ani cenu. Myslím že by dieťa vždy malo byť aspoň 15 dni v škôlke. .Toto u vás je o nicom.

larosabigi
autor
7. sep 2018

@sasa1983 čo sa týka financií museli by sme sa uskromniť... Ale možno by sa to dalo ... Keď je doma vobec nie je chorý...od januára do mája mal 5 x antbiotika...od mája do teraz bol úplne zdravý ani nádcha nič...chodime aj po nákupných centrách atd chorý není ako náhle ide do škôlky hotovo ... Dnes piatok a že ich bolo v triede malo všetci chorí ...to nemá význam ho tam dávať ...

anglicanka1981
7. sep 2018

@larosabigi jeemine tie reci o kolektive ja tazko znasam. A co sa ma ucit 3.5r dieta? Co muzovi dali do zivota basnicky ci co. Ved vsetko sa da robit aj doma pkus kopa veci navyse a uci sa tym zivotom. A imunita to zjavne nezvlada a ne ze buduje. U nas mladsi ma slabsiu imunitu a preto aj starsi ma od dr zakaz kolektivov, kutikov atd...Radsej nech muz ide s nim raz k dr a prebdie par noci. Potom nech vyslovi nazor

sasa1983
7. sep 2018

@larosabigi tak skus na 3 dni v týždni súkromnú. Bude mať kontakt s deťmi. Možno majú miesto, za otázku nič nedáš. Ak nie, tak ho vezme zo skolky

sasa1983
7. sep 2018

@anglicanka1981 tak zas kolektív nie je úplne jedno. Isté má ďaleko viac podnetov, než aby doma pozeral na mamu a bábätko celé dni. Iné deti, ucitelky, program..Podľa mňa dieťa ktoré nemá vážnejšie ochorenia nemá doma po 2,5 roka čo robiť. V iných štátoch je materská 3m, čo je choré, aké u nás 3 roky to je tiež choré

janickacrazy
7. sep 2018

@larosabigi Nechala by som ho doma, toto ozaj nemá význam, ked je tak často chorý. Prípadne ozaj do tej súkromnej na 2-3 dni v týždni alebo ho nechávaj v školke len doobeda, lebo som počula, že bacily sa prenášajú najviac ked deti spia v školke. Moj druhý syn chodil prvý rok len doobeda do školky a nebol vobec chorý, potom ked začal chodiť na celý den, už bol občas aj chorý, takže na tom možno dačo bude.

bellabell
7. sep 2018

Tiež mám doma 3,5 ročného škôlkara a teraz mame 3 týždňové bábätko. Syna som kvôli tomu do skolky teraz nedala, aby mi nenosil domov k bábätku všetky choroby.

mogaa
7. sep 2018

Treba manželovi vysvetliť že je iné ak je dieťa zdravé a ak má potvrdenú zníženú imunitu. Pri zníženej imunite aj lekári odporúčajú aby dieťa ostalo doma. Treba mu povedať že lekárka odporučila aby aspom rok ostal doma, kým mu zaberie liečba a zlepší sa imunita. Prípadne nabudúce ak bude malý chorý a muž bude doma, treba ho poslať s bábom von na prechádzku alebo aby ostal s malým doma(kedže je chorý) a ty s bábom na prechádzku....Ano zdavé dieťa si v kolektíve buduje imunitu, tým že sa v škôlke stretáva s rôznymi vírusmi a baktériami a väčšin detí je prvý rok chorá ale ak má dieťa zníženú imunitu tak bude choré stále....Alebo to spraviť tak, že vždy ked začne kašlať alebo smrkať tak ho nechať doma (učiteľka kázala aby ostal doma aby nenakazil ostatných) a manžel sám uvidí že zbytočne bude platiť škôlku v ktorej je dieťa 1 týždeň potom je 3 týždne chorý a je doma tak či tak....Ale ak sa v tej súkromnej platí len za dni kedy tam naozaj reálne je, tak by som ho tam v čase ked je zdravý dávala, ale ked začne kašlať alebo sopel treba ho nechať doma a nedať do škôlky....Napr.u nás aj ked má dieťa len sopel, učiteľka matke volá aby preň prišla aby nenakazil ostatných....

veronikakira
7. sep 2018

Ahoj. Nemá tvoj synček alergiu na mlieko? Robili mu testy? My sme boli presne tak ako píšeš, u nás 1max 3dni v škôlke a 2-3 týždne doma. Choroby ako zapálené mandle, kašeľ, zväčšenie mandle, chápanie, kašeľ v noci boli každodenné príznaky, aj také niečo keby bol furt zahlieneny. ... trápili sme sa roky. Kým prišli na to v zahraničí že ma alergiu na viac potravín, prvom rade mlieko, vajce. Nikto tomu neverím, veď do 3r nebol chorý ani raz. Vždy som počula reci : to preto lebo je škôlke a chuti niečo od ostatných a že je malý ma zníženú imunitu....bla bla bla.... a samozrejme v škôlke non stop všetko varia s mliekom, aj vajcia sú každodenné.... vysadili sme a je kľud....🙂

pribinak
7. sep 2018

tak ho davaj doobedu, aby tam nespaval, proste si ho rano zanes na nejaku 8,00 hod a hned ako sa naobeduje nech ide domov. rob mu nejake imunologicke okna, napr. ze mu predlzis vikend, ze v piatok nepojde do MS,
proste to treba skusat
kolektiv je dolezity, teraz pocuvam co rozprava kolegyna, syn je prvak a prosim pekne v skole place, deti sa mu smeju, ucitelka ma na neho nervy.
lebo do ms takmer vobec nechodil a tu je vysledok

anglicanka1981
7. sep 2018

@sasa1983 neviem, ja som vzdy neznasala byt nutene so skupinou ludi rovnakeho veku. Ale teda moj nesedel doma a nepozeral na nas. Chodime kade tade a stretavame inych ludi kamosov aj cudzich. Nezijeme na samote.

