Zobudiť 3M bábätko alebo nechať spinkať do rána?

denka259
27. jún 2018

Ahojte mamičky, dnes pršalo tak sme nešli kočíkovať, namiesto toho sme si s dcérkou o 16tej lahli spinkať. Malinká mi ale doteraz spi a mám dilemu či ju mám budiť (na hranie a kupkanie) alebo ju nechať už do rana? Ma 3 mesiačiky. Bojím sa, že o štvrtej ráno bude bundosit 🙂

deti95060810
27. jún 2018

ja by som dieťa zobudila a pokračovala vo večernej činnosti...papanie, hranie, kúpanie, papanie....

beky1813
27. jún 2018

Uff, az mam zimomriavky. Nechaj ju spat. Ved ked si spala s nou, tak vydrzis aj buntosenie o 4. A mozno sa zobudi sama, prebalis, das jest a moze spat dalej.

pininka
27. jún 2018

Ja by som nebudila,je malinka,ked aj bude chvilu hore,raz dva zaspi, hlavne ak bude tma. Muzov bratranec v takom veku zaspal o tretej poobede cestou do tatier v aute a zobudil sa na druhy den rano v postielke o osmej. Moje deti nikdy takto nespali v tomto veku ale su taki spachtosi.

denka259
autor
27. jún 2018

Tiež som skôr za to, že bábätka by sa budiť nemali. Spánok je pre vývin dôležitý, len sa bojím, že sa jej prehodí deň a noc. Na druhej strane je pravda, že mi v poslednej dobe malo spinkavala - tieto problémy nastali po ockovani, predtým sme mali krásny režim.

janinah
27. jún 2018

@denka259 moja si tak prehodila deň a noc a nič s tým nenarobíš,potom si to prehodila už na normál..teraz nebudiť

conspi
27. jún 2018

@denka259 prikláňam sa tiež k názoru, že by sa bábätká budiť nemali. Je malinká. Zobudí sa, dáš jej papať, prebalíš a zase zaspí 🙂

lubik87
27. jún 2018

@denka259 určite nebudit len ju nechaj a.ked sa.vnoci alebo ráno skoro zobudí tak.budete hore ..neboj neprehodil si deň s nocou ..proste je také počasie buď rada 🙂

denka259
autor
27. jún 2018

Ďakujem všetkým krásne za názory 😘😘

lubik87
27. jún 2018

@denka259 a s očkovaním spanie nemá nič je normálne že menej spí veď už vníma svet okolo seba ..všetko dávať za vinu očkovaniu netreba 🙂

misinka0611
27. jún 2018

@denka259 Deti sa menia, nie je to očkovaním ...

halci
27. jún 2018

Ja by som ju nechala spat. Nikdy som deti nebudila, spia preto ze to potrebuju. (samozrejme, ine je to pocas chorob a horucok, ked treba napr podat antipyretika atd..)

denka259
autor
27. jún 2018

@lubik87
@misinka0611 asi je to len zaužívaná dogma čo si myslia väčšina mamičiek ale vážne mám pocit, že sa nám po ockovani úplne rozhasil spánok. Posledne dni mi cez deň spinkala 2-3 hodiny (pričom bola hore od 6,00), čo mi príde veľmi malinko na tak malé babo.

conspi
27. jún 2018

@denka259 to nebude tým 🙂 syn mi v tomto období spával 2 maximálne 3 krát po 20 minút. Po dvoch mesiacoch začal zase spávať viac 🙂

babi81
27. jún 2018

@denka259 nechala by som spat

momoika
27. jún 2018

@misinka0611 ked dostane taku šupu toxickych latok v jednej injekcii, tak to by rozhadzalo aj koňa...

beky1813
27. jún 2018

@denka259 moja spi malo od narodenia, bolo to tak pred ockovanim, aj po nom a pri horucavach spala este menej. Cize ani podla mna to nie je ockovanim, ale vyvojovou fazou

misinka0611
27. jún 2018

@momoika Ach 😩

lubik87
28. jún 2018

@denka259 moja mala presne okolo 3 mesiacov začala spávať po 30 minút 2 -3 krát denne a to bola pred očkovaním..proste celé zle ..trvalo to zhruba dva týždne pokiaľ.som.zistila že jej nevyhovuje kočík ani postieľka ale posteľ a začala opäť dobre spávať...môže.to byť aj zmena miesta a jednoducho čím.je bábo väčšie tým stačí.ked.menej spinká..a za ďalšie tie horúčavy čo boli.. všetko má vplyv..neboj sa máš zdravé bábätko a spinká koľko.potrebuje ...🙂 Skús zmenu miesta a možno sa zasa rozspinka

momoqui
28. jún 2018

@denka259 na hranie? Ako sa hrava 3mesacne babo? Tebe by sa pacilo keby ta niekto zobudi kvoli tomu ze sa musis kupat? 🤔
Urcite by som dieta nebudila

denka259
autor
28. jún 2018

@lubik87 asi na tom niečo bude. Včera mi tak spala v našej posteli 🙂

lubik87
28. jún 2018

@denka259 no vidíš mozno naozaj len zmena prostredia...moja potrebuje mať aj totálne ticho čo neviem ako zariadim cez.prazdniny :D

miska242
28. jún 2018

@denka259 je mozne ,ze par dni po ockovani ju to bolelo,mala to citlive tak bola nekludnejsia...

jennyf88
28. jún 2018

Moja dcéra bola tiež po ockovani trosku rozhodena, skoro žiadny spánok cez deň, večer samozrejme rev od únavy, ale inak jej nic nebolo, žiadne teploty. Takze si myslím, ze môže nastať nejaká reakcia. Som zvedavá, ako to bude teraz po druhej dávke. Dokonca aj dosť vygrcavala po Rotarixe. No a potom všetko stratené dospavala. Inak všeobecne ju zbytočne nebudim, ale párkrát som ju budila na kúpanie, ked boli tie horúčavy, osviežilo ju to a po kúpaní hneď zaspala.

ludka140281
28. jún 2018

@denka259 aj ja mám trojmesačnu,no moja skoro vobec nespí,tak trošku závidim,,,,,nechala by som ju spinkat,len dat papat a prebalit,,,moja spi 1x do obeda a 2x po obede tak po 20 minut