Zvládate 3 detičky?

matta1
2. máj 2012

ako zvladate 3 deticky na dnesnu dobu? ja cakam tretie a bojim sa ako to dopadne poradte dakujem

ematko29
2. máj 2012

myslim ,že sa nemáš čoho báť ak by si muzsela tak zvládneš aj 4te 😀 ja mám 2deti ana tretie sa síce neodvážim ale ak by prišlo nečakane tak sa stym rychle zmierim 🙂ak máš rodinu čo ti pomôže tak to určite zvládneš.ja som sama s manželom tak neplánujemeale tiež aj zo zdravotnych dovodov.jasne ,že to bude ťažšie ako s dvomi ale určiťe sa to nejako zvladne 🙂

kikusa8
2. máj 2012

@matta1 ja o chvilu porodim tretieho syna a mam zmiesane pocity pocas celeho tehu, ale pevne verim ze ma to prejde hned ako ho uvidim... 🙂 Ono to lahke nebude, ja sa hlavne bojim po fin. stranke, pretoze si neviem predstavit zvladat pracu(ak sa vobec zamestnam) a domacnost pri takej velkej rodine...s manzelom sme na deti viac menej sami, tak toto ruzovo nevidim...ale na malinkeho sa tesim a co bude bude 😉

tea333
2. máj 2012

hovori sa, ze to tretie sa pri tych dvoch tak uz viac strati, ze to nie je az taky rozdiel.Neviem ci tomu mam verit, ale na tretie dieta sa tiez chystam, takze som zvedava, co napisu mamicky troch deti 🙂

jaduska
2. máj 2012

@matta1 ja osobne to zvládam oveľa lepšie, ako keď sme mali iba jedno dieťa..... 🙂

tigris20
4. máj 2012

ja mam tri deticky a niekedy su lepsie dni,niekedy uz na obed odpadavam🙂 ale nie je to take tazke,uz sme si nasli system,tak sa da a vela mi pomaha manzel.

elka74
4. máj 2012

ahojte. my máme štyri a zvládame to. 🙂

chrystal85
4. máj 2012

ja pochadzam z velkej rodiny a moji rodicia to zvladli celkom dobre podla mna.vsetci 4 surodenci mame VS.ale ja s manzelom uz napr.chceme malu rodinu,len 1 dieta,trosku pokoja.manzel je tiez z velkej rodiny..takze dalsie uz neplanujeme.

xenicka13
4. máj 2012

no u nas bolo najtazsie obdobie ked som najmladsiu kojila co bolo 11mesiacov a ti dvaja starsi sa o dusu hadali a bili a ja som sa nemohla od babatka pohnut je to velakrat tazke ale zvladnutelne 🙂

stvura
4. máj 2012

Uvidime, ci zvladneme...kedze mam velmi maly rozdiel medzi detickami, tak to bude fuska. Doteraz som dojcila vzdy urcity cas tandemovo, i teraz zrejme budem (mala ma rok a pol, babo sa narodi o 2t). Ako napisali kocky, podla mna sa to da, mam kamosky co maju styri deti a zvladaju to, dokonca jednu co caka i piate 😉 . Troska je problem ze musim vsetky vysetrenia absolvovat s najmladsim dietatom kedze tatino ma pohyblivu prac. dobu a mala je na mna velmi naviazana, no da sa to, dnesni lekari su uz taki ustretovejsi...financie tiez, cast veci obnosia po sebe...zrejme bude problem ked bude skola, kruzky a tak, no cas nieco prinesie....co sa roboty tyka, uz budem riesit len pracu z domu, pri troch detoch nie je nejako realne bez starych rodicov alebo opatrovatelky aby si robila lukrativnu robotu s pohyblivou prac. dobou.

matta1
autor
4. máj 2012

dakujem za radu v pondelok idem ku doktorke tak som zvedava co mi povie v ktorom tt som ale jak pocitam tak 5tyzden a 4den na potrat ma manzel neprehovori dakujem vam pekne vsetkym mamickam za otvorenie oci

matta1
autor
4. máj 2012

@stvura stvura : emoticon emoticon emoticon emoticon emoticon emoticon emoticon emoticon dakujem za radu toto ma presvecilo v pondelok idem ku doktorke tak som zvedava co mi povie v ktorom tt som ale jak pocitam tak 5tyzden a 4den na patrat ma manzel neprehovori dakujem vam pekne vsetkym mamickam za otvorenie oci PS:vazne mas dobry napad s pracou doma

matta1
autor
4. máj 2012

@tigris20 ale u m na je ten problem ze manzela mam strasne malo doma kedze pracuje v CZ na 15dni tam a ked je doma 15 dniá tak podnika s bezpecnostnimi dverami a pl. oknami takze som s detickami dost sama ale ked je doma NEMOZEM POVEDAT ZE NEPOMAHA POMAHA VO VSETKOM A AJ NAVARI OBEDIK A POPRATA POMOZE MY ale vecsinou som sama na nich a bojim sa ze to nezvladnem psychicky uz teraz som dost nervozna a kricim po tetickach pre kazdu somarinku :( aj ked hned to olutujem budem sa musiet nejak ukludnit ked uz som aj fajcit prestala :( :D

matta1
autor
4. máj 2012

@elka74 tak toto uz by som nezvladla :D

irriss
4. máj 2012

@matta1
Ja jsem mela jedno obdobi, kdy jsem mela uz 4 deti (novorozena dvojcata) a muj manzel byl na Sicilii a ja v CZ 😉 🙂

