Zrazu sa nechce kúpavať. Prečo?

yanikovamamina
25. sep 2007

Ahojte, doteraz maly miloval vodu, problem bol ho z nej vytiahnut. Kupeme sa vo velkej vani, vyblazni sa, nevadi mu ani ked sa smykne alebo si nejako inak namoci hlavku. Teda aspon to tak bolo. Teraz ako by ho vymenili, narieka, len ked sa povie o kupani... Dnes uz vyzeral akoo male prasiatko, tak som ho nasilim poumyvala, to bolo placu. Co sa mohlo stat??????

musko
26. sep 2007

Ahoj!
My sme mali presne toto isté, keď sme sa vrátili z dovolenky.... O kúpaní ani reč, plakal až zabúdal dýchať... Tiež nevieme, čo sa stalo, ale trvalo to cca 3-4 dni. Potom som kúpila obyč detské mydlo, napustila vaňu plnú peny a mydlo tam pustila - a oni sa s manželom snažili chytiť rybku čo vyskakovala z ruky - zabudol, že sa bojí. Teraz hovoríme, ža ideme plávať a nie kúpať sa....

yanikovamamina
autor
26. sep 2007

Dobry napad s plavanim. My sme to tiez "chytili" na dovolenke- uz mesiac mi nechce do vane, ale myslela som, ze doma to bude zase postarom. Nefunguje ani kupanie hraciek, ani ked s nim manzel vlezie do vane. Snad casom.

musko
26. sep 2007

No, presne, neboj, časom sa to urobí... Na dovči nechcel do mora vobec, až posledný deň sme ho presvedčili 😎 . A doma potom zas začal stres s tým kúpaním. Kúpili sme ešte taký mlynček do vody - leje sa tam voda a točí sa, to sa mu ohromne páči. Ale chytanie mydla je aj tak najlepšie 😀

yanikovamamina
autor
26. sep 2007

Nam prave do mora behal v kuse, spadol dole hlavou, postavil sa ,zasmial a behal dalej. Vecer uvidel vanu a reeeeeeeeev... Manzel hovori, ze asi chce uz len more , musime sa prestahovat 😀

roasha
29. sep 2007

babule,skuste do vane nahadzat viac hraciek,umele pohariky... 🙂

vesi
29. sep 2007

nám sa stalo presne to isté a raz z ničoho nič tiež veľký rev, len čo sa spomenulo kúpanie, trvalo to necelé 2 týždne a ako to prišlo, tak aj odišlo. sesterke sa s malým stalo to isté...

yanikovamamina
autor
1. okt 2007

Aj my sme na tom lepsie, naposledy som si sadla do vane ja, a hrala som sa s jeho vecami, az sa priblizil aj on. potom som ho zobrala do vane aj obleceneho, vyzliect sa mi tak az po takych 5 minutkach. Dufam, ze ho to pomaly prejde.

slaviks
4. okt 2007

Aj my sme mali ten problém s Barborkou. Nechcela ísť do vane lebo jej naposledy zatiekol šampón do očka a začal ju štípať. Plakala len čo som otvorila dvere na kúpelni. ☹ Odvtedy neverím reklamným sloganom "no more tears" asi všetky detské šampóny štípu v očiach. Keď máte nejaký zaručený tip na neštípajúci šampón sem s ním! Nám pomohlo keď som si sadla do vane a hrala sa hračkami. Potom chcela moja Babs do vane tiež až sa aj sama vyzliekala.Odvtedy no problem 🙂

krista
3. okt 2008

gagarinka • 1d • 28. září 2008 ve 20:21
Syn posledný týždeň odmieta kúpanie. Z ničoho nič. Jedeň deň sa kúpal v pohode a na druhý deň dal nohu do vane, začal usedavo plakať a odvtedy ho tam nevieme dostať. Párkrát sa nám ho podarilo okúpať, ale bol ako keby v kŕči, vôbec ho to netešilo, ale väčšinou sa nám ho tam ani nepodarí posadiť. Podotýkam, že predtým kúpanie miloval, kopkal nohami, čľapkal, hral sa s kačičkou. Nemáte podobnú skúsenosť? Čo máme skúsiť? Nahádzať mu tam viac hračiek, ktoré ho zaujmú? Skúsili sme jeho starú vaničku dať do obývačky, ale nepomohlo. Nechce ísť ani do prázdnej. Nechápem 😕
Budem povďačná za akúkoľvek radu 😅
Ak ste niekde našli podobnú tému, ďakujem vopred za link.

