Zo spánku z ničoho nič začne vrieskať

moniikka
6. jan 2018

Maminky nemáte niekto skúsenosť s tým,že vám dieťatko (náš ma 2roky) začne v noci z ničoho nič vrieskat.Začne kopať nohami,rukami a doslova že vrieska ne,ne,ne,ne,ne.... Zobudiť sa nedá,na ruky tiež nie,nepomáha prihovaranie,hladkanie,sepkanie do uška,proste nič a po cca 10-15minútach prestane a spí ďalej akoby sa nič nestalo.Stalo sa nám to 1.krát asi pred 2mesiacmi 2krát a teraz znova.Samozrejme že to preberieme aj s našou doktorkou,ale zaujímalo by ma ci to robia aj iné deti

marcelatje
6. jan 2018

Zeby nocny des?

nakupy11
6. jan 2018

@marcelatje ano,nocny des.Tiez sme si tym prešli

moniikka
autor
6. jan 2018

@nakupy11 a boli ste aj na nejakom vyšetrení,ale to proste prešlo.Ďakujem

katka1416
6. jan 2018

Aj moja dcera to mala,bolo to priserne,asi rok a pol vkuse,bude mat 4r.

katka1416
6. jan 2018

A uz mame pol roka klud,preslo to same

moniikka
autor
6. jan 2018

@katka1416 ako často ste mali takéto stavy

nakupy11
6. jan 2018

@moniikka Na vysetreni sme neboli,len sme to konzultovali s pediatrickou.Ta nam potvrdila,ze je to nocny des.Trvalo cca 3/4 roka,kym to spontanne preslo.Zakazdym,ked malà zacala zo sna kricat,kopat nohami a ohanat sa rukami,sme sa v šoku zobudili,cca 15min robila tento cirkus,nevnimala nikoho slovà,len kricala a olakala,potom sa akoby prebrala,objala nas a pokojne zaspala.A my dospelaci sme sa z toho ledva spamatavali.

siska53
6. jan 2018

@moniikka vyzera to na nocny des,mal to aj nas,ale on len reval a bol akoby nepritomny,hoci vyzeral,ze je hore. Dost dlho to trvalo,nez sa ukludnil. Stalo sa to nie velakrat, a nikym.sme to neriesili,preslo to samo. Tiez to mal tak od cca 20.m. A trvalo to mozno do 2,5r..

katka1416
6. jan 2018

@moniikka niekedy tyzden niekedy mesiac pokoj, a mala to od cca 2 rokov do cca 3,5r

moniikka
autor
6. jan 2018

@nakupy11 aj môj drobec spraví to isté,akoby sa prebral,silno ma chytí okolo krku,dám mu cicinu a spí ďalej.

nefertiti7
6. jan 2018

Môj syn má 8rokov. Má to tiež od 4r. Vždy keď zažije niečo cez deň... keď je plný emócií dojmov a zážitkov aj dobrých ma proste takýto stav. Teraz cca raz dvax za mesiac. Dúfam že sa toho zbavíme. Je to naozaj hrozne. Vždy mi zobudí aj malú ťa má 3.5r izby majú oddelené aj napriek tomu ju zobudí. Ja mám od oboch vysielačky v izbe tak hneď letím ako raketa potom oboch tisit.

nakupy11
6. jan 2018

@katka1416 Malà si ràno velakrat nepamätala,co stvarala.

katka1416
6. jan 2018

@nakupy11 vobec si nic nepamatala,ona akokeby ani hore pocas toho nebola,len priserne plakala a po chvilke sa upokojila a len co lahla uz aj spala

nakupy11
6. jan 2018

@katka1416 u nas rovnako.

babatkoo
6. jan 2018

Ahoj. Moj syn mal predoslu noc taku. 3x brutalny plac ze mu niekto berie auticko. Dost casto sa budi na taketo zive sny. Skis obmedzit pred spanim televizor. Nam to pomohlo trosku. Moj syn je velmi citlivy, a kazde nepravo co sa mu udeje cez den prezi pocas nocneho spanku. Tiez cakam kedy to prejde a ja sa konecne vyspim celu noc ;)

katulienkax
6. jan 2018

Nočný des ( strašný rev kvality) máva semtam aj moja mama 65 ročná a spomínam ze aj babka mávala a ja som s ňou spávala v izbe a po prebudení mi vypravala ze tu po izbe niekdo chodil a stal nad ňou 🙂 a to som s ňou musela spat a počúvať jej desivé historky

maddie1711
6. jan 2018

Svagrinina mala má 4,5r a doteraz to má, niekedy každú noc inokedy týždeň nič. Väčšinou keď zažije niečo nove, spozná nových ľudí a pod. Ako keby nevedela spracovať zážitky ktoré zažila počas dna

beadgirl
6. jan 2018

môže to prejsť a nemusí - ako povedala @katulienkax - mávam to aj ja, ked mám nejaký veľký stres, napríklad v práci... ked to zažil prvý raz moj muž tak celú noc nespal, ja sa v pohode zobudím, rýchlo ukľudním a spím dalej... teda, teraz už mávam skôr panické ataky, je to také kratšie a hned som hore, ale ako malá som mávala desy...

beadgirl
6. jan 2018

inak, odporúčala by som zájsť za psychologičkou - nie kvôli malému, ten si to nepamatá, ale kvôli tomu že je zjavne viac vzrušivý a proste ona vám poradí ako tomu predchádzať...

beadgirl
6. jan 2018

a ešte ja 😁 zaujalo ma to tak som si trochu posurfovala a našla som toto https://www.tyzden.sk/casopis/14399/nepokojne-n... hádam aspoň trošku pomôže...

adulikka
7. jan 2018

No moj syn 10 rokov mal včera nočný des a ja to dotera neviem stráviť. Boli sme u sestry ,tam jej svagrina ,dve deti plus moje ,išli neskoro spat...naši chodia skoro v rovnakom čase spávať...ale k veci ,len zrazu pozerám ,že syn ako keby chcel vracať,ho naťahovalo ,tak som ho chcela posadiť ,nech teda vracia na zem a nie na periny..on sa mi nedal posadiť ,bol celý strpnuty...išla som rýchlo svetlo zasvietit...a on na mňa pozerá ,že čo robim...no strašne zlý zážitok....inak on maval nočný des do 9 rokoch...takže už si myslela ,že ho už nebude mať...taký mala včera hrozný strach o dieťa....potom sa sťažoval na mňa ,že som ho budila...no dúfam,že sa to nezopakuje už

marcelatje
7. jan 2018

@adulikka to skor vyzera na spankovu paralyzu nie?

marcelatje
7. jan 2018

@babatkoo to nie je nocny des, to je len zly sen

marcelatje
7. jan 2018

@katulienkax to hola spankova paralyza, vtedy postihnuti casto spominaju duchov