sasa1983
7. sep 2018

@anglicanka1981 tak ok, ale myslela som to tak, že dieťaťu je (málo by asi byt) lepšie plus mínus s iným dieťaťom, než dospelakom

asia83
7. sep 2018

@anglicanka1981 Jeden týždeň v materskej škole u vás povinne, aby ste ďalej nešírila tie analfabetické reči o "básničkách". Keď niečo neviete, radšej buďte ticho, vyhnete sa oprávneným negatívnym reakciám na vašu osobu.

mogaa
7. sep 2018

Ja by som to nesilila....Veď ak je doma, tak občas materské centrum alebo ihrisko s deťmi, ak bude v škôlke tak náznak choroby a nechať ho doma aby neskončil na ATB....Predškolská je povinná, ten kolektív mu neutečie, tam na prípravu do školy je najdôležitejšia tá predškolská. Maláci sa učia hlavne sami najesť, obliecť a nejaké základy čo už veľa detí aj vie z domu...A ak je znížená imunita treba dať do poriadku najskôr imunitu a až potom kolektív....

sasunka
7. sep 2018

@larosabigi Keby ste ho skusili dat na pol dna do sukromnej? Dcera tak chodila, ze o 12.30 domov, bolo tam 5 deticiek, mala aj kolektiv, aj bola zdrava, za cely rok nechybala ani raz.

titla
7. sep 2018

@mogaa Predškolská dochádzka nie je povinná.

nerko
7. sep 2018

@larosabigi Z tohto dovodu sme skolku na rok prerusili. Teraz zacala dcera chodit opät a som zvedava kolko jej to vydrzi.

anglicanka1981
9. sep 2018

@asia83 no schvalne, co da skolka viac +-3r dietatu (nie predskolakovi) ako mama plus kamosi/surodenci?

sasa1983
9. sep 2018

@anglicanka1981 si robíš srandu? Tou otázkou myslim. To akože má ísť dieťa do kolektívu (nie súrodenci nie sú kolektív, ani keby ich bolo viac) vo veku 5-6 rokov?

anglicanka1981
10. sep 2018

@sasa1983 preco nie? Ake pozitiva ma kolektiv? (velka skupina nahodnych deti rovnakeho veku)

sasa1983
10. sep 2018

@anglicanka1981 aké pozitívum má pre malé rozvijajuce sa dieťa kolektív? Že vidí iné deti dlhšiu dobu mimo prítomnosti rodičov a musi si samo poradiť. Samostatnosť. Schopnosť sa "prebiť o to svoje", priebojnost. Naucit sa podeliť sa, trpezlivosť. Návyky na denný režim, posluchanie Komunikativnost. Kolektívnost, každé dieťa si prinesie niečo z domu a návykov, podeliť sa.

sasa1983
10. sep 2018

@anglicanka1981 Prosím Ťa, nie v každom veku v škôlke sa v triede nestretne 2 ročné dieťa s 5 ročným. Jasne že môže byť a býva medzi deťmi v jednej triede rozdiel niekoľko mesiacov. Ale ak je to dobre po delené aspoň v našej, tak cca 3,5-4, tam je môj syn a žiadne dieťa tam nemá kvázi menej,lebo to je trieda hneď okolo 3rokov. A zase s nim ani nechodia staršie deti.

anglicanka1981
11. sep 2018

@sasa1983 no toto ja nevidim ako prinosne, skor ako nutne zlo, ked rodicia musia ist do prace. Samostatnost, riesenie konfliktov s inymi detmi, delenie sa, trpezlivost, denny rezim, komunikacia atd, na to netreba skolku. A posluchat? No neviem, toto moc nepovazujem za pozitivum. Akoze bolo by to jednoduchsie s detmi na povel. Ale nepovazujem to za pozitivum pre ne. A mne sa prave nepaci, ze umelo su +-rovnako stare, rozny vek obohacuje. Ked vidia , ze mladsich treba chranit a od starsich sa zas da vela toho naucit.

rebekav
11. sep 2018

@sasa1983 prinos skolky sa precenuje, ja som sla az do skoly, v skolke asi pol roka a som normalna. Vyrastla som u babky a dedka na dvore. Podnetov som mala dost. Kolektiv mladych mi chybal, pamatam si to, ja som totiz travila cas s dochodcami. Napriek tomu som uuuplne normalna, fungujuca,pracujuca, vystudovana zena s kopou kamaratov. Ale keby tato mamicka mala dieta doma, venovala sa mu, vonku ihrisko s detmi, nejaky kruzok, pripadne 2x do tyzdna nejaka akcna opatrovatelka co by ho vzala na poldna do lesa, prirody, ucila basnicky, do zoo, atd. Tak by tomu dietatu nic nechybalo. Sem tam vystavit kolektivu, nech si predsalen nejaky virus donesie, pretoze imunitu treba budovat, ale...taka imunita budovana na 5x antibiotikach v priebehu 5 mesiacov je houby platna. Ja by som si nechala dieta doma.