kaskya • 1d • 28. září 2008 ve 20:31
Hmm... záhada. Nevidel náhodou v telke niečo s vodou, že sa tak začal báť? Napadlo ma - švagriná do vody niekedy pridáva také farbivo, ktoré je neškodné. Voda sa zafarbí podľa toho akú kapsulu tam hodíš - zelená, modrá, fialová a podobne. Alebo ešte taký prášok, ktoré jej detičky pred kúpeľom nahádžu do vane a tie čiastočky začnú tak pukať, deti sa z toho tešia a radi sa kúpu.

strasska • 1d • 28. září 2008 ve 20:47
Ahoj, tak my sme mladsi, ale s kupanim zapasime tiez. Od zaciatku strasne plakal, myslela som si, ze si zvykne, ale nie. Poradili nam kupat ho s plienkou a zafungovalo. Po nejakom case to uz slo aj bez plienky a nakoniec sa uz vo vanicke tak salil, ze sme skoro mali mokry koberec. A potom z nicoho nic opat vreskot, jacanie ... Skusala som rozne metody, spievanie, riekanky, hracky ... nepomohlo nic. Teraz ho sprchujeme, ale uz zacina byt velmi tazky, tak neviem ako to vyriesime.

sipcek • 1d • 28. září 2008 ve 20:56
A skusila si si ho vziat k sebe do vane?Alebo zmena teploty vody,nebola moc tepla?Malej sa musim pozerat do oci pri kupani vo vanicke a usmievat sa na nu ze akoze je vsetko ok.

xaverov • 1d • 28. září 2008 ve 21:01
Taky neporadim, ale mame posledni dny obdobnej problem, ovsem tykajici se masirovani. Doted se nechala poslusne masirovat a najednou se ji to posledni tyden vubec nelibi. Chyti u toho takovej hysterak, ze uz to vzdavame a znovu ji oblikame, protoze jeji nesouhlas konci chrcenim a popadanim dechu. Takze taky nechapu. Holt asi tem detem neco prozatimne preskoci pres nos a stejne rychle jak to prislo, to zase odejde. Doufam...

sipcek • 1d • 28. září 2008 ve 21:06
ta moja o masirovani ani slychu,hned reve,ked sa este nevedela pretacat tak sa este ako tak dalo ale teraz ju musim nahanat po posteli co i len prebalit.Taku vrtulu ma v dupe,hoci len plazime.Moja neter ma 2,5 roka a kupat ju je hrozny problem,ale ked raz treba,aj placom sa musi.Hadam z toho nejak vyrastu. 🙂

elize • 1d • 28. září 2008 ve 21:06
Presne na toto sa pytala jedna maminka v casopise "Mama a ja" a ostatne jej radili. No neviem cislo ☹ Ale casto radili napr. kupanie s tatinkom/maminkou 😉 po case tento strach odisiel presne tak ako prisiel 😉

gagarinka • 1d • 28. září 2008 ve 21:06
Ja tiež dúfam, že čoskoro zabudne, skúšame ho kúpať každý druhý deň, ale zatiaľ si stále "to" pamätá. Akurát sa o tom s mužom bavíme, že možno bola teplá voda 😒 Vtedy v deň D sme mu do veľkej vane prvýkrát dali protišmykovú podložku (zelenú), tak ešte rozmýšľame, či to nie je tým. Muž mu ju potom skúšal ukázať na súši, ale ani sa na ňu nechcel pozrieť. Lenže podložka už vo vani nie je a stále tam nechce byť 😠

valka • 1d • 28. září 2008 ve 21:23
gagarinka, skus iba poumyvat niekolko dni navlhcenou plienkou - tyzden, dva...predpokladam, ze dieta este nebeha tak, aby sa zapotilo, tak by to malo stacit...to by moholl zabudnut na strach...