Kdyz jsem mela 2 deti, videli jsme se jen kazde 3 mesice😉 - vzdalenost SK a CZ je nic, oproti 3tisicum km.. 😉

Zvladnes to!! 🙂

Nejhorsi je, kdyz si neco zacnes predstavovat, uvidis, ze realita bude o mnoho snazsi nez to, co si ted v myslenkach filmujes 😉

matta1
autor
4. máj 2012

ale aj tak mam strach aj po financnej stranke teraz sme zobraôi vuer a 390€ je mesacne dost +najom a ostatok toho sa najviac bojim

matapeto81
4. máj 2012

@matta1 Ahoj...dovolím si pridať sa k téme..ja mám 3detičky troch synov..najmladší má 19mesiacov a najstarší 10rokov 😉 😉 chodím aj do práce na pol úväzku a malého stále dojčím..vela pomáha rodina aj manžel,ten pracuje na dve smeny..ja hovorím všetko sa dá len si to treba vedieť zorganizovať 😀 😀 a mám kamošku čo má 4 detičky a tiež to v pohode zvláda 😉 😉 držím palčeky lebo najkrajším poslaním je byť mamou 🙂 🙂 🙂

irriss
4. máj 2012

@matta1
V dnesni dobe by se mel bat ten, kdo ma HODNE, protoze riskuje, ze "zitra" bude mit malo a s malem neumi zit.
MY, co mame malo, to mame lehci, jsme naucene s malem vyjit..

3.dite neznamena nasobit vydaje.. 😉

matta1
autor
4. máj 2012

@matapeto81 ved toto a manzel to nevie pochopit ze na potrat nechcem ist :(

matta1
autor
4. máj 2012

@irriss pekne povedane :D

irriss
4. máj 2012

@matta1
a manzel Ti doporucoval potrat?

matta1
autor
4. máj 2012

@irriss rozmyslali sme nad tim boji sa ze ci to zvladneme financne

irriss
4. máj 2012

@matta1
jestli se muzu zeptat..kdyz odectes uver, kolik Ti-Vam zbyva?
pokud nechces, neodpovidej-myslim cisteho.. 😉

Vis, ono, kdyz se planuje , vetsinou do toho VZDY neco skoci...byt tebou NIC si nevycitam, ..a urcite nepocitam...stejne se nedopocitas..jsou veci mezi nebem a zemi, ktere neovlivnis, prichazeji na zem jako blesk!

elka74
4. máj 2012

@matta1 verím, že by si zvládla.. 🙂 . ja mám 3 deti už veľké, tak s malou mi veľa pomožu už len tým, že ju zoberú poobede vonka na prechádzku. v pohode sa o nu postarajú ked to potrebujem. staršia dcéra vie už aj navariť a v pohode ma cez víkend zastúpi v kuchyni. 🙂

matta1
autor
4. máj 2012

cca500€ nie vzdy

boska79
4. máj 2012

@irriss s tretim dietatom sa akurat laska nasobi.. varit sa musi, takze kde sa nachovaju a osatia dve deti, tak tretie uplne v pohode. ja myslim ze aj stvrte...ale to muzovi radsej ani nepoviem, lebo ani trenky mi neda prat 😀

matta1
autor
4. máj 2012

@elka74 moja najstarsia ma 3r. ta mensia 1r. a 2mesiace tak toto mi este nenavari 🙂

irriss
4. máj 2012

@matta1 Ver mi, to NENI zle!!!

Mne zbyva jen o malo vice...platim pronajem a sluzby temer 900 Eur 😒 a plat je tu plus minus 1.600 😉

irriss
4. máj 2012

@boska79 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

mne take staci videt rucnik 😀 😀 😀

matta1
autor
4. máj 2012

@boska79 uz ani mne nechce dat prat :D to mi uz povedal ale kto by mu popral ked je vzdy v praci :D keby bol chlapcek toto by bolo radosti u nas v rodine s mojej strany su my sme boli 3 sestry a moja sestra ma 3 dcéry ja mam 2 a ocou brat ma 1 dceeru takze chlap uz by sa aj hodil dufam ze sa uz pretrhne retaz :D priznaky uz ine ako u dievcat zatial po sexe netrebalo dvihat novy ked som chcela pri dievcatach otehotniet musela dom davat 5x hore nohy a teraz som nevedela ani kedy sa to stalo LEPSIE POVEDANE DAVALI SME SI VELKY POZOR tak som zvedava co s toho bude :D

elka74
4. máj 2012

@matta1 ale tak sa zasa spolu zahrajú a vecí netreba kupovať tolko, ved ponosia baby jedna po druhej. mne ked sa narodilo tretie, tak sme mali syna 7 rokov, dcéru 4 roky. nehovorím, že je to jednoduché. ale ja som vždy chcela veľkú rodinu a tak sme si na 19. výročie svadby dali darček v podobe Vanessky. 🙂