strasska, my stale malu sprchujeme (nemame doma vanu a kym bola mala, mali sme vedierko) teraz je to sice zabava, lebo uz lezie prec, ale pred tym som ju normalne polozila na zem na brusko a rukou opatrne poumyvala aj zo spodu a islo to...teraz sa uz mala hra na pijavicu - strasne jej chuti ta voda zo zeme 😀

bambusko • 3d • 28. září 2008 ve 22:09
gagarinka, nas drobec si takto odvykol od kupania na dovolenke, tam sme ho 3 tyzdne len sprchovali. ked sme prisli domov, vo vani plakal, tak som ho len rychlo umyla a vybrala, to trvalo asi 3 dni a po tyzdni sa mu to uz znovu paci a ma z toho radost

caruzo19 • 1d, 18tt • 29. září 2008 v 07:07
gagrinka,my teraz riesime nieco podobne,aj ked nasa je starsia,nam pomaha jedine kupat sa spolu s nou,sama nechce ani za svet

kukona1 • 1d • 29. září 2008 v 08:10
moja malá je o dost staršia ako vaša,ale tiež om mala taký problém,ale zrazu sa je začalo páčit vo vani,polepila som jej na obkladačky obrázky a tie akože kúpe,plná vana oblúbených hračiek ...a teraz sa kúpe kolkokrát aj hodinu,a skúšali sme to aj so sprchovaním-to sa jej páčilo,ale potom bola plná kúpelna vody..o umývaní vláskov nehovorí....to bola kedysi katastrofa...teraz je to v pohode...to chce len čas...a hlavne plná vana peny 😀 ...

janulas • 2d • 29. září 2008 v 09:10
ahoj, aj my jsme meli stejný problém, z nicehonic se Maje prestalo líbit ve vane, trvalo asi dva mesíce, a uz je to zase v pohode....
Jak byla nemocná tak jsem ji jen omývala zínkou a pak to uz bylo zas dobré.....
taky jsem koupila vselijaké vodolepky..aj hracky do vody... ale je mozné ze se neceho lekla a neumela na to zapomenout 😝 tak to chce hodne trpelivosti..snad to brzy bude dobré...

jaduska • 2d, 14tt • 29. září 2008 ve 12:17
To isté sme mali so staršou dcérkou, strašne rada sa kúpala, potom z ničoho nič sme ju do vane nemohli ani dostať, po pár mesiacoch ju to zase prešlo a teraz ju zase nemôžeme dostať z vane von.... 😝

zuzu13 • 2d • 29. září 2008 ve 13:21
tak sa pridávam aj ja...Lucka posledný mesiac nechce vaňu ani vidieť...no a ak pustím sprchu, tak dostáva záchvat "revu"...nič sa jej nestalo, vždy sa rada kúpala...skôr sme mali opačný problém...každý večer sa sama vyzliekla a šla do kúpelky, že sa ide kúpať...vzala si poháriky, krhličku...a šla...nikdy nebol problém umyť vlásky, vždy si sama oplachovala s krhličkou hlavičku...no a jedného dňa ...plač 😒 no a už mesiac bojujeme s vodou...manžel drží Luciu, ja rýchlo umývam, a potom sa pol hodinu varujeme a tuľkáme aby sa utíšila... ☹

gagarinka • 1d • 30. září 2008 ve 20:09
Tak sa nám dnes podarilo úspešne okúpať ako za starých čias 🙂 🙂 🙂 Aj s čľapkaním, s hračkami, normálnym, nie rýchlovkovým umývaním a bez plaču 😉 Dnes od rána som s malým skúšala nanečisto, pri každom umývaní rúk som si ho zobrala na ruky a spolu sme si oblečení čupli do vane, chvíľku sme tam pobudli, on si všetko pokukal, poskúšal a asi zistil, že je všetko zase ako má byť 😀 Ďakujem vám všetkým za rady, dúfam, že už to prešlo a tak skoro sa to znova neobjaví 😅

arieska • 1d • Včera ve 14:01
Nám sa toto tiež raz stalo a bola to moja chyba. Zobrala som si ho k sebe do vane - to bol ešte maličký, mal asi 3 mesiace -a keď som mu umývala chrbátik, tak si zmúľal rúčku a chlipol si. Taký plač som v živote nepočula. Na druhý deň, len zbadal vaničku, tak sa usedavo rozplakal. Tak sme ho 2-3 dni nekúpali vôbec a potom ešte asi týždeň-10 dní len z predu, neotáčali sme ho, a chrbátik a ritku sme mu len tak odspodu. Potom to prešlo a zase sa kúpe rovnako rád ako predtým. Teraz oveľa viac, lebo už sedká a môže sa hrať aj s hračkami. to je oveľa väčšia zábava. Hlavne keď vyšplechne von z vane čo najviac vody

majka88
24. sep 2010

Ahojte vidim ze nas s kupanim ma problem viac.....nasa Sarah milovala kupanie ale odkedy sme sa zase vratili zo svk nechce do vody ani za svet...trva to uz cez dva tyzdne....neviem ako ju tam dostat bo tak by to potrebovala ale zbada kupelnu a priblizenie sa k vode a koniec.......

zuza.m
24. sep 2010

skus ju namotivovat .mne ked nechce ist tak ho nalakam na to že si budeme prelievat vodičku s poharikmi.alebo že mu urobim penu a podobne.vždy to na neho platilo 😅

traktor
24. sep 2010

aj nas matko zo dna na den odmietol kupanie...kupili sme lodku , co po natiahnuti ide...a chodili sme pustat do vodicky...najprv stal vonku a len tak pustal...potom uz aj vosiel do vodicky..a neskôr si uz ani neuvedomil ze som ho komplet umyla..odvtedy nemame problem...skus okupat babiku, daku hracku...nieco s cim ju zaujmes..chod na to pomaly...a tak nenapadne... 😉

majka88
24. sep 2010

dakujem baby za radu zajtra to vyskusame lebo dneska zase len pretieranie hubkou tak vam dam potom vediet....dufam ze ju to prejde....predtym som ju nemohla dostat odtial von a teraz uplny opak to by som necakala

majka88
24. sep 2010

jedina nevyhoda ktoru mame...si myslim ze mame sprchovy kut ....ked sme byvali v inom dome a bola vana to bola parada....v tomto novom dome sme nemali problema ale teraz......no som rada ze som vas tu nasla a vidim ze nas je vela takych co deticky zrazu odmietali vodu a ze mi mozete poradit

majka88
26. sep 2010

no baby poviem vam ze ziadne nalepky ani kupanie babiky ani pena nezabrali...umyvali sme nakoniec tak ze sedela na tatinovi na zemi a tak ju umyval hucala ako sova ☹ ...nedala sa okaslat ona vobec nie je na nalakanie vidim to aj na inych veciach ked nechce tak nechce....tak sa len modlit ze raz sa to zmeniiii 😉

traktor
26. sep 2010

@majka88 ani u nas sa to nestalo zo dna na den..tiez sme na to isli postupne...a zo zacatku som ja mala s toho väcsiu zabavu..som sa rehnila jak diva 😀 ..ze aby som ho zaujala...a az tak sa dal zlomit...tak drzim prsty, nech sa tocim skôr zlepsí😉

majka88
26. sep 2010

dakujem......hadam hej dnes sme urobili pokrok sama sa pytala do vane rano lebo videla ze tam ma polepene delfiny kacky a zaby tak somju tam dala ale bola si neista...tak vsetko odtrhla a doniesla do kuchyne...zaklad by sme mali natrenovany.....vstupenie oblecena do vane bez vody 🙂 😎 😀 .... no a ani nehovor tak sme sa nato smiali ked ja som v tom sprchovom kute sedela a kupala sa v pene a umyvala babiky...tatino sa natom uzasne rehotal......a sarka ma mala uplne ......... no aspon som sa vratila do detskych cias ja 😀 😀

traktor
26. sep 2010

@majka88 😀 😀 😀 😀 😀 😀

majka88
4. okt 2010

@traktor nomoja poviem ti ze vcera pokrok sama sa zamnou vypytala do sprchacu........a uzila si to i ked na konci trosku plac....som zvedava co zajtra.....

traktor
4. okt 2010

@majka88 perfektne...vidis, treba len cas....este ju budes musiet nasilu vyberat 😀 😉

majka88
5. okt 2010

@traktor no zatial to islo aj bez nasilneho vyberania...uvidime co dneska...som sama tato je na poobednej tak som zvedava ako nam to pojde ci ako za starych casov.... 😉

zuzula46
20. okt 2010

Ahojte baby, vidim ze je nas viac, prosim nam nic s tym kupanim nezabera, do teraz sa tesil na kupanie, stal pri vani pokial sa voda nenapustila a problem bol ho dostat von, z nicoho nic naraz sa neche kupat, robi strasny krik, place, vystraja, nemozeme ho tam ani dostat, len na silu, rychlo ho umyjem a ideme prec. Skusala som uz vselico, nic nepomaha, som bezradna, lebo ked som sama doma, ho nemozem ani okupat

busygirl1
3. mar 2012

Ahojte kočky .... ja už som v koncoch náš 2ročný chlapček už dobrý druhý mesiac nechce vodu ani vidieť, protestuje to je plaču až s grcaním,,,z ničoho nič nechce sa kúpať vodu ľúúúbil nadovšetko práveže plakal, keď sme ho vyberali a teraz ho nevieme presvedčiť o tom, aby si umyl vo vaničke aspoň riťulku a smraďošky-nožičky ☹ už som zúúúúúúúúúúfalá, čo stým s manželom sme snáď vyskúšali všetko aj kupkanie s hračkami, už aj ja som sa s ním kupala sama, aj mydielko sme naháňali a nič nič nepomáha...čo ďalej, skúste ešte niečo poradiť aj som si myslela, že to po 2týždňoch prejde no už je tomu dobre 2mesiace ☹ a žiadna zmena...už fakt neviem čo ďalej.

sante81
3. mar 2012

@busygirl1 ja som to mala asi mesiac pri synovi ked mal 2 roky, ale to bolo preto lebo mu natiekla voda do očí ked mu manzel umyval vlasy, nechcel vodu ani vidiet, a to sa kupal vtedy kazdy den, tak som ho rychlo sprchovala kazdy 2 den, samozrejme to bolo s revom, ale vysvetlovala som dokola jak papagaj ze sa nemá čoho bát a potom od toho sám ustupil. teraz ma novu hracku vo vani, - prazdne sprchové gely, nalieva si tam vodu, oblieva sa, a neviem ho dostat z vane von.

petkave
3. mar 2012

@busygirl1 tiež to poznám. Prešli sme si tým minulý mesiac. Fakt hrôza. Skúšali sme všetko možné, nakoniec zabralo to, že som sa do vane s penou a veľa hračkami posadila ja. Muž a syn boli pred vaňou a pozorovali ma, ako sa hrám a zabávam 😀 Mala som krhličku, vedierko, kačičky... určite máte aj vy doma arzenál... A čuduj sa svete, malého sme presvedčili, aby sa posadil ku mne - teda prvý večer iba na mňa, mal namočené iba nôžky, hral sa s hračkami, ale aj tak úspech. Keď začal mrnčať, muž ho vytiahol, osušil. Takto sme to robili pár večerov - akože ja sa idem kúpať a hrať, on ak bude chcieť, pridá sa. A každý večer sa pridal na dlhšiu dobu a oveľa ochotnejšie. Až nakoniec ma z vane vyhnal, aby som mu nezavadzala 😲 Netuším, čo sa mu stalo, prečo sa začal vody báť, chytali ho doslova hysterické záchvaty, pritom predtým vodu miloval... Teraz je to ako-tak v norme. Občas síce zaváha, keď napúšťam vodu, ale len čo sa tvárim, že do vane idem ja a nie on, rozhodne sa, že predsa len ide. Držím palce, nech to nejako zvládnete. 😵

mojlubik
22. mar 2015

@busygirl1 zdravim Vas, ako ste to nakoniec s kupanim vyriesili, mame teraz podobny problem, a neviem co robit